Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GALARDO

    addikt

    válasz telya #102 üzenetére

    Ez a valóság tényleg szinte semmi nem hiányzik belőle semmi tökéletes. :K

    How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

  • GALARDO

    addikt

    válasz telya #104 üzenetére

    Az lehet hogy alapból ezeket nem tudja de amiket itt felsoroltál annak az 50% felesleges. :K Amúgy inkább ezek nélkül élek mint hogy agyon keljen basztatni a telefont hogy kapja egy "használhatót" (ha az használható :DDD ) mert alapból egy 1000 éves nokia is jobb. ;]

    [ Szerkesztve ]

    How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

  • GALARDO

    addikt

    válasz telya #106 üzenetére

    Értelmetlen reagálni. :U

    [ Szerkesztve ]

    How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

  • Greg-o

    csendes tag

    válasz telya #104 üzenetére

    Rengeted ponton látszik, hogy csak sejtésed van az iOS-ről, használni még nem használtad soha.

    Csak neked, szeretettel:

    "-hogy tudod kapasbol latni hogy milyen esemenyek tortentek anelkul hogy vegig kelljen scrolloznod az esetleg tobbszaz bejegyzesu alkalmazaslistat?"

    Push notification küld a rendszer, megjelenik a lock screenen.

    "-hogy kapsz egyaltalan notification-t olyan apptol ami eppen nem fut? es tobb app nem is tud futni egyszerre, mert nincs rendes multitasking."

    Ahogy az előbb, push-al. Külön tudod szabályozni merlyik apptól kapjál ilyet, ha be van kapcsolva akkor egyből kapod a notificationt, akkor is ha az adott app nem fut a háttérben. (én pl a HVG rendkívüli híreit kapom így)

    "-hogy masolsz ra zenet itunes nelkul es a geped nelkul, ha pl otthonhagytad a geped? vagy hogy masolsz fel ra akarcsak egy kepet is a galeriaba ha nincs keznel a geped?"

    Ingyenes filemanager alkalamzással (nem kell hozzá Jailbreak, van AppStoreban). Ha nincs iPod / iPhone kábel kéznél, akkor helyi Wifi hálón keresztül. Rengeteg zenét / filmet / képet hoztam már el így haveroktól.

    "-hogy nezed meg alkalmazas elinditasa nelkul h pl milyen az idojaras?"

    Sehogy, de 2 gombnyomás. Miután feloldottam a képernyőzárat ott van a főképernyőn. És ez így nekem jó is. Ha nem lenne jó, akkor jailbreakelném a telefont, és feltelepíteném a Lockinfot, ami kiteszi a lockscreenre a heti előrejelzést.

    "- vagy szabod akar minimalisan is testre a telot, hogy ne pontosan ugy nezzen ki mint sok masik sok10millio embernek?"

    Jailbreak.

    "-hogy masolsz ra pl egy word documentumot, szerkeszted meg telon majd masolod vissza a gepre a megszerkesztett verziot?"

    QuickOffice-al, amiben van built-in filemanager, és szintén tud Wifi transfert, ezen kívül tud szinkronizálni Google Docsal és Dropbox-szal is.

    "-hogy helyettesitesz vele egy pendrive-ot?"

    A fent már említett filemagager alkalmazásokkal. (Discover = ingyenes, GoodReader, QuickOffice)

    "-hogy teszel be egy tetszoleges zenet, ami tobb perc hosszu csengohangnak?"

    Audiko.net-ről szedem le az összes csengőhangomat. Fent van szinte minden, ha meg nincs akkor mp3-ból lehet készíteni iPhone kompatibilis csengőhangot az oldalon pillanatok alatt.

    "-hogy hasznalsz rajta egy masik teljeserteku bongeszot? (pl opera mobile, firefox)
    -rendes tobb tabos bongeszni hogy tudsz rajta?"

    AppStore. Én iCab-et használok, mindent tud (tabbed browsing, agent váltás, stb...), de van több tucat böngésző ami felér egy fullos desktop böngészővel.

    "-hogy jatszol le a bongeszojen flash-t, ami weboldalak milliardjain fordul elo?"

    Sehogy. És ez eddig nekem nem okozott gondot. Mindig meg tudtam kerülni a Flasht gond nélkül.

    Élethelyzetek:

    - Meg akarom tudni egy étterem / kávézó / pub elérhetőségét, annak meg teljesen flash-re épül a honlapja.
    Megoldás: gúgli, kb fél perc alatt kidobja a hely telefonszámát, címét, emailjét.

    - Haver / ismerős átküld egy videót hogy nézzem meg valamelyik alternatív videómegosztóról, ami flash only (az összes nagy videó.feltöltő hely támogatja az iPhonet már, többek közt a hazai videa és index video is).
    Megoldás: Skyfire browser, átkonvertálja a flash videót és meg lehet nézni iPhoneon is.

    - Van 5 percem, és kedvem szottyan játszani valami egyszerű, ingyenes játékkal (flashjátékok hiányát szokták felróni iPhonenál).
    Megoldás: Appstore. Szinte az összes híresebb flash játéknak van ingyenes változata az appsotreban is. Kezdve a jeti sportstól, a Fragger DS-en át a Crush the Castleig minden fent van.

    Rövidre zárva: 1 éve használok iPhonet, még egyszer nem okozott gondot a flash hiánya, és ahogy erősödik a neten a html5, úgy a jövőben nem is fogom.

    "-hogy kapcsolod ki/be a WiFi-t, Bluetooth-t anelkul hogy a settingsben kutakodva egyenkent meg kene talalnod oket?"

    Nem kell kutakodni, kint vannak a settings főoldalán (BT 1 szinttel beljebb). Ha ez is zavar, akkor jailbreak -> SBSettings. Főképernyő tetején ujjadat elhúzod, megjelenik egy drop-down menü, amiben tudsz minden ki/be kapcsolni.

    "-hogy teszel tobb, mint 12 alkalmazast egy mappaba?"

    Nem akarok. Ha akarnék, akkor jailbreakelnék.

    "-egy tetszoleges helyen levo tetszoleges file-t (igazabol mar itt meghalt a dolog) hogy nyitsz meg egy altalad kivalasztott programmal?"

    Filemanager appok. Ha pl megnyitok egy Word dokumentumot Discoverben, mert oda töltöttem le, akkor megjelenik az "Open in..." gomb, és át tudom másolni / meg tudom nyitni QuickOfficeban is pl szerkesztésre.

    "-hogy teszel ki widget-eket az asztalra?
    -hogy teszel be mozgo hatteret?
    -hogy hasznalsz rajta pl SWYPE-ot, illetve hogy tudod barmilyen formaban megvaltoztatni a beviteli modot az altalad preferaltra? hogy tudod beallitani pl h rezgessel visszajelezzen az irasra?"

    Ezek némelyikére van megoldás jailbreak után, némelyikre meg nincs, de ezek annyira réteg igények, hogy ha ezek valakinek mindenáron kellenek, akkor az használjon Androidos telefont inkább.

    A jailbreak egyébként kb 5 percet vesz igénybe, bármikor visszacsinálható, és nem veszted el a garit általa. (csak hogy pár téveszmét eloszlassak). De mint a fenti válaszokból is látható, a legtöbb igényt jailbreak nélkül is lefedi már az iOS.

    [ Szerkesztve ]

  • Inarus

    addikt

    válasz telya #110 üzenetére

    Éppoly hittérítés amit te végzel, mint amit emlegettél. Fikarcnyit sem tartod tiszteletben az eltérő igényeket, a kérdéseidre adott válaszok sem azért rosszak, mert nem válaszok, hanem mert nem ezt akarod olvasni +mert a megoldások módja nem olyan, mint ahogy te jónak véled.
    Sőtt, ha jól látom, ezt a trollkodást is te kezdted, mégis te "kiálltottál" trollt először. Kissé visszás. :U

    [ Szerkesztve ]

  • persil

    nagyúr

    válasz telya #113 üzenetére

    Oké mindannyian örülünk, hogy nem szereted az iOS-t és az iPhone-t.

    Akkor most már mész... ?

    Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

  • Inarus

    addikt

    válasz telya #115 üzenetére

    Akkor ugorjunk neki újra:
    1.) Éppen annyira hittérítés amit művelsz, mint amennyire az általad annak titulált megszólalás volt az.

    2.) Talán illene végre finomítanod ezen az öntelt és beképzelt hangnemen, mely nélkülöz egy minimális tiszteletet is azon fórumozók felé, akik nem osztják nézeteid. Nem tudom, hogy te miből gondolod, hogy a te nézőpontod mindig mindenkire érvényes kell legyen, aki nem így gondolja az hülye. Tudtommal nem először ragadtatod el magad olyan erőteljes mértékben, hogy az retorziókat vont maga után. Talán nem mindenki másban van a hiba, amikor az ilyesmit nem nézik jó szemmel. :(((

    [ Szerkesztve ]

  • Inarus

    addikt

    válasz telya #120 üzenetére

    Gondoltam, ha kifejtem talán megérted, hogy ha - félig-meddig burkoltan ugyan, de - minden olyan ember véleményét egy kalap fekáliának nevezni, aki iOS-t vagy WP7-et használ megelégedéssel, igenis probléma.
    Ahogy az is probléma, hogy megint te kezdted ezt a nagy észosztást, s amikor zátonyra futottál azzal tudtál válaszolni, hogy nem válaszoltak a felvetésedre.
    A felvetésed az volt - csak hogy emlékeztesselek - hogy megoldható-e ez meg az az iOS alatt. Megkaptad a választ, korrekt leírást kaptál, innentől kezdve jött a kakidobálás.
    Ebből is látszik, hogy te csak flamekeltésért jöttél, nem ésszerű beszélgetésre.

    [ Szerkesztve ]

  • Totheground

    addikt

    válasz telya #120 üzenetére

    "en nem gondolom hogy barhol, barmi problema lenne a hangnememmel"

    Akkor miért küldenek rendszeresen szabadsagra a modok? :DDD

    Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

  • GALARDO

    addikt

    válasz telya #115 üzenetére

    Olvasni se tudsz? :W Én odatettem a tökéletes elé a "szinte" szócskát . :U De amit itt művelsz az már a szánalom legfelső foka gratula! :(((

    [ Szerkesztve ]

    How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

  • Greg-o

    csendes tag

    válasz telya #110 üzenetére

    Oks, szóval egy lassan 3 éves konstrukciójú iPhonet próbáltál ki, amin köztudottan elcseszett lett a 4.0+ SW, és ez alapján alkotsz véleményt... nincs több kérdésem.

    Felesleges egyébként tovább hangoztatnod, hogy az iOS egy korlátozott, szar rendszer, senkit nem fogsz meggyőzni. A válaszaimból látható, hogy szinte az összes "korlát" amit felhoztál áthidalható így vagy úgy. Én munkára használom az iPhonet - pont az említett office fileok azonnali elérése, szerkesztése, emailezése, Dropbox szinkronizáció, és naptár funckiók kulcsfontosságúak nálam, ha kicsit is úgy érezném hogy bármiben korlátoz az iOS a munkám során, azonnal adnám el és vennék valami mást.

    De nem ez a helyzet, és bármennyire vergődsz akkor is tény marad, hogy rengeteg embernek tökéletes telefon az iPhone, maximálisan lefedi az igényeket, többek közt nálam is.

    Egyébként ha meg kéne nevezni gyenge pontját az iOS-nek, akkor azt mondanám hogy a Notification rendszerre ráférne egy ráncfelvarrás. Jó a Push, de ha már nagyon sok alkalmazás használja akkor képes összetorolódni sok jelzés a lockscreenen. Ebben az Android sokkal jobb a fentről lehúzható "függönyével".

    [ Szerkesztve ]

  • GALARDO

    addikt

    válasz telya #124 üzenetére

    Ez a valóság tényleg szinte semmi nem hiányzik belőle semmi tökéletes. :K

    Na most akkor most röhögjelek ki?Remélem nem azon akadtál fenn hogy nem pont a tökéletes szó elé írtam hanem kicsit előrébb mert akkor itt tényleg ki lesz röhögve valaki de az nem én leszek! :P

    [ Szerkesztve ]

    How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

  • GALARDO

    addikt

    válasz telya #129 üzenetére

    :DDD Reménytelen vagy nem ismered el hogy hibázol szánalom,de így tovább droid harcos! :DDD

    How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

  • GALARDO

    addikt

    válasz telya #132 üzenetére

    No comment! :DDD Na én itt befejeztem köszi a műsort bohóc! :R

    How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

Új hozzászólás Aktív témák