Huawei Ascend G7 - ár-rés a pajzson

Üzemidő, összegzés

Ha valaki azt hiszi, hogy most már jönnie kell valami hibának vagy hiányosságnak, ami lehúzza az összképet, az téved. Sőt! Az akkumulátor és ezáltal az üzemidő a G7 egyik legnagyobb ütőkártyája. A remek unibody fémház egy 3000 mAh-s kapacitású polimeres akkumulátort rejt magában. Ettől talán nem mindenki dob egy hátast, mert ilyen méretű készülékeknél ez nem mondható drasztikusan nagynak. Ám a teljesítménye, na az bevisz egy gyomrost sok készüléknek. Egy hetet töltött nálam a telefon, ez idő alatt kétszer(!) töltöttem. Elsőnek aznap este, amikor beleköltöztem. Aztán egyre kerekedett a szemem, de a G7 csak nem akart merülni. Noha csak kb. fél órát telefonáltam, ám folyamatos 4G hálózaton, 4-5 óra zenehallgatás mellett minden erőlködés nélkül 7,5 órás(!) kijelzőidőt produkált, és mindezt három teljes nap alatt. Megjegyezném, a teszt során semmilyen energiatakarékos beállítást nem használtam, a fényerő automatán volt és ennyi. És hogy biztos legyek a dolgomban, a második töltés után simán megismételte ugyanezt a produkciót. Sőt, mivel ekkor kicsit kevesebbet nyomkodtam, így igazából már a negyedik napot kezdte ugyanazzal a töltéssel, mikor visszaadtam és ekkor még volt 20% benne. Én nem tudom, mit műveltek a Huawei-nél, de csak gratulálni tudok hozzá.

Huawei Ascend G7
[+]

Értékelés: Huawei Ascend G7
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 10 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

Elérkeztünk a végső értékeléshez és igazából az a helyzet, hogy nehéz egy kicsit az összegzés. Elvégre ha most elkezdem felsorolni a pozitív dolgokat, akkor azon kapom magam, hogy nincs mit felhozni negatívumként. Márpedig tényleg szinte nem lehet belekötni a G7-be, elvégre a prémium anyagok és összeszerelési minőség után kapunk egy nagyon összerakott, gyors szoftvert, egy korrekt középkategóriás hardvert, normális kamerát és kimagasló üzemidőt. Ha már mindenképp kell valamit a másik oldalra is tenni, akkor talán a néhány szoftveres finomítást és az átlagos kijelzőt tudnám idesorolni, de ezek egyike sem olyan, hogy komolyabban rontaná a meglehetősen pozitív összképet. De végül csak akad egy dolog, ami komoly latba esik a megítéléskor, mégpedig az ár. Itt pedig a gyártó sajnos elmérte a dolgokat. A G7 kártyafüggetlenül kb. 90 ezer forintos áron kapható, de már a Vodafone kínálatában is elérhető, sajnos kártyásan ott sem sokkal olcsóbb. A rengeteg jó tulajdonság és elismerés ellenére ez bizony sok pénz érte, hiszen ennyiért már korábbi csúcskategóriás eszközök (pl. LG G2) is elérhetők. A legjobb példa viszont a „házon belülről” érkező Honor 6, amely néhány ezer forint különbséggel elérhető és hardverben jócskán komolyabb, mint ez. Nagyon fájó ez az árképzés, mert a Huawei G7 egy kívül-belül eszméletlenül jól összerakott, átgondolt eszköz. Ha az árát nem nézném, minimum az Ajánlott plecsni repülne rá, így viszont kénytelen vagyok egy betonbiztos (Nagyon) Tetszett minősítést adni, viszont ha mérséklődik az ára, akkor bomba vétel lehet belőle.

Huawei Ascend G7

Rusi

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei Ascend Mate7 - figyeljék a kezemet

    A kínai gyártó nem aprózta el az újdonságok bejelentését, a harmadik generációs Mate gyönyörű formatervet, kiváló hardvert és ujjlenyomat-olvasót kapott.

  • Huawei Ascend Mate 2 4G - ultramaraton

    Kipróbáltuk a Huawei második generációs phabletjét, az Ascend Mate 2 4G-t, amely óriás kijelzővel, tabletes akkumulátor kapacitással, LTE-támogatással és középkategóriás árcédulával robbanthat.

  • Xiaomi Redmi Note - nagyra vágyóknak

    Az egyre ismertebbé váló kínai cég is helyet kér magának a phabletek piacán. A Redmi Note korrekt hardvert és méretes kijelzőt kínál elég jó áron.

  • Huawei Ascend G750 - óriások kora

    A kínai gyártó újdonsága hatalmas kijelzővel, két SIM kezelésének lehetőségével, valamint nyolcmagos processzorral támad, mindemellett jól is néz ki.

Hirdetés