Allview X3 Soul Pro - érzékeny lélek

A cég a felső kategóriát célozná a nyomásérzékeny kijelzővel és a 4 GB RAM-mal szerelt mobiljával, ám a sikerhez fontos pontokon kellett volna erősödnie, ráadásul így már az árazás sem az igazi.

Hardver, szoftverezettség

Az első komoly hiányosságba, hibába akkor botlunk, ha a hardvert taglaljuk. Ahhoz ugyanis, hogy a készüléket a felső kategóriába sorolhassuk, nem a 28 nanométeres csíkszélességű, 64 bites MediaTek Helio P10 (MT6755) chipsetet kellett volna beszerelni, sokkal jobb döntés lett volna a Helio X10-es lapka. Persze nyers erőből így sincs hiány, hiszen az ARMv8 architektúrájú processzorban nyolc darab Cortex-A53 mag (4 x 1,95 és 4, x 1,14 gigahertz) dolgozik, a grafikus feladatok ellátása a Mali-T860 MP2 IGP feladata. Ha már a rendszerchipet kritizáltuk, akkor dicsérjük is egy kicsit az Allview-t, hiszen adattárolóból 64 gigabájtot pakolt a mobilba, amit ugye még ráadásul bővíthetünk is microSD-vel, méghozzá 128 gigabájtig. Tesztalanyunk másik vonzereje a 4 gigabájtnyi rendszermemóriában keresendő, ennek nagyjából a felét felzabálja a rendszer. A rezgőmotor erős, minden gond nélkül megremegteti a készüléket.

A microSIM foglalat mellett egy nanoSIM/microSD tálcahelyet találunk
A microSIM foglalat mellett egy nanoSIM/microSD tálcahelyet találunk [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Allview X3 Soul Pro Xiaomi Mi 5 Huawei Mate 8 LG G4
Rendszerchip MediaTek Helio P10 Snapdragon 820 HiSilicon Kirin 950 Snapdragon 808
AnTuTu Benchmark 6.x 77646 pont 115756 pont 87865 pont 65913 pont
Vellamo Browser 4257 pont 4257 pont 5334 pont 4131 pont
Vellamo Metal 1264 pont 2968 pont 2966 pont 2241 pont
Geekbench 3 (single) 850 pont 1918 pont 1667 pont 1100 pont
Geekbench 3 (multi) 3261 pont 4705 pont 6024 pont 3495 pont
GFXBench Man. onscreen 7,2 fps 38 fps 17 fps 9,3 fps
GFXBench Man. offscreen 7,2 fps 38 fps 16 fps 14,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 18 fps 58 fps 38 fps 24,5 fps
GFXBench T-Rex offscreen 18 fps 73 fps 36 fps 34,32 fps

Elég csak a táblázatot végignézni ahhoz, hogy lássuk, miért lett volna elvárás erősebb hardverrel felszerelni a készüléket. Ugyanakkor viszont a nyers pontszámok mindig csak iránymutatók, illetve manapság már az alsó kategóriás mobilok sem mondhatók gyengének. A rendszer sebessége teljesen kielégítő, az alapvető feladatok ellátása gyerekjáték a hardvernek, egyáltalán nem döccen meg a szoftver. Igazából nehéz olyan programot találni, amivel nem boldogul el a kütyü, próbáltam nagyobb méretű táblázatot megnyitni, a siker nem maradt el, talán az újabb játékok (Real Racing 3, Asphalt 8) nem futnak már tökéletesen maximum grafikán, illetve ha nagyon terheljük, akkor jelentősebb melegedésre számíthatunk a hátlap felső részén. Összességében azonban finnyáskodhatunk azon, hogy ezen az árszinten erősebb chipset lenne illendő, ám a gyakorlat azt mutatta, hogy ezzel a hardverrel is teljesen korrekt és szinte teljesen akadásmentes felhasználói élmény érhető el. A legtöbb felhasználót pedig nem az érdekli, hogy mit dob ki az AnTuTu, hanem az, hogy a mindennapok során a készülék hozza azt a működésbeli magabiztosságot, amit a kategória és az összeszerelési minőség meghatároz.

A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü
A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü [+]

A X3 Soul Pro fedélzetén az Android 6.0 Marshmallow operációs rendszer teljesít szolgál, amin csak apróbb módosítások láthatók, ezek főleg az ikonkészlet megváltozásában merülnek ki. A klasszikus menü mellett van értesítési függöny, alulról pedig egy vezérlőpult húzható elő, ami a gyorsbeállítások kapcsolóit rejti (például WiFi, energiakímélő mód, zseblámpa), illetve itt tudjuk könnyedén szabályozni a fényerőt. A tárcsázóképernyőről prediktíven (számok és betűk szerint) kutathatunk a névjegyek között, a megszokott módon a kontaktokhoz számos adat hozzárendelhető, legyen az név, csengőhang, e-mail, vagy jegyzet. Az SMS alkalmazás gyári megoldás, látszanak a partnerek képei, kérhető kézbesítési jelentés.

A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő
A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő [+]

Két nagyon fontos funkciót kapott főszereplőnk. Az egyik a multilevel touch, ismertebb nevén force touch. Ez azt jelenti, hogy a kijelző nem csak magukat az érintéseket, hanem azok erősségét is képes felismerni. A szolgáltatás ki- és bekapcsolható, feloldható ilyen módon a megjelenítő. Egyelőre még elég kevés alkalmazás támogatja, jelen esetben is csak a gyári appokra támaszkodhatunk: a hívás gombra erősen nyomva a legutóbbi kontaktokat érjük el, SMS-nél mindegyiket olvasottnak jelölhetjük vagy azonnal új szöveges üzenetet külhetünk, a kameránál pedig a főbb üzemmódokat érjük el. A kijelző jobb vagy bal felét erősebben megérintve egy almenü jelenik meg, ahol azoknak az applikációknak az ikonjai bukkannak fel, amiket mi előre megadtunk (legyen az a kamera, a zenelejátszó, vagy éppen a YouTube). A nyomásérzékenység jól lett kalibrálva, kiválóan működik, bár sajnos még elég kevés hasznát vesszük, a későbbiekben viszont jól jöhet, hiszen a következő Android főverzió elvileg már natívan támogatni fogja. Reméljük, hogy az Allview pedig a frissítéseket fogja támogatni...

A nyomásérzékeny kijelző és az ujjlenyomat-olvasó menüpontjai A nyomásérzékeny kijelző és az ujjlenyomat-olvasó menüpontjai
A nyomásérzékeny kijelző és az ujjlenyomat-olvasó menüpontjai [+]

Szintén hasznos funkció az ujjlenyomat-olvasó, amit a home gombba építettek. Működése pofonegyszerű, gyors és precíz, új minta mentéséhez jó néhányszor meg kell érinteni a szenzort, majd ezzel a módszerrel már a képernyőt is fel lehet oldani. Az intelligens kézmozdulatok alatt olyan bekapcsolható menüpontokat találunk, mint hogy a fülünkhöz emelve a telefont hívást indítsunk, dupla koppintás esetén bekapcsoljon a kijelző, vagy például elnémíthatjuk az ébresztőt, ha megfordítjuk a telefont. Van ne zavarj mód, a vissza és az alkalmazásváltó gombokat fel lehet cserélni. A gyári alkalmazásokon kívül (számológép, böngésző, kamera, ébresztő, galéria, e-mail, zene-, videolejátszó, zseblámpa, időjárás, térkép), mindössze a témázás, a jegyzet, a Bitdefender, valamint a kölyök mód az extra, utóbbi esetén megadhatjuk az appokat, amit a gyermekek elérnek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • Allview P8 Energy mini - egy kis feszültség

    A kínai-román kooperációban készülő Allview P8 Energy mini újraértelmezi a mini fogalmát, ezen és a decens akkumulátorkapacitáson kívül azonban kevés érdekességet tud felmutatni. Viszont remekül szól.

  • Allview V2 Viper X - vissza az általánosba

    Nemcsak a háromszög alakú doboza miatt érdekes a román székhelyű vállalat üdvöskéje, szép a kijelző, jó lett az egyedi kezelőfelület, viszont hibák is vannak bőven.

  • Allview X2 Soul Pro - a lélek gyümölcse

    Tesztkészülékünket mindössze 5,5 milliméter vékony házba csomagolták, mégis belefért egy 5,2 hüvelykes Full HD kijelző és egy 2700 mAh-s akkumulátor.

  • Allview P4 Life - álmomban már láttalak

    Mai tesztalanyunk az alsó kategóriában kíván hódítani, kellemes, de ismerős külső, négymagos processzor, négy hüvelykes kijelző és két SIM kezelése jellemzi.

Hirdetés