Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Greg-o

    csendes tag

    válasz telya #104 üzenetére

    Rengeted ponton látszik, hogy csak sejtésed van az iOS-ről, használni még nem használtad soha.

    Csak neked, szeretettel:

    "-hogy tudod kapasbol latni hogy milyen esemenyek tortentek anelkul hogy vegig kelljen scrolloznod az esetleg tobbszaz bejegyzesu alkalmazaslistat?"

    Push notification küld a rendszer, megjelenik a lock screenen.

    "-hogy kapsz egyaltalan notification-t olyan apptol ami eppen nem fut? es tobb app nem is tud futni egyszerre, mert nincs rendes multitasking."

    Ahogy az előbb, push-al. Külön tudod szabályozni merlyik apptól kapjál ilyet, ha be van kapcsolva akkor egyből kapod a notificationt, akkor is ha az adott app nem fut a háttérben. (én pl a HVG rendkívüli híreit kapom így)

    "-hogy masolsz ra zenet itunes nelkul es a geped nelkul, ha pl otthonhagytad a geped? vagy hogy masolsz fel ra akarcsak egy kepet is a galeriaba ha nincs keznel a geped?"

    Ingyenes filemanager alkalamzással (nem kell hozzá Jailbreak, van AppStoreban). Ha nincs iPod / iPhone kábel kéznél, akkor helyi Wifi hálón keresztül. Rengeteg zenét / filmet / képet hoztam már el így haveroktól.

    "-hogy nezed meg alkalmazas elinditasa nelkul h pl milyen az idojaras?"

    Sehogy, de 2 gombnyomás. Miután feloldottam a képernyőzárat ott van a főképernyőn. És ez így nekem jó is. Ha nem lenne jó, akkor jailbreakelném a telefont, és feltelepíteném a Lockinfot, ami kiteszi a lockscreenre a heti előrejelzést.

    "- vagy szabod akar minimalisan is testre a telot, hogy ne pontosan ugy nezzen ki mint sok masik sok10millio embernek?"

    Jailbreak.

    "-hogy masolsz ra pl egy word documentumot, szerkeszted meg telon majd masolod vissza a gepre a megszerkesztett verziot?"

    QuickOffice-al, amiben van built-in filemanager, és szintén tud Wifi transfert, ezen kívül tud szinkronizálni Google Docsal és Dropbox-szal is.

    "-hogy helyettesitesz vele egy pendrive-ot?"

    A fent már említett filemagager alkalmazásokkal. (Discover = ingyenes, GoodReader, QuickOffice)

    "-hogy teszel be egy tetszoleges zenet, ami tobb perc hosszu csengohangnak?"

    Audiko.net-ről szedem le az összes csengőhangomat. Fent van szinte minden, ha meg nincs akkor mp3-ból lehet készíteni iPhone kompatibilis csengőhangot az oldalon pillanatok alatt.

    "-hogy hasznalsz rajta egy masik teljeserteku bongeszot? (pl opera mobile, firefox)
    -rendes tobb tabos bongeszni hogy tudsz rajta?"

    AppStore. Én iCab-et használok, mindent tud (tabbed browsing, agent váltás, stb...), de van több tucat böngésző ami felér egy fullos desktop böngészővel.

    "-hogy jatszol le a bongeszojen flash-t, ami weboldalak milliardjain fordul elo?"

    Sehogy. És ez eddig nekem nem okozott gondot. Mindig meg tudtam kerülni a Flasht gond nélkül.

    Élethelyzetek:

    - Meg akarom tudni egy étterem / kávézó / pub elérhetőségét, annak meg teljesen flash-re épül a honlapja.
    Megoldás: gúgli, kb fél perc alatt kidobja a hely telefonszámát, címét, emailjét.

    - Haver / ismerős átküld egy videót hogy nézzem meg valamelyik alternatív videómegosztóról, ami flash only (az összes nagy videó.feltöltő hely támogatja az iPhonet már, többek közt a hazai videa és index video is).
    Megoldás: Skyfire browser, átkonvertálja a flash videót és meg lehet nézni iPhoneon is.

    - Van 5 percem, és kedvem szottyan játszani valami egyszerű, ingyenes játékkal (flashjátékok hiányát szokták felróni iPhonenál).
    Megoldás: Appstore. Szinte az összes híresebb flash játéknak van ingyenes változata az appsotreban is. Kezdve a jeti sportstól, a Fragger DS-en át a Crush the Castleig minden fent van.

    Rövidre zárva: 1 éve használok iPhonet, még egyszer nem okozott gondot a flash hiánya, és ahogy erősödik a neten a html5, úgy a jövőben nem is fogom.

    "-hogy kapcsolod ki/be a WiFi-t, Bluetooth-t anelkul hogy a settingsben kutakodva egyenkent meg kene talalnod oket?"

    Nem kell kutakodni, kint vannak a settings főoldalán (BT 1 szinttel beljebb). Ha ez is zavar, akkor jailbreak -> SBSettings. Főképernyő tetején ujjadat elhúzod, megjelenik egy drop-down menü, amiben tudsz minden ki/be kapcsolni.

    "-hogy teszel tobb, mint 12 alkalmazast egy mappaba?"

    Nem akarok. Ha akarnék, akkor jailbreakelnék.

    "-egy tetszoleges helyen levo tetszoleges file-t (igazabol mar itt meghalt a dolog) hogy nyitsz meg egy altalad kivalasztott programmal?"

    Filemanager appok. Ha pl megnyitok egy Word dokumentumot Discoverben, mert oda töltöttem le, akkor megjelenik az "Open in..." gomb, és át tudom másolni / meg tudom nyitni QuickOfficeban is pl szerkesztésre.

    "-hogy teszel ki widget-eket az asztalra?
    -hogy teszel be mozgo hatteret?
    -hogy hasznalsz rajta pl SWYPE-ot, illetve hogy tudod barmilyen formaban megvaltoztatni a beviteli modot az altalad preferaltra? hogy tudod beallitani pl h rezgessel visszajelezzen az irasra?"

    Ezek némelyikére van megoldás jailbreak után, némelyikre meg nincs, de ezek annyira réteg igények, hogy ha ezek valakinek mindenáron kellenek, akkor az használjon Androidos telefont inkább.

    A jailbreak egyébként kb 5 percet vesz igénybe, bármikor visszacsinálható, és nem veszted el a garit általa. (csak hogy pár téveszmét eloszlassak). De mint a fenti válaszokból is látható, a legtöbb igényt jailbreak nélkül is lefedi már az iOS.

    [ Szerkesztve ]

  • Greg-o

    csendes tag

    válasz telya #110 üzenetére

    Oks, szóval egy lassan 3 éves konstrukciójú iPhonet próbáltál ki, amin köztudottan elcseszett lett a 4.0+ SW, és ez alapján alkotsz véleményt... nincs több kérdésem.

    Felesleges egyébként tovább hangoztatnod, hogy az iOS egy korlátozott, szar rendszer, senkit nem fogsz meggyőzni. A válaszaimból látható, hogy szinte az összes "korlát" amit felhoztál áthidalható így vagy úgy. Én munkára használom az iPhonet - pont az említett office fileok azonnali elérése, szerkesztése, emailezése, Dropbox szinkronizáció, és naptár funckiók kulcsfontosságúak nálam, ha kicsit is úgy érezném hogy bármiben korlátoz az iOS a munkám során, azonnal adnám el és vennék valami mást.

    De nem ez a helyzet, és bármennyire vergődsz akkor is tény marad, hogy rengeteg embernek tökéletes telefon az iPhone, maximálisan lefedi az igényeket, többek közt nálam is.

    Egyébként ha meg kéne nevezni gyenge pontját az iOS-nek, akkor azt mondanám hogy a Notification rendszerre ráférne egy ráncfelvarrás. Jó a Push, de ha már nagyon sok alkalmazás használja akkor képes összetorolódni sok jelzés a lockscreenen. Ebben az Android sokkal jobb a fentről lehúzható "függönyével".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák