Allview X3 Soul Pro - érzékeny lélek

A cég a felső kategóriát célozná a nyomásérzékeny kijelzővel és a 4 GB RAM-mal szerelt mobiljával, ám a sikerhez fontos pontokon kellett volna erősödnie, ráadásul így már az árazás sem az igazi.

Külső, kijelző

Odatették magukat a gyárban, az eredmény pedig egy prémium kialakítású, rendkívül minőségi készülékházba csomagolt telefon, amit tényleg jó kézbe venni. Tökéletes az összeszerelési minőség, nem recseg, nem ropog, az ergonómia pedig nem rossz, bár ekkora tepsit már nem lehet komolyabb ujjtornáztatás nélkül irányítani. Szerencsére azért a karcsúság segít, hiszen 154,3 x 74,9 x 7 milliméteres dimenziókkal rendelkezik a kütyü, a 144 grammos tömeg pedig habár nem számottevően nehéz, azért érezhető. A kereten kék gumi csík fut körbe, ez egyrészt irtó jól néz ki, másrészt megakadályozza, hogy a telefon kicsússzon a kezünkből. IP-védettséget nem kapott sajnos az Allview újdonsága.

A kijelző mellett vékony a káva, alatta pedig ott a home gombba rejtett ujjlenyomat-olvasó
A kijelző mellett vékony a káva, alatta pedig ott a home gombba rejtett ujjlenyomat-olvasó [+]

Kijelző-teszt
Mérés Allview X3 Soul Pro Huawei Mate 8 Xiaomi Mi 5 LG V10
Fehér fényerő 288 nit 470 nit 553 nit 487 nit
Fehér fényerő (min.) 8,1 nit 10,4 nit 0,7 nit 4,3 nit
Fekete fényerő 0 nit 0,31 nit 0,27 nit 0,28 nit
Kontrasztarány végtelen 1518:1 2046:1 1738:1
Színhőmérséklet 7722 K + kézi 8230 K + kézi 7722 / 6611 K 7845 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlapon egy 5,5 hüvelykes AMOLED kijelzőt találunk, amin 1080 x 1920 pixel jelenik meg. A 401 ppi-s képpontsűrűség bőven elegendő, annak ellenére, hogy már a kategóriában is találunk ennél élesebb panelt. A betekintési szög tökéletes, a technológiának köszönhetően a színek élénkek, kicsit túlszaturáltak, de szoftveresen lehet ezen állítani. A maximális fényerő nem kiemelkedő, a Samsung ennél már jobb képernyőket is fabrikál, ám szerencsére még a nyári napsütésben is lehet látni a tartalmat, nem csillog a Gorilla Glass 3 üveglap. Az alsó részen három gombot találunk, ebből az visszalépés és az alkalmazásváltó érintésérzékeny (nincs háttérvilágítás), a home pedig fizikai (sajnos eléggé mocorog, ami zavaró), ráadásul ebbe egy igencsak jól működő ujjlenyomat-olvasó is került. Felül kapott helyet a 8 megapixeles kamera, a fény- és közelségérzékelő szenzor, a beszélgetési hangszóró és a piros értesítési led.

Nagyon jól néz ki a kék gumicsík, ráadásul így egyáltalán nem csúszósak az oldalak
Nagyon jól néz ki a kék gumicsík, ráadásul így egyáltalán nem csúszósak az oldalak [+]

A fém keret elegáns, gyönyörűen le lett csiszolva, tetszetős. A telefon jobb szélén érjük el a hangerőszabályzó billentyűket és a bekapcsológombot, mindegyiknek jó a nyomáspontja, nem lötyögnek. Felül két műanyag csík bontja meg az egységet, hogy az antennák ne árnyékolódjanak, itt fedezhető fel a másodlagos mikrofon. A készülék bal felénél bukkanunk rá arra a tálcára, amire vagy egy microSIM és egy nanoSIM, vagy pedig utóbbi helyett egy microSD-t teszünk, szóval választani kell, hogy dual SIM képességeket szeretnénk, vagy bővítjük az adattárolót. Alul elég nagy a zsúfoltság, itt kapott helyet a hangszóró, az USB Type-C interfész, a beszédmikrofon, valamint a 3,5 milliméteres jack csatlakozó.

Az alumínium unibody kialakítás minőséget sugároz, prémium érzést kelt
Az alumínium unibody kialakítás minőséget sugároz, prémium érzést kelt [+]

A készülék világosszürke és arany színű hátlappal vásárolható meg, hozzánk az előbbi jutott, a matt felületen csak az Allview logója fénylik. Nem gyűjti az ujjlenyomatokat, remélhetőleg karcolódni sem fog. A bal felső sarokban nagyjából egy milliméterrel kitüremkedik a 16 megapixeles fényképező karimája, a szenzor közvetlen társaságába került a fókuszálást segítő lézer, valamint a ledes villanó. A borítást nem lehet levenni, így nem tudjuk cserélni házilag az akkumulátort sem.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • Allview P8 Energy mini - egy kis feszültség

    A kínai-román kooperációban készülő Allview P8 Energy mini újraértelmezi a mini fogalmát, ezen és a decens akkumulátorkapacitáson kívül azonban kevés érdekességet tud felmutatni. Viszont remekül szól.

  • Allview V2 Viper X - vissza az általánosba

    Nemcsak a háromszög alakú doboza miatt érdekes a román székhelyű vállalat üdvöskéje, szép a kijelző, jó lett az egyedi kezelőfelület, viszont hibák is vannak bőven.

  • Allview X2 Soul Pro - a lélek gyümölcse

    Tesztkészülékünket mindössze 5,5 milliméter vékony házba csomagolták, mégis belefért egy 5,2 hüvelykes Full HD kijelző és egy 2700 mAh-s akkumulátor.

  • Allview P4 Life - álmomban már láttalak

    Mai tesztalanyunk az alsó kategóriában kíván hódítani, kellemes, de ismerős külső, négymagos processzor, négy hüvelykes kijelző és két SIM kezelése jellemzi.

Hirdetés