Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz pengwin #42 üzenetére

    "az egyetemek jelenleg is úgy csinálnak, mintha egy még mindig jól működő közoktatásból kikerülő diáksággal lenne dolguk": mi mást kellene csinálniuk? te meg azt várod el az egyetemről kikerülő diplomástól, hogy tudja, amiről a diplomája szól. nem pedig azt, hogy leszakadjon a híd, minden elektromos kapcsoló birkózó gép legyen, és jól látható különbséget szeretnél a sebészed és a hentesed munkája között.

    "a 3 év BSc elé kéne valami felzárkóztatás": jaja, gimnáziumnak hívják.

    "Én a másodikat javasoltam-javaslom, és azért gondolom, hogy az egyetemeknek kéne ezt meglépni": ha az egyetem ennél komolyabbat lépne, mint ami van, azzal beavatkozna a közoktatásba és a saját költségvetésébe venne olyan feladatokat, amikre mások már elköltötték a pénzt. nagy öngól lenne. nem az a megoldás, hogy az egyetem belenyugszik a silány hallgatói minőségbe, mert ha megtenné, a középiskolákat semmi nem hajtaná a jobb tanítás felé.

    szerintem azt kellene csinálni, hogy eltörölni ezt az emelt szintű érettségi nevű bohózatot és visszaállítani az egyetemi felvételi rendszert. azt vegyék fel, aki oda való. kész. nem kell itt tutujgatni a diákokat, pláne nem kell tutujgatni a gimnáziumokat, hanem aki jó, felveszik, aki nem, kimarad. az életben se mondják azt, hogy oké pistike, semmi gond, hogy eltévesztetted az ajtót és a sebészetre mentél be szabdalni a kórbonctan helyett... az is milyen vicces már, hogy menőbb gimiben van felvételi, egyetemen nincs. rotfl.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák