Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibitabi

    tag

    Sziasztok!
    Rendeltem egy Alcatel OT-918 Mix -et. Ez lesz az első androidos telefonom és kíváncsi lennék mire lehet szükség hozzá!?
    Például olvastam olyat is, hogy [Android] Kaspersky Mobile Security v9.10.135... Ezt azt jelenti, hogy fel kell telepíteni a telefonra egy vírusirtó programot? :U
    Szóval olyan cuccok érdekelnek, ami alapban nincs a készülékben, de nagyon hasznos vagy elengedhetetlen!
    Előre is köszi!

  • Tibitabi

    tag

    válasz Lasy #2684 üzenetére

    Ajaj... Mi az a Root? :F
    Na majd, ha meglesz a teló, bizonyosan konkrétabb kérdéseim is lesznek.

    [ Szerkesztve ]

  • Tibitabi

    tag

    Sziasztok! Pár napja megvan az Alcatel OT-918 Mix, még nem értem rá vele foglalkozni, de így is van néhány dolog amit nem értek, hogy miért csinálja?!
    - Első alkalommal behelyezem az új SIM kártyát, bekapcsolom: zöld robot, szolgáltató, Kérem a PIN kódot... próbálom nyomkodni a kijelzőn a számokat, de nem reagál, majd elsötétül aztán se bekapcsolni, se semmi... :(
    Elvittem a legközelebbi T-pontba, ahol szintén nem kapcsolódott be, a srác kivette az akksit, majd visszatette és azt mondta: Rendben működik; nem érti mi baja volt...
    - Kis idő múlva otthon nézegettem milyen funkciók vannak benne egyszer csak semelyik gombra sem reagált, lefagyott a kép a menüben. Egyedül a ki-be gomb megnyomására reagált, és a lakat feloldás után úgy működött, mintha mise történt volna.
    - Ugyanilyen fagyás a rövidke használat alatt már 5-6 alkalommal előfordult. Nemrég például az eddig készült két fénykép nagyítása-kicsinyítése alkalmával.
    Viszont azt észrevettem, hogy némelyik fagyás akkor következik be, amikor megnyomom az egyetlen fizikai "Kezdőképernyő gomb"-ot. Ez normális? Ekkor minek kellene történnie a fagyás helyett? :F
    - Megjeleníthető-e a Névjegyzékben a Nevek alatt az illető telefonszáma is, milyen módon?
    - Egyik weboldalnál sem tudtam használni a nagyítást! Már kezdtem azt hinni, hogy rezisztív a kijelző. Aztán a mobilarena.hu teszt videóját követve szintén találtam alul egy "Teljes verzió" opciót, melyre kattintva már működött a multi touch. Viszont más oldalaknál ezt nem teszi (pl.: port.hu), igaz nem jártam még túl sok helyen.
    - A Facebook "azonnali elérést" választva sem sikerült nagyítani. ( Pedig erre kellene főként. )
    Betűméretet nagyítani lehet a telefonon? Mivel a telefont idősebb családtag fogja használni és bizony nagyon aprók számára a betűk még szemüveggel is.
    Előre is köszi a segítséget!

  • Tibitabi

    tag

    válasz lory88 #2753 üzenetére

    Ma jobban szemügyre veszem a teló képességeit, végre lesz időm rá.
    A többi kérdésemre is kaphatok választ? (Facebook betűméret, illetve a Net-en a nagyítás oldalfüggő stb...?)
    Fagyás néha nálatok is fordult elő?

    [ Szerkesztve ]

  • Tibitabi

    tag

    Na, ma nem fagyott le a teló. Viszont párszor előfordult, hogy amikor a Net-ről vagy Youtube-ról visszaléptem a kezdőlapra, az ikonok nem jelentek meg, csupán egy 3-5 másodperces gondolkodás után.
    Köszi a Tiny Call Confirm "hívás engedélyező"-t.
    Nem találok a telefonon Angry Birds -öt, vagyis semmiféle játékot. ( Tényleg nincs egy sem? ) Ezért letöltöttem a Rio változatát.
    Jelenleg így 2 telepített programom van. A Mérges Madarak elvileg 26Mb helyet foglalt az SD kártyán, ennek ellenére a telefon tárhelyéből is 26Mb -ot vett el. Rákattintottam, hogy "áthelyezés SD kártyára", aminek az eredménye az lett, hogy az SD kártyán és a Telefon tárhelyen is jelenleg kb.: 2,5 Mb-ot foglal.
    Viszont mintha a a tárhely nem változott volna nagyobbá. Akkor nem is helyezte át és törölte a programot?
    Erre lenne hivatott a ROOT -olás, amiről beszéltetek? Ki mit használ? Mit kell letöltenem? Az előbb láttam egy "Titanium Backup root" nevű cuccot, ez arra való?
    - Amikor letöltök és feltelepítek valamit, azt miként érhetem el, hogy az SD kártyára rakja fel?
    - Elém tárult egy lista amiben a futó alkalmazásokat láthatom, van amelyik 1:32:18 perce és van ami már 5:48:37 perce megy. Mutatja azt is, hogy mennyi memóriát zabálnak. Ezek között szerintem van olyan is amire abszolút nincs szükségem. Ezeket ki szabad kapcsolni, esetleg törölni magát a programot, vagy ne piszkálgassam? Viszont erős a gyanúm, hogy ezek miatt lassú a telefon.
    Igazából azt nem értem, ha nem is használom azokat az alkalmazásokat, mivel bezártam őket (esetleg már azóta újra is indítottam a készüléket), akkor miért használ memóriát és számolja az indításuktól eltelt időt?
    Örülnék, ha bármilyen apró programmal tudnátok segíteni, ami megkönnyíti az Androiddal való ismerkedést, mert egyenlőre eléggé nyögvenyelősen megy a barátkozás. Az a gáz, hogy először nekem kellene jobban átlátnom a működését és aztán valahogy elmagyarázni a szülőknek. :U Leszedtem a 158 oldalas használati utasítását, de megijedtek a terjedelmétől és igazából itt fel is adták a dolgokba való beletanulást. Délelőtt már annyira elegük lett szegényeknek belőle, hogy nem sikerül nekik vele még tárcsázni sem, amikor nem akarják meg azonnal tárcsáz. Az a véleményük egyenlőre:- Semmire sem tudjuk használni az okostelefont, megbántuk- és már vissza akarták küldeni a szolgáltatónak, de estére kicsit megenyhültek...
    Lenne egy oldal ahol egyszerűen, érthetően le van írva az Android vagyis ennek a mobilnak a használta? Persze egy videó sokkal beszédesebb lenne számukra.
    Köszi szépen!

  • Tibitabi

    tag

    Melyik progit kell feltelepítenem ahhoz, hogy Root -olhassak?
    A "Titanium Backup root" is erre való, vagy van ennél célravezetőbb is?
    És a Root program telepítése-használata, olyasmire gondolok, hogy előtte illetve utána újraindítani vagy kivenni az akksit vagy mire érdemes figyelni? Nem szeretném taccsra vágni a telót.
    Rendszert nem áll szándékomban cserélni, hanem gyári alkalmazásokat törölnék.

  • Tibitabi

    tag

    válasz solarix45 #2856 üzenetére

    Szia! Nagyon jó, hogy megosztod a tapasztalataidat és próbálsz segíteni. Az enyém egy Alcatel OT-918 MIX ami nem dual sim-es (végül is szimpla villám), ahhoz is használható? Mert valamelyik részben írtad, hogy a két típushoz eltérő szoftver kell.
    Viszont csatlakozom ttt kollégához, mivel Root-olni szeretném a telefonom előbb-utóbb, de számomra is néha teljesen érthetetlen amit írsz. Természetesen a probléma nem veled van, hanem a tudatlanságunkkal. Konkrétan egy hete ismerkedem az érintőképernyővel és az Android-dal és már annak is örülök, ha végre megtalálok egy bármilyen beállítást vagy ikont. :)
    Az egészbe az a legijesztőbb talán, hogy nem tudjuk melyik lépésnél mit kellene, hogy kijelezzen a készülék és ha mégsem azt írja ki amit várunk, akkor nagyon megszívhatjuk.
    Úgy látom szinte nap mint nap kipróbálsz egy új lehetőséget és később a többségüket mégsem ajánlod, így laikusként hamar elveszítjük a fonalat. A leírásodban szerepel minimum 20 féle elengedhetetlen segédprogram, amikből néhányról sejtem is, hogy miért van rá szükség, de ezekből is többnek bizonyos verzióit nem ajánlod, viszont mi azt sem tudtuk, hogy ilyenek egyáltalán vannak a világon és, hogy nekünk azokra miért is van szükségünk... :(
    Amit például abszolút nem értek, hogyha egyszer már Root-oltad a telódat, akkor hogyan vagy képes eldönteni a későbbiekben (többféle rendszer újratelepítgetése után), hogy másabb Root-olási lehetőségek is működnek-e, hiszen a készüléked már eleve Root-olt. Vagy újra tett rendszernél elveszik a Root jog? :F
    Szerintem a legokosabb megoldás egy (hiba nélküli) elejétől a végéig felvett Root-olásos youtube videó lenne (,akár feliratozva is)! Így mindenki láthatná, hogy szépen sorrendben mit kell csinálnia és téged sem zargatnának mindenféle aprósággal. Egyszerűen csak követnék a lépéseket és pillanatok alatt Root-olt lenne a telójuk.
    Üdv.: Tibitabi

  • Tibitabi

    tag

    válasz pècsimunkás #2870 üzenetére

    Szia! Az a kérdés, hogy melyik szolgáltatónál és milyen árban. Neked mennyire számít a "d" azaz a két sim kártyás készülék azt nem tudom, én csak az egy sim kártyásokat tudom összehasonlítani, de biztosra veszem, hogy a működési sebességük azonos... (Mondjuk én csak a feltöltő kártyás árakat nézem!)
    A mobilarena.hu "benchmark tesztjei" alapján a kettő szinte ugyanazokat az értékeket mutatja (keress rá!). Ezért nyilvánvaló, hogy a Telenor-nál a 14.989.-be kerülő "Telenor One Touch C" (ami egy 985-ös) jobb választás, mivel nagyobb 3,5"-os a kijelzője és vakut is tartalmaz. Ellentétben a T-mobil-nál lévő 918-as 14.990.-be kerül, ha a webshop-ból rendeled.
    A tapasztalatom viszont a következő: megrendeltünk az előbb említett T-mobilos OT-918-ast és egy ZTE Kis Plus-t is 19.990.-ért. És bizony a ZTE megér azzal az 5000.- forinttal többet, már a tapintása is sokkal jobb, mivel gumírozott, tapadós bevonattal van ellátva, érezhetően gyorsabb, az internetes oldalakat hamarabb betölti, nagyobb a kijelzője nem is gondoltam volna, hogy ennyire sokat számít az a pár milliméter is a betűméreteknél. Lényegesen több memória (a Feladatkezelőben általában Alcatel=55Mb, ZTE=240Mb "szabad RAM"), és kicsivel több tárhely, magasabb órajelű processzor. A mobilarena.hu teszt értékek ennél sem hazudtak, tényleg gyorsabb! ( Egyedül ami ellene szól, hogy nincs benne előlapi kamera és vaku sem). De 40 ezer alatt nem is nagyon akad segédfényes teló kártyás csomagban.
    Itt egyik sem "d", tehát nem dual sim-es verziójú készülékek!
    Szóval, ha olcsó és jó okosteló kell, akkor szerintem 985-ös; ha viszont egy gyorsabb, stabilabb jobb telót akarsz és esetleg nem számít a 2 SIM kártya, akkor a ZTE-t bátran merem ajánlani!
    Jó volna tudni honnan vennéd a telefont? Lehet vannak a listában kedvezőbb ajánlatok is! :U

