Hirdetés

LG Stylus 2 - phablet, aminek tollas a háta

A dél-koreaiak méretes, 5,7 hüvelykes kijelzőjével szerelt okostelefonja középkategóriás hardvert kapott, az igazi érdekessége viszont a hátlapból kicsúsztatható kapacitív toll.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Stylus 2 támogatja a Cat.4-es LTE hálózatokat, így mobilinternetezéskor letöltés esetén maximum 150, feltöltéskor pedig 50 Mbps sebességet mérhetünk. A 3G-t is ismeri természetesen a telefon, ilyenkor 42,2/5,76 Mbps-re módosulnak az értékek. A telefon microSIM-et fogad, híváskor a hangminőség kiváló, a maximális hangerővel sincs gond, stabilitási gondok sem akadtak, egyszer sem recsegett a vonal. A készülékben van internetmegosztásra használható, 802.11a/b/g/n-es WiFi, A2DP-s, 4.1-es verziószámú Bluetooth, és szerencsére az NFC sem maradt ki. A navigálást a beépített A-GPS modul segíti, látja a GLONASS műholdakat, így gyorsan és pontosan pozicionál a telefon. Infra nincs, USB OTG azonban van, vagyis külső eszközöket is csatlakoztathatunk a kütyühöz.

A GPS Test és a Chrome böngésző A GPS Test és a Chrome böngésző
A GPS Test és a Chrome böngésző [+]

Böngészésre elsősorban a Chrome használható, vannak alternatív programok is, ezeket értelemszerűen a Play Áruházból lehet letölteni. Valószínűleg alig akad már felhasználó, aki nem ismeri a Google programját: könnyű a más platformokon elmentett előzmények, jelszavak, könyvjelzők elérése, gyors a görgetési sebesség, ekkora képernyőn pedig élmény az internetezés, a viszonylag alacsony képpontsűrűség ellenére is. Két ujjal tudunk ránagyítani a szövegre, a sortördelés csak egy fokozatban működik. Éjszakai üzemmód vagy extra funkció nincs sajnos.

A telep cserélhető, van SIM és microSD foglalat is
A telep cserélhető, van SIM és microSD foglalat is [+]

Értékelés: LG Stylus 2
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatti, 3000 milliamperóra kapacitású akkumulátor cserélhető, bár túl sűrűn erre valószínűleg nem kerül majd sor. Gyári adatok ugyan nincsenek a teherbírásról, a napi nyomkodás körülbelül 4 óra kijelzőhasználatot jelent, ha pedig filmezünk, akkor a HD streamelést nagyjából 6 órán keresztül bírja a telep egy feltöltéssel. Van beépített energiatakarékos mód, aktiválásakor néhány funkciót korlátoz a szoftver.

Őszintén szólva az LG Stylus 2 egy dologban erős: van hozzá egy érintőceruza, ami kifejezetten ezzel a modellel kompatibilis. A gond inkább az, hogy nincsenek mellette különleges funkciók, mert az, hogy a jegyzetekben esetleg lehet rajzolgatni, az azért ujjakkal sem eget rengető feladat. Innentől pedig nincs nagy különlegesség a készülékben, pedig 75 ezer forintért, amennyibe a telefon kerül, már többet várnánk. Jó dolog a hatalmas, 5,7 hüvelykes kijelző, ehhez azonban már nem ártana Full HD felbontás, mert bár nem pixeles a kép, ennél jobb képpontsűrűséghez szoktunk. A Snapdragon 410 lapka sem menő már, számos egyéb megoldás létezik a kategóriában, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy ez a felszereltség nagyjából egy az egyben megtalálható volt az elődben, a G4 Stylusban, holott majdnem egy év eltelt a kiadása óta. A kamera nem rossz, de azért teljesen azzal sem lehetünk teljesen elégedettek, az üzemidő pedig szintén csak átlagos. A Stylus 2 főleg azért van tehát nehéz helyzetben, mert a kapacitív toll nem biztos, hogy képes ellensúlyozni a hardveres hátrányokat, amiket például a B20-as LTE-t nélkülöző Xiaomi Redmi Note 3 Próval összeszed, de említhetnénk a ZUK Z1-et, ami ugyan régebbi komponensekkel rendelkezik, mégis jobb ajánlatnak mondható. Az LG újdonsága tehát nagyon keveset fejlődött elődjéhez képest, szóval stylus ide vagy oda, sajnos plecsnit most nem érdemel.

Legendd

A tesztkészüléket az XXL GSM küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG K10 4G - a külső nem minden

    Kívülről mutatós, belülről viszont felszínes: az 5,3 hüvelykes LG K10 túl sok kompromisszumot köt egy nagyon sűrű árszegmensben.

  • MWC 2016: Tollal ékeskedik a Stylus 2

    Az LG újdonsága sok más modellhez hasonlóan az MWC volt látható először, az 5,7 hüvelykes kijelző kapacitív ceruzával is kezelhető.

  • LG V10 - plusz költség, dupla mulatság

    A dél-koreaiak zászlóshajója anyaghasználat és specifikációk terén is túlmutat az eddigi modelleken, legnagyobb érdekességei közé a dupla kijelző és az ujjlenyomat-olvasó tartozik.

  • LG G4c - nem lesz rá büszke a testvére

    A dél-koreaiak idei csúcsmodelljéhez sajnos egyáltalán nem ér fel kistestvére, sem az 5 hüvelykes kijelző, sem a Snapdragon 410 SoC, és sem az árazás nem üdvözítendő.

Hirdetés