Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz alevan #2 üzenetére

    Szerintem kicsit el vagytok tévelyedve Anuluval, Saelinnel egyetemben. Itt nem pitlicsáré trollkodásról meg fészbúkos kommentekről van szó. Nem tudom, jártál-e már ott, mennyit tudsz a helyzetről. Tulajdonképpen egy diktatúrákról van szó. Az ellenzéket ellehetetlenítik, megfélemlítik, az olyan újságírókat, akik ráakadnak valami nagy botrányra, korrupcióra, sikkasztásra, eltussolásra, stb., azokat megöletik. S most egyáltalán nem túlzom el. Ez a jéghegy csúcsa. Ezek tények, amiket már ott a kormányzati "köz"média eltussol, ide még kevésbé jutnak el, s a sajtó sem kapja fel őket nagyon.
    Szóval

    "Mert semmi gondom, ha egy olyan embert csuknak el, aki barbár módon olyan dolgokról pofázik, melyekhez nincs elég intelektuális tudása, hogy egyáltalán felfogja, milyen témakörbe tartozik"

    Nos...

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz Polllen #43 üzenetére

    Iratkozz fel az eltévelyedettek listájára, kérlek.

    Én már jártam Oroszországban, vannak orosz ismerőseim. De ahogy írtam is, a jéghegy csúcsát ismerjük csak. Ez nem kínai Nagy Fal jellegű tűzfal. Ez az informátorok és újságírók ellen lenyomozás, megfélemlítés, ellehetetlenítés, tettlegesség, gyilkosság. Egyszerűen ki sem kerül, mert a net előtt lekapcsolják.

    Nem csak a szervezett bűnözésnek jó. Már itt is fel lett hozva a példa: valami nagy disznóság jut tudtodra (sokszázmilliós-milliárdos sikkasztás, közpénzek elcsalása, színlelt szerződés -- remélem nem túl elrugaszkodott gondolat itt Mutyisztánban). Erőteljes hatalmi csoportok állnak mögötte (politika, szervezett bűnözés), s joggal számíthatsz retorzióra, ha kiderül, hogy te voltál. Ilyen helyzetben?

    "Ha egy eszközt többnyire csak rosszra használnak" -- ó te kis naív.
    A háborúkat a politikusok szokták kirobbantani. A politika a hatalom kisajátítása. Az állam fő funkciója az erőszak-monopólium. ;]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák