Oukitel U2 - a koncert elmarad

Hardver és szoftverek

A MediaTek decens MT6732-es rendszerchipje után a MT6735M-ös visszalépés, legyen szó a négy Cortex-A53-as mag lejjebb vett órajeléről (1 gigahertzre), vagy a Mali-T720MP1-es IGP-ről, persze még mindig nem olyan vészes a helyzet az U2 ársávjában. Az 1 gigabájt RAM és a 8 gigabájtos belső tároló sem licitálja túl a belépőszint szükséges minimumát, de legalább azt teljesíti. Első bekapcsolás után egyébként 5 gigabájt szabad helyet talál a felhasználó, telepíteni a microSD kártyára is lehet.

Az Oukitel U2 minimálisan átszabott Android 5.0-s felületet kapott
[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Oukitel U2 Honor 4C Motorola Moto G (2015) Doogee Valencia 2 Y100 Pro
Rendszerchip MediaTek MT6735M HiSilicon Kirin 620 Snapdragon 410 MediaTek MT6735P
AnTuTu Benchmark 5.x 18518 pont 26973 pont 23059 pont 20234 pont
Vellamo Browser 1992 pont 1456 pont 2069 pont 2105 pont
Vellamo Metal 693 pont 1012 pont 963 pont 725 pont
Geekbench 3 (single) 487 pont 546 pont 522 pont 485 pont
Geekbench 3 (multi) 1366 pont 1620 pont 1633 pont 1339 pont
GFXBench Man. onscreen 4,6 fps 6,3 fps 3,7 fps 3,5 fps
GFXBench Man. offscreen 1,4 fps 1,8 fps 1,7 fps 1,7 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,4 fps 15 fps 9,4 fps 8,5 fps
GFXBench T-Rex offscreen 4,2 fps 9,1 fps 5,3 fps 5 fps

Nincsenek csodák: az U2 a végeláthatatlan számú MT6582-es mobilok szintjén teljesített a benchmark tesztekben, azaz processzorosan és grafikusan is elmarad a fent említett, valamivel drágább MediaTek variáns erejétől, és ez sajnálatosan a felület sebességén is megmutatkozik. A menük előhívásánál, görgetésnél, lapozásnál és főleg az alkalmazáskezelésnél láttunk volna szívesen pattogósabb, folyamatosabb működést, de azért messze jobb a helyzet, mint amit két éve egy HVGA-s belépőmobil nyújtott. A komolyabb játékok nyilván szaggatnak, a készülékház pedig az átlagosnál jobban melegszik, a U2-t nem a gamereknek találták ki.

Az Oukitel főleg az ikonokat és háttereket cserélte le Az Oukitel U2 sok Material Design elemet érintetlenül hagyott
[+]

Az Oukitel is beállt azon fiatal gyártók sorába, amelyek friss androidos főverziót mellékelnek, nagyon minimális egyéni beavatkozással. Ez az U2 esetében az ikonok és hátterek cseréjét, a menü kispórolását és a kisikonos alkalmazásváltót jelenti. A felülről lehúzhatót értesítési- és kapcsolópanel Material Design stílusú, akárcsak a beállítások és a magyarul is tudó, elválasztók nélküli billentyűzet. Hasonló letisztultságot követ a lollipopos telefonkönyv, amely számos fiókból és a SIM-kártyákról is gond nélkül beolvassa a névjegyeket, továbbá vezeték- vagy utónév szerint jeleníti meg azokat döntésünk szerint. A tárcsázóban működik a gyorskeresés és gyorshívás.

Az Oukitel U2 tárcsázója gyári lollipopos
[+]

Szintén Google-ös az email és üzenetküldő, akárcsak a naptár, az óra, a számológép, a biztonsági mentés, a galéria, a hangrögzítő, valamint a fájl-, a SIM- és a letöltéskezelő. Az Oukitel egyébként meglehetősen szűkösre fogta a szoftverfelhozatalt. Nyilván telepítve lett a Gmail, a YouTube, a Drive, a Kereső, a Fotók, a Google+, a Hangouts és a Térkép. Extraként viszont csak a Bagan Keyboard, a Twitter, a WhatsApp és a Facebook jár.

Az Oukitel U2 billentyűzete is Material Design stílusú
[+]

Az Oukitel inkább a gesztusvezérlésre koncentrált. Az olyan alapdolgokon felül, mint a riasztások némítása a készülék lefordításával vagy a hívásfogás fülhöz emeléssel, egy sor ujjmozdulatos extra is jár. Három ujj lehúzásával képernyőkép készíthető, feltolásával a kamera indul, két ujj függőleges mozgatásával állítható a hangerő, emellett a kétkoppos felébresztésről és a home gomb kétszeri megérintésével aktiválható képernyőzárról sem kell lemondani. Manapság a kikapcsolt képernyőre való rajzolás is elég népszerű: beállíthatjuk, hogy e, o, w, z és v ujjrajzolattal milyen alkalmazás induljon. A zenelejátszó jobbra-balra simítással kezelhető.

Az Oukitel U2 böngészője régi, AOSP-alapú Az Oukitel U2-n a böngészés nem egy nagy élmény a lassú hardver miatt
[+]

Böngészőként a jó öreg AOSP-alapú szoftver szolgál, a Chrome-ot ugyanis nem mellékelték. A program alkalmas több lap kezelésére, bár a kevés szabad memória miatt nem egyszer újratölt egy-egy oldal, ha váltogat közöttük az ember. Lehet kérni asztali elrendezést, mentést offline olvasáshoz és tartalommegosztást. A böngészés sajnos nem tartozik az U2 erősségei közé, mivel a kisebb-nagyobb megakadások olyan feature-ök, amelyekre senki sem vágyott, mégis jelen vannak.  

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Hátlapi e-ink kijelzővel érkezik az Oukitel U6

    Az Oukitel új, két kijelzős mobiljáról már hallottunk korábban, de most már ismerjük a teljes, hivatalos specifikációt és az árát is.

  • Oukitel A28 - sokat ígér

    A mediatekes SoC-vel felszerelt okoskütyü rozsdamentes acél házzal, bőrszíjjal, pulzusszám mérővel, Bluetooth kihangosító funkcióval és kedvező árcédulával támad, ám a sikere az új platformon áll vagy bukik.

  • Hivatalos videón az új kétkijelzős okostelefon

    Nem a következő YotaPhone, hanem az Oukitel U6 a főszereplő azon a klipen, amely körbejárja a fémkeretes, két kijelzős masinát, amelynek hátlapjára e-ink panel került.

Hirdetés