Samsung Armani - Giorgio csuklik

Multimédia

Armani telefonunk hátlapján 3,2 megapixeles kamera kuksol, mellette egy villanófény hivatott segíteni a sötétebb témák (és emberek) felderítését. A kemény tokon természetesen a tervezők lukat is vágtak a megfelelő helyen, így ismét lehetőségünk nyílt azzal meglepni embertársainkat, hogy egy elegáns névjegykártya-tartóval fotózunk, pláne vakuval lesz érdekes a történet.

Az elkészült képek minősége nem éppen tökéletes. Egyrészt megint nincsen autofókusz, így az élesség nem tud mindig megfelelő lenni, másrészt hiába a gyártóra jellemző rengeteg beállítás, nekem örökké csak fakó, élettelen fotók jöttek össze. A kereső teljes képernyős, a legfontosabb beállítási lehetőségek (képméret, vaku) ikonjai a kijelző oldalára kerültek, ezeknek használata mindenki számára egyértelmű kell legyen. Lehet piszkálni az ISO-t, a képminőséget, a környezeti beállítást (itt ilyenek is vannak, hogy "őszi színek"), a fénymérés módját, a zárhang pedig teljesen ki is kapcsolható.

Zeneileg elég fapados az Armani mobil. A lejátszó működése olyan, mint az F700-ban volt, egy állati nagy barna kereszt kerül ki a képernyőre. Ennek vízszintes szárát tologatva állíthatjuk a hangerőt, függőleges szárát jobbra-balra huzigálva pedig tetszőleges helyre ugorhatunk a zeneszámban. A lejátszó fut a háttérben, van néhány előre beállított hangszín is, ismétlődő üzemmód és random, a zenéinket pedig ID3 tagek alapján tudja szortírozni. A kis Samsung meglepően jól szól kihangosítva, sokadszor bizonyosodik be, hogy a fémházas készülékek ezen a téren általában nem vallanak kudarcot. A mellékelt headset eléggé egyszerű darab, ráadásul nem szedhető szét, tehát saját füles használata csak akkor lehetséges, ha beszerzünk valami spéci átalakítót.

Az alkalmazások között van egy egyszerű képszerkesztő, amely ujjal használva elég borzalmas, lehet forgatni, effektezni, tükrözni a felvételt, igazából az égvilágon semmi értelme nincs. A másik képekhez kapcsolódó fícsör az úgynevezett képbélyeg, ami két fotót próbál valamiféle effektus használatával egymásra mosni, ennek sem láttam sok hasznát. Van viszont egy darab java játék, amely nem más, mint "Photo Puzzle". Ki nem találná az ember a neve alapján, hogy mi lehet, egy puzzle, ami fotókat vág szét, és a darabjait összekeveri. Nagyon jól elvoltam vele a második pályáig, amiben már az a nehezítés, hogy több darabra osztja fel a képet a szoftver, amelyek olyan kicsik, hogy azokat ujjal eltalálni nem lehet (tényleg!), így aztán az egész játék úgy felbosszantott, hogy bedurciztam és megpróbáltam letörölni, de ezt sem lehet.

Ki ne felejtsem az újra vissztérő Samsung-rémálmot: a telefon nem képes egyszerre rezegni és csörögni. Azt hittem, ezen már egy ideje sikerült túllépnie a gyártónak, de ez a konstrukciós hiba a jelek szerint szellemként vissza-visszatér, hogy büntessen.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés