A Microsoft október 22-én dobta piacra a Windows RT 8.1 és Windows 8.1 operációs rendszerhez tervezett Surface 2 és Surface Pro 2 táblagépét, mely utóbbi a premiert követően egy fontos szoftverfrissítést is kapott. A javítócsomag célja a tesztek által is kritizált rövid üzemidő megemelése volt, hiszen a WLAN hálózatokon 6,6 órányi böngészési idő nem nevezhető épp világklasszisnak. Az Anandtech elemzése szerint az új firmware közel 25 százalékkal, 8,3 órára növelte a táblagép böngészési idejét, mely mellett a videolejátszási idő is 6,6-ról 7,7 órára emelkedett. Az optimizálás persze ezzel még nem ért véget, hiszen a Microsoft a továbbiakban is igyekszik egyre versenyképesebbé tenni készülékei üzemidejét.
Surface Pro 2 - hosszabb üzemidővel
Azóta történt
-
Surface Pro 2 – fürgébb processzorral
Fürgébb és biztonságosabb központi vezérlőegységre váltott második generációs táblagépében a Microsoft.
Előzmények
-
Surface Pro – újabb árvágás
A száz dolláros leárazást követően a Microsoft első generációs Intel processzoros táblagépe már az iPad árazását követi.
-
Surface 2 Pro – egyelőre kevesebb tárhellyel
December közepén debütálhat a Microsoft Intel-alapú táblagépének 256 és 512 GB belső memóriával szerelt változata.
-
Surface – számos méretben
Különböző méretű és eltérő képarányú készülékekről beszélt a Microsoft táblagépes részlegének első embere.
-
Terítéken az új Surface tartozékok
A frissített táblagépek mellé asztali dokkolót, illetve világító gombsorral és saját akkumulátorral ellátott kabátokat is bemutatott a Microsoft.
Hirdetés

OTP Bank IT Hackathon 2025
PR Formáld a jövőt, légy te a bankviág digitális reformere az idei OTP Bank IT Hackathonon! Jelentkezz 2-4 fős csapatoddal a versenyre és vigyétek haza ti a 750 000 Ft értékű fődíjat! Jelentkezési határidő: október 23. 23:59.

- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Villanyszerelés
- SSD kibeszélő
- Battlefield 6
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Samsung Galaxy A34 - plus size modell
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...