Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Polllen #43 üzenetére

    Iratkozz fel az eltévelyedettek listájára, kérlek.

    Én már jártam Oroszországban, vannak orosz ismerőseim. De ahogy írtam is, a jéghegy csúcsát ismerjük csak. Ez nem kínai Nagy Fal jellegű tűzfal. Ez az informátorok és újságírók ellen lenyomozás, megfélemlítés, ellehetetlenítés, tettlegesség, gyilkosság. Egyszerűen ki sem kerül, mert a net előtt lekapcsolják.

    Nem csak a szervezett bűnözésnek jó. Már itt is fel lett hozva a példa: valami nagy disznóság jut tudtodra (sokszázmilliós-milliárdos sikkasztás, közpénzek elcsalása, színlelt szerződés -- remélem nem túl elrugaszkodott gondolat itt Mutyisztánban). Erőteljes hatalmi csoportok állnak mögötte (politika, szervezett bűnözés), s joggal számíthatsz retorzióra, ha kiderül, hogy te voltál. Ilyen helyzetben?

    "Ha egy eszközt többnyire csak rosszra használnak" -- ó te kis naív.
    A háborúkat a politikusok szokták kirobbantani. A politika a hatalom kisajátítása. Az állam fő funkciója az erőszak-monopólium. ;]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Polllen #43 üzenetére

    "Itthon elvben ki lehet állni a tor mellett, hogy hű de jó, de igazából semmi haszna az átlag embernek."

    Jelenleg úgy tűnhet valóban, hogy nincs haszna az átlagembernek a TOR-ra. De azt nem tudni hogy meddig.
    Kezdjük ezzel:
    A cikk írta:
    "Elkezdte az illegális online fogadási oldalak blokkolását a NAV Szerencsejáték-felügyelet, három ismert oldal július közepétől nem lesz elérhető magyarországi internetszolgáltatókon keresztül - írta a Napi Gazdaság."

    Engem nem érdekel a szerencsejáték, nem erről van szó, hanem az internetszabadságról. Tök mindegy hogy mit, valamit blokkolnak, mert ők úgy gondolják hogy nekik ezáltal több pénzük lesz.

    Magyarán: korlátoznak a szabadságodban az önös érdekük miatt. Ez pedig csak a kezdet, ha ezt ilyen lazán megtették, akkor már csak az a kérdés mikor jön a többi tiltás.

    Szerintem bárhol a világon jogon van arra elszabni a pénzem, amire csak akarom. A fenti dolog pedig ezt korlátozza. Szerinted ez így rendben van?

    Még pár ilyen, és mégiscsak lesz haszna annak a TOR-nak ;)

    Szerk: Ja igen, azt meg sem említettem, hogy illegális cselekménynek van titulálva az internetes fogadás, mivel ilyen esetben ugye nem az állami tulajdonú Szerencsejáték Zrt-nél költöd a pénzed. A forráshír meg persze biztos nem fizetett :U

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • dabadab

    titán

    válasz Polllen #43 üzenetére

    "A magánélet vagy a biztonság? Minél nagyobbat akarsz a másodikból, annál jobban csorbul az első."

    A gyakorlat nem igazan ezt mutatja, csak ugy mondom. Vagy nekem legalabbis ugy tunik, hogy a maganelet tiszteletbentartasa es a biztonsag erosen korrelal.

    "Az orosz helyzetet nem ismerem, így nem is tudnék állást foglalni, de ha az átlag ph fórumozó ilyen jól informált tor nélkül, szerintem ez megy az oroszoknak is otthon."

    Azt azert innen, a tobbe-kevesbe nyugatrol eleg jol latszik, hogy Oroszorszagban mi zajlik, de ehhez tobbek kozott az kell, hogy legyenk olyan helyiek, akik tudositanak a tortenesekrol. Marpedig ahhoz a TOR meg a hasonlo cuccok nagyon hasznosak.

    "Ha ilyen nagy disznóság jut a tudtodra, "analóg" módon már nem is lehet terjeszteni gondolom, hiszen csakazinternet és csak a tor... És én vagyok naiv.."

    Azert nem tudom, hogy feltunt-e, hogy mindezt az interneten irod, ahelyett, hogy stencilezett szorolapokon terjesztened. Erted.

    "A zavarosban halászók több problémát okoznak, mint maga az anonimitás haszna."

    Es ezt a kovetkezo adatokbol szamoltad ki: ...

    "Ha nem mondhatom el, vagy nem írhatom le amit akarok, akkor mérlegelek. Ha fontos, akkor mégis megteszem és vállalom következményeit vagy költözök olyan helyre ahol mondhatom vagy kussolok."

    Azert remek latni, hogy joletben tespedo nyugatikent milyen frankon meg tudod mondani masoknak, hogy mit is kellene csinalniuk. Nyilvan neked kibickent semmi sem draga, nem neked kell vallanod a kovetkezmenyeket.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Polllen #43 üzenetére

    "A magánélet vagy a biztonság? Minél nagyobbat akarsz a másodikból, annál jobban csorbul az első."

    Gyakorlatilag ezzel érvelnek a nemzetbiztonságra felügyelő kormányzati szervek. Csak ebben van egy érvelési hiba: Azt sugallja, hogy az egyik a másik rovására megy. Holott ez nem ennyire egyszerű, sok esetben a magánélet egyet jelent a biztonsággal és minél inkább véded a magánéleted, annál nagyobb biztonságban vagy. Biztonságban az internetes bűnözőktől, rosszakaróidtól, az adataidat nem megfelelően őrző vállalatoktól (szarul védik őket vagy eleve beépítik a TOS-ba a visszaéléshez szükséges kiskapukat, vagy kormányokat szolgálnak ki) vagy éppen a tömeges megfigyelést végző kormányoktól, akik ki tudja, hogy miként használják majd fel azokat 10, 20 vagy 50 év múlva.

    Az meg rendkívül naiv gondolat, hogy a jelenlegi állami berendezkedés permanens és "úgysem lesz itt diktatúra" (főleg azt figyelembe véve, hogy a jogállam éppen súlyos amortizáción megy keresztül az orosz modellt követve). A nagyszüleim anyakönyvi kivonatán még "Magyar Királyság" feliratú pecsét szerepel. Valamennyi korábbi kormány disznóságát fel tudnám sorolni amivel a rokonaimat és felmenőimet készítették ki, volt aki Horthy alatt járta meg politikai okokból a munkaszolgálatot a Balkánon, volt akinek a panzióját sajátították ki a nyilasok, nácik, vörösök (ebben a sorrendben), volt akit málenkij robotra hurcoltak "romeltakarítás" címén a németes neve miatt, de 16 órán át csákányozott nemesfémeket egy fagyos bányában, de a családom is kettészakadt 1956-ban, kaptak egy fülest egy megfelelő helyen dolgozó baráttól, hogy vagy megszöknek az országból, vagy kitelepítik őket Szibériába. Szerintem ilyen történetek valamennyiünk családjában akadnak. Nekem nincs nagy bizalmam a kormányokban, bármilyen álruhát is viseljenek és ezért nem hiszem el egy percig sem, hogy az ÉN javamat akarják, mikor megfosztani akarnak a magánéletemtől.

Új hozzászólás Aktív témák