Huawei Ascend Y200 - tarolhat

Multimédia

Látszik, hogy a kínai cég itt próbált a legtöbbet spórolni. A kamera 3 megapixeles, autófokusz és villanó nincsen, a felhasználó pedig a gyári, androidos menürendszert kapja meg, amely viszonylag korlátozott mennyiségű beállítási lehetőséget nyújt. Az exponálásra egy egészen picit várni kell, de nem veszélyesen sokat, mindenesetre remegő kezű embereknek kevesebb sikerélményük lesz. Videót is tud rögzíteni a masina, maximum VGA felbontásban, ami arra persze elég, hogy a kijelzőn visszanézzük, de nem fog kiváltani semmiféle videokamerát. A galériában normális tempóbn tudjuk visszanézni az alkotásokat, működik a kétujjas nagyítás is. Tesztfotók alant találhatóak.

Samsung Galaxy Y DuoS Huawei Ascend Y200

Bár élt bennünk a remény, hogy a lebutított kamera is nyújt valami meglepetést, a felvételeket végignézve meglehetősen csalódottá váltunk. Egyrészt valamiért az automatika úgy gondolja, hogy a környéken két szinttel világosabb van, mint valójában, ezért ha nem babrálunk a fehéregyensúllyal, akkor minden kép sötétre sikeredik. De igazából mindegy is, mert egyszerre képes csúnyán zajos, ugyanakkor meglehetősen homályos lenni az eredmény, ami különösen szép kombináció akkor, ha hozzávesszük, hogy a dinamikatartomány rettentően kicsi, ezért a világosabb részek nem csak beégnek, hanem el is tűnnek a képről. Egy szó, mint száz: az Y200 kamerája nem sikerült túl jól, a hasonló adottságokkal rendelkező Samsung Galaxy Y DuoS mérföldekkel vállalhatóbb felvételeket prezentál.

Samsung Galaxy Y DuoS Huawei Ascend Y200

Zenében próbál javítani tehát a Huawei, s mindenképpen jó pont, hogy nem maradt ki az FM-rádió, amely RDS funkciókkal is fel van vértezve. A zenelejátszó nem csak albumborítót mutat, hanem egy animáció is fut a háttérben, amely illeszkedik a zene ritmusához. Ez örömteli, ugyanakkor szerintem sokan inkább egy equalizert láttak volna szívesen, ami viszont nem része az eszköztárnak. Az Y200 kihangosítva nem szól rosszul, de elég dobozszerű, fülessel már nincs ilyen panaszunk. A háttérben futó lejátszó vezérlőgombjai nem kerülnek rá az állapotsávról lehúzható tálcára, de egy ikon igen, amelyet megnyomva egyből az alkalmazáshoz ugorhatunk és leállíthatjuk a muzsikát.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés