Xiaomi Smart Band 8 Pro - pro és kontra

Futottunk egy kört a Xiaomi GPS-es, nagy kijelzős fitnesz karperecével.

Külső, kezelés, üzemidő

Úgy tűnik, hogy az okosgyűrű lesz a következő egészségügyi bigyó, amely meghódítja a kütyüvilágot, és bár léteznek még apróbb, felragasztható és bőr alá ültethető szenzorok, a specializált megoldásokkal szemben csak egy olyan okosizé a praktikus, amit egy mozdulattal le tudunk venni. 2024 márciusában azért még a pulzuspánt a legapróbb mozgáskövető cucc, ami az átlagember számára könnyen elérhető, bár a Smart Band 8 Próra nézve fordított tendencia rajzolódik ki.

A Xiaomi Smart Band 8 Pro a Redmi Watch 4 mellettA Xiaomi Smart Band 8 Pro a Redmi Watch 4 mellett A Xiaomi Smart Band 8 Pro a Redmi Watch 4 mellett [+]

Az 1,74”-es AMOLED panel ugyanis lassan akkora, mint amekkorát egy Redmi Watch 4-féle okosóra visel, a Smart Band Pro 46 x 33,35 x 9,99 millimétere (szenzorpúppal 11 mm) és 22,5 hivatalos grammja (ami TPU szíjjal jóval vaskosabb 37,9 gramm) messze van a légies és észrevétlen karkötőktől. Persze, akinek ez a modell túl terebélyes, a 26-30 ezer forint pedig túl drága, annak ott a sima Band 8 szerényebb méretben, árban és tudással.


[+]

A profi változat kifejezetten nagyravágyó, mert bár nincs meg a komolyabb órák mikrofonja, fülhallgatója, hangasszisztense, eSIM-je, WiFi-je, zenetárolója, nyílt operációs rendszere, órafizetése, barométere, hőmérője, iránytűje, EKG-ja vagy vérnyomásmérője, nem semmi, hogy a 336 x 480 pixelen tűéles panel, az egycsatornás, öt konstellációs műholdvevő (GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS), az optikai pulzoximéter, a giroszkóp és a gyorsulásmérő belefért, Bluetooth kapcsolattal.


[+]

A konstrukció profi: bár nem fémből van a váz, az szálerősített plasztik lemezek és a Gorilla Glass 3 üveglap illesztése tökéletes, az 5 ATM minősítéssel pedig a felszíni úszás is kipipálva. Csak azért kár, hogy a sokféle színre és anyagra cserélhető pánt egyedi és nem szabványkövető, de azért a Xiaomi és harmadik fél kínálatából is lehet vásárolni alternatívát.


[+]

Viszont épp olyan idétlen a felhelyezés, mint a Redmi Watch 4-é: előbb a rövid pántot kell a csuklóra szorítani, majd ügyes mozdulattal a hosszút ráhúzni a kiálló bigyóra, ami egyfelől nem egyszerű, másfelől ilyenkor sokkal szorosabbnak érezni a szíjat, mint amilyen laza a rögzítés után marad. A pánt végét a két szorítón átdugva pedig könnyen kipattan a szíj a bigyóból, és kezdhetjük a műveletet elölről. Legalább a viselés kényelmes és az én, 80 grammos órákhoz szokott csuklómon észrevétlen.


[+]

Nincs okoskütyü jó kijelző nélkül, és a hatékony, bár ráérős automata fényerő állítással dolgozó, 60 Hz-es AMOLED panel éjjel-nappal remekül látható és minden adata kényelmesen leolvasható napfény alatt is – azért létezik a 600 nitnél fényesebb rivális. Egy Apple Watch mellett a pofonegyszerű felület nyilván dadog és az érintésérzékelés egy picit késik, ám pont az egyszerű kezelés és a jókora terepelemek miatt magabiztos a használat.


[+]

Szükség is van rá, mert nincs semmiféle gomb, és azért a Redmi Watch 4-ből átköltözve nekem hiányzott a billentyű és a korona. Az előbbi leginkább a főképernyőre való gyors visszatéréshez (a vissza mozdulat itt is a jobbra simítás), plusz egy oké billentyűnek is lett volna haszna. A korona pedig igazán jól jött volna a precíz görgetéshez.


[+]

Amiben a Redmi meglepően kétszer jobb, az az üzemidő: 289 mAh nem kevés egy pulzuspánt esetében, a Smart Band extra kijelzője állandó pulzus, stressz, alvás és véroxigén követéssel ugyanakkor 5-6 napra redukálja a működést, ebbe 2-3 GPS edzést iktatva pedig 3-4 napra – és akkor a mindig aktív kijelző nincs bekapcsolva! Ez váratlanul rövid és remélhetőleg egy szoftverfrissítés orvosolja, mindenesetre akad fitnesz karperec sokhetes működéssel, amitől a tesztcucc nagyon messze van.


[+]

Az akkumulátorkímélő mód csak átmeneti segítség, mert kizárólag az órát mutatja és a lépéseket számlálja. Amit nem rovok fel hibának, az a hátul mágnesesen illeszkedő töltőkapszula: ilyen apró méretben valószínűleg csak extra vastagsággal fért volna bele a Qi töltés – Xiaomi cucc egy óra alatt feltölthető. Inkább gond a kábel USB-A-s túlvége: jó reggelt, Xiaomi, nagyjából fél évtizede az USB-C a piaci sztenderd!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés