Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71321344

    törölt tag

    válasz bambano #10 üzenetére

    Hát ja,csak amíg nincs szakirányválasztás/nem morzsolódnak le páran a népszerűbb karokon a 300-400 fős előadások értelmetlenek.

    tatararpad: Ez meg a másik.

    Nálunk egyszer egy péntek reggeli előadásnál akartak keménykedni, mivel a bulik csütörtök este voltak, hamar feladták :)

  • pengwin

    addikt

    válasz bambano #10 üzenetére

    Ez mind tök szép és jó, csak mindenhonnan azt hallom, hogy az előadások lélekölően, agyzsibbasztóan unalmasak és haszontalanok. Nekem is ez a tapasztalatom, igaz bölcsész vagyok.

    "Aki dolgozni akar járjon levelezőre vagy estire."
    Oké, de a levelező és esti szakok legtöbbször fizetősek. Sok képzésből nincs is más, csak nappali tanrend.
    Ráadásul sok család nem engedheti meg magának, hogy félévenként 120-250 ezer forintot kifizessen tandíjra, sőt: sokaknak még az is komoly anyagi megterhelés, hogy állami képzésre járassák a gyereküket. Főleg ha vidékiek, és kell pluszba kollégiumot/albérletet, utazást fizetni. Vagyis sokan tényleg rá vannak szorulva arra a pénzre, amit egyetem mellett megkeresnek.
    De értem én, illeszkedik ez az intézkedés a jelenlegi oktatáspolitikába, ami az egyetemi oktatást akarva-akaratlanul kezdi a középosztály és az a fölött lévők privilégiumává alakítani.
    A jelenlegi egyetemi rendszert meg szerintem nagyon komolyan górcső alá kéne venni, nem véletlenül nem tudja a diákságot kellőképpen motiválni az az öncélú intellektuális maszturbáció, amit a legtöbb helyen az oktatók művelnek. Ez szigorúan a saját tapasztalatom az oktatók többségéről, én is találkoztam már kivétellel, komoly tisztelet jár azoknak, akik tényleg oktatni akarnak, nem pedig megszégyeníteni a diákokat, vagy csak kipipálni egy pontot a havi feladataik listáján.

    (#33) cattus
    Meg talán az egyetemeknek is itt lenne az ideje alkalmazkodni a változó diák-alapanyaghoz, ahelyett, hogy folyamatosan csak a gólyák tudásának csökkenő színvonala miatt picsognak. 3 év BSc/BA elé nyugodtan be lehetne tolni egy év szakmai alapozást, felkészítést, és csak utána kezdeni a jelenlegi tananyagot. Több sikere lenne, szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák