Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz kikikirly #119 üzenetére

    A Star Wars soha sem volt magasabb korhatár besorolású, az eredeti trilógia is egy családbarát fantasy, még a borúsabb EP2-vel együtt is, nem elfelejtve, hogy ebben az időben simán elfért a fiatalabbaknak szóló filmek között is pár borúsabb. Szóval nem a korhatárbesorolás a baja a Disney féle Star Wars-nak, nincs benne kevesebb erőszak, mint a régiekben, sőt még egy apagyilkosság is belefért, ami azért se nem megszokott, se nem családbarát. Egész egyszerűen következetlen, átgondolatlan az egész. Tudom, anno Lucas sem tervezett semmit az EP4 utánra, de aztán a sikert látva ha már trilógiát akart, úgy is írt, míg a Disney trilógiában más csinálta a középső részt, így a folytatást is ahhoz kellett igazítani, és az oda szánt ötletek se lettek jók, csapnivaló az egész.

    Az akciófilmek sajnos igaz, meg is néztem, a Terminator, Halálos fegyver stb. is Rated R volt anno is, pedig utóbbi pl. vizuálisan nem is tartalmaz olyan erőszakot, mint pl. a John Wick. De akciófilmet nem lehet gyerekbarátra csinálni, ez tény.

    A Jurassic World baja sem a korhatár, a Jurassic Park is csak PG-13 volt, meg a folytatások is, abból senki sem akart többet kihozni. A baj vele az, hogy teljesen elveszett belőle a lélek, amitől a Jurassic Park annyira jó volt (a folytatások már kevésbé, de így is verik a Jurassic World-öt). A sztori meg jó nagy hülyeséggé kerekedett a 2. résszel, aláírom, hogy az első Jurassic World korrekt kalandfilm, moziban láttam, még tetszett is.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák