LG L70 - nem pejoratív koppintás

Hardver, szoftverek

A középkategória aljára pozicionált készülék a Qualcomm belépőszintű SoC-jával rendelkezik: kétmagos, 1,2 gigahertzes Snapdragon 200-as (MSM8210) processzort kapunk Adreno 302-es grafikus gyorsítóval és 1 gigabájt memóriával, a benchmark teljesítmény ennek megfelelő. És itt el is érkeztünk a sokkoló részhez: az L70-hez 4 gigabájt belső tárhely jár, amiből az LG szoftvere mellett mindössze másfél gigabájt marad telepíthető applikációinkra és mindenféle rendszerfájlra, ez pedig kevesebb, mint számos nagyméretű játék adatmappája. És mivel a KitKat rendszer korlátozta a bővíthető tárhely funkcióit, így root vagy komolyabb belenyúlás nélkül a microSD-re való telepítést elfelejthetjük, bizony gyorsan betelik a szabad hely. Lehet ezért a Google-t okolni, ők az adatvédelemre hivatkozva preferálják a belső tárhelyet, és persze más gyártó is hasonló méretű eMMC-t mellékel az árkategóriában, mindenesetre az LG kövérebb szoftvercsomagjának ismeretében megfelelőbb lett volna a 8 gigabájtos tárhely.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG L70 Motorola Moto G WayteQ Talk 5H Huawei Ascend G525
Quadrant Standard 5559 pont 8655 pont 4032 pont 4460 pont
Linpack for Android (single) 77,912 MF. / 1,08 s 89,184 MF. / 0,94 s 37,326 MF. / 2,25 s ? MF. / ? s
Linpack for Android (multi) 157,928 MF. / 1,07 s 263,064 MF. / 0,64 s 125,589 MF. / 1,34 s 91,816 MF. / 1,88 s
Smartbench 2012 Prod. 2764 pont 5354 pont 3717 pont ? pont
Smartbench 2012 Games 3191 pont 3253 pont 2462 pont ? pont
AnTuTu 4.x Benchmark 12806 pont 17462 pont 13657 pont 10757 pont
Geekbench 3 (single) 329 pont 341 pont 327 pont 293 pont
Geekbench 3 (multi) 619 pont 1160 pont 1114 pont 762 pont

A belépőszintű hardver rányomja a bélyegét a kezelőfelület teljesítményére: a főoldalakon navigálva, főleg képernyőfeloldás vagy nagyobb applikációból való visszatérés után gyakran találkozunk meg-megakadással, de a menük, a galéria vagy a böngésző görgetése is tudtunkra adja, hogy messze innen a csúcskategória. Aki tehát az 4.4.2-es Android főverziótól folyamatos működést várt belépőszintű hardveren, csalódnia kell. Viszont kapunk egy sokszínű, funkcióban gazdag UI-t, ami számos aprósággal segíti életünket okostelefonunkon. Vegyük elsőnek az értesítési panelt: legfelül a szokásos kapcsolók fogadnak minket, egyszerre öt, oldalirányba görgetve 15 érhető el. Ezek közül a Quick Memo igen hasznos, segítségével a képernyőre rajzolhatunk valami fontosat, amit menthetünk, vagy a kijelzőre rögzíthetjük, bármely app előterében tartva. A következő sort a QSlide ikonok foglalják el, az itt elérhető alkalmazások ablakos módban is futtathatók és méretezhetők, valamint áttetszőségük is állítható, ezekből kettőt is rögzíthetünk futó alkalmazások előterében. A választható lista: videolejátszó, böngésző, tárcsázó, üzenet, naptár, email, jegyzet, fájlkezelő és számológép app. Az alkalmazásváltó a home gomb hosszú lenyomásával hívható elő, opcióval az összes futó folyamat bezárására, a képernyő aljáról felfele és balra húzva ujjunkat pedig a Google asszisztens, jobbra a Quick Memo panel hívható elő.

LG L70 screen shot LG L70 screen shot

Kezdőoldalból maximum hetet használhatunk, hétféle átmenettel, 4 x 4-es ikonkiosztással, a tálcán maximum hat elemet helyezhetünk el. Az ikonok a mai divathoz igazodva színesek és flat stílusúak. Témából alapból egyféle van, továbbiakat a SmartWorld alkalmazással szerezhetünk be, innen egyébként csengőhang és betűtípus is letölthető. Widgetből akad bőven: zseblámpa, óra és világóra, email, zenelejátszó, FM rádió, időjárás, jegyzet, könyvjelzők, kedvencek és naptár, valamint a Google kötelezői. A hagyományos kezdőképernyők mellett további két nézetre is válthatunk: az EasyHome egy oldalra sűríti a tárcsázót, az időjárás widgetet és néhány alkalmazás indítóikonját, továbbiak balra húzva helyezhetők el, illetve beállíthatunk vendég üzemmódot is, ilyenkor telefonunk funkcióit az általunk kiválasztott néhány applikáció futtatására korlátozhatjuk, megvédve adatainkat kívülállóktól, vagy éppen gyermekünktől.

LG L70 screen shot LG L70 screen shot

A beállítások menü háttere fehér, és kis ikonok segítenek az eligazodásban, az opciókat egyébként rendezhetjük listaszerűen vagy típus szerint. A hálózatok csoportból érhetjük el a hívásbeállításokat, így a blokkoló vagy automatikus válasz lehetőségeket, illetve az internetes megosztás opcióit. A hangok csoportban három profil (hangos, rezgő, néma), a kijelzőnél pedig három képernyő-kikapcsolás effektus közül választhatunk (retró TV, fekete lyuk, elsötétülés). Betűtípusból ötféle van, betűméretből hat, akinek pedig a legnagyobb sem elegendő, beállíthatja az érintő zoomot, ami három koppintás mellett ránagyít az aktuális képernyőre. Az intelligens képernyő funkció bekapcsolásával a kijelző aktív marad, ameddig a telefon előlapi kamerája úgy véli, hogy mi nézzük azt.

LG L70 screen shot LG L70 screen shot

Képernyőzárból hatféle van. A hagyományos elhúzós esetében alul gyorsindító ikonokat is kapunk, biztonsági zárból pedig a knock code mellett mintásat, PIN-kódosat és jelszavasat is beállíthatunk, valamint arcfelismerős feloldást. A zárképernyőn természetesen widgetek is elhelyezhetők, köztük a zenelejátszóé vagy az FM-rádióé. Gesztusokból háromféle van, és mindegyik a telefon lefordításával eszközölhető: bejövő hívás és ébresztőóra elnémítása, illetve video-lejátszás megállítása. Virtuális billentyűzetből kétféle van, LG és Google típusú, mindkettő rendelkezik magyar szótárral és ékezetekkel, az előbbi támogatja a prediktív szövegbevitelt, az automatikus javítást, és a szójavaslatokat, az utóbbi segítségével diktálhatunk is.

LG L70 screen shot LG L70 screen shot

Az LG alkalmazásai közül megemlítést érdemel a fájlkezelő, amivel a hagyományos könyvtárak mellett fájltípus alapján is tallózhatunk, illetve Dropbox mappáinkat is kezelhetjük. A Box.com integráció érdekes módon kimaradt, pedig új LG-s felhasználóknak továbbra is jár 50 gigabájt tárhely a felhőben, ezt a Box applikációból bejelentkezve aktiválhatjuk. Biztonsági mentést az LG Backuppal végezhetünk, a funkciót pedig automatizálhatjuk is, appok, adatok és beállítások egyaránt menthetők. Jól használható a naptár, ami a szokásos nézetek mellett osztott képernyős móddal is rendelkezik (felül havi, alul napi, heti vagy listázott nézettel), az eseményhez animált ikonokat és földrajzi helyet is rendelhetünk. Az LG saját alkalmazásaihoz tartozik egy kezelő, ez tölti le az első indítás után a zseblámpa widgetet, a Box alkalmazást, a ThinkFree Viewer dokumentumolvasót, és a SmartWorld témázót, a McAfee Family Protection védelmi rendszer is opcionálisan innen telepíthető. Kapunk emellett hagyományos email klienst, számológépet, időjárás appot, valamint a Google szokásos szoftvercsomagját.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG G Flex - igazi atléta

    A dél-koreai gyártó termékének hat hüvelykes OLED kijelzőjét felülről lefelé hajlították meg, az eredmény pedig elképesztő lett, ráadásul az üzemidő átlagon felüli és a rendszer is villámgyors.

  • LG Optimus F6 - középkategóriás vadászgép

    A dél-koreai gyártó újdonsága a kellemes külső mellé 4G/LTE sebességet, nagyon korrekt hardvert és jó minőségű kijelzőt is kapott, méghozzá baráti áron.

  • LG Optimus L9 II - szemmel is látható fejlődés

    A dél-koreai gyártó a korábban bemutatott L9-nek is piacra dobta utódját, mely nagyon szép formatervvel, gyönyörű kijelzővel és villámgyors szoftverrel kecsegtet.

  • LG G2 - tapogatnivaló hátsó

    Ez is egy csúcskategóriás tepsi, de van rajta egy csavar: a hátuljára kerültek a vezérlőgombok. Ez könnyen megszokható, ráadásul más területeken is erős a koreai óriás.

Hirdetés