Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz Stauffenberg #22 üzenetére

    Igazad van, de 95%-ban nem erre használják. Sajnos.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Stauffenberg #24 üzenetére

    Nincs, ahogy TOR-on még jogvédő publikációkat sem láttam, de ha valaki igen, majd linkeli... ;)

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • saelin

    veterán

    válasz Stauffenberg #22 üzenetére

    " Egyelőre még sem Magyarországon, sem a világ jobb államaiban nem tilos a magánélet és az anonimitás. Betegnek nevezni azt, aki nem szeret kitárulkozva élni, meg buta dolog. "

    Értem én, de ez sem lehet végleges megoldás, lépniük kell az ilyen országban élőknek. A kormány tönkremegy, ha nincs kit irányítaniuk... De ez már nagyon politika, nem megyek bele jobban.

    "It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

  • alevan

    őstag

    válasz Stauffenberg #15 üzenetére

    1. A tor nem az egyetlen megoldás, ott van a gyorsabb és teljeskörübb VPN is.

    2. Demokrácia. A varázsszó amit minden esetben elővesznek, miközben pl. egyetemen a szaktanárok (több országból) tanterven kívül röhögnek, hogy az emberek még hisznek benne. (erről ennyit, mert hiába gépelek tovább, le leszek kommunistázva vagy fasisztázva).

    3. Hiroldalak. Mondj egy valóban független híroldalt. Példa az maláj repülőgép esete: a nyugatiak minden cikkben azt sugallják, hogy az szakadárok voltak, az orosz média azt sugallja, hogy az ukránok voltak. Konkrétan csak pár középeurópail lapban és oldalon (magyar, román) olvastam olyat, ahol kerek perec leírták, hogy nem tudni ki volt, nem sugaltak semmit. Azok peddig nem olyan nyelven vannak írva, amit pl. egy kínai vagy török el tud olvasni.

    Nincs független média, valszeg soha nem is volt teljesen független média (most világpolitikára gondolok), úgy, ahogy nincs független újságíró. Csak olyan újságíró van, aki el tudja gondolatait és érzelmeit rejteni. (Most megint világpolitikára gondolok).

    4. Magánélet: kérlek írd le, szerinted mi a magánélet.

    Most nem arról van szó, hogy te mit csinálsz a fürdőszobában, vagy mit töltessz le ncore-on (mint mondtam, arra ott van a VPN), hanem arról, hogy véleményt nyílvánitassz, miközben nem mered neved tenni ahhoz, amit mondassz.

    (#22) Stauffenberg Csak annyit füznék hozzá, hogy a sajtó-ról is megvan a véleményem, amit nem írok le, de gondolom kikövetkeztethetsz.

    A 2. esetben igazad adok, viszont itt nem a betiltásról van szó. Az anonimitás kihasználásáról.

    (#8) dabadab Amennyire kell.

    Elismerem, jelenleg az anonimitásnak van előnye is (idézek az első hozzászólásom utolsó részéből:

    viszont egy olyan személy meghurcolása, akinek annyi a vétke, hogy épp a kormánypárt ellen szólalt fel, vagy felfedi másságát, vagy hasonló "vétket" követ el, már a ló túl oldalára való esés.

    Ott van pl. Edward Snowden esete. Ez a kivétel erősíti a szabályt. Ez az anonimitás valódi használata. Nem az, mint pl. hogy folyamatosan ökörségeket böfögünk ki, amit esetleg valaki el is olvas, el is hiszi, továbbad, ami elterjet.

    [ Szerkesztve ]

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #75 üzenetére

    Nem gondolom, h a jelenlegi helyzet permanens lenne. Semmi sem az. Nem is sugalltam sztem ezt.

    Válasszuk ketté a biztonságot. Van az, amikor magad véded (ez amit te mondasz) és van az, amikor téged védenek (ez az amit én említettem)

    Egy társadalomban kölcsönös függés van, mindentől nem tudod magad megvédeni. És minél nagyobb ez a függés, annál jobban adod fel a magánszférád. Pl. térfigyelő kamerák, gps nyomkövetős autó, stb-stb.

    Én mindkét esetben az aranyközéputat támogatom (már ami nekem az). A tor nálam a picit nagyobb biztonság, kevesebb privát szféra kategóriába esik.
    Egyébként sem hiszek abban, h az internetnek minden áron anonimnak kell maradnia. Semleges legyen, ne anonim.

    Ha valóban fel akarunk lépni egy diktatúra ellen, akkor ne az együttérzésünkről biztosítsuk az elnyomottakat, mert azzal kitörölhetik, hanem segítsünk nekik. (Az, h támogatjuk elvben, h elmondhassa a bánatát neten az első kategória nálam, ami ha belegondolsz még álszentség is picit)

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #77 üzenetére

    Próbáltam kerülni a hazai aktuálpolitikai kérdéskört, az oroszokat sem én hoztam fel példának, meg az elnyomottakat sem, akiknek csak tor jutott.

    De ha már szóba hoztad és kicsit kapcsolódjon a topikhoz, itthon sem a tor a megoldás.

    Most még el lehet mondani a véleményed szabadon. És most szükség is lesz rá, mert ha itt egyszer diktatúra lesz megint azt maguknak köszönhetjük nem másnak. Neked, nekem, meg a többieknek, akik nem tettek semmit, hogy másként alakuljon.

    Ezért is fontos, hogy amíg adott a lehetőség, addig tanulja meg mindenki, hogy nem anonimitás kell, hanem a vélemény felvállalása. Az első lépés, hogy felelősséget vállalsz a saját tetteidért\véleményedért. Abból lehet valami. A néma tűrésből és megalkuvásból semmi.

    Persze az is fontos hogyan teszed, de az első lépés, aminek itthon híján vagyunk az az, hogy az emberek hallassák a hanguk. Elkezdjenek beszélgetni és szerveződni, hogy lássák nincsenek egyedül a véleményükkel.

    Egy anonim internet pont nem ezt erősíti, mert mindenki addig lesz bátor, amíg tudja nincs következmény. Ha lépni kell, akkor meg sunnyogás lesz. Amúgy az is megér egy misét, hogy senki sem érzi a saját felelősségét, miközben minden cselekvő képes ember nyakig benne van abban, hogy itt tartunk.

    Ergo, ha nem tetszik az irány, akkor tessék reklamálni a megfelelő fórumon. És itt most nem csak egy internetes topikra gondolok, mielőtt valakinek nem esik le. És köszönöm, nem kell tor. Érett embereket akarok látni, akik képesek önállóan döntéseket hozni és vállalják azok következményeit.

    Amúgy az egész beszélgetés akkor kanyarodott külföld felé, amikor megkaptam ugye, hogy pöffeszkedő nyugatiként de nagy a szám. Pedig végig úgy kezdtem, hogy én itthon mit szeretnék, mint nem szeretnék.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #79 üzenetére

    Melyik az a profi cég, ami ellen csak a tor véd? Verébre ágyúval? Ne csapongjunk már ennyire...

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #81 üzenetére

    Amennyire én tudom, minden bizb@szt ki kell benne kapcsolni (cookie, javascript, etc.), h tényleg visszakövethetetlen legyen, de úgy meg az átlag böngészési élmény elég karcsú lehet.

    És csak ismételve önmagam, nem a böngésző része az igazi probléma, hanem az anonim oldalak. Ha ehhez az egészet törni kell, ez van.

    erick_b

    Jó hogy ezt felhoztad, mert nevetségesnek tartom, h egyesek egy eszköz használatában látják több súlyos probléma megoldását, miközben az csak alkalmazkodás a problémákhoz, nem megoldás.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • emelhu

    aktív tag

    válasz Stauffenberg #75 üzenetére

    "Mother should I run for president? Mother should I trust the government? Mother will they put me in the firing line? Mother am I really dying?"

    Pink Floyd

Új hozzászólás Aktív témák