Huawei Ascend Y200 - tarolhat

Adatátvitel, akkumulátor

A WLAN, a Bluetooth, a microUSB és a GPS mind megtalálható a kütyüben. A Wi-Fi érzékenységét lehetett volna még növelni, éppen csak meglátja azt a jelet, amit a számítógépem teljes erősségűnek könyvel el. Mobilhálózatokon 7,2 Mbit/s letöltési sebességet érhetünk el, aminél persze vannak jobbak a piacon, de arra ez is abszolút elegendő, hogy levelezzünk, illetve a beépített böngészőt használjuk. Ez egyébként szintén meglepően sebes, komplexebb oldalak görgetésénél van ugyan némi akadozás, de ez lenézhető neki, pláne akkor, amikor rájövünk, hogy azonnal és intelligensen tördeli a paragrafusokat akkorára, amekkorára ujjunkkal nagyítunk. Flash támogatás azonban nincsen.

Samsung Galaxy Y DuoS Huawei Ascend Y200

A hátlap alatt 1250 mAh teljesítményű telep ücsörög, amellyel két napig minden gond nélkül elvan a készülék, ha nem erőltetjük a netkapcsolatot, akkor tovább is. A töltési időt három órában adja meg a gyártó, s ez stimmel is, természetesen számítógépről is vesz fel áramot a telefon, bár itt több időre van ahhoz szüksége, hogy teljesen feltöltődjön.

Huawei Ascend Y200
[+]

Értékelés: Huawei Ascend Y200
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 3 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. A Huawei Y200 abból a szempontból mindenképpen érdekes darab, hogy az elviekben nem túl erős hardver és a kissé sovány RAM ellenére meghökentően gyors a kezelőfelülete, nem akad, nem izzad meg túlzottan. Persze a grafikai műveleteknél azért érződik, hogy nem egy korszakos vas dolgozik itt, a galériában való lapozgatás, az exponálási idő és a nagyobb weboldalakon való mászkálás esetén már nem ennyire folyamatos a működés, de bőven belül van azon a tűréshatáron, ami miatt az ember esetleg eldobná a készüléket mérgében. A 35 ezer forint alatti nyitóár az egyik legolcsóbb okostelefonná teszi a készüléket, de versenyeznie kell az Alcatel üdvöskéjével, amelyben több memória van, ugyanakkor processzora egy generációval régebbi, ezért döcögősebb. Ki-ki döntse el, hogy neki mi a fontosabb, a Huawei Y200 árának megfelelő szolgáltatáskínálat mellé remek kezelőfelületet és optimalizációt ígér, míg a Telenor One Touch komolyabb kamerával villog. Abban teljesen biztosak vagyunk, hogy első androidos telefonnak az Y200 simán megfelel, ez már tényleg nem az a szint, hogy elmegy a nem érintős felületről átszokni kívánó ember kedve egy életre a tapis modellektől. A felület szerethető, logikus, jól olvasható, a sebesség tényleg szuper, a hangminőségbe nem tudunk belekötni, végre eljutottunk oda, hogy a legolcsóbb androidos készülékek esetén sem kényszerül komoly kompromisszumra az, aki nem engedheti meg magának, hogy az aktuális csúcsmodellel rohangáljon, vagy egyszerűen csak nem szán több pénzt telefonra, amit szintén meg lehet érteni. A Huawei Y200 nálunk kiérdemelte az Ajánlott minősítést, amely jobb is lehetett volna, ha tolnak egyet a memória méretén és jobban odafigyelnek a kamerára.

Huawei Y200

Bog

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés