Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TechN7ne

    nagyúr

    válasz TechN7ne #47966 üzenetére

    Bocsánat a dupláért ,de időközben állítgattam hátul az új Mackiet ,
    Ezzel a beállítással ugyan arra a szintre tudtam hozni a hangzását mint a Tannoy -nak volt! :K

    Jó minőségű zenéknél teljesen ugyan azt adja mint az 502-es pár ,ahol vannak hibák (zenékben) ott már nem ,ami nekem nagyon jól jön mert így hallom a hibákat amik javítandók.

    [ Szerkesztve ]

  • TechN7ne

    nagyúr

    válasz TechN7ne #47966 üzenetére

    Na ,halihó :)

    Annyira megszerette nem csak én ,hanem az egész család a Tannoy-nak a hangzását ,hogy kénytelen voltam venni még egyet ,MR524-et meg beraktam a TV mellé ,így egycsapással megoldottam mindent picit drágábban.

    2db bontatlan csomagolást kaptam ki a space-ben ,ezek most nem búgnak és helyszínen az akusztika szobában járattam is őket egy 20 percig legalább.
    Délelőtt hoztam haza őket és azóta járnak finoman ,nagy az öröm mert ilyen fajta részletgazdasággal nem minden hangfal rendelkezik ,nálam egy hónapot jártak így valószínű nagyon megszokták a füleim ,utóbbi munkáim is már egész jól sikerültek ,leellenőriztem ATC/Focal/Genelec hangfalakon is és teljesen rendben voltak.
    Említett MR524 beszámolom nem változott ,de az már egy más világ ,Tannoy-nak van egy olyan hatása amit a Mackie nem tud megütni (igazából ebben a kategóriában egyik sem) ,okos ember azt mondja hogy megszokás kérdése de én rájöttem ,van olyan hogy bele tud szeretni az ember egy hangfalba! :DDD
    Gondoltam a 802-es párra ,de említették hogy a magasai ugyan azok mint a 502-nek ,csak nagyobb méllyel rendelkezik ,nekem meg nem nagyon jött volna jól mert a szomszédok a rendőröket akarták már rám hívni az 502-es ütésétől is.
    Na szóval lenne pár kérdésem ,a pukkanást tápkikapcsolásnál nem tudtam megúszni ,az egyik pukkan de nem vészesen ha kikapcsolom ,a másik semmi ,észre vettem hogy 2 ágas az áramforrás ,Mackie-nek meg 3 ágas normál ,

    nem e lehet ez a probléma neki ,hiszen csak egy Angol hangfalról beszélünk és alapból nem kapnak földelést hazánkban:

    Gondoltam arra hogy ki se kapcsolom ,lehet a ki-be kapcsolgatás nagyobb kárt tesz benne ,mert csak akkor van pukkanás ,alapjáraton meg semmit sem fogyasztanak szinte.
    Mennyire ajánlott az ilyen hangfalakat hátul kikapcsolni mindig?
    Esetleg ,külső megoldással meg e lehet jobban óvni bármilyen túlfeszültség ellen?

    Szép estét! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák