Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kikikirly

    senior tag

    válasz Dilikutya #118 üzenetére

    Vígjátékokban 100%-ig igazad van. Azért is nem említettem mert jó ideje nem nézek ilyeneket, nem tudják azt nyújtani amit hajdan, és igen ez nagyrészt a polkorrektségnek köszönhető.

    Akciófilmek:
    Én is rajongók Schwarzenegger és Stallone filmekért, ahogy ez a két háromajtós szekrény mozog a vásznon, az egy jelenség. Mikor Arnold azt mondja a döglött krokodilnak hogy viszlát retikül mindig leborulok a kanapéról. X D
    Stallone Rocky és Rambo filmjei szintén legendásak, és ő miatta azok.
    John Wick 2 nálam még működött, időnként újra is nézem őket teljes egészében, vagy csak az emlékezetes jeleneket.3 nem fájt de nekem is fáradt volt, eszem ágában nincs újranézni.4-et nem láttam. Ami még bejött az a Tommorow War Chris Prattel, tegnap este néztem meg immáron vagy 7-jére.
    Van egy tendencia ami engem is zavar: 12-es besorolású ,,akciófilmek" térhóditása a profitmaximalizálás céljóból. Star Wars egy az egyben ennek lett az áldozata. Borzalmasak az akciójelenetek, meg úgy amblock az egész Disney trilógia. Sorozatok magasabb szintet képviselnek viszont az akciójelenetek ugyanúgy alacsony korhatár besorolásúak és követhetetlenek a tömérdek felesleges vágástól. Két Frakció háborúzik egymással, ráadásul az egyik egy tömeggyilkos náci bagázs, nem értem ilyen alapanyagból hogy sikerült kilyukadni családi kalandfilm vonalnál...
    Jurassic World ugyanezt a lovat üli meg. Turistákkal teli szigeten elszabadulnak az őslények, elsőre itt sem a családi kalandfilm ugrik be. Ők annyival kulturáltabban kezelték a szituációt hogy tisztában voltak a korlátokkal, írtak egy korrekt kalandfilmet jó színészekkel, és az akció mennyiségét a gyerekbarát besorolásnak megfelelő szintre redukálták. Folytatásokról inkább ne beszéljünk.
    Marvell filmek dettó 12-es korhatárt preferálják de Kevin Feige-nak sikerült kiharcolni néhány 16-os besorolású részt amik nem csak akcióban de hangulatban is felnőttesebbek. Kathleen Kennedy ugyanerre nem volt képes. És valahogy a 12-es besorolásúak is jobban működnek a Star Wars-nál(itt is mutatkoznak a kifulladás jelei, ennyi film után nem csoda).
    Témához kapcsolódik még Nolan Dunkirk cimű filmje: nem hibátlan alkotás, viszont a hangulata olyan amilyennek egy háborús filmnek lennie kell. Vágni lehet a feszültséget,
    érzed hogy hajszálon függ az életük, hosszú jeleneteit imádtam(kiváló operatőri munka).
    John Wick 4-ről jót is, rosszat is hallottam. 3-rész minősége után ismerve a 4 rész játék idejét, vannak fenntartásaim. Ugyanakkor örülök az anyagi sikerének mert azt üzeni a stúdióknak hogy nem csak családbarát filmekkel lehet sok pénzt kaszálni. Tizenkét karikás akciófilm műfaj számomra egy téboly, bármi ami ez ellen dolgozik, csak üdvözölni tudom.

    ,,Szerintem alapvetően mindenkinek az "övéi" tetszenek főleg."
    Igazat szóltál, szívemből szóltál. :K
    ,,De konkrétan lerondázni egy nem félvér fekete nőt azért túlzás."
    :R :R :R

Új hozzászólás Aktív témák