Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZotyoHQ

    csendes tag

    Helló!

    Most lettem egy Genius SW-HF 1250 2.1 hangfalszett tulajdonosa. Vásárlás előtt sokat vaciláltam, hogy ezt, vagy a Logitech X-230-asát vegyem-e meg. A kettő gyakorlatilag ugyanazt tudja, árfekvésben, méretben megegyeznek... Elméletileg a Logiteché pár Wattal jobb teljesítményre képes, de úgy voltam vele, hogy az a 2-3 érték nem sokat nyom a latban. Mivel a lakásom 40 nm-es, s ebből leginkább a 18 nm-es szobát kell betöltenie a cuccosnak hanggal, valamint mp3 hallagtásra és filmnézésre fogom használni, mind a kettő megfelelt a célnak.

    Úgy voltam vele, hogy legalább 40 W összteljesítmény legyen, de mivel sem vájtfülű, sem süket nem vagyok, ráadásul körülbelül 10k Ft-nál többet nem akartam a célra szánni, e kettő közül valamelyik lesz az ideális. A lakásom és a szobám berendezéséhez leginkább a Genius cseresznyefát imitáló borítású kinézete illik, a Logitech túl cyber, túl elektronikus kinézetű. Na persze a többi láthatró hardver sem iparművészeti remek, úgyhogy ez az érv talán kissé sántít.

    Végül a Lord-ban megvettem pontosan 10k-ért az SW-HF 1250-et. Érdekesség, hogy van egy ugyanilyen kódnevű, csak 2.0 sztereo Genius hangfal is. Az enyém a 2.1-es. Mellesleg talán a Geniust a nehezebb beszerezni, Logitech X-230-as szinte minden boltban kapható.

    Szóval kinézetre az, amit vártam; szép, természetes külső. A subwoofer elején kék ledfénnyel megvilágítva kaptak helyet a bekapcsoló gomb, a bass, a treble és a volume potik. Az X-230-asnak mellesleg, ha jól láttam, a bal satellit hangszórón van egy hangerő poti, a többi a sub hátulján található. Ez is jó, az is jó, talán a Geniuson könnyebben hozzáférhetők a kezelőszervek, így nem túl nagy kunszt a mindenkori hangzáshoz utánaállítgatni.

    Laptopot használok, egy elég izmos Lenovo gépet, ami azonban nem multimédia, hanem munkaállomás. Ezért még korábban vettem hozzá egy külső SB hangkártyát, az USB-s KS150-eset, ami tulajdonképpen egy Live! 7-nek felel meg (mára laptopra cserélt asztali gépemben is ilyen volt, csak PCI-os).

    Vissza a hangfalhoz.

    A satellitek kétutasok, a hangszórókat fedő fekete vászonborítást nem lehet leszedni (sebaj, én így, porvédővel szeretem a hangfalakat). A sub-on nincs külön reflexnyílás és hangszóró, a nagy kerek lyuk tölti be mindkét funkciót. Ebből a szempontból talán jobb a Logitech X-230-asa, de olyan nagyon nem értek hozzá.

    A hangfal már a laptop intetegrált hangkártyájával hajtva is erősen szólt, de ezt nem forszíroztam sokáig. Az SB-vel gyorsan leteszteltem filmnézésnél, valamint 320 kbps hangszeres zenével. Amennyit én értek hozzá, és kihallok belőle, az pozitív volt. Hangosan és halkan egyaránt telt volt a hangzás, a mély és a magas hangokat észre lehetett venni, torzítás, recsegés nem volt, vagy ha mégis, amatőr füleim nem vették észre. A hangerőt aztán visszavettem emberi tartományba, mivel nem akarom hogy sorban álljanak a szomszédok az ajtómat döngetve, és kusst ordytva.

    Összehasonlítási alapként az emlékeimre kell hagyatkoznom. Egy Creative 5.1-es hangfalszettem volt korábban, de azt eladtam. Legalább úgy ez is szól. Egy haveromnak van vagy egymillió Ft-ot ér csöves erősítője, ember magas sztereo hangfalai, különleges kábelei és csatlakozói. Na az mindenképpen jobb hangzást produkál, de nem is szabad egy ilyen kis asztali zümmögőt versenybe küldeni egy profi HiFi kombinációval.

    Összegezve, nem bántam meg ezt a Genius SW-HF 1250-es 2.1-es hangfalat. Vélhetően a Logitech X-230-as is ilyen. Ami ennél jobb, az a Logitech Z4-es, és természetesen a Z2300-as, de azok más árban és teljesítményben is lényegesen többek.

  • ZotyoHQ

    csendes tag

    Na még annyit módosítanék, hogy a reflexnyílás fizikailag nem töltheti be a hangszóró szerepét. Így ezen a Genius hangszórón sem a lyukból jönnek a mély hangok, hanem valahonnét máshonnan. De hogy honnét, azt nem tuom, mivel egyszerűen nincs a wooferen látható hangszóró. :) Feltehetően beborytották fával, és a burkolat alatt / mögött lapít... Hogy ez miért jó, azt nem tudom, de a hangzást mindenesetre nem igazán befolyásolja. Vagy nem számottevően. Vagy nem tudom.

    Azért még így is megérte. A tesztelés célzattal azóta is folyamatosan hallgatott Jewel, Amy Winehouse és Tori Amos egyaránt szépen és tisztán szól. Igaz, a hangkártya equalizerében előtte beállítottam a (vélhetően) legjobb hangzást.

  • ZotyoHQ

    csendes tag

    OK, fogtam. Mondjuk csak ezért nem fogom szétszedni a woofert, csak hogy megnézzem, milyen kamrát alakítottak ki benne. :D Amúgy előjöttek a hangfal várt hiányosságai, de erre korábbi olvasmányol alapján kicsit számítottam is: az igen magas szoprán hangokkal meggyűlik a baja a szatelliteknek. :( Ezekhez kellene egy százezres hangfal. :K

  • ZotyoHQ

    csendes tag

    válasz ZotyoHQ #2404 üzenetére

    "Az igen magas szoprán hangokkal meggyűlik a baja a szatelliteknek", írtam korábban. Ha visszaveszem a Master Voluime-t 40-50%-ra, akkor nem. ;] :)) Gondolhattam volna erre korábban is...

  • ZotyoHQ

    csendes tag

    Jó vétel még a Logitech Z4-es szett is.

    [Logitech Z4]

    Tesztekben dícsérik, bár megemlítik, hogy picit elmarad a Z2300 mögött (ami általánosan afféle etalonként szerepel).

    Teszt:
    PC World
    CNet review

  • ZotyoHQ

    csendes tag

    válasz Ace Ventura #2417 üzenetére

    A Logitech Z4-gyel biztos jól fogsz járni. De ha van rá 30k pénzed, akkor vehetsz Z2300-asat is. Az sem utolsó szempont, ha egy igen jó 2.0 sztereo hangszórót nézel ki, majd vásárolsz hozzá egy erősítőt. Hosszú távon talán ez a legjobb, és még nagyon érteni sem kell a hifihez, mivel nem hangstúdiót építesz pármillióból. :) A 30k-ból már kijön egy teljesen jó second hand erősítő + hangfal (pl. vaterán lehet utána járni). Egy haveromnak például van egy ósdi Videoton erősítője, amit a bolhapiacon vett, és szerzett hozzá (újonnan) két 80W-os hangfalat. Semmi probléma nincs vele, még kis fokozaton is betölti a hang az egész lakását.

