Oukitel A28 - sokat ígér

Szoftverek, szinkronizálás, extrák

Számos funkció kiaknázásához javallott a MediaTek SmartDevice app feltelepítése vagy az órán lévő digitális QR-kód, vagy a Play Áruház / App Store keresőmotorja segítségével. Furcsa, hogy a szoftveren belül a lollipopos G3 nem tudott kapcsolatot létesíteni az órával, a kitkatos S5 viszont igen, így maradtunk az utóbbinál a továbbiakban. Sajnos elég sovány a SmartDevice jelenlegi „alkalmazásfelhozatala”, amely egy digitális órán túl egy darab Yahoo Weather órára való telepítésében ki is merül, az pedig elég hiányos, hiszen nem küldhető ki az időjárás információ az A28 főképernyőjére. A SmartDevice már jó pár hónapja elstartolt, és elég aggasztó, hogy a fejlesztői kommuna még nem startolt rá erre a platformra, és kérdéses, hogy fog-e egyáltalán.

Az Oukitel A28-re kevés app telepíthető Az Oukitel A28-hoz ezzel a QR-kóddal lehet beszerezni a SmartDevice appot

Azért akad az órán pár hasznos funkció. Ilyen a készülékkereső, amivel az óráról meg lehet csörgetni a telefont, már amennyiben az Bluetooth hatótávolságon belül van. Ez kb. 8-10 métert jelent, a falak pedig nem kegyelmeznek a jelnek. Ha megszakad a kapcsolat, az óra rezgéssel jelez, ha pedig a SmartDevice-ban aktiváljuk a lopásgátlót, megszakadáskor a telefon és az óra is sipákolni kezd. Elérhető még ébresztő és naptár, ám sajnos egyik sem dolgozik együtt a mobillal vagy szinkronizálja az adatokat a felhőbe.

Az Oukitel A28 számológépe Az Oukitel A28 zenelejátszója nem tudja a telefon szoftverét elindítani

Van fájlkezelő is, bár a belső tárhely mindössze 3,4 megabájt, ide főleg a diktafon amr állományai kerülnek. Akad még számológép és témázó (három közül lehet választani), illetve zenekezelő, ami sajnos nem tudja a telefon lejátszóját elindítani, ráadásul a felületen csak számot lehet léptetni, illetve az óra hangerejét állítani, a telefonét nem, a mappák közötti váltást pedig el lehet felejteni. Az A28 használható távoli exponálóként is, ilyenkor a mobilkamera élőképe megjelenik az órán.

A MediaTek SmartDevice app kevés funkciót tud A MediaTek SmartDevice app kevés funkciót tud
A MediaTek SmartDevice app kevés funkciót kínál fel [+]

Az okoskütyük egyik legfontosabb funkciója az értesítések megjelenítése és kezelése. A MediaTek SmartDevice alapból mindent elküld az órára, ami a mobil értesítési paneljén felbukkan, bár kilőhető bármelyik app, amelyik üzeneteit nem szeretnénk az A28-on viszontlátni. Ám sajnos a napi használhatóságot korlátozza, hogy az emaileknek csak a feladói és címei jelennek meg (azok sem mindig), a Facebook Messenger üzenetei pedig egyáltalán nem, így főleg SMS-olvasgatásra használatos a dolog, ott egyébként akad automatikus válaszküldési lehetőség. Az értesítések felbukkanhatnak rezgéssel és a kijelző felvillanásával, illetve el lehet azokat érni a Remote Notifier indításával. Egy-egy értesítés jobbra simítással törölhető, ilyenkor az eltűnik a mobil képernyőjéről is.

Az Oukitel A28 a telefonkamera élőképét is megjeleníti Az Oukitel A28 pulzusszám mérője működik, ám nem lehet az adatokat átvenni

Az aktivitáskövetés szintén sarkalatos pontja a termékcsoportnak, hiszen itt tudhat egy-egy okoskütyü olyat (vagy pontosabban), amire egy mobil már kevés (lépésszámlálás, pulzusszám mérés, alvásciklus követés). Ezek mindegyike elérhető az A28-cal (pontosságukat nem tudtuk ellenőrizni), csak van egy nagy bibi: nincs kapcsolódó mobilos app vagy SmartDevice funkció, hogy az adatok kontextusba és statisztikai adatbázisba kerüljenek. Így hiába tekinthetők meg az elmúlt időszak nyers mérési eredményei, bármiféle szinkronizálás nélkül az adatok az órán ragadnak, pedig pont onnantól van értelme a dolognak, hogy ezeket grafikonon, részleteiben vagy hosszú időszakokra levetítve ki tudjuk elemezni. Bár beállítható napi cél a lépésekhez, illetve figyelmeztetés, ha nem mozognánk eleget, ez mindenképpen kevés az aktivitáskövetők funkcióihoz és szoftvereseihez képest. Azok részletezik, hogy mikor mennyire intenzíven mozogtunk, mikor ment fel vagy le a pulzusunk, vagy éppen az alvás során mikor voltunk REM vagy mélyalvás szakaszában. Az A28 ezzel szemben egyszeri adatokat közöl (pl. az alvás „jó” volt vagy „rossz”), amivel nem sokat lehet kezdeni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Hátlapi e-ink kijelzővel érkezik az Oukitel U6

    Az Oukitel új, két kijelzős mobiljáról már hallottunk korábban, de most már ismerjük a teljes, hivatalos specifikációt és az árát is.

  • GOCLEVER Chronos Eco okosóra teszt

    Elsősorban a konkurens termékekhez képest rendkívül alacsony árával hívja fel magára a figyelmet a GOCLEVER alacsony fogyasztású kijelzővel szerelt okosórája, ami kicsit bugos ugyan, de használható.

  • Oukitel U2 - a koncert elmarad

    Belépőszinten kínál decens hardverrel felvértezett mobilt az Oukitel. Vajon az U2-vel sikerül a kompromisszumokat minimálisra fogni, vagy a gyermekbetegségek lehúzzák az összképet?

  • Az üzemidőre megy rá az Oukitel K6000

    Ahogy a nevéből is sejthető, a készülék hatalmas akkumulátort kapott, támogatja a gyorstöltést, ám érdekes módon a további specifikációkat még csak később közli a vállalat.

Hirdetés