Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • josipov

    csendes tag

    Sziasztok!

    Alapvetően 1255A-t kerestem mert olyat vettem régen szüleimnek és bevált, topic nagy részét végigolvasva remélem hogy a 1250B be fog válni nekem is :)

    Viszont lenne kérdésem, nem tudom hogy jó topicba teszem-e fel, de remélem tudtok segíteni (vagy a válasszal, vagy megfelelő topiccal)
    1, Jellemzően basszussal/bőgővel bőven ellátott rockot, jazzt hallgatok, érdemes lehet-e a 1250B-t kiegészíteni valami olcsóbb aktív szubbal?

    2, Jelátvitel, ez a főbb problémám.
    a, jelenleg laptopot használok (ami amúgy szépen szól a saját harman/kardon hangszóróival, de egy szoba megtöltéséhez már elég kevés) és a lineout aljzatot ügyesen elöl, középen vezették ki, így csuklóval a fülest is rendszeresen kirántom, egyet pedig már bele is törtem.
    b, Helyhiány miatt csak a szoba másik felében lévő polcra tudom elhelyezni, elég hosszú kábel kéne
    b2, 2 gépről is szeretnénk felváltva használni, a 2. gép a szoba harmadik felében van, így az amúgyis hosszú kábelt elég sokat kéne rendezgetni.

    A Kérdés: ismertek-e olyan külső hangkártyát ami wifin vagy lan-on keresztül csatlakoztatható? (router is ott van a polcon) Eddig kizárólag bluetooth megoldásokat találtam de sajnos egyik gépben sincs kékfog, a stack-ekkel meg csak a problémám volt. Wireless USB transmitter megoldást láttam, de drága + az is usb-be dugós amiből megintcsak szerényen állok.

    Második megoldási lehetőség a router USB-jébe dugott hangkártya lenne, de azt a routerrel foglalkozó csoportbank kérdezem majd meg, hogy lehetséges-e.

    A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

  • josipov

    csendes tag

    válasz PuMbA #26827 üzenetére

    Köszönöm a választ, egyelőre valószínűleg marad a hosszú kábel.

    Viszont routerbe dugott hangkártya egyáltalán nem lehetetlen az alapján amit eddig találtam, csak kevésbé elterjedt.
    Wireless Router Audio Player
    Wireless audio player
    USB Audio for Broadcom DD-WRT devices
    Mivel nekem pont olyan routerem van ami rendkívül alkalmas mindenféle hekkelésre és kusztomizálásra, reménykedem a sikerben, azonban magam nem értek a linuxhoz és más linuxalapú firmware-ekhez, hozzáértők segítségét kértem, remélem tudnak/fognak is segíteni :) .

    [ Szerkesztve ]

    A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

Új hozzászólás Aktív témák