Coolpad Modena 2 - városfejlesztési osztály

Modena szép hely, és szép a róla elnevezett, másodgenerációs Coolpad phablet is, ami kamerában ugyan előrelépett, üzemidőben és lóerőben viszont karcsú maradt.

Külső, kijelző, csomagolás

Ha a Luciano Pavarotti vagy az Enzo Ferrari nevek mondanak valamit, akkor Modena is: az olasz kisváros legalább két, történelmi jelentőségű személyiséget adott a világnak, a Coolpad pedig két Modena névre hallgató telefont. Nyilván a nyugati nyitás jegyében választgat egy sencseni székhelyű vállalat itáliai és portugál termékneveket, hiszen a Coolpad Tiencsin vagy Hangcsou nem feltétlenül segítené errefelé az eladásokat, bár a Coolpad Makaó például egész pofásan hangzik.


Modena városkája szép, akárcsak a Modena 2 okostelefon [+]

Ez a nyitás pedig még sokatmondóbb annak tükrében, hogy a frissen Amerika felé nyitott LeEco nemrég a Coolpad legnagyobb részvényese lett, és bár az összefogás első eredményeként kiadott Cool 1 telefon még nem jutott el hozzánk, látszik: a vállalati duó globális babérokra tör. Mit jelenthet ez gyakorlatban? A LeEco egyfelől óriási tartalomszolgáltatási háttérrel és hardverparkkal rendelkezik, a Coolpad pedig sok piacon jelen van, ketten együtt pedig kimutatható piaci részesedéssel rendelkeznek. Így, ha összeolvadásról szó nincs is, kölcsönös az összefogás haszna.


A Modena 2 (jobbra) a LeTV Le 1s társaságában [+]

Elég csak a frissítésen átesett Modena 2-t a LeTV Le 1s mellé tenni, és máris vizualizálható a fent említett kooperáció – ha a Coolpad felirat a jobb oldali telefonról leesik, kevesen fogják szemre megkülönböztetni a kettőt. És bár a forma nem nyújt semmilyen originalitást, ami pedig a Le mobil esetében fém, az itt jó öreg plasztik, akárhogy csűröm-csavarom, a Modena 2 egyszerűen gyönyörű. Sőt: az egyik legszebb műanyag házas telefon, amit hosszú ideje a kezemben tartok, és a unibody ház illesztései, összeszerelése is kifogástalan, ami igazán jó alap egy ilyen teszthez.


Átlagos méretű phablet a Modena 2, átlag alatti tömeggel [+]

Paramétereit tekintve a 154,4 x 76,5 x 7,85 milliméteres ház nagyjából akkora, mint bármelyik 5,5 hüvelykes riválisé, a 143 grammos tömeg pedig szinte légiessé teszi, kis túlzással. Ennek a kezek elől elzárt, hátlap mögötti akkumulátor is az oka: mindössze 2500 milliamperórás a telep, ami már aggodalomra ad okot. A fogás mindenesetre kényelmes, a fakó arany szín pedig minden oldalon jól áll a masinának. A bal szélre, jó magasra került a hangerőszabályzó, míg a jobb oldalon, a két nanoSIM-et vagy egy nanoSIM-et és egy microSD kártyát befogadó tálca annyival lejjebb nyomja a bekapcsolót, hogy még éppen elérni fogásváltás nélkül. A billentyűk nyomáspontja rendben van, akárcsak a rezgőmotor erőssége. Felülre megy a 3,5 milliméters füles, alulra pedig a microUSB kábel, mert a középkategória alsó felében még nem jellemző a Type-C csatlakozás. Mikrofonból ide, és a hátlap tetejére is került egy.


A matt hátlapi textúra a plasztik kivitel ellenére is roppant mutatós [+]

Kétségtelenül a hátsó a Modena 2 előnyösebb oldala. A finom, homokszerű textúra egységességét felül csak a 8 megapixeles kamera és a ledes villanó, alul pedig a Coolpad felirat és a mono hangszóró rácsa szakítja meg, a minősítési feliratok matricája bátran lefejthető. A gyártó egy ponton használ csak feketét: a kikapcsolt, 720 x 1280 pixeles kijelző háttere és kerete tetszeleg ilyen színben, persze a hozzáértők most fanyalognak: a fekete nem is szín. Én inkább a 267 ppi-s IPS panelt meglátva protesztálok: 5,5 hüvelyken határozottan elkülöníthető ennyi pixel (nem mintha megszámoltam volna mindet), és a karakterrajzolat sem éppen tűéles, bár nem is katasztrofális. Az elkért árért ez egyébként rendben van, nem úgy a ma már elég koros, MediaTek MT6735P rendszerchip, ám ne szaladjunk ennyire előre.


A Modena 2 és csomagolása [+]

Kijelző-teszt
Mérés Coolpad Modena 2 Vernee Thor Meizu m3 note Alcatel Pop 4 Plus
Fehér fényerő (max.) 468 nit 432 nit 403 nit 424 nit
Fehér fényerő (min.) 8,8 nit 20 nit 4,8 nit 13,7 nit
Fekete fényerő 0,51 nit 0,2 nit 0,19 nit 0,37 nit
Kontrasztarány 917:1 2160:1 2121:1 1147:1
Színhőmérséklet 7299 K 8535 K + kézi 8286 K 6727 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Fényerőben komoly a generációs előrelépés, bár napfény alatt a tartalmak így is csak épphogy kivehetők, jobb árnyékot keresni a nyomkodáshoz. A kalibráció elmegy, a színek viszont kissé fakók, a kontrasztarány pedig eléggé csökken oldalról a panelra tekintve. Mivel a gombok virtuálisak, alul jutott egy sáv a Coolpad feliratnak, felül meg a fénymérőnek, a közelségérzékelőnek, a 8 megapixeles kamerának és az értesítési LED-nek. A Modena 2 hófehér dobozban látogatott el a fotósasztalra. A fedelét és az így előbukkanó phabletet leemelve 1 amperes töltőre, microUSB kábelre, jó adag leírásra és a SIM-tűre bukkanni. Egy apró fakkocska jelzi: talán valahol füles is jár a Modena 2 mellé, a tesztpakk ilyet viszont nem rejtett.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Coolpad Torino - nyolc kerék hajtja

    A kínaiak bontogatják szárnyaikat, most egy középkategória felső részébe szánt készülékkel támadnak, ami méretes, van a hátulján ujjlenyomat-olvasó, jó a hardvere és az ára sem vészes.

  • Coolpad Torino S - zsebre vágható, mutatós kavics

    Kompakt kijelző, karcsú ház, ujjlenyomat-olvasó és infra a középkategóriás Torino S kellemes tulajdonságai között. Vajon mire elég mindez?

  • Coolpad Porto S - tengerparti, hűvös szelek

    A Coolpad a Modena nevű telefonnal jött először hazánkba, most itt a Porto S, ami szintén nem rossz, de ennél több kell az áttöréshez. Tudásban is, árazásban is.

  • Coolpad Modena - Európába (el)tévedt

    Új márka lépett a hivatalos, hazai forgalmazás kanyargós ösvényére, a Coolpad azonban nem a nyeretlen kétévesek közé sorolható. A Modena a középkategóriában próbál szerencsét.

Hirdetés