Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz dchard #8 üzenetére

    Próbálok kedves lenni, noha lenne okom felvenni ugyanazt a stílust, amit te...

    Először is köszönöm, hogy kommentelsz és felhívod a figyelmet hiányosságokra, tök jogos, a frekvenciatámogatás kimaradt (noha azért mivel a Telenor forgalmazza, ezért az itthoni frekvenciákon nem lesz gond), pótoltam.

    Ugyanakkor viszont nem értem, hogy mit nem értesz azon, hogy benne van a Cat.6-os chipset, de az elméleti maximum 300 Mbps-t még élő ember nem látta nem laboratóriumi körülmények között. Pláne, mert a Telenor hálózata egyelőre Cat.4-es. Ebbe kár volt belekötni.

    Abban nem fogok leállni vitatkozni veled, hogy az LTE mennyire kifinomultan finomhangolható. Azt tudom, hogy a GPRS-t anno 1 db júzer is meg tudta fektetni az adott cellában, ez nyilván változott a 3G-vel és a 4G-vel. Én még úgy tanultam (mert bármennyire is meglep, de nem a hasamra csapdosok, amikor mondjuk ilyen cikkeket írok), hogy a 3G/4G cellák úgy próbálják terhelés esetén biztosítani a megfelelő minőségű szolgáltatást, hogy a toronyhoz közelebbi júzereket szolgálják ki, akik a lefedettségi terület szélén vannak, azok meg találjanak másik cellát és/vagy elégedjenek meg a 3G/2G-vel ideiglenesen. Lehet, hogy ez már pont nincs így, lehet, hogy minden cég másféle megoldást követ, de attól még az nehezen vitatható, hogy azért nincsen korlátlan highspeed mobilnetes csomag egyetlen nagy hazai szolgáltatónál sem, mert a folyamatos és adott esetben lokálisan kialakuló terheltségtől óhajtják megóvni magukat és azokat a felhasználóikat, akik nem torrent vérpistikék. Örömmel cserélek eszmét abban a tekintetben, hogy ez jogos parázás-e, milyen technológiával lehet kiszűrni és ha van ilyen, akkor miért nem csinálják már meg végre ahelyett hogy a szemünket szúrják ki a pár 10 gigás havi netcsomagokkal a felhő és az on-demand tartalmak korában.

    @Victoryus94: ne haragudj, de nem értem, hogy te miről beszélsz, tényleg, próbáltam, a router dobozára rá van írva, hogy 1164 Mbps WiFi adatátvitelre is akár képes, a Cat.3, a Cat.4 és a Cat.6 az az LTE sebességét jelöli és nulla köze van ahhoz, hogy a "belső" hálózatban épp mi a pék van. Cat.4-es Huawei B593-mal mértem már 80 Mbps körüli értéket pont ugyanezzel a notebookkal. Az mondjuk nem Telenor hálózaton lógott... ;]

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Új hozzászólás Aktív témák