Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • domedee

    senior tag

    Sziasztok!

    Mit gondoltok, lenne hallható javulás a sztereó zenehallgatásban, ha a mostani Genius SW5.14 home theater helyett egy Genius SP-HF 1800A-t vagy SP-HF2020 V2-t használnék?

    Valahogyan hiányérzetem van zenehallgatás alatt, de ennél az árkategóriánál nem szánnék rá többet. A hangforrással nincs gond, egy X-Fi Extreme Audio van a gépben. (Tudom, nem "igazi" X-Fi kártya, de ebben az árkategóriában bőven jobb, mint az alaplapi.)

    A 2020-ról találtam több negatív véleményt is, de igazából azok nem a hangképre vonatkoztak. Az 1800-ról nem írtak rosszakat, csak összehasonlítást nem találtam.

    köszi

    [ Szerkesztve ]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz foosballfun #26091 üzenetére

    Sziasztok!

    A lenti felsorolás jött kb össze. Sajna, a hangfalak lelki világába eddig nagyon nem merültem bele, de majd most. :)

    Mik a vélemények az alábbi hangfalakról? Egymáshoz viszonyítva + mekkora a különbség egy családon belül a kis/nagytesók között? Mennyire éri meg, hallható a különbség az árskála két vége között?
    MICROLAB SOLO6C
    SAMSON MediaOne BT4 / BT3
    THONET-VANDER Hoch
    EDIFIER R1280T
    MODE COM SHF120 / SHF80U / SHF56U
    HERCULES XPS 2.0 60 DJ Set
    SAL SAL 20 Aktív hangfal

    Illetve egy eléggé meredek gondolat, de mégis mennyire lenne elvetemült, hogy ha a jelenlegi régi Genius 5.1-emből a front-ot beraknám hátra, a bass/center maradna, mind rákötve a hangkártyára + az új sztereó menne rá a hangkártyára és így ha zenét hallgatok, úgyis csak sztereó hang jön ki, ami megy az újra. Míg ha mozi is megy, akkor meg meghajtásra kerül a szörrand is... ;] Tudom, :W

    Mire lehet számítani egy ilyen esetben? Ami eszembe jutott az az, hogy esetleg késni/sietni fog az új/régi rendszer egymáshoz? :F

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Degeczi #26118 üzenetére

    Én is erre a fázisra gondoltam, csak nem jutott eszembe a szakszó. Ezen gondolkodom és is, hogy mennyire kavarna bele a térhangzásba. Mivel a Genius-on lehet állítani a front/center/hátsók arányát, ezért reménykedem, hogy esetleg össze lehetne hozni valami épkézláb hangteret a filmekhez is. Vagy ha nagyon béna együtt, akkor esetleg vatera lesz a vége.:)

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz laychi #26120 üzenetére

    Értem, hogy mit mondasz. De azért, hogy ne legyen egyszerű az életem, egy ilyen szobába kell berakni. Legalább nem lesz állóhullám a kocka alak miatt. :DDD (nincs minden berajzolva, de az elrendezésen nem tudok változtatni)

    [ Szerkesztve ]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Zoluska #26122 üzenetére

    Mer itten van a karácsony... :DD

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Degeczi #26123 üzenetére

    OK, magas a labda....Az egyik szerény személyem lenne, a másik meg... az asszonyka
    Öööö, meg már késő este volt, mikor rajzoltam, és amúgy is, Picasso vajon hogy kezdte... ;]

    [ Szerkesztve ]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz ToniSoprano #26126 üzenetére

    Ezért vagyok itt és keresek valami normálisabb 2.0-t.

    [ Szerkesztve ]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz ToniSoprano #26128 üzenetére

    Úgy érzem, egy min. 20-at szánnék rá, de 40-től ne legyen több. Csak azt nem tudom, hogy mennyi az észrevehető különbség a két véglet között. A kinézett lista.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz ToniSoprano #26132 üzenetére

    Pár hsz-szel feljebb van a szoba rajza. Nem tetőtéri, sima újépítésű lakópark. Szerencsére eléggé vastag falakkal. Az elmúlt 6 évben még egyszersem reklamáltak, hogy hangos a zene/film. Ok, próbálok elfogadható hangerőn maradni. De a szomszédok felől sem hallani semmit. Ső még ha buli van valalhol, azt is alig venni észre, inkább csak a nyitott ablaknál. Szóval nem baj,ha van ereje, tere a hangnak. Amit tényleg nem tudok, hogy mekkora a különbség az árablakom két vége között. Mert ha nem vészesen sok, akkor próbálnék a lentebbi régiókban maradni.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    Microlab Solo 6c teszt Valami arab oldal tesztje. még angolra fordítva google translate-tel sem tiszta mindig, mit is ír. A magyar fordítást inkább hagyjuk.

    [ Szerkesztve ]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    Lenne pár általános kérdésem. Ha egy gyártó rendesen megtervezi a 2 utas hangrendszerét, akkor mi az a megoldhatatlan probléma, amit nem tud megtervezni egy 3 utas rendszernél. A sima 2 utas hangfalakat mennyire tervezik meg? Vagy csak kb. összedobják, oszt' jónapot? Megveszi a jónép úgy is. Mennyivel több energia megtervezni egy 3 utas hangfalat, ha 1+2 vagy 1+1+1 hangfal van benne? Főleg ha a két nagy membrán ugyanakkora, tehát még a frekvencia osztásra sem kell úgy figyelnie, mint ha 3 különböző méretű hangszórója lenne. Sőt ha erre az egyszerű esetre (1+2 ugyanolyan hangszóró) nem rak hangváltót, akkor miért baj, ha az 1+1 esetén sincs? Nem értek hozzá, azért kérdem. Milyen gyakorlati előnyei/hátrányai vannak az 1+1/1+2/1+1+1 hangfalaknak egymáshoz képest zenehallgatás alatt?

    Ha kicsit kötekedőnek tűnik, bocsi, csak tényleg szeretném rendesebben megérteni a helyzetet. Eddig még sajna sehol nem találtam olyan tesztet (egy kis háttérrel is arról, hogy miért jobb/rosszabb), ahol ugyanannak a gyártónak lenne egymás mellett az 1+1/1+2 (sőt akár 1+1+1) rendszere.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    Nini mibe botlottam, bár nem ezt kerestem: Thonet Vander Hoch "teszt": [link] ;]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz miresz #26181 üzenetére

    Ugyan, egy teljesen autentikus teszt egy igazi felhasználótól... :U

    De tesztelte a Thonet sub-ját is [link]

    [ Szerkesztve ]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    Thonet Kurbis vs. Edifier R1900 teszt

    Egy kis új info, elvileg a Thonet hangfalak igazál a Vigole cuccok... Vigoole C2048=Thonet Hoch

    [ Szerkesztve ]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    Akkor már pár vélemény róla (Thonet Hoch=Vigoole C2048) [link]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    Kicsit jobban belemélyedve a google translate-tal az orosz netbe, elég jó teszteket lehet találni. Mondjuk célszerű orosz-angol fordítást beálítani, az orosz-magyart inkább hanyagoljuk.

    Én itt találtam elég jó kommenteket az egyes típusokkal pl.: [link]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz ToniSoprano #26214 üzenetére

    A linkelt teszteket én is megtaláltam. De ezeken kívül simán magyarul/angolul nem nagyon volt semmi normális infó a neten. Nekem is bejönne a Hoch (a BT nélküli bőven megteszi), forma/design oldalról. A kis tesókról sem írtak rosszakat. Még árba is beleférne. Amit sajnálok, hogy nem találtam eddig egy tesztet sem, ahol egymás mellett nézték a kettőt, mármin a Hoch vs. Kürbis (3 vs 2 utas verziókat). Azt értem, hogy nem egyszerűbb a 3 utas, de hogy hogyan sikerült megcsinálni ezt egy márkán belül, az azért nem mindegy. Akár egy Microlab Solo 6C/7C esetén is. Hol lett jobb a 3 utas, hol rosszabb. És mennyivel. Mérnökemberféleképpen éppen az zavar, hogy összehasonlító teszt nincs a neten egyszerűen. Semmilyen, se objektív (számszerű, átviteli görbék pl), se szubjektív. Így pedig nem veszi be a gyomrom azt, hogy 3 utast ne vegyél, mert az rossz... Egyszerűen kevés. Ezért biztos sokan fognak csúnyán nézni rám, de így nehéz elfogadni egy kijelentést. Mert lehet, hogy veszít az ember hangminőségben mondjuk 10%-ot (tudom, ez is nehezen számszerűsíthető), de nyerni lehet vele mondjuk hangerőben 15-t, így jobban beterít egy nagyobb szobát a hang.

    Pedig próbáltam hifi-s oldalakon (angol/magyar) is keresgélni, de ott is csak annyi volt, hogy a 3 utas az nehezebb meló. De nuku teszt.

    Néztem a Modecom SHF80-at, arra meg azt írta valaki, hogy az első bass reflex nyílás miatt hajlamos rezonálni a védőháló.+Saját kábeles és nem csiptetős az összekötés a másik hangfallal.
    A Microlab 6C árát már nem költeném rá.
    Így egyelőre a Kürbis van nyerésben. + a Hoch is kapaszkodik. :W Tudom, hiába érvelnek a kollégák itt.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz psyho85 #26218 üzenetére

    Nem várok nagy mélyeket, csak úgy normálisakat, a mostani Genius 5.1-nél is inkább a félállás alatt van egy kicsivel a basszus, különben túl soknak érzem (ha már direktben hallom). De már volt olyan, hogy egy iskola aulát (a klasszik panel lakótelepek mellett levő típusút) kellett behangosítani a Genius-szal egy családi bulira (30-40 ember). Nos sikerült, lehetett mellette táncolni és beszélgetni is. Ok, azért tudom, hogy nem céleszközt használtam akkor, de jó volt.

    Az összehasonlító tesztet én nem is feltétlenül magánembertől várnám, bár megesik, hogy összejön több termék is alkatrészből az embernél. Én is rakosgatok össze néha 1-1 pc-t a rokonoknak/barátoknak és ilyenkor megesik, hogy tud az ember összehasonlítást csinálni. Ami furi, hogy még szinte egy teszt-et sem láttam, ahol hangfalból jött volna rendesen össze több típus egy oldalnál. Ált. csak 1-1 darabot tesztelnek magában. Bár pl az Ipon-nál volt egy teszt több Thonet hangfallal is, de sajna nem 2vs3 utas variációban. Sőt, eleve alig tesztelnek a különböző hardver oldalak hangfalakat. Szemben a procikkal/vga-kkal pl.

    @ Kedves Ph-szerzők, nem akartok esetleg valami hasonló tesztet? :K

    A hálót én rajtahagynám, volt már, hogy az segített az én hangfalaimon is. Mivel az íróasztalon vannak, így van az ember kezében ez-az, ami árthat a membránnak, ha túl béna. Vagy akár egy rokon gyerek, aki pl az egyik havernál benyomta a hangszóró kupoláját, mert csak... :Y A ciki az, hogy nem a 20eFt-os cuccról volt szó... Egy nullával több volt az árcetlin. Szerencsére sikerült egy kis porszívó adta vákummal visszahúzni.

    [ Szerkesztve ]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz psyho85 #26223 üzenetére

    Naja, tényleg az összehasonlítás hiányzana. Meg néha azért tesztelnek, csak sajnos ritka, mint a fehér holló. Ezért is írtam, hogy se objektív teszt (mért, kontrollált), se szubjektív sehol mondhatni. Ami fura volt még, hogy a hifi hangfalak között sem találtam 2vs3 utas hangfalak tesztjét. Olyat meg pláne nem láttam, hogy a Hoch design (1+2) miben tér el a Kürbis-étől (1+1). Minőségben, hangtérben, frekvencia visszaadásban...

    De hát a zélet nem lehet tökéletes... :P

    Mondjuk végigolvastam a nemrég általam linkelt orosz oldalon a Modecom/Microlab/Thonet 2.0 hangfalakat és eléggé tanulságos volt. A Microlab Solo 6C-t eléggé lehúzták, jó adag negatív visszajelzés volt a magas/közép/mély arányáról.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Rover623 #26228 üzenetére

    Tudom, sok nyavalyám van... :B Hidd el, próbáltam utánajárni. Eddig még mindig segített a google, az én kis barátom. Ebben a témában nem sikerült még igazi találatot találni. Nem is követeltem doktorit. Csak úgy hiányérzetem volt, hogy se mérés, se érzet alapján nem került még oda senkihez (értem itt a "teljes" netet) ilyen vagy hasonló összeállításban hangfal. Ezért linkeltem be nemrég azt a fenti orosz oldalt is. Sok száz féle hangfalról van ott vélemény a tulajoktól. A sok különféle tapasztalatot átlagolva és levonva belőle a szubjektív hatást, azért elég sokat tudtam meg az itt ajánlott hangfalakról pluszban. Kb. fedték is az itteni tapasztalatokat, bár pár típus esetén ott sokkal több infó gyűlt össze, mint itt. Vagy legalábbis a termék szerinti csoportosítás miatt jobban átlátható.

    Tudom, hogy a Hoch nem 3 utas. Ennek az elrendezésnek amúgy mi a "neve"? Kicsit olyasmi ez, mint a mozdonyok tengely-elrendezése. Hiszen se a 3, se a 2 utas keresés nem ad ki igazi, releváns találatot. De ha tudsz jó leírást (angol/magyar, na jó bármilyen, amit a google translate ért), átrágom én magam rajta.

    Ha le tudod vezetni nekem, mivel ilyen kis kielégíthetetlen vagyok, akkor a neved alá ne a fél, hanem minimum kétharmad-, de inkább háromnegyedisten-t írj. :R

    Anno amikor váltottam Oly DSLR-ről váltottam le egy Fuji Finepix HS30-ra, akkor is túrtam egy jó adagot a netet. Sikerült is kideríteni/meghatározni, hogy pontosan mire számítsak, hol nyerek, vesztek. (szerencsére, ott voltak tesztek/leírások is dögivel) Így ha néha jobb lenne egy adott funkcióban több, tudom, hogy mit vállaltam be és nem vagyok csalódott.

    [ Szerkesztve ]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz #75128832 #26232 üzenetére

    Modecom SHF-56/80/120 teszt itt:[link]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Rover623 #26228 üzenetére

    Közben kicsit beletúrva a különböző európai nyelveken át a google-val, sikerült végre találni egy hiánypótló tesztet. Thonet Kurbis vs. Hoch: [link]
    Bár a google translate angolra fordítása nem az igazi, a magyar még rosszabb.

    A lényeg:
    A Hoch a Kurbis-szal szemben: Nem vállalhatatlan, sőt egész jó. Kicsit jobb színpadkép. RnB-re (és hasonlókra) jobb. Mélyben jobb/több. Középben veszít valamennyit a Kurbis-szal szemben. A vokális zenékben jobb a Kurbis. Filmekre jobb viszont. Az előnyei a dupla 5,25" miatt jönnek. Váltani nem feltétlen éri meg a Kurbis-ről, inkább akkor a Stark-ra (ez valami 3 utas Thonet cucc, a mostani termékek között már nincs ott).

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz #75128832 #26240 üzenetére

    Ahogyan láttam eddig, a normális kábel egyik hangfalhoz sem árt. A gyáriak általában nem az igaziak.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz dudika10 #26243 üzenetére

    Azért kérdeztem, mert ha eddig nem is írt senki, lehet hogy van infója és pár sort tud írni róla. Vagy valahol, valaki tesztelte. Hogy mennyire objektívan az egy dolog.
    De hát a hangfalak megítélése erősen szubjektív. Csak a talált tesztből idéztem amúgy.

    Amúgy a 4x4 teljesen jó példa, csak ne felejtkezzünk el a Dacia Duster-ről. :DDD Ott is a 20% alatt van az árkülönbség a két típus közt. Pedig egy Duster-t sem neveznék igazi terepvaló járműnek. Ahogyan ezek a hangfalak sem hifi-k. Mégis van akinek elég a 4x4-es Duster, mert tud annyival többet a simától, hogy megéri annyival többért venni. Pedig azért hol van az egy igazi Land Rovertől mondjuk... :)

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Francia91 #26251 üzenetére

    Az a bajom, hogy mondjuk úgy, a termék élettartamának elején biztos szóval biztos nem a lesejeltezés reggelén), hogy valami miatt veszélyben lenne a membrán. Tapasztalat. Anno a Genius-on is mentett már a háló.

    Ha már kábel, RCA-ra mit ajánlottok, amit érdemes beszerezni, de emberi áron is van. Egyelőre egy X-Fi Extreme Audio-hoz csatlakozna jack-en. Tudom, a hangkarit is tervezem majd cserélni. Egyelőre egy használt Audigy 2 ZS-t néztem ki a helyére. Esetleg egy CREATIVE Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB később, bár még tetszett a Xonar U5 és a Creative Omni 5.1 is szóbajöhet, bár ezek egy későbbi projekt részei lennének.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Francia91 #26254 üzenetére

    A kábel ára kb az, amit szánnék rá. A hangkártya cuki, de ennyit nem szánnék rá. Mint írtam, egyelőre talán egy Au 2 Zs, később talán egy usb-s, de árban nem mennék feljebb. Meg az 5.1 azért kellene a filmhez.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Francia91 #26257 üzenetére

    A jack-rca-t hol vetted?

    Illetve mire érdemes lecserélni egy Kurbis esetében pl. az összekötő kábelt? Elég valami sima OFC-s, mondjuk 0,75-ös, esetleg a vége becinezve? Vagy valami "komolyabb"?

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    Egy hülye kérdés talán: a Modecom SHF80/Thonet Kurbis 80/50w-ja mennyire valós? Mennyire mondanak nagyot a gyártók itt? Nem szándékozom maxon hallgatni őket, de ha házibulira kell bevetni őket mégis, akkor melyik szól "nagyobbat"? A múltra alapozva kérdezem.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Pocok256 #26265 üzenetére

    Halkan válaszolom, egyelőre nem dobnám ki a Genius 5.1-et, ha kell rákötöm a mélynyomóját is. Anno azzal egy suli aulát is behangosítottam egy családi bulira. A célnak megfelelt. Hangos volt, és még a zenét is fel lehetett ismerni.

    Francia91:köszi, nem vettem észre. :U

    [ Szerkesztve ]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz dudika10 #26269 üzenetére

    Azon cseppet sem háborodnék fel, ha igazi terepen elakadna egy Dacia Duster, amit írtam. Nem terepjáró, de azért 2 helyett megeshet, hogy a 4x4 kellhet ha kimegy a nagyihoz a sáros faluba, de vígan elvan amúgy. Nem mindenkinél van ott a két autó, de néha igen. Vagy van 2 teszt mondhatni ugyanolyan körülményekkel. Lehet viszonyítani.

    A teljesítményt azért kérdeztem, mert esetleg valaki hallott már "igazi" 50W-t és ezeknek az 50 W-ját. Csak érzet alapján is lejöhet, hogy mondjuk az az 50 igazából olyan 40-45 vagy jó ha van 25. Nekem még sajna nem sikerült ilyen összehasonlítási alapra szert tennem.

    Én az aulát arra írtam, hogy a mostani öreg Genius 5.1-m esetén már megesett, hogy egy aulát kellett a családi bulira felhangosítani vele és működött. Mert ha a két hangfal minősége kb. megegyezik, de az egyik valamennyivel erősebb, akkor inkább azt választja az ember, amelyikben több a potenciál egy ilyen esetre. Én se tekerem a az 5.1-et 40%-nál feljebb. Elég az is.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    Egy Kurbis esetén mennyi az optimális (esetleg min/max) távolság a faltól? Az íróasztalon lenne a monitor mellett és olyan nagyon sok helyem nincs a falig. A 10 centitől a 30-ig sok mindent láttam már ajánlott értékként... :F

    [ Szerkesztve ]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Grózi #26299 üzenetére

    Az gáááz. 69cm az asztal eleje a faltól. 69-(20+23)=26 vagy 69-(30+23)=16, még a 20centi esetén sem sok helyem marad előtte. :(

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Grózi #26301 üzenetére

    Néztem, kb. 10 centi lesz az.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    Kicsit off-topic, de tudtok olyan zenelejátszó progit, amivel meg lehet azt csinálni, hogy a zene xHz alatti részét a sub-ra küldi ki, a többit pedig a rendesen sztereóban? A videólejátszók közül a KMplayer gyönyörűen tudja ezt. Ezzel lehet hangot is lejátszani, de zenére nem olyan jó a GUI.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    Sok-sok olvasgatás után, végül is a Thonet Hoch BT hangfala mellett döntöttem. Tudom, nem volt az ajánlottak között. Miért is nem a Kurbis-t vettem végül?
    Előfordult már, hogy házibulira is használtam a régi Genius 5.1 szettemet (még az "eredetit", ami bejött anno vagy 10 éve). Ezért kerestem olyat, amiben több a tartalék, ha kell. Mondjuk a Genius azóta is rendületlenül teszi a dolgát, a fő hangerő potméter kicsit kontaktos, szét kellene szedni és megtisztítani. A mélynyomó basszusát kb. olyan 35 Hz-ig hallom.
    Visszatérve a Hoch-hoz, mivel a filmnézés még mindig több, mint a zene, így olyat kerestem, ahol a mélyebb tartományból több van. Úgy voltam vele, hogy ha kell, akkor majd inkább visszaveszek a mélyből. Könnyebb, mint hozzáadni azt, ami nincs. Már túl vagyok a bejáratáson is. A jack-rca kábelt cseréltem egy korábban it is linkelt Hama kábelre (78710-es cikkszámú), bár a gyári is elég korrektnek tűnik - nem a leggagyibb. A két hangfal közötti tyúkbelet viszont egy 0,75-ös kábelre cseréltem.
    Első benyomás: huhhh ez nagy. Tényleg. Sajna nem is tudtam neki adni, csak olyan 12 cm helyet a faltól, bár a duplája még jobb lenne, de ez van. Minőség korrekt. A kínai gyártás nem látszik direktbe. (Ok, nem kell atomjaira bontani.)
    A hangja nekem meggyőző. Végül a következő rendszer lett beállítva:
    Hoch: frontként üzemel.
    Genius régi frontjai: mentek a kicsi Genius hátsók helyére.
    Center/sub: maradt a Genius.
    Magas: kellemes, nem erőltetett. Néha, pár számnál éreztem, hogy esetleg túl sok a mély, de akkor visszavettem a mélyből. Én olyan 12kHz alatt hallom igazán, 17kHz alatt érzek valamit, viszont afölött már nem igazán hallom. De hát ez az én fülem miatt is van, nem csak a hangfal.
    Közép: teszi a dolgát. Nem tapasztaltam semmi negatívat.
    Mély: ami tudom, nem igazi mély még, de bőven elég. Kellemesen dübörög, még pont azon a határon belül, ahol nem zavaró. Volt olyan zene, ahol éreztem, hogy kevés, de ekkora membrán nem is tud úgy lemenni. Ekkor kapcsoltam be mellé a Genius-t. A sub segíthet. De azt vettem észre, hogy ott is a középtől vissza kell venni a basszust, mert különben már túl művi lesz. Zavaró. Összeségében viszont, nincs igazi hiányérzetem, ha nem megy mellette a sub. Magában is elég. Olyan 70Hz körül kicsit gyengül, majd van egy visszaerősödés 45-50Hz-nél, majd onnan hirtelen leesik és eltűnik. A 35-70 Hz-es tartományhoz jó a sub hozzá.
    Hallottam, hogy voltak akik doboz hangra panaszkodtak már nála. Nekem ilyen nem nagyon tűnt fel. Legyünk azért objektívek, érezni, hogy lehetne még hova fejlődni. De hát egy Swift-től jobb egy Octavia, amitől jobb a Mercedes, de még mindig ott van a Rolls-Royce. Ezt én egy Octavia szintre raknám kb.
    A sztereó képe kielégíti az igényeimet. Szépen "beteríti" a szobát. Valamivel korábban be is raktam a szobám rajzát. Nem az ideális, de ez van. :)
    A vezérlés digitális (nem potméteres). Nem tudom, hogy emiatt-e vagy csak simán jól csinálták meg, de éjszakai zenehallgatásra is tökéletes. A minimum hangerő szépen levihető egy olyan szintre, hogy a én a gép előtt szépen hallom, de az asszonyka tud mellette aludni mögöttem, ugyanakkor hangzás is viszonylag enyenletes. A mélyek gyengülnek valamelyest ekkor, ami nem is baj ebben az esetben.
    Film: ami kell, basszusal is elég. A rendes 5.1-hez rendes hangfal-elhelyezés is kellene. Sztereóban nem kell több, az 5.1-be is beilleszthető.(lásd fentebb).
    Zene:
    Klasszikus: itt érezni a határait a legjobban. (Vivaldi: Négy évszak)
    Jazz: a mély túl sok néhány dalnál (Susan Wong, Harcsa Veronika), de érezni a zenét.:)
    Elektronikus zene: a magasoknál néha bizonytalan. (Vangelis, Mike Oldfield)
    Pop: nincs kifogás (Irigy Hónaljmirigy, Ákos)
    Rock: teszi a dolgát, a basszusgitárt szépen érezni (Ákos, ACDC, Guns n' Roses)
    Metal: nem baj a vastag fal a szomszéd felé (Within Temptation, Nightwish)
    Musical: mintha ott lenne az ember (Egri csillagok, Elektra mindörökké, Tanz der Vampire).

    BT: teljesen jól megy, szépen lehet telóról is zenét hallgatni.

    Amit még észrevettem:
    A rossz kódolást bünteti. Gyenge mp3 esetén kiszalad az ember a világból. Még a közepeseknél is kívánja az ember a flac-et. Ha lehet, csak flac-et hallgassunk vele. Az ilyen kategóriás hangfalakon már lehet hallani a különbséget.
    A Youtube-ot pedig zenehallgatásra (házibulira is) el lehet felejteni. Sajna annyi szutyok hangminőségű videó van fent, hogy konkrétan a fül elleni vétek egy ilyen hangfalra már. Ha jó videót talál az ember, akkor ok.

    +1:
    Creative X-Fi hangkártyával, CMMS-3D, stereo surround módban még inkább élővé tehető a hangkép. Mintha ott lennék egy jazz klubban például. Egyfajta 4.0-át ad így ki. Kellemes, még jobban körül tud ölelni a zene. Ha nem rontja el az ember. Könnyen lehet elállítani és akkor már zavaró lesz a hangkép. Pl túl sok hátsóval mintha mögöttem lenne a koncert.

    Összegezve:
    Szerintem megéri az árát (akcióval pláne). Kiszolgálja az embert. Főleg akkor ajánlom, ha nem baj, hogy a több mélyet tartalmazó anyagokra jobban alkalmas. De nem vall szégyent a magasok esetén sem. Talán még egy gagyi 5.1 helyett is inkább egy ilyet. 2.1 esetén meg pláne. Én a magam részéről ajánlom. Azt elhiszem, hogy hagyományos társai (Modecom SHF56/80, Microlab Solo6C, Edifier R1280) a papír alapján jobbak hangzásban. Nem tudom, nem tudtam kipróbálni. A BT-os hangfalak között sajna nincs olyan nagy választék, igazából a Kurbis az ellenfele. Nem bántam meg a megvételét.

    Ha van kérdés, megpróbálom megválaszolni.

    [ Szerkesztve ]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Rover623 #26514 üzenetére

    Sajnos, a hangmérnök alapból nem vette figyelembe a szobám kialakítását. A Genius-szal kialakított 5.1 is messze van az optimálistól, már csak elhelyezésben is. Ott sem az igazi térhangzást kaptam. A szoba kialakítása sem az igazi. :O Azzal dolgoztam, amim van. :( Nem is írtam, hogy ez így az igazi 5.1.

    Ha figyelmesen elolvasod, mit írtam, látható, hogy nem sok.1-en hallgatom a zenét. A sub-ot is csak szörmentén használom. Viszont van olyan eset, hogy kellhet, mert tud hozzátenni a Hoch mélyéhez. De nem kell túlzásba vinni. Meg írtam is, hogy gagyi 5.1 helyett is beválhat akár. (=jobb hangzást ad sztereóban, mint a 20eFt-os 5.1)
    Az nem is írtam, hogy semleges. Csak, hogy élőbbé tehető akár a hangkép. Ez egy feltételes mód, azaz nem kötelező és nem biztos, hogy beválik. Nekem egy jazz lemeznél volt olyan érzésem, ezzel a 4.0 beállítással, mintha ott ülnék egy jazz klubban és hallgatnám a zenét. Mint amikor a hátsó falról finoman visszaverődik a zene és nem zavar, hanem inkább a hiánya tűnik fel. De könnyen el is rontható.

    És csakis a hangfalat ajánlottam magában, hogy szerintem nem rossz vétel. A hátrányival együtt is (amiket ugyancsak felsoroltam). Azt a fajta összeállítást, ami nekem van, nem ajánlottam, csak leírtam a tapasztalataimat. :) :B

    Próbáltam objektívan bemutatni amit én tapasztaltam, akkor is, ha az erősen szubjektív és csak rám vonatkozik.

    [ Szerkesztve ]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz P1eTr0 #26741 üzenetére

    Hali, ha visszakeresel, nem olyan régen írtam a Hoch-ról. Én azt vettem.

    Amire nem tértem ki anno:
    - Távirányitó: csak stand-by, nem igazi kikapcs.
    - Váltás: csak nyomkodod az input gombot a távirányítón (most nem otthonról írok, de elvileg így megy, ha jól emlékszem), amúgy csak az RCA-t/BT-t használom.
    - Búgást nem tapasztaltam, nem is zizeg telefon mellett.
    - Ha kell, le tudom tesztelni, hogy mennyire felejti el a beállításokat, bár az van, hogy nekem eddig nem kellett igazán állítani a magas/mélyt. Jó középen is. Ha már mindenáron állítani akarsz, akkor talán a lejátszóprogiban az EQ-t. (Bár ezért lehet, hogy virtuális fejleszedést kapok.)

    Nekem teljesen elég mindenre. De ez igaz azért kb az összes itt ajánlott hangfalra ebben az árketegóriában. Vannak különbségek, 1-1 módra/zenei stílusra/felhasználásra vannak optimális/kevésbé optimális választások is, de összeségében kb. ugyanolyan alkalmasak a mindennapokra.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Soma01 #26749 üzenetére

    Van berakva egy szobarajz tőlem még valamikor karácsony környékén. Ott láthatod. Mögötte olyan 12 cm van csak sajna. A mélyek elfogadhatóak. Néha majdnem soknak is érzem. De ha kell, akkor ott van belerakva az 5.1 sub-ja. Bár azért egy elég öszvér megoldásként, igazából film mellé kellhet csak, de mit mondjak, ott is csak nagyon szörmentén megy a sub, főleg a 45Hz alatti hangok miatt. A "magasabb" mélyekre elég így is. Amúgy azért érezni, hogy ha tudtam volna még rakni egy nullát az ár mögé, akkor lehetett volna még hova fejlődni. :DD

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz senzaj #28557 üzenetére

    Nekem is ilyen van. Ugyanúgy recseg, ezért hangosítom a windows alól. Elvileg csak szét kellene szedni és a potmétert kontaktsprayjel átfújni. Csak én is lusta vagyok. Meg be van lőve egy olyan hangerőre, ami pont jó, ha a win is maxon van. Mondjuk én nem rég a frontok helyére egy Thonet Hoch-ot tettem (zenehallgatásnál már éreztem a korlátait) és ennek a frontjai mentek a hátsóknak. Meg kapott egy SB Omni 5.1-et hangkártyának.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    Sziasztok, gondolkodom a 16 éves Genius SW HT5.1-em (még az eredeti. első verzió) lecserélésén és keresnék olyan 2.0/2.1-et, ami főleg zenében "szép" hangzású de a filmeket sem üti agyon. :) A Genius már néha "fárasztja" a fülemet, nem tudom jobban mondani. :(

    A szoba az a klasszik panel háló 3,2*3,2m. Ami a gondom, hogy az asztalon kb.17cm hely van max szélességben a hangfalaknak/db. De ebbe meg már nem férnek bele 4"-től nagyobb méretű hangszórósak, ahogy nézem. Elsőnek az Edifier S1000-t néztem, de aztán rá kellett jönnöm, hogy az nem fér be... :(( A mostani frontokban is 4" + tweeter van, meg 6,5 a SW-ben.

    Így maradtak a következő versenyzők amik elférhetnek (az árat is figyelembe véve, amit max ráköltenék): Edifier S350/R1700/R1280. Van még más értelmes választás, ami el is fér?

    Meghajtva amúgy egy Soundblaster Omni Surround USB--s hangkrátyával lenne PC-ről RCA-n át. Jobbnak gondolnám az ebben levő D/A-t, mint amit a hangfalba raknak. Vagy tévedek? :F

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Cs1csó #56998 üzenetére

    Sztereóban gondolkodtam, csak azoknál max 4"-es a hangszóró, ami elférhet fizikailag.
    Sosem voltam basszus őrült, de azért legyen alja a zenének. Ha lenne helyem, akkor egy 5,5-6,5" méretű stúdiót vennék valószínűleg. Így keresnék helyhatékony, de teljesebb hangzású alternatívát.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Cs1csó #57000 üzenetére

    Igen, nekem is az S350 a favorit, bár az árát még fontolgatom magamban. Más alternatívát nem találtam eddig, de hátha valakinek van valami titkos favoritja... :DD
    Az R1700 barátságosabb lenne árban, bár picit tartok attól, hogy a 4"-nek néha érezném a hátrányát egy nagyobbhoz képest. Próbálgattam kicsit a mostanin, hogy mennyie hiányzik, ha leveszem a basszust és kell oda. A 4"-es a mostani frontban elfogy a mély, vagy inkább túl "fent" marad.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Logapeti #57003 üzenetére

    Nekem is pont ilyen dilemmám van, bár egy Edifier S350-nél. Mivel jobb, ha a hangfal csinálja a D/A-t vagy a hangkártya (Soundblaster Omni Surround USB)? Bújom a netet, de nem nagyon van teszt róla, hogy milyen a hangfal DAC-ja illetve hogy viszonyul a "sima" PC-s hangkártyákhoz.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Degeczi #57006 üzenetére

    Na igen, utoljára sok éve merültem bele jobban ezekbe, de akkor még nem volt jellemző a megfizethető hangfalakban a jó D/A átalakító, csak analóg jelet vettek jobbára. Max az erősítők tudtak ilyet venni és azt továbbküldeni analógként. Bennem valamiért még az volt, hogy ezekben az új hangfalakban az analóg bemeneten érkező jelbe nyúl bele a belső elektronika esetleg, de akkor is a bemenő analóg igazából "analógként megy végig a rendszeren, ha mondhatom így. És ha spórolni tudnak, akkor ezen fognak... mármint a bejövő digitális jel analóg átalakításán úgyhogy egy normálisabb hangkártya analóg kimenetén megkínálva jobb lesz a végeredmény, mintha ő csinálná a DA-t.

    Szóval megfordult a dolog. Régen a normálisabb/de megfizethető hangfalak (ha tudtak D és A jelet is venni), akkor is az analógjelből lett jobb végeredmény és ha a hangfal csinálta az analóg átalakítást, akkor az gyenguszka volt. Ezért kellett a külön hangkártya a jó analóg jelért (nem vacak alaplapi). De mára ez megfordult, a bemenő analóg jel lesz a rosszabb a végén. Bármilyen jó is az a forrás...

    Esetleg ezzel ki lehetne egészíteni az összefoglalót az elején. Régebbi rókáknak ez nem eik le elsőre... :B

    [ Szerkesztve ]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Cs1csó #57027 üzenetére

    Nem megerőszakolni akartam a fizikát, sőőt nem is 2.1-t kerestem. Csak a rendelkezésre álló helyre fizikailag nem fér be egy korrekt (vagy akár attól picit jobb) sztereó. Így, ha szeretnék értelmesebb mélyeket, akkor egy kicsit drágább 2.1 marad csak. Sajna mind a korrekt 2.0-ban és a 2.1-ben sem sok a választás, ha a méretre is figyelnem kell. Az első választottam az Edifier S1000 volt, csak aztán rájöttem, hogy nem fér el :( A kisebb hangfalaknál meg már nem fér bele egy nagyobb hangszóró, hogy szebb mélyeket adjon. (nem az erős sub-ot keresem, csak a jót/kiegyensúlyozottat).

    A linkelt 2.1-eket köszönöm csak kicsit túl olcsóak, mint a hús, aminek túl híg a leve a végén... :) Inkább marketingben erősek, mint hangminőségben.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz kutyek #57015 üzenetére

    Egy kérdés még a témához:
    Ha a digitális jelből csak PCM 44,1kHz/48kHz-et fogad be, akkor lehet-e jobb egy 24bit/96kHz analógból visszaalakított jel (azzal együtt, hogy itt már volt egy D-A)? Érzésre mondanám, hogy akár igen, mert ha 48kHz-en mintavételez, akkor attól kétszeres a bemenő jelem... :) Aztán megeshet, hoy félreviszem magamat...akkor bocsika

    [ Szerkesztve ]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz lezso6 #57057 üzenetére

    Én az analóg bemenet használatára gondoltam.
    Szóval PC: D-->A (24/96k)-handfal DAC-ja, gondolom, ugyanannyival digitalizál, mint amit fogad digitálisan
    Hangfal: A-->D (48k-val)-->DSP-->hangszórók

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Cs1csó #57060 üzenetére

    Én pont most vettem egy S350DB-t az emagtól (ez a fa színű, nem a fekete). Ahogy nézem, a román emag volt az eredeti célállomása a csomagolás alapján. Szerintem ott most van egy raktárkisöprés és ezért olcsóbb ~13-18 ezerrel a többi magyarországi bolthoz képest, ahogy láttam.

    Nekem egy 16-17 éves Genius SW-HT5.1-et váltott amúgy.

    @kutyek: igen, erre gondoltam.Amit írsz az igaz, a "0" tényleg nulla, ott előnyösebb tud lenni a digitális jel. Viszont ahol hang van, ott a jobb felbontással érkező infromációból többet tud "visszabutítani" elvileg. Még ha nem is lehet számszerűsíteni a hallgatás során. Bár az egész azon múlik, hogy az A-D köre hogyan dolgozik.

    A fényképezést mondanám hasonlónak: egy adott ccd-hez jobb felbontású optikát csatolva a végeredmény is jobb fog lenni, akkor is, ha sosem fogod A0-ban nyomtatni és jpg-et fogsz elmenteni, mint egy gyengébb felbontású objektívvel.

    Ha csak az egyik kimenetem lenne, akkor nem is agyalnék rajta, de így :W . Elszaladt a vezérhangya. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Cs1csó #57063 üzenetére

    Edifier S350DB szubjektív teszt
    Általános benyomások: sajna, de a rosszabb/gyengébb minőségű források esetén hajlamos büntetni...:) Ilyen esetben zavaros lehet a térbeli eloszlás, szétesik a hangkép. Youtube videóknál szívás lehet, ha olyan a koncertfelvétel.
    Gyenge bitrátájú mp3-nál a magas tompa lesz, a basszus pedig erőtlen. A gagyi hangforrás nálam nagyon zavaró, még akár jobban is, mint maga a hangrendszer képessége (arra mindig is figyeltem, hogy a hangkeltő ne legyen az akadálya a korrekt megszólaltatásnak).
    pl: Nightwish/Ghost love score: Wacken live
    hivatalos, Youtube Music, csak hang: szép, teli hangok, jól elkülöníthető hangszerek, még térben is. Az énekhang tiszta, basszus helyes.
    hivatalos, Youtube videó+hang: lapos, élettelen, főleg a másik forráshoz képest, sőt zavaró néha-néha
    Zene:
    a szokásos tesztzenéimmel:
    -Nightwish/Imaginaerium/Taikitalvi szám: csilingelő magasak+szép közép vagy kellemes közép és szépen lemenő mélyek vannak párban a számban, ki is jön
    -Emilie Autumn/Fight like a girl/Goodnight, sweet ladies: élvezetesen belebrummogós, lefutó dobhang mellette a női énekhanggal, a két oldal közötti átmenetekkel

    + pár egyéb:
    -Gloria Gaynor/I will survive: ahogy szeretem...:)
    -Scooter/Wicked/The first time: tiszta szintihangok, a pulzáló mély jól kijön
    -Vivaldi/Négy évszak/Tél-1 (Londoni szimfónikusok): amikor lemegy mélyre,a sub nem viszi el :), viszont szépek a hegedűk
    -Ismerős arcok/Egy vérből valók vagyunk/Mennyit ér: szépen érthető férfi énekhang, lágy, de zengő lábdob
    -Ismerős arcok/Egy vérből valók vagyunk/Nélküled (szimfónikus kíséret): szépen hallani az egyes hangszereket a hegedű mellett az üstdob lágyan lemegy mélyre
    -Bob herceg/Londonbaj, hej: szépen érthető tenorhang
    -Csárdáskirálynő/Pohár csengett: szépen mozog a hang oda-vissza a párbeszédben és érthető a magas énekhang is
    -Queen/Bohemian rhapsody: valami bakelit dgitalizált lossless forrás, konkrétan hallani a lemez percegését is:), jóóóó
    -Cotton CLub Singers/2x2 néha 5: hozza a hangulatot, brummog a maci a mélyben, miközben ciripel a cin és tiszta az ének

    Mozi:
    -Dűne 2021: nagyon jó a hangkeverése, csukott szemmel is követhető, hogy a beszélő hogyan mozog a kamerához képest (vagy a kamera körülötte)
    -Gyűrűk ura/A gyűrű szövetsége: jó, de a Dűnének jobb a hangja. Szépen szól a háttérzene és mégi kiérteni az "előteret".
    -Akli Miklós: régi magyar film, vacak sztereóval és nem igazi beszédérthetőséggel/elhelyezéssel a térben, itt nagyon kijött a forrás milyensége
    -Ákos/Idősziget koncertfilm/Felemel: szépen hozza vissza az audió albumot (bár ehhez kellett a hozzáértő keverés is a dvd-n)
    -Büszkeség és balítélet (BBC-verzió): kihallani a régi stílusú sztereó keverést, jobban nem tudom írni; picit túl erős a centerre pozícionált hang; ugyanakkor a részletek (háttérhangok) szépen elkülöníthetőek, picit zajos a forrás, de régi a film:)
    -Jégvarázs: tiszta hang, mondhatni kicsit steril, de ez a film miatt van. Ugyebár rajzolt, így minden hangot külön kell alákeverni. Nincs alapzaj (jó értelemben), mint egy rendes filmnél.
    -Cruella: hozza amit kell
    -Nagyfiúk: érthető minden beszéd, egy vígjáték, nagy hangeffektek nincsenek

    általánosan, bár jobb mint a régi 5.1-em, sokkal tisztább/szebb hangja van, de a térbeli (hátsó) hangok leképezésénél tisztán hallani, hogy 2.1. Annak viszont pöpec.

    Játék:
    -Flatout: hozza amit kell az autónál
    -Civilization VI: rendben van
    -GTA V: ugyancsak semmit nem vettem észre, ami nem stimmelne
    nem nagyon van játék a gépen...

    Valahol láttam egy videóban, hogy akkor jó a sub, ha nem veszed észre, hogy van a rendszerben/külön nem hallod ki, de ha kikapcsolod, akkor hiányozni fog.
    Nos ez itt megvan, már alap beállítással is.

    Néha mondanám, hogy kevés a mély, de aztán meg sok. Aztán rájövök, hogy csak én várok el olyasmit, ami nem odavaló. Pont úgy csinálja, ahogyan kell. Természetesen amíg 6 számjegy alatt vagy árban. Egy normál lakásban/szobában nem feltétlen tudsz kihallani többet egy sokkal drágábból sem.

    Ami még tetszett az, hogy este, alacsony hangerőnél is tisztán értettem, hallottam mindent. A basszust is, de a feleségem nem ébredt fel rá. A régi Genius SW-HT5.1-nél ilyeneknél már felébredt, mert vagy a basszus lett túl hangos, vagy nem értettem a beszédet a filmben.

    https://www.youtube.com/watch?v=lfgWv3ypEIY ezt szépen végigviszi

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • domedee

    senior tag

    válasz Cs1csó #57079 üzenetére

    Amennyiben a surround nem lényeg. Arra nem képes... :) Amúgy ha az lett volna a cél, akkor a Genius mostani 5.1 verzióját vettem volna valószínűleg. (Genius SW-HF 5.1 6000 Ver. II, olyan ~65k).

    Ha fizikailag elfért volna, akkor valószínűleg egy S1000MKII-es Edifier lett volna vagy esetleg egy R2000DB; de széltében nem volt több helyem.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Új hozzászólás Aktív témák