Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • badrian250

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék a jelenlegi Genius H4500-amnál minőségibb hangfalakat venni. Sajnos nincs tapasztalatom, hogy mit érdemes, de a következőkre használnám:
    A tv-m lenne rákötve, amin hd filmeket nézek legtöbbször (laptopról hdmivel rákötve), illetve emellett szeretnék zenét is hallgatni. Jó lenne, ha bluetoothon keresztül tudnám csatolni laptopról és mobilról, de néha cdről is hallgatnék zenét, illetve nem csak mp3at, hanem adott esetben flacot és wavot is. Ezért egy mikrohifiben kezdtem el gondolkozni, de a legtöbbnél nincs flac és wav lejátszás, illetve nem tudom, hogy a tv-vel hogy szólna, vagy egyáltalán, hogy ez-e a legjobb megoldás az igényeimre. Ti mit javasolnátok egy kb 20m2-es szobába kb max 60ezer forintból?

    Előre is köszi!

  • badrian250

    tag

    Modecom Eclipse 180-ról mi a vélemény?
    Nem találtam használható tesztet, viszont a speckója alapján tetszene.

    Valaki hallotta már? Ebben az árkategóriában (55k ft) jó vétel ?

    (az előző hsz-emet tekintsétek tárgytalannak, kicsit utána mentem)

  • badrian250

    tag

    Sziasztok!

    2 hete megjött a Modecom Eclipse 180 hangfalam, gondoltam írok róla pár sort, mivel nem találtam róla "összefoglalót" a fórumban:
    Egy Genius SW-HF 4500-as 5.1et váltott, mivel szerettem volna minőségibben zenét hallgatni.
    A változás hatalmas, nem is lehet összehasonlítani a 2 szettet. Szép tisztán szól, szerintem pont elég benn a magas, a közép és a mély is. Lehet távirányítóval és gombbokkal is szabályozni a mélyet és a magasat, de szerintem felesleges. Aki azt szeretné, hogy "jó sok" mély legyen benne mint mondjuk egy sima Logitech 2.1ben, fel lehet nyomni, de ha meghallgatja "natúrban" az egészet, az rájön, hogy így a jó és így sem kevés, sőt, pont jó. Egy 20 m2-es szobában használom, bőven sok is lenne, nem ismertem még feltolni teljesen, mert feles hangerőn is üvölt szép tisztán :D. Alacsony hangerőn is szép kerek a hangképe, nem hiányolok semmit. Elég sokféle zenét próbáltam rajt, a jazztől a rockon át a minimalig, mind tetszett.
    Optikai kábellel kötöttem a tvre (Samsung F6400, a kábelt a hangfalhoz adják!), tök jó filmezésre is. Itt néha rakok +1-et a basszusra, de ez sem mindig kell szerintem. Az Apt-X-es Bluetooth miatt válaszottam ezt a Microlab Solo 6C-vel szemben. Ez kicsit drágább, de a bluetooth miatt nekem megérte. Az összeszerelés nagyon jó, elég nagyok (357 x 240 x 220 mm) a hangfalak, és nehezek is (5.6 kg/db!). Nem lenne rossz viszont valami védő szövet, bár így meg nagyon jól néz ki.
    Szerintem nagyon jó vétel volt, bár nehezen vettem rá magam, hogy "5.1-ről" erre váltsak, de minden téren kárpótolva érzem magam.

  • badrian250

    tag

    válasz jeromosi #41268 üzenetére

    Hello!

    Amikor először benyomtam a 2.0-t akkor megijedtem, hogy ez most mi, de aztán nyomtam rá zenét, hallgattam több órát, azóta nem vagyok hajlandó visszadugni az 5.1et filmhez sem, pedig még fent a falon. Annyira szépen, tisztán és minőségien szól, hogy nem mostanában lesz 2.1 vagy 5.1 a lakásban. Először fura volt, 2 évig jött mögülem is a hang, de az az élmény a kanyarban sincs ahhoz képest, amit hangzásban ad a 2.0. A 4500as Geniusról mire vagy pontosan kíváncsi?

  • badrian250

    tag

    válasz jeromosi #41282 üzenetére

    Egyáltalán nem kevés a basszus pl az én Modecom Eclipse 180-amban sem, pedig 2.0. Lehet 6 lépésben növelni és csökkenteni is, középen a legjobb. Szép feszesen szól, nem kérdez, nem érzed hogy elfogyna, de mellette megvan minden más frekvencia. A saját geniusomról az elmondható, hogy nem is valós 5+1 csatornálval dolgozik, a sztereó jelet szedi szét úgy, ahogy ő jónak látja. Sok bent a mély, de valahogy elveszik mellette minden más, főleg filmeknél. Sztem neked is az lenne a legjobb, ha kipróbálhatnál egy normális 2.0-t, biztos könnyebben döntenél. Ha nem tudsz olyan helyre menni, akkor meg max visszaküldöd...

Új hozzászólás Aktív témák