    [ Szerkesztve ]

  • Tibitabi

    tag

    válasz solarix45 #2881 üzenetére

    Köszönöm szépen! Ez már rengeteget segít!
    Ezek szerint a 3:41 hosszúságú videó a Root-olás folyamata. Az SP Flash Tool cikkedből most hiányoznak a recovery fájlok, legalábbis bibi van a linkeknél.
    Ha néhány gyári programot szeretnék törölni, akkor elég végig vinnem ezt kis mutatványt és Root-olt a teló?
    Csak azt nem értem, hogy a hosszabb videód mit mutat be? ( Ez lenne az, amivel az Android rendszer átkerül a microSD kártyára és, ha kiveszem a készülékből, akkor az el sem indulna a kártya nélkül? )
    Vagy félre értetettem az egészet és azt a videót is feltétlenül végig kell vinni a Root folyamat előtt? Ha mindkettőt érdemes vagy szükséges elvégezni akkor melyiket előbb?
    Nekem a Root jog is elegendő lenne a törlésekhez, nem tenném a rendszert a microSD-re! :U Így is lenne biztonsági mentés, vagy a Root-olás után szükséges feltenni a Titanium Backup -ot és menteni (vagy még előtte) ?

    [ Szerkesztve ]

  • Tibitabi

    tag

    válasz VIPowER #2916 üzenetére

    Hoppá! Mi ez a Root Explorer? Mondjátok, hogy csak letöltöm-feltelepül és azt törlök vele amit akarok és nem kell Root-olni a telót vagy az mindenképp szükséges ehhez is?! :U
    (Kicsit gáz, hogy a 918-ról szinte semmit sem lehet uninstallálni, a ZTE Kis-ből meg az alkalmazások zöme törölhető...)

  • Tibitabi

    tag

    Sziasztok!
    Segítségre van szükségem egy Alcatel OT-918 MIX észhez térítéséhez!
    Nincs ROOT, és mivel el szeretnénk adni nem is jöhet szóba.
    - Jó néhány napja kiírja a teló, "Elfogyott a Szabad Tárhely" és lelassul. :(
    Először pár Mb-ról sikerült 46Mb szabad helyet nyerni, de a következő bekapcsolásnál újra frissítette "a számunkra teljesen felesleges Alkalmazásokat" és megint eltűnt a Tárhely és használhatatlanságig lelassult.
    Most már nem sikerül 16Mb -nál több tárhelyet szerezni a törlésekkel és így is frissíteni akar! Minden bekapcsoláskor kb.: Nullára csökken a Tárhely.
    - Mit lehet tenni, mit érdemes törölni, hol turkálhatok? (Van rajt Android File Manager...)
    - "A Gyári Adatok Visszaállítása" átmenetileg megoldaná-e a Hely-problémát? (Illetve az eladás miatt letörölnénk mindenféle saját adatot, amit megjegyzett a készülék. Erre van valami tipp? Mert egy 2.2-es kínai Tábla pc-ről kitörölt fotóinkat a Gyári Visszaállítás újból feltette a tablet-re...)
    (Egyik sem törölhető, következő frissítéskor újra letölti őket: Foursquare 16MB, Google Play Alkalmazások 15,6MB, Facebook 13,14MB, Térkép 11,8MB, Google Play áruház 9,9MB, TouchPal 6,48MB, HRS Hotels 5,6MB, Onetouch backup 4,8, MCM 4,2, Pocketguide 2MB, Mobilvásárlás 2MB, Műsorújság 2MB stb.)
    - Tehát nincs ROOT, anélkül kellene kis helyhez jutni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák