Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    Nekem a CTRL-N-re az új file jön be :D
    Tudom, hogy ha máig MAX-oztam volna, akkor abban is sokkal jobban mozognék... Evidens... De nekem ez akkoris bejön :D És tudod, hogy nem azért mondtam, hogy kérkedjek a Maya-val... :D Mert mindenki, aki azt kérdi tőlem, hogy melyik a jobb, én azt mondom, hogy Kinek mi... Mindkettővel ugyanazokat meg lehet csinálni... Csak az egyikben ez a könyebb, a másikban az... :D Sőt, kifejezetten azt ajánlom, hogy ne Maya-val kezdjenek, mert mint mindjárt megmutatom, vannak benne még durva dolgok :D
    Csináltam egy pár képet a maya rejtett értékeiről, és arról, hogy miért kellett háromszor is nekiugranom anno az átálláshoz :D Mi ijesztett el... de túlléptem rajta :D
    Szóval először:
    Amit meséltem a Marking Menu-ről... Elég nehéz szavakba önteni, így csináltam róla egy kis videót, ahol lassan megmutatom, mire gondoltam... Azt a menüt, amit lenyitok jobboldalt, azt én csináltam, nem alap...
    Bővebben: link
    Szóval így műxik maga a Marking menü... Ezzel ki is van számomra váltva a Create Nurbs, Poly és Subdiv menü :D Egyébként be lehet ilyet állítani fel-le-jobbra-balra irányba kattinthatósra, mind a négy helyen külön jobb-közép-bal klikkre lehet egy-egy felbikkanó menüt tenni... És minden helyre lehet 9 helyre pakolni a parancsokat, amik között van egy olyan, hogy submenu... Mint ebből kitalálhattátok, ezt letéve megint kapunk kilenc új helyet... Szóval mindent le lehet ide pakolni, amit akar az ember, de persze az ésszerűség határáig, ugyanis az ember már nem nagyon szeret bajlódni az enyémnél mélyebb elágazásokkal...
    Itt a létrehozás képernyője:
    Bővebben: link
    Na akkor ami elijesztett:
    Bővebben: link
    Ez egy egyszerű Subdiv gömb adatmenüje... Mint láthatjátok, 4 fülön vannak az értékei, és mind a négy ilyen hosszú, mint ez (lásd a csuszkát, hogy még mennyi paramétere van...)... A harmadik fül alatt csak egy egyképernyős struktúra van, az kifér :D
    Bővebben: link
    Ezen a képen a golyó alap szürke Lambert Shaderének a paraméterei vannak... Na ennyit arról, hogy mennyi mindent lehet beállítani a festésnél is :D Ja és ahol kis fekete-fehér négyzet van az érték mellett, ott erre rákattintva lehet valamivel vezérelni azt az értéket... Pl. lehet egy Ramp-pel vagy valamilyen hasonló textúrával ellátni, vagy pl. file-t is itt lehet neki megadni (color csatornára File-t rátenni = kűlső filetextúra... Bocs, ha úgy néz ki, mintha hülyének néznélek titeket, higyjétek el, nem teszem...)

    Bővebben: link
    Ez a Paint Effects ecsetkiválasztó ablaka (Visor), amiről lehet fluid és Particle effekteket is kezelni... Itt ezen a képen 6 előre elkészített Fluid script látható, amivel ilyeneket lehet, mint a képen... Ezek előre elkészített beállítások, leteszed, és így néz ki... Mintha egy mentés lenne... :D
    Bővebben: link
    Ezen a képen már tényleges ecsetminták vannak... Kiválasztod a megfelelőt, és festessz vele... A végeredmény egy olyan kép, amin egy csomó ilyen fa lesz, renderelhető, élethű is viszonylag, csak nem modell, ergo nem vet árnyékot... Viszont sokkal gyorsabb... Egyébként át lehet konvertálni később polyvá a paint effectset...

    Végül pedig a Hypershade...
    Bővebben: link
    Ezen a képen a Hypershade alapelrendezése látszik. Oldalt a különböző elemek, amikből lehet építkezni, fenn a jelenetben lévő shaderek, lenn pedig az épp aktuálisan odatett shader felépítése. A lenti ablak a Work Area... Itt kell pakolgatni a darabokat... Jelenleg egy viszonylag egyszerű anyag látható... Mint látjátok, kira kis kötögetős játék... Egyiknek ezt a csatornáját kössük össze a másiknak azzal a csatornájával (pl egy felhő textúra alpha csatornáját a főszín átlátszósági csatornájával, ergo ahol felhő van, ott átlátszik, ahol nem, ott nem... Ugyanez bump mapnál...)
    Bővebben: link
    Ez a második kép az általam konfigolt Shader Library könyváram (e:\cg\shader library) tartalmát mutatja... Mint látjátok, elég volt fenn átlépni egy másik fülre... Ott jobb klikk a shaderre, és import... és benn is van :D
    Bővebben: link
    Ugyanaz, csak most a Texture Library-bmól mutat...
    Bővebben: link
    És a reference library a BMW-m referenciaképeivel... Így nem kell kimennem pl. intézőbe, mert innen elérek mindent... persze duplakattal meg is nyitja :d
    Végül az utolsó képen egy viszonylag tisztesebb shader látható. de még ez sem bonyolult... Láttam már 60-70 elemből álló shadert is (több layeres autóbevonat)
    Bővebben: link

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák