Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    ha jól tudom a bme-n egészen addig kötelező volt előadásra járni, míg egyszer tényleg bement mindenki és ettől megomlott a jelenlétet kezelő elektronikus rendszer.

    egyébként szerintem jó ötlet, hogy a nappali tagozatosok járjanak be. aki nem tud bejárni, átmegy levelezőre és/vagy egyéni tanrendre.

    az pedig valahol adócsalás, hogy egyes egyetemközeli cégek arra építik az üzleti modelljüket, hogy a cégtulaj, aki mellékállásban gyakvezér az egyetemen, majd hoz egy csomó diákot, akik jelenleg kedvezőbben adózhatnak a meló után.

    a magam részéről nem tudom egyértelműen elítélni a döntést.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    mit sírtok, nekem még orosz órám volt péntek hajnali 8-kor...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz MaUser #29 üzenetére

    az ugye megvan, hogy ez a hülyeség ásítóan unalmas?
    ("Konkrétan az egyetem semmilyen szinten nem járul hozzá ahhoz")

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz pengwin #34 üzenetére

    nekem négy diplomám van, nem az volt a tapasztalatom, hogy az előadások egységesen rosszak. a négy szakon egyetlen egy olyan előadásom volt, ahonnan egészségvédelmi céllal megszöktem. a többiben semmi agyzsibbasztó nem volt. nem azt mondom, hogy mindegyik pöpec volt, mert nem volt az. a többsége megütötte a jó közepes szintet, vagy jobb volt, és nagyon kevés tárgyra emlékszem, amire most azt tudnám mondani, hogy haszontalan volt.

    persze bizonyos szempontból ritka állatfajta vagyok, mint a fehér holló, ugyanis soha nem iszom piát.

    tehát a mostani diákok is nyugodtan bejárhatnának az előadásokra.

    "Oké, de a levelező és esti szakok legtöbbször fizetősek." amikor utoljára néztem, a levelezőn volt állami finanszírozás is, meg fizetős is.

    "Ráadásul sok család nem engedheti meg magának, hogy félévenként 120-250 ezer forintot kifizessen tandíjra": akkor a következő lehetőségei vannak, mint azt már korábbi hsz-emben is említettem:
    1. úgy szervezi a munkáját, hogy be tudjon menni órára. két diplomámat munka mellett szereztem, de nem diákként, hanem családfenntartóként.
    2. levelezőre megy
    3. egyéni levelezőre megy. a második diplomámat én is egyéni levelezőn szereztem.

    azt gondolom, hogy van választási lehetősége a diáknak akkor is, ha anyagilag rászorult, nem csak a tiltás ellenére történő lógás.
    "De értem én, illeszkedik ez az intézkedés a jelenlegi oktatáspolitikába": az eltén aligha akarnak oktatáspolitikát csinálni... ha elhülyítés lenne a cél, akkor nem köteleznék a diákot olyanra, ami okosítja. ebből a szempontból nézve ez kontraproduktív.

    "A jelenlegi egyetemi rendszert meg szerintem nagyon komolyan górcső alá kéne venni, nem véletlenül nem tudja a diákságot kellőképpen motiválni az az öncélú intellektuális maszturbáció, amit a legtöbb helyen az oktatók művelnek. ": oké, de nem elte btk-ról szól a cikk, hanem ttk-ról :P :P :P

    az, hogy az oktatáson lehetne javítani, a fentiektől független elképzelés, minden bizonnyal van alapja.

    "Meg talán az egyetemeknek is itt lenne az ideje alkalmazkodni a változó diák-alapanyaghoz": ez ugye veretes baromság, ha abból az irányból nézed, hogy te, mint az egyetemisták által készített cuccok vevője, nem akarsz alkalmazkodni hozzá. mert pl. ha infarktusod van és műteni kell, ki műtsön: az az orvos, akit diák korában "vaskalapos" egyetemen rommáfingattak, vagy olyan orvos, akinél már alkalmazkodtak?

    a banki szoftvert, ami a fizetésedet fogadja, ki írja? alkalmazkodók? a lifted tartószerkezetét milyen mérnök tervezze? aki alkalmazkodott? szeretnéd, ha rádperegnének a repülők?

    nem az egyetemnek kellene a diákokhoz igazodnia, hanem a diákoknak az egyetemhez. már a gimiben, vagy még hamarabb.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz pengwin #42 üzenetére

    "az egyetemek jelenleg is úgy csinálnak, mintha egy még mindig jól működő közoktatásból kikerülő diáksággal lenne dolguk": mi mást kellene csinálniuk? te meg azt várod el az egyetemről kikerülő diplomástól, hogy tudja, amiről a diplomája szól. nem pedig azt, hogy leszakadjon a híd, minden elektromos kapcsoló birkózó gép legyen, és jól látható különbséget szeretnél a sebészed és a hentesed munkája között.

    "a 3 év BSc elé kéne valami felzárkóztatás": jaja, gimnáziumnak hívják.

    "Én a másodikat javasoltam-javaslom, és azért gondolom, hogy az egyetemeknek kéne ezt meglépni": ha az egyetem ennél komolyabbat lépne, mint ami van, azzal beavatkozna a közoktatásba és a saját költségvetésébe venne olyan feladatokat, amikre mások már elköltötték a pénzt. nagy öngól lenne. nem az a megoldás, hogy az egyetem belenyugszik a silány hallgatói minőségbe, mert ha megtenné, a középiskolákat semmi nem hajtaná a jobb tanítás felé.

    szerintem azt kellene csinálni, hogy eltörölni ezt az emelt szintű érettségi nevű bohózatot és visszaállítani az egyetemi felvételi rendszert. azt vegyék fel, aki oda való. kész. nem kell itt tutujgatni a diákokat, pláne nem kell tutujgatni a gimnáziumokat, hanem aki jó, felveszik, aki nem, kimarad. az életben se mondják azt, hogy oké pistike, semmi gond, hogy eltévesztetted az ajtót és a sebészetre mentél be szabdalni a kórbonctan helyett... az is milyen vicces már, hogy menőbb gimiben van felvételi, egyetemen nincs. rotfl.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz azbest #60 üzenetére

    "Ez egy szolgáltatás, s mint a minden szolgáltatásnak, ennek is az ügyfél igényeit kellene kielégítenie.": az egyetemek jelenleg a hallgatók igényeit elégítik ki. hoppá. ettől rossz az egész.

    "e egészem más szemszögből nézem az ilyen problémát.": ja, téves szemszögből.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tomazin #73 üzenetére

    tehát akkor levonhatjuk a következtetést: azt a problémát, hogy nem jó az előadás, nem úgy kell megoldani, hogy nem megyünk be.

    vagyis semmi baj sincs azzal, hogy be kell járni órára, hanem azzal van baj, hogy a tanárok vagy nem kapnak visszajelzést, vagy nem foglalkoznak a visszajelzéssekkel. tehát ezen kell változtatni.

    szerk: erről a diák hagy tudja már, hogy bejár-e dologról annyit: a lányomék több, mint 600-an kezdték el a mérnök-infót meg a villanytant a viken. második év végére már alig volt ismerős arc számára az előadásokon. értsd: a több, mint 600 diák zöme már megcsúszott annyira, hogy messze nem a mintatanterv szerint haladt.

    következmény: a felvett diákok kb. 5%-a esetén van az, hogy amit hisz magáról, az igaz. a maradék 95%-ának szét kell rúgni a fenekét.

    (#91) MCGaiwer: "A vita meg nem arról szól, hogy milyen a színvonal az egyetemen" valójában a vita arról is szól jelentős mértékben, hogy az objektíven nem rossz egyetemről a diákok azt mondják, hogy rossz, egyéb eseményeket igazolandó (nyilván a bukott diákok zöme szerint hülye az oktató).

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Sequoyah #96 üzenetére

    "Nem latok kozvetlen osszefuggest...": szemészeti probléma lesz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz MaUser #98 üzenetére

    hehe, ez a hsz olyan dolgot sugall, ami egyáltalán nem biztos, hogy igaz :P
    lásd: 10 éve programozásból élsz vs. jó programozó vagy :P

    azt nem akarják a munkaadók megérteni, hogy az egyetemen nem az ő konkrét munkahelyi igényeikhez képeznek szakembert, hanem olyan embert képeznek, aki elvileg bárhol képes elfogadható idő alatt betanulni és utána dolgozni. a tisztelt diákok meg azt nem értik, hogy az egyetemi tananyagnak nem csak az a lényege, hogy egy konkrét munkahelyen felhasználd, hanem az is, hogy a megtanulásával trenírozd az agyad arra, hogy képes legyen bármit megtanulni. ugyanúgy, ahogy pl. a futók is járnak edzésre, nem csak az olimpián futkorásznak 5 percet.

    a hpc programozás azért elég keményen olyan terület, amihez jól jöhet az egyetemi tananyag. vagy ha a te egyetemeden nem tanultál semmit, ami a hpc-hez kell, akkor rossz egyetemre jártál. .net-hez matlog és progmódszertan nem árt. ad tervezéshez illik rendes gráfelméletet tudni (még az ms is matematikusokkal csináltatta meg az ad updatelő algoritmusát, konkrétan Lovász volt az egyik).

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz section9 #100 üzenetére

    most velem vitatkozol vagy a szaktársaidat szólod le? :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz leeate #102 üzenetére

    nem az a kérdés, megtanít-e az egyetem bármire is.
    hanem az, hogy egyetemi tudás nélkül megtanulhatsz-e bármit is magas szinten.
    elfogadom, hogyha valaki szerint az elsőre nem a válasz.
    és biztos vagyok benne, hogy a másodikra is nem.
    tehát én azt állítom, hogy igazán jól úgy lehet megtanulni az informatikát, hogy rendesen megtanulod az egyetemi tananyagot, majd utána otthon hozzátanulsz illetve gyakorolsz még elég sok mindent.
    ha a kettő közül bármelyik is hiányzik, akkor már nem lesz magas szintű a tudás.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz MaUser #108 üzenetére

    "pontosan azt mondom, hogy nem az egyetemen válsz jó programozóvá.": én értem, hogy azt mondod, de én meg azt mondom, hogy nem igaz.
    "Teljesen mindegy, hogy matematikusként, progmatosként, fizikusként, villanymérnökként végzel, ugyanolyan eséllyel lehet belőled valaki a "szakmában".": és ez baj, mégpedig nagy baj.

    az, hogy egy fizikus vagy villanytanos, pláne közgazdász vagy orvos azt hiszi, hogy belőle igazán jó programozó válhat, az egyrészt baj, másrészt tévedés.

    "a cégek meg nem azt várják el, hogy neki képezzenek": de, a cégek konkrétan ezt várják. legalábbis amikor kb. 2 éve kíváncsiságból benéztem egy állásexpóra a d.e.-n, akkor azt mondták az ott megjelent dékán szemébe bele.

    "Így viszont van egy rosszul felépített bizonytalan kártyavár a pályakezdőknél": nem vitatom, hogy ez gyakran így lehet, viszont ez nem annak a következménye, hogy rossz az egyetemi oktatás, hanem annak, hogy a diák ihb veszi az egyetemet. (Iszunk Hányunk Belefekszünk).

    nem mondtam, hogy gui-t gráfelméleti alapokon kell tervezni. de pl. redundáns hálózatot igen. de pl. active directory forestet igen.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák