Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Ijk #41006 üzenetére

    RV visszával is irreálisan sok, szenzor nem jobb (nézz dpreview studio scene tool szenzor összehasonlítást és emeld az iso-t), egyedül a szenzorstabi ami érdemben kéne belôle (5EV -> 8EV, bár az RIV-é is szépen fog nálam), EVF felbontás tökfelesleges (RIV nagyon jó, tök élethû, 0 pixel feeling), kijelzô kihajtható-forgatható(brrr, soha), RV 8K vidi van de masszív rolling shutteres, kb. papíron jó, amúgy minek, RV kicsi raw minek (vegyen kisebb felbontásút akkor az ember, szóval számomra semmi hozzáadott értéke nincs), RV akksiban kevesebbet tud (azaz akksi ugyanaz, csak többet fogyaszt), RV fullos Type-C PD gyorstöltés ugyanúgy nincs, csak a lassú, ahh mi van még hirtelen....

    Szóval szerintem a Sony inkább haszontalan/megosztó dolgokra ment rá, nem mondanám az RV-öt kirobbanó innovációnak (sôt), ugyanúgy lassú a kiolvasás is (nem stacked) ergo nyúlnak a mozgó dolgok silent shutter mellett...

    RIV-et meg szvsz kevés üveg rajzolja ki, még Sony-n belül is, GM ide vagy oda. A plecsni semmit nem jelent, nézni kell a teszteket ezerrel, vannak kakukktojások a "csak" G-sek között is (85 1.8), meg idegen márkánál is, a sorozatsebesség sem fog korlátozódni azoknál, mert eleve nem tud 15-öt a váz. :D

    Szerintem imádható az RIV, nálam instant szerelem, AI+tracking fókusz itt is megvan, fog is szépen, modellezni pazar.

    Menüje a régi. Ôszintén ? Én marhára elvagyok vele, nem tudom, mi ez a hype az új menü körül, nekem az csicsásabb.. (próbáltam mindkettôt).

    Tárhely na az kell, meg memóriakari is, itt 2x128G SD-re megy a mûsor (Kingston Canvas React Plus), buffer óriási amúgy, lehet "darálgatni" vele, de a karik is jó tempót bírnak, 0 inkompatibilitás, totál ok. NAS 4x14T, ez némi invesztició volt, de nyugodtan alszom.

    Proci Ryzen5, de GPU jót tesz, pláne ahogy AI cuccok terjednek, vmi 4000-es szériás nvidia (4060)...

    All in all, fantasztikus képek potyognak ki az RIV-bôl, de tényleg 0 affinitásom az V-re nézni és ha most vennék, se tudnám az V-öt ajánlani, ár/érték alapon (!!). Ha a pénz nemtéma, persze, "csakazértis" alapon lehet az V-re menni, de aki szereti az ár/értéket is nézni, annak az RIV jobb beugró a nagy megapixel világba. Egy jobbféle üveg a difi köztük helybôl. Szóval jól meg kell nézni, kell-e az V mássága valakinek, 1-2 pontban meg még gyengébb is számomra. Nem mondom, hogy alma-körte, de mondjuk jonatán vs. delices. :D

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák