Allview X3 Soul Pro - érzékeny lélek

A cég a felső kategóriát célozná a nyomásérzékeny kijelzővel és a 4 GB RAM-mal szerelt mobiljával, ám a sikerhez fontos pontokon kellett volna erősödnie, ráadásul így már az árazás sem az igazi.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az Allview Cat.6-os LTE képességeket ígér (van B20 is), így mobilneten akár 300 Mpbs-os sebességgel száguldozhatunk, ha pedig valamit feltöltenénk a webre, akkor 50 Mbps az elméleti maximum. A 3G-től sem riad meg a mobil, hiszen másodpercenként 42 megabájttal tudunk le-, 5,76-tal pedig felfelé küldeni az adatokat. A dual SIM lehetőség csak akkor adott, ha a microSD bővíthetőségtől elbúcsúzunk, ilyenkor is csak standby módban működik együtt a két kártya, vagyis ha az egyikről hívást indítunk, a másik lekapcsolódik a hálózatról. A hangminőség abszolút rendben van, jól működik a másodlagos mikrofon, nem recseg a vonal. A WiFi a 802.11b/g/n-es szabványokat támogatja, az internetet meg lehet osztani, a Bluetooth pedig 4.0-s verziószámú (A2DP, EDR). Rendelkezésre áll az A-GPS, méghozzá GLONASS támogatással, nem véletlen, hogy másodpercek alatt megtalálja a pozíciónkat a készülék. NFC nincs, pedig ebben az árkategóriában más azért illene lennie, infra sincs, USB-OTG viszont legalább van.

A gyári böngésző és az akkumulátorkímélő üzemmódok A gyári böngésző és az akkumulátorkímélő üzemmódok
A gyári böngésző és az akkumulátorkímélő üzemmódok [+]

Ritkán lehet látni manapság, hogy a Chrome mellett akad gyári böngésző is, pedig tesztalanyunknál ez a helyzet. A Google programja gyors, könnyedén kezelhet, szinkronizálni lehet vele a jelszavakat, könyvjelezőket, előzményeket, lehet indítani privát internetezést is. A gyári megoldás sajnos még ennyit sem tud, a lapokat jól kezeli, a görgetési sebesség rendben van, lehet két ujjal zoomolni, ilyenkor viszont a szoftver nem tördeli a képernyőnek megfelelően a sorokat. Lehet keresni az oldalakon, kérhető asztali nézet, ám ezzel kifújt a tudás, az éjszakai mód nagyon jól jönne.

Hiába jó a Nexus 5X, külső tekintetében az Allview X3 Soul Pro legyőzi
Hiába jó a Nexus 5X, külső tekintetében az Allview X3 Soul Pro legyőzi [+]

Értékelés: Allview X3 Soul Pro
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

Egy 3000 milliamperóra kapacitású akkumulátor fért a méteres készüléktestbe, a gyári adatok szerint 13 óra beszélgetést tudunk kisajtolni egy feltöltésből. A napi használat egy napos üzemidőt mutat, nyilván másfél napot is el lehet érni, ám nem érdemes a másnapot töltő nélkül elkezdenünk, ha előtte fotóztunk, interneteznünk, telefonáltunk, esetleg még zenét is hallgattunk. Átlagosan 4 óra képernyőidő jött ki, a videonézést 7-8 órán át bírta egy szusszal a kütyü. Vannak energiahatékony üzemmódok, amik az utolsó pár százaléknál jöhetnek igazán jól.

Az Allview X3 Soul Pro 140 ezer forintba kerül, márpedig ha ennyi pénzt kell egy telefonért fizetni, elvárás, hogy közel hibátlan, vagy legalábbis nagyon jó legyen. A cég újdonsága azonban messze van sajnos ettől. Jól néz ki, okos és dizájn szempontjából előremutató döntés volt a unibody fém készülékház keretére ragasztott kék gumi csík, tényleg minőségi lett a telefon. A kijelzőt szintén nem érheti komoly kritika, talán egy picit lehetne jobb a fényerő, az AMOLED azért még így is kiváló döntésnek bizonyult. Innentől viszont már nagyon nem azt kapja a felhasználó, amit árért cserébe szeretne: a hardver például jóval gyengébb a konkurenseknél, hiába persze a hatalmas, ráadásul még tovább bővíthető adattároló, vagy a négy gigabájtnyi rendszermemória, azért a jó rendszersebesség mellett nem lenne rossz valami tartalék, plusz mondjuk Helio P10 helyett az X10 megnyerőbb és időtállóbb megoldás lett volna. Ez viszont még nem lenne óriási gond, hiszen az optimalizálás frankó, pörög-forog a menü, azonnal reagál a termék a parancsokra, itt inkább csak a techie énünk duzzog kicsit. Az ujjlenyomat-olvasó lassan már az alsó kategóriás termékekben sem lesz elérhetetlen, szóval egyáltalán nem unikum, az üzemidő pedig nem mondható átlagon felülinek. A kamera viszont csúnyán elrontja az összképet, sajnos nagyon gyenge a minőség, homályosak a felvételek, az i-re pedig a 4K hiánya teszi fel a fekete pontot. Az X3 Soul Pro akkor esik ki ilyen árcímkével véglegesen a látómezőből, ha versenytársakat soroljuk: az LG G4 hiába tavalyi termék, mindenben sokkal jobb és még olcsóbb is, a Xiaomi Mi 5 pedig a Snapdragon 820 chipset miatt körözi le hasonló áron az Allview újdonságát (bár itt a B20 hiánya azért nem lényegtelen), a OnePlus 3 pedig egyszerűen eltörli a Föld színéről a mobilt, de lehetne még sorolni azokat a modelleket, amik több és jobb szolgáltatásokat nyújtanak. Tesztalanyunk tehát a relatíve sok RAM és a nagy tárhely ellenére sajnos nem több egy korrekt, de túlárazott ajánlatnál, egy Tetszett plecsnit ugyan kaphatna, de túl sok olyan, nem csak B-brandes telefon van a piacon, ami nagyságrendekkel jobb vételt jelent, a fenti felsorolást még lehetne folytatni a Vodafone Smart Platinum 7-tel, a roppant kedvező árú Honor 7-tel, vagy éppen az Asus Zenfone 2 4 GB-os verziójával. Az Allview nincs abban a helyzetben, hogy ha csúcsmodellt csinál, akkor abban hibák maradjanak, a hazai vásárlók nagy része csak akkor szavaz bizalmat ebben a szegmensben egy relatív ismeretlen márkának, ha olyan specifikációt tolnak az orra elé, amivel az adott árszinten kevés termék tud versenyezni.

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • Allview P8 Energy mini - egy kis feszültség

    A kínai-román kooperációban készülő Allview P8 Energy mini újraértelmezi a mini fogalmát, ezen és a decens akkumulátorkapacitáson kívül azonban kevés érdekességet tud felmutatni. Viszont remekül szól.

  • Allview V2 Viper X - vissza az általánosba

    Nemcsak a háromszög alakú doboza miatt érdekes a román székhelyű vállalat üdvöskéje, szép a kijelző, jó lett az egyedi kezelőfelület, viszont hibák is vannak bőven.

  • Allview X2 Soul Pro - a lélek gyümölcse

    Tesztkészülékünket mindössze 5,5 milliméter vékony házba csomagolták, mégis belefért egy 5,2 hüvelykes Full HD kijelző és egy 2700 mAh-s akkumulátor.

  • Allview P4 Life - álmomban már láttalak

    Mai tesztalanyunk az alsó kategóriában kíván hódítani, kellemes, de ismerős külső, négymagos processzor, négy hüvelykes kijelző és két SIM kezelése jellemzi.

Hirdetés