  • ZotyoHQ

    csendes tag

    A Z2300-at egyfajta etalonnak tartják a 2.1-es piacon. Annyira meg vannak elégedve vele különböző források, hogy ehhez viszonyítják a többit. Szóval feltehetően megéri az árát. Nekem még nem volt hozzá szerencsém, sőt, a Z4-eshez sem, viszont másokhoz igen. Nálam eddig még mindíg az erősítő + hangfal kombináció viszi a prímet, mert azok halkan is képesek erőteljesen, telten szólni, míg az aktív hangfalak csak úgy 1/3-ad hangerőnél. Szerintem minden azon múlik, hogy mennyit szánsz rá; ha van X forintod, akkor ezért a lehető legjobbat vegyed.
    Nekem most 10k-m volt hangfal vásárlásra, ezért egy Geniust vettem. Abszolult nem csúcs kategória, de lebutított minőségű letöltött filmnekhez és mp3-akhoz, sőt, olykor flac-ekzeh egyelőre megteszi. Ha lett volna 30k-m, Z2300-at veszek, ha 20k-m, akkor meg Z4-eset. Ha 50k-m, akkor meg erősítőt és sztereo hangfalat. :)
    A Z4-esnél az egyik tesztben azt írták, hogy nagy hangerőnél, mély basszusoknál a woofer nem mindíg tudja követni a közép- és magas hangokat. A Z2300-nál nem volt ilyen panasz. Szerintem mindkettő jó vétel, de tényleg ki kellene próbálni. Ha sikerül jó hangot megütni a boltban, ahol vásárolni kívánsz, elsőnek vegyél egy Z4-et. Vidd haza, próbáld ki, majd, ha esetleg nem jön be, vidd vissza, élj a cserelehetőséggel, és az árkülönbözetet kifizetve vegyél egy jobbat, mondjuk Z2300-at.

  • ZotyoHQ

    csendes tag

    válasz #59070464 #2428 üzenetére

    Igen, ezzel egyetértek. :) Tervezem is, hogy veszek valami minőségi hangcuccot. csakhogy nemrégiben vettem lakást, és most ami pénzem van, az annak a felújítására és csinosítására megy, nem erősítőre és hangfalra. :))

  • ZotyoHQ

    csendes tag

    Amit még nem próbáltam: mi van, ha veszel egy mini hifi rendszert (nem micro hifit), kb. 30-40k Ft-ért, aztán azt kötöd rá a gépre. Lesz erősítőd, hangfalad, CD-DVD lejátszód, mittudomén, ami benne van egy ilyen készségben. Valamint használhatod a számítógéphez is.

    Próbálta már valaki?

    Mondjuk ezt (hasraütés): Panasonic 300W-os mini hifi

  • ZotyoHQ

    csendes tag

    válasz Eskimoka #2433 üzenetére

    Én is laptopot használok, de az volt az első, hogy vettem egy külső SB hangkártyát hozzá. Az olcsó 5.1-es rendszert én sem javaslom, negatív személyes tapasztalataim vannak e téren. Én is inkább egy jobb 2.1-es rendszert támogatok, akár a Logitech Z4-esét, akár a Z2300-at, vagy a legújabb őrületet, a mini hifi rendszert, amit összekötsz a géppel. :) Persze minden attól függ, hogy mennyi pénzt szánsz rá. Több pénzért ugye általában jobbat kapsz.

  • ZotyoHQ

    csendes tag

    válasz Eskimoka #2437 üzenetére

    Nézd, nekem elég volt egy Genius SW-HF 1250, ami a Genius megfelelője a Logitech X-230-asra. Árban és teljesítményben ugyanott vannak. Nem akartam 10k-nál többet költeni rá. 20-ért már biztos, hogy Z4-et vettem volna (A Z3 a régebbi, kifutó modell, a Z4 egy kicsit többet tud, és most már inkább ezt lehet kapni). Szóval csak pusztán filmnézésre elég az X230-as, de a Z4 még jobb, a Z2300 még jobb, a hifi rendszer még jobb, és így tovább...

    A szomszéd srác az albérletben kapott egy új hangfalat kb. 2 hete. Még én is hallom a szomszéd lakásban. :W Hát biztos, hogy nem x230-asa van. :)

  • ZotyoHQ

    csendes tag

    válasz roland#15 #2461 üzenetére

    Szervusz!

    Ugyanilyen van nekem is, nemrégiben írtam róla. Lapozz vissza egyet, ott megtalálod az értékelést. Egyébként nem 45 W, hanem csak 40. 15 W a woofer, 12,5-12,5 W a két kicsi.

Új hozzászólás Aktív témák