Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ananász

    csendes tag

    Sziasztok!

    Jópár napja próbálok fejhallgatót választani, de minél többet olvasok utána, annál nehezebb a választás :D Ezért szeretném a segítségeteket kérni, először is a "formanyomtatvány" kitöltésével:

    1. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Nagyrészt zenehallgatás, de játékra is.

    2. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    30-35e körül, de ha megéri a pluszt, ~40e a teteje.

    3. Vezetékes vagy vezeték nélküli?
    Örülnék a vezeték nélkülinek, de mivel telefonnal is használnám, BT-s kéne, vagy, hogy menjen kábelről is, valamint tölthető legyen használat közben. (Szóval gondolom marad a vezetékes :D )

    4. Circumaural vagy supraaural?
    Mindenképpen circumaural, zárt.

    5. Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
    Van külön mikrofonom, így megvagyok nélküle, de ha van akkor legyen levehető, vagy más módon eltüntethető (mint pl SteelSeries 9H)

    6. Milyen hangzást vársz?
    Zenehallgatásra ahogy néztem a real 7.1,5.1 dolgok kiesnek ebben az árkategóriában, de ha szépen szól, akármilyen jöhet.

    7. Milyen csatlakozású legyen?
    Mindenképpen kéne jack (mobilhoz), és USB is (géphez, mivel alaplapi hangkártyával használnám)

    8. Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Főleg gépről használnám, integrált Realtek hangkártyáról (msi Z97I AC), és helyhiány miatt csak külső hangkártya jöhet szóba. Néha hallgatnám tabletről, telefonról is.

    9. Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
    Valami sötétebb színvilág jó lenne, ezen kívül mindegy.

    Ami még szempont, az a kényelem, nem ritkán van rajtam több órát egyhuzamban, és a mostani fejhallgatóm (Ozone Oxid, tudom tudom... :) ) eléggé nyomja a fülemet egy óra után.

    Amiket kinéztem:
    Kingston HyperX Cloud II (30e)
    SteelSeries 9H (40e)
    És amin a fórumot olvasva kezdtem el gondolkodni: Lehet, hogy jobban járnék ugyanennyi pénzből egy olcsóbb fejhallgatóval (~20e, pl Asus Echelon, Cerberus), és egy külső hangkártyával (~15-20e, pl Creative SB X-Fi Surround 5.1 Pro, Asus Xonar U5,U7)?

    Előre is köszönöm a válaszokat, ötleteket :R

Új hozzászólás Aktív témák