LG L70 - nem pejoratív koppintás

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatátvitelből átlagos a felhozatal. Mobiladatból EDGE, GPRS és HSPA támogatást kapunk, maximum 21,1 Mbit/s le-, és 5,76 Mbit/s feltöltési sebességgel. Bluetooth-ból 4.0 jár A2DP-vel, USB-ből 2.0 MTP funkcióval, WiFi-ből 802.11 b/g/n, hotspot és WiFi direct támogatással. A WLAN antenna érzékenysége közepes. Adatainkat a PC Suite szoftverrel WiFi-n és USB-n szinkronizálhatjuk, az internetet pedig USB-n, WiFi-n és Bluetooth-on van lehetőségünk megosztani. Az NFC chip sem maradhatott ki, Android beam támogatással a készülékek közötti gyors adatcseréért. Navigációs antennából GNSS jár, azaz a GPS és GLONASS műholdak jeleit is használhatjuk, illetve támogatott az A-GPS is. A pozíciószerzés ehhez mérten pontos és villámgyors.

LG L70 screen shot LG L70 screen shot

Kétféle böngészőt mellékeltek az L70-hez, a gyári AOSP alapú és a Google Chrome közül az előbbi a gyorsabb, a SunSpider 1.0.2 webes tesztelő 1161,1 milliszekundumos teljesítményt mért. Megakadásokkal ugyanakkor már közepesen komplex honlapok esetében is találkozhatunk, legyen szó görgetésről vagy kétkoppos zoomról, ám ennél nagyobb hiba, hogy egyik böngésző sem támogatja a zoomalapú sortörést, ami az apró betűs tartalmak megjelenítésénél lehet bosszantó. A gyári böngészővel maximum nyolc fület nyithatunk meg, van mód az aktuális tartalom mentésére offline olvasáshoz, emellett menthetjük az olvasott oldalt képfájlba is a rögzítés plusz opciót kiválasztva. A Flash tartalmak nem támogatottak.

LG L70
[+]

Az akkumulátor teljesítménye a képernyőméret és felbontás ismeretében elfogadható, a 2100 mAh-s telep intenzív tesztelői használat mellett (tucatnyi fotó, némi videó, applikációk telepítése, fájlok mozgatása, tesztek futtatása, böngészés, beszélgetés és teljes Google-szinkronizálás aktív WiFi és adatkapcsolattal) kereken 24 órát bírt, 5 órás képernyőidővel. Átlagos használat mellett a másfél nap mindenképpen, visszafogottabban gyűrve a két nap is kihozható az akkumulátorból, ezen energiatakarékos móddal javíthatunk, használatával képernyő- és antennafunkciók foghatók vissza. Az LG-nek egyébként saját akkumulátormenüje van, ami az aktuális használat alapján megjósolja a hátralévő üzemidőt, bár nem túl pontosan. A töltési idő valamivel több, mint két óra.

Értékelés: LG L70
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Az L70-et használva engem olyan érzés fogott el, mintha az LG a hardveres kötelezőket kézlegyintéssel letudta volna, a hangsúlyt gazdag szoftvercsomagjára fektetve. A tudás abszolút rendben van, csupa apró figyelmességgel találkozhatunk, úgy, mint a kopogtatás funkciók, az ablakos mód, a fülhallgató bedugásával felugró alkalmazáslista, vagy a hangerőgombos kameraindítás, emellett számos alkalmazást és opciót is kapunk, valamint friss Android főverziót. A komoly csomag mellett ugyanakkor mindössze másfél gigabájt tárhely marad saját alkalmazásainkra és az ideiglenes fájlokra, ami a KitKat microSD-s korlátai mellett nagyon kevés. Az üzemidő rendben van, az 1 gigabájt rendszermemória pedig örvendetes, a kétmagos processzor ugyanakkor nem képes a görgetéseket és átmeneteket kisebb-nagyobb dadogások nélkül kezelni, emellett a kijelző élessége is hagy kívánnivalót maga után, bár fényereje és színei rendben vannak. A telefon küllemre egyébként elegáns és jól illeszkedik az LG portfóliójába, a műanyag ház összeszerelése rendben van, igaz a hátlap kissé csúszós. A kamerától vagy a gyári fülestől sokat ne várjunk, az adatkommunikációs képességek átlagosak. Az L70-hez jelenleg 45 000 forint körüli áron juthatunk hozzá függetlenül, kártyás ára pedig 50 darab ezres, ami igen magas, a qHD kijelzős LG Optimus F6 az egyik szolgáltatónál alig kerül többe, és egy kategóriával jobb hardverrel rendelkezik, a hasonló tudású, 5 inches Alcatel OT Pop C7 pedig kedvezőbb áron elvihető. Független vonalon is erős a konkurencia, a WayteQ Talk 5H óriásképernyős telefon HD-s megjelenítővel és gyorsabb szoftverrel bír, bár a tárhely itt is korlátozott, hasonló méretben pedig a Huawei Ascend Y530-at találjuk, igaz mindössze 512 megabájt memóriával. Ebben a mezőnyben az LG L70-nek nehéz lesz nagy karriert befutnia, a készülék leginkább azoknak ajánlható, akik nem terveznek tucatnyi alkalmazást vagy nagyobb játékokat telepíteni, illetve együtt tudnak élni a rendszer közepes sebességével.

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG G Flex - igazi atléta

    A dél-koreai gyártó termékének hat hüvelykes OLED kijelzőjét felülről lefelé hajlították meg, az eredmény pedig elképesztő lett, ráadásul az üzemidő átlagon felüli és a rendszer is villámgyors.

  • LG Optimus F6 - középkategóriás vadászgép

    A dél-koreai gyártó újdonsága a kellemes külső mellé 4G/LTE sebességet, nagyon korrekt hardvert és jó minőségű kijelzőt is kapott, méghozzá baráti áron.

  • LG Optimus L9 II - szemmel is látható fejlődés

    A dél-koreai gyártó a korábban bemutatott L9-nek is piacra dobta utódját, mely nagyon szép formatervvel, gyönyörű kijelzővel és villámgyors szoftverrel kecsegtet.

  • LG G2 - tapogatnivaló hátsó

    Ez is egy csúcskategóriás tepsi, de van rajta egy csavar: a hátuljára kerültek a vezérlőgombok. Ez könnyen megszokható, ráadásul más területeken is erős a koreai óriás.

Hirdetés