LG L70 - nem pejoratív koppintás

Bevezető, tartozékok

„Koppintson és teremtsen stílust!” - szól az LG kissé félreérthető reklámszlogenje, ám hogyha a megfogalmazás humoros kétértelműségén túllépünk, egy kellemes és divatos funkció birtokába jutunk. A koreai gyártó újabb telefonjai ugyanis a képernyőre mért dupla koppintással felébreszthetők és lezárhatók, sőt: koppintáskóddal akár biztonsági réteg is hozzájuk rendelhető, bevitelével alvó állapotból a főképernyőre jutva. Az L70 ezzel a kellemes és társaságbarát funkcióval, valamint az alsóbb kategóriákban fehér hollónak számító Android 4.4 KitKattel kíván a fiatalok között népszerűségre szert tenni. De vajon sikerül-e a szerény hardver mellett elnyernie a fogyasztók kegyeit, avagy felkopik az álla?

LG L70
[+]

De mi is ez a kopogtatás? Érintőképernyős készülékeknél a kijelzőre tapintva negatív elektromos töltést hozunk létre annak érzékelő felületén, így keletkezik a beviteli jel. Amennyiben ez a réteg lezárt képernyő mellett is aktív, megfelelő szoftverrel különféle funkciókat köthetünk hozzá, ilyen a már említett dupla érintéses felébresztés, de lezárásra is van mód a kezdőoldalak szabad felületére vagy az értesítési sávra koppintva. Az LG persze a knock code-ra, vagyis a kopogtatós képernyőzárra a legbüszkébb, ami úgy működik, hogy egy négy mezőre osztott felületen kettőtől nyolcig terjedő érintéssel egyéni kódot állítunk be, amit aztán „vakon”, kikapcsolt képernyő mellett is bekopogtathatunk, túljutva a biztonsági rétegen. A technika hatékonysága egész jó, csak rá kell érezni az ízére.

LG L70
[+]

Az koppintós középkategóriás apró, színes papírdobozban érkezett, ami a szokásos kiegészítőket rejti. A készüléktálca alatt, műanyag csomagolásban egy 2100 mAh-ás, cserélhető akkumulátort találunk, továbbá egy közepes minőségű, mikrofonos fülhallgatót, egy 1A-es hálózati töltőfejet, egy USB-kábelt töltéshez és adatátvitelre, egy rövid használati útmutatót (a teljes értékű kézikönyv a termék honlapján érhető el), valamint egy jótállási jegyet. Az egész csomag szinte zsebre vágható helybarát mérete miatt, ami egyébként nem is rossz dolog.

Külső

Az L70 az LG telefonok manapság egységes megjelenési trendjét követi: műanyag ház, vékony képernyőkeret, a sarkoknál elegáns, finom lekerekítés, trapéz-alakú előlapi hangszóró, és LG logó alul vagy felül az Android gombok elhelyezésétől függően. A funkciógombok jelen esetben a képernyő alatt, kapacitív (vissza és menü), illetve nyomógombos (home billentyű) formában kaptak helyet, visszajelzésük megfelelő. A készülék 127,2 x 66,8 x 9,5 milliméteres mérettel bír, ami a kategóriában átlagosnak mondható, és 133,2 grammos súllyal, ennél viszont már fogtunk könnyebbet, a súlyelosztás miatt azonban a használat kényelmes.

LG L70
[+]

A főszereplő természetesen a kijelző, a 4,5 hüvelykes, True IPS típusú megjelenítő WVGA (480 x 800) felbontással, és szerény, 207 pixel/inches képpontsűrűséggel bír. Ez elég alacsony, a szövegek, főleg az apróbb karakterek életlenek. Ezen a szoftver nagyobb betűméret használatával próbál kompenzálni, ami viszont kevésbé elegáns. A kijelző fényereje átlagos, belső terekben és árnyékban kielégítő, magas fényvisszaverése miatt direkt napfényben azonban nehezen olvasható. Az IPS panel színei egyébként rendben vannak és a betekintési szögek is elfogadhatók, oldalra fordítva leginkább a fényerőből veszít a kijelző. A képernyő védelmét Gorilla Glass 2 típusú üveglap végzi. Mivel elöl csak közelségérzékelőt kapunk, fénymérőt nem, automatikus fényerőállítás nincs, viszont a fényerőcsúszka elérhető az értesítési panelről. Az előlapon helyet kapott egy 0,3 megapixeles kamera is.

LG L70
[+]

Kijelző-teszt
Mérés LG L70 Alcatel One Touch Hero ASUS Fonepad Note FHD 6 Nokia Lumia 1320
Fehér fényerő 317 nit 493 nit 450 nit 444 nit
Fekete fényerő 0,30 nit 0,50 nit 0,29 nit 0,41 nit
Kontrasztarány 1056:1 985:1 1552:1 1084:1
Színhőmérséklet 12371 K 8372 K 7442 K 7785 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A telefon oldalain, a hátlap és az előlapi keret között vékony, ezüstös csík fut körbe, ezt felül a 3,5 milliméteres jack foglalat, baloldalt a hangerőszabályozó, alul az USB csatlakozó és mikrofon, jobb oldalt pedig a feloldó/lezáró gomb szakítja meg, hasonló festéssel. A gombok visszajelzése rendben van, ám kissé mozognak a foglalatukban. A lepattintható hátlap a G Pro 2-nél megismert matt, sötétszürke, rácsos textúrájú, a felület a mintázat ellenére is a csúszósabbik fajtából való, alatta hagyományos SIM és microSD foglalat bújik meg, utóbbi 32 gigabájtig bővíthető. Az NFC chip a 2100 mAh-ás, lítium-ionos akkumulátortól jobbra kapott helyet. A hátlap három kivágással rendelkezik: fölül az 5 megapixeles, autófókuszos kamerának és a ledes segédfénynek, alul a hangszórónak. Küllemre az L70 abszolút elfogadható, semmi meglepő vagy művészi formát nem kapunk, viszont nincs takargatnivaló vagy túldíszített elem sem, és az összeszerelése sem lehet panasz a kissé laza gombokat leszámítva.

Hardver, szoftverek

A középkategória aljára pozicionált készülék a Qualcomm belépőszintű SoC-jával rendelkezik: kétmagos, 1,2 gigahertzes Snapdragon 200-as (MSM8210) processzort kapunk Adreno 302-es grafikus gyorsítóval és 1 gigabájt memóriával, a benchmark teljesítmény ennek megfelelő. És itt el is érkeztünk a sokkoló részhez: az L70-hez 4 gigabájt belső tárhely jár, amiből az LG szoftvere mellett mindössze másfél gigabájt marad telepíthető applikációinkra és mindenféle rendszerfájlra, ez pedig kevesebb, mint számos nagyméretű játék adatmappája. És mivel a KitKat rendszer korlátozta a bővíthető tárhely funkcióit, így root vagy komolyabb belenyúlás nélkül a microSD-re való telepítést elfelejthetjük, bizony gyorsan betelik a szabad hely. Lehet ezért a Google-t okolni, ők az adatvédelemre hivatkozva preferálják a belső tárhelyet, és persze más gyártó is hasonló méretű eMMC-t mellékel az árkategóriában, mindenesetre az LG kövérebb szoftvercsomagjának ismeretében megfelelőbb lett volna a 8 gigabájtos tárhely.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG L70 Motorola Moto G WayteQ Talk 5H Huawei Ascend G525
Quadrant Standard 5559 pont 8655 pont 4032 pont 4460 pont
Linpack for Android (single) 77,912 MF. / 1,08 s 89,184 MF. / 0,94 s 37,326 MF. / 2,25 s ? MF. / ? s
Linpack for Android (multi) 157,928 MF. / 1,07 s 263,064 MF. / 0,64 s 125,589 MF. / 1,34 s 91,816 MF. / 1,88 s
Smartbench 2012 Prod. 2764 pont 5354 pont 3717 pont ? pont
Smartbench 2012 Games 3191 pont 3253 pont 2462 pont ? pont
AnTuTu 4.x Benchmark 12806 pont 17462 pont 13657 pont 10757 pont
Geekbench 3 (single) 329 pont 341 pont 327 pont 293 pont
Geekbench 3 (multi) 619 pont 1160 pont 1114 pont 762 pont

A belépőszintű hardver rányomja a bélyegét a kezelőfelület teljesítményére: a főoldalakon navigálva, főleg képernyőfeloldás vagy nagyobb applikációból való visszatérés után gyakran találkozunk meg-megakadással, de a menük, a galéria vagy a böngésző görgetése is tudtunkra adja, hogy messze innen a csúcskategória. Aki tehát az 4.4.2-es Android főverziótól folyamatos működést várt belépőszintű hardveren, csalódnia kell. Viszont kapunk egy sokszínű, funkcióban gazdag UI-t, ami számos aprósággal segíti életünket okostelefonunkon. Vegyük elsőnek az értesítési panelt: legfelül a szokásos kapcsolók fogadnak minket, egyszerre öt, oldalirányba görgetve 15 érhető el. Ezek közül a Quick Memo igen hasznos, segítségével a képernyőre rajzolhatunk valami fontosat, amit menthetünk, vagy a kijelzőre rögzíthetjük, bármely app előterében tartva. A következő sort a QSlide ikonok foglalják el, az itt elérhető alkalmazások ablakos módban is futtathatók és méretezhetők, valamint áttetszőségük is állítható, ezekből kettőt is rögzíthetünk futó alkalmazások előterében. A választható lista: videolejátszó, böngésző, tárcsázó, üzenet, naptár, email, jegyzet, fájlkezelő és számológép app. Az alkalmazásváltó a home gomb hosszú lenyomásával hívható elő, opcióval az összes futó folyamat bezárására, a képernyő aljáról felfele és balra húzva ujjunkat pedig a Google asszisztens, jobbra a Quick Memo panel hívható elő.

LG L70 screen shot LG L70 screen shot

Kezdőoldalból maximum hetet használhatunk, hétféle átmenettel, 4 x 4-es ikonkiosztással, a tálcán maximum hat elemet helyezhetünk el. Az ikonok a mai divathoz igazodva színesek és flat stílusúak. Témából alapból egyféle van, továbbiakat a SmartWorld alkalmazással szerezhetünk be, innen egyébként csengőhang és betűtípus is letölthető. Widgetből akad bőven: zseblámpa, óra és világóra, email, zenelejátszó, FM rádió, időjárás, jegyzet, könyvjelzők, kedvencek és naptár, valamint a Google kötelezői. A hagyományos kezdőképernyők mellett további két nézetre is válthatunk: az EasyHome egy oldalra sűríti a tárcsázót, az időjárás widgetet és néhány alkalmazás indítóikonját, továbbiak balra húzva helyezhetők el, illetve beállíthatunk vendég üzemmódot is, ilyenkor telefonunk funkcióit az általunk kiválasztott néhány applikáció futtatására korlátozhatjuk, megvédve adatainkat kívülállóktól, vagy éppen gyermekünktől.

LG L70 screen shot LG L70 screen shot

A beállítások menü háttere fehér, és kis ikonok segítenek az eligazodásban, az opciókat egyébként rendezhetjük listaszerűen vagy típus szerint. A hálózatok csoportból érhetjük el a hívásbeállításokat, így a blokkoló vagy automatikus válasz lehetőségeket, illetve az internetes megosztás opcióit. A hangok csoportban három profil (hangos, rezgő, néma), a kijelzőnél pedig három képernyő-kikapcsolás effektus közül választhatunk (retró TV, fekete lyuk, elsötétülés). Betűtípusból ötféle van, betűméretből hat, akinek pedig a legnagyobb sem elegendő, beállíthatja az érintő zoomot, ami három koppintás mellett ránagyít az aktuális képernyőre. Az intelligens képernyő funkció bekapcsolásával a kijelző aktív marad, ameddig a telefon előlapi kamerája úgy véli, hogy mi nézzük azt.

LG L70 screen shot LG L70 screen shot

Képernyőzárból hatféle van. A hagyományos elhúzós esetében alul gyorsindító ikonokat is kapunk, biztonsági zárból pedig a knock code mellett mintásat, PIN-kódosat és jelszavasat is beállíthatunk, valamint arcfelismerős feloldást. A zárképernyőn természetesen widgetek is elhelyezhetők, köztük a zenelejátszóé vagy az FM-rádióé. Gesztusokból háromféle van, és mindegyik a telefon lefordításával eszközölhető: bejövő hívás és ébresztőóra elnémítása, illetve video-lejátszás megállítása. Virtuális billentyűzetből kétféle van, LG és Google típusú, mindkettő rendelkezik magyar szótárral és ékezetekkel, az előbbi támogatja a prediktív szövegbevitelt, az automatikus javítást, és a szójavaslatokat, az utóbbi segítségével diktálhatunk is.

LG L70 screen shot LG L70 screen shot

Az LG alkalmazásai közül megemlítést érdemel a fájlkezelő, amivel a hagyományos könyvtárak mellett fájltípus alapján is tallózhatunk, illetve Dropbox mappáinkat is kezelhetjük. A Box.com integráció érdekes módon kimaradt, pedig új LG-s felhasználóknak továbbra is jár 50 gigabájt tárhely a felhőben, ezt a Box applikációból bejelentkezve aktiválhatjuk. Biztonsági mentést az LG Backuppal végezhetünk, a funkciót pedig automatizálhatjuk is, appok, adatok és beállítások egyaránt menthetők. Jól használható a naptár, ami a szokásos nézetek mellett osztott képernyős móddal is rendelkezik (felül havi, alul napi, heti vagy listázott nézettel), az eseményhez animált ikonokat és földrajzi helyet is rendelhetünk. Az LG saját alkalmazásaihoz tartozik egy kezelő, ez tölti le az első indítás után a zseblámpa widgetet, a Box alkalmazást, a ThinkFree Viewer dokumentumolvasót, és a SmartWorld témázót, a McAfee Family Protection védelmi rendszer is opcionálisan innen telepíthető. Kapunk emellett hagyományos email klienst, számológépet, időjárás appot, valamint a Google szokásos szoftvercsomagját.

Multimédia, kamera

Aki fotós karrierre vágyakozik, az nem az L70-en fogja kitanulni a szakmát, ugyanis a készülék kamerás képességei felejthetők. Maga az applikáció rendben van, az élőképen válthatunk előlapi kamerára, galériára vagy videofelvételre, ki-bekacsolhatjuk a vakut, valamint választhatunk a négy kameramód közül (normál, panoráma, sorozat, sport – HDR mód nincs). A menüből beállíthatunk hangutasítást, képméretet, időzítőt, helymeghatározást, effekteket, kamerahangot (lenémított telefonnál nincs), valamint az érzékenységet ISO800-ig, az expozíciót 1/3 fényértékenként, a fehéregyensúlyt és a fókuszmódot. Örömteli opció az élességállító csúszka, amivel makróinkat pontosíthatjuk. A kameraszoftver egyébként lezárt képernyőről, a hangerő-szabályozó hosszú lenyomásával is futtatható, és exponálhatunk is ezekkel a gombokkal. Az érintő- és autofókusz természetesen nem maradhatott ki.

LG L70
[+]

A maximálisan 5 megapixeles, 2560 x 1920 felbontású fotók minősége felejthető. A részletgazdagság bőven hagy kívánnivalót maga után, a vonalélesség átlagon aluli, viszont a dinamikatartomány és a fehéregyensúly nappal rendben van, úgyhogy témától függően lehet egész elfogadható képeket is lőni. Este már kevésbé: túl magas a képzaj és a részletveszteség. A ledes villanó nagyjából két méterig biztosít megfelelő fényt, kékes színezéssel. Játékfilmet sem az L70-en fogunk lőni, a 800 x 480-as felbontás szerény, az alacsony képminőségen ráadásul magas tömörítési zaj ront. Nappali videó itt, éjszakai felvétel erre tekinthető meg. A galéria átlagos tudású, képanyagunkat csoportosíthatjuk mappa, helyszín és időpont szerint, továbbá van mód diavetítésre és olyan alapvető szerkesztési módokra, mint vágás, méretezés, forgatás, fényerő, kontraszt, telítettség, színhőmérséklet állítása, illetve effektezés, keretezés és szelektív elmosás.

LG L70 screen shot LG L70 screen shot

A zenelejátszó tetszetős, ám hiányzik belőle az equalizer. Zenéinket rendezhetjük számok, albumok, előadók, műfajok, mappa és egyéni lista szerint, és mp3 fájljaink mellett szerencsére lejátszhatjuk flac, wav és wma típusúakat is. Widget van kezdőképernyőre, zárképernyőre és az értesítési panelra egyaránt, a zene pedig fut a háttérben is. Van FM-rádió is, antennaként a füles funkciónál, az applikáció dizájnja tetszetős és widgetek is tartoznak hozzá. A fülhallgató csatlakoztatásakor egyébként felugrik egy applikációlista, ahonnan kiválaszthatjuk a preferált alkalmazást, ez a lista pedig testreszabható. A mellékelt gyári füles közepes minőségű, főleg a mély hangokban szenved hiányt, ám hallottunk már ennél sokkal rosszabbat is. Jobb fülhallgatóra viszont elfogadható hangminőség és hangerő jut. A hátlapi hangszórónak átlag feletti hangereje van, a maximum közelében jelentősebb torzítással.

LG L70 screen shot

A videolejátszó, ami ablakos módban is használható, számos hasznos funkcióval rendelkezik. Ilyen a képernyő baloldalán állítható fényerő, jobboldalán szabályozható hangerő csúszka, van mód pillanatkép lövésére, a videó átméretezésére, a felirat beállítására, vagy a képernyő zárolására, ilyenkor az nem kapcsol ki. A készülék h.263 és h.264 kódolású videót 720p felbontásig játszik le (mp4, flv, mkv, avi formátumban is), és támogatja az xvid kódolást is, az ac3 hanggal és a DivX videóval viszont nem birkózik meg, erre a Play Áruházban találhatunk alternatívát.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatátvitelből átlagos a felhozatal. Mobiladatból EDGE, GPRS és HSPA támogatást kapunk, maximum 21,1 Mbit/s le-, és 5,76 Mbit/s feltöltési sebességgel. Bluetooth-ból 4.0 jár A2DP-vel, USB-ből 2.0 MTP funkcióval, WiFi-ből 802.11 b/g/n, hotspot és WiFi direct támogatással. A WLAN antenna érzékenysége közepes. Adatainkat a PC Suite szoftverrel WiFi-n és USB-n szinkronizálhatjuk, az internetet pedig USB-n, WiFi-n és Bluetooth-on van lehetőségünk megosztani. Az NFC chip sem maradhatott ki, Android beam támogatással a készülékek közötti gyors adatcseréért. Navigációs antennából GNSS jár, azaz a GPS és GLONASS műholdak jeleit is használhatjuk, illetve támogatott az A-GPS is. A pozíciószerzés ehhez mérten pontos és villámgyors.

LG L70 screen shot LG L70 screen shot

Kétféle böngészőt mellékeltek az L70-hez, a gyári AOSP alapú és a Google Chrome közül az előbbi a gyorsabb, a SunSpider 1.0.2 webes tesztelő 1161,1 milliszekundumos teljesítményt mért. Megakadásokkal ugyanakkor már közepesen komplex honlapok esetében is találkozhatunk, legyen szó görgetésről vagy kétkoppos zoomról, ám ennél nagyobb hiba, hogy egyik böngésző sem támogatja a zoomalapú sortörést, ami az apró betűs tartalmak megjelenítésénél lehet bosszantó. A gyári böngészővel maximum nyolc fület nyithatunk meg, van mód az aktuális tartalom mentésére offline olvasáshoz, emellett menthetjük az olvasott oldalt képfájlba is a rögzítés plusz opciót kiválasztva. A Flash tartalmak nem támogatottak.

LG L70
[+]

Az akkumulátor teljesítménye a képernyőméret és felbontás ismeretében elfogadható, a 2100 mAh-s telep intenzív tesztelői használat mellett (tucatnyi fotó, némi videó, applikációk telepítése, fájlok mozgatása, tesztek futtatása, böngészés, beszélgetés és teljes Google-szinkronizálás aktív WiFi és adatkapcsolattal) kereken 24 órát bírt, 5 órás képernyőidővel. Átlagos használat mellett a másfél nap mindenképpen, visszafogottabban gyűrve a két nap is kihozható az akkumulátorból, ezen energiatakarékos móddal javíthatunk, használatával képernyő- és antennafunkciók foghatók vissza. Az LG-nek egyébként saját akkumulátormenüje van, ami az aktuális használat alapján megjósolja a hátralévő üzemidőt, bár nem túl pontosan. A töltési idő valamivel több, mint két óra.

Értékelés: LG L70
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Az L70-et használva engem olyan érzés fogott el, mintha az LG a hardveres kötelezőket kézlegyintéssel letudta volna, a hangsúlyt gazdag szoftvercsomagjára fektetve. A tudás abszolút rendben van, csupa apró figyelmességgel találkozhatunk, úgy, mint a kopogtatás funkciók, az ablakos mód, a fülhallgató bedugásával felugró alkalmazáslista, vagy a hangerőgombos kameraindítás, emellett számos alkalmazást és opciót is kapunk, valamint friss Android főverziót. A komoly csomag mellett ugyanakkor mindössze másfél gigabájt tárhely marad saját alkalmazásainkra és az ideiglenes fájlokra, ami a KitKat microSD-s korlátai mellett nagyon kevés. Az üzemidő rendben van, az 1 gigabájt rendszermemória pedig örvendetes, a kétmagos processzor ugyanakkor nem képes a görgetéseket és átmeneteket kisebb-nagyobb dadogások nélkül kezelni, emellett a kijelző élessége is hagy kívánnivalót maga után, bár fényereje és színei rendben vannak. A telefon küllemre egyébként elegáns és jól illeszkedik az LG portfóliójába, a műanyag ház összeszerelése rendben van, igaz a hátlap kissé csúszós. A kamerától vagy a gyári fülestől sokat ne várjunk, az adatkommunikációs képességek átlagosak. Az L70-hez jelenleg 45 000 forint körüli áron juthatunk hozzá függetlenül, kártyás ára pedig 50 darab ezres, ami igen magas, a qHD kijelzős LG Optimus F6 az egyik szolgáltatónál alig kerül többe, és egy kategóriával jobb hardverrel rendelkezik, a hasonló tudású, 5 inches Alcatel OT Pop C7 pedig kedvezőbb áron elvihető. Független vonalon is erős a konkurencia, a WayteQ Talk 5H óriásképernyős telefon HD-s megjelenítővel és gyorsabb szoftverrel bír, bár a tárhely itt is korlátozott, hasonló méretben pedig a Huawei Ascend Y530-at találjuk, igaz mindössze 512 megabájt memóriával. Ebben a mezőnyben az LG L70-nek nehéz lesz nagy karriert befutnia, a készülék leginkább azoknak ajánlható, akik nem terveznek tucatnyi alkalmazást vagy nagyobb játékokat telepíteni, illetve együtt tudnak élni a rendszer közepes sebességével.

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

LG L70
LG L70 Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 127,2 x 66,8 x 9,5 milliméter
Tömeg 133 gramm
Színvariációk Fekete, fehér
SIM-foglalat normál SIM
Kijelző
Kijelző átlója 4,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 480 x 800 (207 ppi)
Kijelző típusa True IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon MSM8210
Processzor típusa 1,2 GHz-es kétmagos Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 45 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 302
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 4 GB (1,5 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD (32 GB-ig bővíthető)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 21,1 Mbps / 5,76 Mbps
LTE nincs
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok normál/néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.2 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Számológép, Remote Call Service, LG Backup, Időjárás, LG Smart World, Box, Play Zene, Drive, Diktafon, Fájlkezelő, Think Free Viewer, Google+, Hangouts, Google Maps, FM-rádió, Zseblámpa,
Multimédia
Fő kamera 5 megapixel, autófókusz, LED segédfény
Másodlagos kamera 0,3 megapixel
Videófelvétel WVGA @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó nincs
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 2100 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 2G: 420 óra, 3G: 420 óra
Beszélgetési idő 2G: 6 óra, 3G: 8 óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor
  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG G Flex - igazi atléta

    A dél-koreai gyártó termékének hat hüvelykes OLED kijelzőjét felülről lefelé hajlították meg, az eredmény pedig elképesztő lett, ráadásul az üzemidő átlagon felüli és a rendszer is villámgyors.

  • LG Optimus F6 - középkategóriás vadászgép

    A dél-koreai gyártó újdonsága a kellemes külső mellé 4G/LTE sebességet, nagyon korrekt hardvert és jó minőségű kijelzőt is kapott, méghozzá baráti áron.

  • LG Optimus L9 II - szemmel is látható fejlődés

    A dél-koreai gyártó a korábban bemutatott L9-nek is piacra dobta utódját, mely nagyon szép formatervvel, gyönyörű kijelzővel és villámgyors szoftverrel kecsegtet.

  • LG G2 - tapogatnivaló hátsó

    Ez is egy csúcskategóriás tepsi, de van rajta egy csavar: a hátuljára kerültek a vezérlőgombok. Ez könnyen megszokható, ráadásul más területeken is erős a koreai óriás.

Hirdetés