LG L70 - nem pejoratív koppintás

Külső

Az L70 az LG telefonok manapság egységes megjelenési trendjét követi: műanyag ház, vékony képernyőkeret, a sarkoknál elegáns, finom lekerekítés, trapéz-alakú előlapi hangszóró, és LG logó alul vagy felül az Android gombok elhelyezésétől függően. A funkciógombok jelen esetben a képernyő alatt, kapacitív (vissza és menü), illetve nyomógombos (home billentyű) formában kaptak helyet, visszajelzésük megfelelő. A készülék 127,2 x 66,8 x 9,5 milliméteres mérettel bír, ami a kategóriában átlagosnak mondható, és 133,2 grammos súllyal, ennél viszont már fogtunk könnyebbet, a súlyelosztás miatt azonban a használat kényelmes.

LG L70
[+]

A főszereplő természetesen a kijelző, a 4,5 hüvelykes, True IPS típusú megjelenítő WVGA (480 x 800) felbontással, és szerény, 207 pixel/inches képpontsűrűséggel bír. Ez elég alacsony, a szövegek, főleg az apróbb karakterek életlenek. Ezen a szoftver nagyobb betűméret használatával próbál kompenzálni, ami viszont kevésbé elegáns. A kijelző fényereje átlagos, belső terekben és árnyékban kielégítő, magas fényvisszaverése miatt direkt napfényben azonban nehezen olvasható. Az IPS panel színei egyébként rendben vannak és a betekintési szögek is elfogadhatók, oldalra fordítva leginkább a fényerőből veszít a kijelző. A képernyő védelmét Gorilla Glass 2 típusú üveglap végzi. Mivel elöl csak közelségérzékelőt kapunk, fénymérőt nem, automatikus fényerőállítás nincs, viszont a fényerőcsúszka elérhető az értesítési panelről. Az előlapon helyet kapott egy 0,3 megapixeles kamera is.

LG L70
[+]

Kijelző-teszt
Mérés LG L70 Alcatel One Touch Hero ASUS Fonepad Note FHD 6 Nokia Lumia 1320
Fehér fényerő 317 nit 493 nit 450 nit 444 nit
Fekete fényerő 0,30 nit 0,50 nit 0,29 nit 0,41 nit
Kontrasztarány 1056:1 985:1 1552:1 1084:1
Színhőmérséklet 12371 K 8372 K 7442 K 7785 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A telefon oldalain, a hátlap és az előlapi keret között vékony, ezüstös csík fut körbe, ezt felül a 3,5 milliméteres jack foglalat, baloldalt a hangerőszabályozó, alul az USB csatlakozó és mikrofon, jobb oldalt pedig a feloldó/lezáró gomb szakítja meg, hasonló festéssel. A gombok visszajelzése rendben van, ám kissé mozognak a foglalatukban. A lepattintható hátlap a G Pro 2-nél megismert matt, sötétszürke, rácsos textúrájú, a felület a mintázat ellenére is a csúszósabbik fajtából való, alatta hagyományos SIM és microSD foglalat bújik meg, utóbbi 32 gigabájtig bővíthető. Az NFC chip a 2100 mAh-ás, lítium-ionos akkumulátortól jobbra kapott helyet. A hátlap három kivágással rendelkezik: fölül az 5 megapixeles, autófókuszos kamerának és a ledes segédfénynek, alul a hangszórónak. Küllemre az L70 abszolút elfogadható, semmi meglepő vagy művészi formát nem kapunk, viszont nincs takargatnivaló vagy túldíszített elem sem, és az összeszerelése sem lehet panasz a kissé laza gombokat leszámítva.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG G Flex - igazi atléta

    A dél-koreai gyártó termékének hat hüvelykes OLED kijelzőjét felülről lefelé hajlították meg, az eredmény pedig elképesztő lett, ráadásul az üzemidő átlagon felüli és a rendszer is villámgyors.

  • LG Optimus F6 - középkategóriás vadászgép

    A dél-koreai gyártó újdonsága a kellemes külső mellé 4G/LTE sebességet, nagyon korrekt hardvert és jó minőségű kijelzőt is kapott, méghozzá baráti áron.

  • LG Optimus L9 II - szemmel is látható fejlődés

    A dél-koreai gyártó a korábban bemutatott L9-nek is piacra dobta utódját, mely nagyon szép formatervvel, gyönyörű kijelzővel és villámgyors szoftverrel kecsegtet.

  • LG G2 - tapogatnivaló hátsó

    Ez is egy csúcskategóriás tepsi, de van rajta egy csavar: a hátuljára kerültek a vezérlőgombok. Ez könnyen megszokható, ráadásul más területeken is erős a koreai óriás.

Hirdetés