Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Petius #72 üzenetére

    Akkor legközelebb konkrétabban kellene fogalmazni és úgy már elsőre is világos lesz. :)

    Azoknál a frissítéseknél korábban pont az volt a lényeg, hogy a telepítésük után a teljesítmény csökkenhetett valamelyest, amiről több itteni teszt, blogbejegyzést, stb. íródott (példa). Ellenben BSOD-nak nem feltétlen kellett lenni, nálam sem volt amiatt egyik PC-n sem, ha esetedben igen, akkor ott lehet egyéb gondok is voltak.

    Dehogy vonatkozik mindenre, meg ugye minek kellene erővel mindent "kiszedegetni", ha pl. a built-in appok futása szükség esetén 1 kattintással tiltható a gépházban is, telepíthető és beállítható alapértelmezettként 3rd party program, stb. Ez a mindent kiszedegetni inkább csak kényszeres berögződés egyes felhasználóknál.

    Normál esetben nyilván nem feltétlen "várni kéne a ki tudja mit" van, ha elmegy a felhasználó otthonról, akkor kikapcsolja a PC-t, azon a Windows 10-et, ennyi. Ha a frissítésekre célzol, akkor havonta csak 1x telepíti azokat a Windows Update automatikusan, aminek időpontja eleve ismert (minden hónap 2. keddje helyi idő szerint 19 órától), ha épp nem alkalmas a frissítés, akkor pedig eleve adott a szüneteltetés lehetősége.

    Pedig megoldható és egy alaplapcsere, vagy akár teljes PC csere után sem feltétlen kell újratelepíteni a Windows 10/11-et. Na persze ha szükség esetén bizonyos előkészületek nem történtek meg, meg az alapvető indítási beállítások (pl. IDE vs. AHCI | Legacy vs. UEFI) nem stimmelnek a régi és új hardverkörnyezetben, akkor nem meglepő ha nem működik. Ahol amúgy az utóbbiaknál is elég rugalmas a Windows 10/11, mert akár az IDE —► AHCI és Legacy —► UEFI váltás illetve átkonvertálás is megoldható újratelepítés nélkül, persze alapesetben elég csak BIOS / UEFI szinten beállítani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák