Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V/

    Topikgazda

    válasz Andralin #32660 üzenetére

    A problémádat nem értem, ezt előre, fixen be lehet állítani évek óta.
    De! A magyar PayPal fiókhoz forintos kártyát lehet hozzáadni. Ez lenne az alapbeállítás.
    Esetleg a bankod nem változtatott még valamit?
    De próbáld meg nem fizetéskor állítani, állítsd be előre, segítség az Összefoglalóban, a 4. Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal árfolyam legyen használva leírás szerint.
    Hozzáteszem ez esetben az adott fizetési hely amilyen deviza formában küldi el a fizetendő összeget, abban fogja a bankod €-ra konvertálni az ő váltási szabályaik szerint, azért ezt is le kellene ellenőrizned.

    A fizetés közbeni beállítás nem minden webshopban használt PayPal fizetési kliensnél érhető el.
    Az utolsó mondatodat meg kár volt leírni, mert nem úgy van és tökéletesem működik a konverziós beállítás. Te adtál hozzá €-os deviza kártyát, nem ők. Az is egyszerűen nonszensz.

    2016 októberében úgy 2-3 hétig volt ilyesmi hiba, azt akkor kijavították.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz Andralin #32662 üzenetére

    Örülök hogy segíthettem.
    A magyar PayPal fiókok forintos alapúak. Az olasz vagy német meg €-os alapú.
    Ebből kifolyólag forintos dolgok az lenne az alap bankszámla és kártya esetén.
    Ténylegesen hozzárendelhetsz deviza kártyát, ahogy te is tetted, így a lehet szót más értelmezésben akartam használni, nem úgy ahogy te értelmezed.

    Amikor megerősítjük a kártyát 400 Forintot emelnek le, nem 1,5 €-ot vagy 1,95 $-t írnak. Akkor forintos kártya kell.

    A magyar forintos bankszámlákhoz forintos kártyát adnak.
    A PayPal fiókhoz hozzárendelhető bankszámla forintos lehet, ha ezt adunk hozzá, akkor a hozzátartozó kártya menne a fiókhoz ami forintos. Ez lenne a következtetésem.

    Gondolom még olyan ellenőrzés sem történt még nálad, ahol kérték a bankkártya tulajdonlás igazolását, kártyaszám, név és lakcím adatokat a bankkártya számlakivonattal.

    Az hogy fizetéskor állíthatod át mint írtam nem minden esetben lehetséges, ez még nem hiba.
    Az új kártyámnál pár nappal ezelőtt elfelejtettem előre beállítani, fizettem az eBay-n és mikor láttam hogy a PayPal váltás van, a Change linkkel belépve a Paypal-ra csak az akkori fizetésre átállítottam.
    Majd amikor ez a fizetés végig futott megcsináltam a végleges átállítást, amit minden kártyaváltásnál, mert csak arra a kártyára vonatkozik, meg kell ismételni. Az is új kártya amelynél a dátum és a cvc/csc kód változik és a száma nem.

    Az utolsó mondatban nem hibát emlegettél, hanem mást, azt kifogásoltam alapvetően.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz Andralin #32667 üzenetére

    Röviden néhány dolog.
    Minden pénzügyi intézmény profit érdekelt, a bankod jó eséllyel többre lehúz a zsíros profit miatt, mint a PayPal és ott a bankodban nem igazán tudod befolyásolni, hogy milyen költséggel dolgozzanak, de ebbe nem igazán ebben a topikban akarok belemenni.
    Tény az, hogy a PayPal biztosít lehetőséget arra, hogy bankkártya esetén az ő devizaváltásuk, vagy a saját bankunk devizaváltása legyen használatban, így okafogyott azon agyalni, hogy lehúznak vagy nem húznak le. Mi válasszuk ki.

    Általában úgy fizetünk a PayPal-al, hogy van egy fizetési kliens rész az adott web-es vásárlási helyen, de ezeket a klienseket személyre szabottan is használhatják.
    Van olyan beállítási lehetőség is, ahol semmit nem lehet állítani a fizetéskor a vevőnek, beléptet a PayPal-ra és szedi a pénzt. Mivel ez így működik, nem hiba. Erre akartam utalni.

    Nem tévedek a kártyával kapcsolatban, eltérő a logikai következtetési rendszerünk.
    Az hogy valami használható még nem jelenti azt, hogy az lenne a megfelelő az adott helyzetben. Az egerek ellen használhatok egérfogót és fel is robbanthatom, mert mindkettő lehetséges, használható módszer.

    A magyar PayPal fiókok forintos alapúak. Itt megint nem egyről beszélünk, te másra gondolsz.
    Be lehet állítani hogy mi legyen az elsődleges PayPal deviza egyenleg, de ez nem az amit én írtam.
    Amikor az országot választjuk egy csomó dolgot meghatározunk a jogi feltételektől kezdve a forint alapig.
    Ha az nem forint egyenlegről küldesz ki pénzt, az a magyar beállítás miatt csak forintban megy ki a bankszámlára. Csak forintos bankszámla ami írnak, hogy hozzárendelhető, ha létrehozod a PayPal fiókot alapból a forintos egyenleg az elsődleges, a jutalékot 3,4%+90 Ft-al számolják és a sávtáblázat szintén forintra határozza meg a %-os értékeket, a fiók limiteket forintban határozzák meg.
    Vitázhatsz velem, de fentiek alapján forintos alapúnak tekinthető a magyar PayPal fiók.

    Természetesen nem arra utaltam hogy "rossz fát tettél volna a tűzre" csak itt sem lehet a szerződési feltételeket a felhasználó részéről átírni.
    Ha abban az van, hogy te EUR alapú kártyával fizethetsz a PayPal-on akkor tedd azt. Ezzel nem vitatkozom.
    Nekem nincs deviza számlám, kártyám, így marad a forint számla és forintos kártya, neked más van, ezzel sem vitatkozom.
    Valójában az sem vita tárgya ahogy használod a PayPal-t, neked így jó, akkor csináld így.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz Andralin #32673 üzenetére

    Oké értem és minden rendben.
    Tényleg csak annyit, hogy amikor összehasonlítjuk a PayPal-nak a vásárlás kapcsán felszámolt díjait és a bankjaink díjait, minden kifizetett dolgot számolni kell
    Havi számlavezetési díj, a számlahasználat díja, a bankkártya teljes költsége, az esetleges devizaszámla vezetése, mert valójában a PayPal-t devizaszámlának is lehet tekinteni (jó ez egyszerűsítés és nem teljesen azonos egy banki deviza számlával, de 80%-ban igen). Ez esetben azért én nem látok túlárazást a PayPal-nál.

    A Banggood is saját, rájuk igazított PayPal fizetési klienst használ
    De igaz az is természetesen hogy a PayPal is változtatott a rendszeren és fog is.
    Az hogy ezekből mi lesz hiba vagy mi lesz új dolog, néha nehéz eldönteni. :)

    De ha jobban bele gondolunk, mivel nem felel meg nekünk az ő devizaárfolyamuk és nem is fog, akkor értelme a fix beállításnak van, nem pedig állandóan ezt változtatni fizetésenként.
    De a döntés joga a mi kezünkben van.

    [ Szerkesztve ]

  • atua

    aktív tag

    válasz Andralin #32674 üzenetére

    Mint ahogy semmi, a paypal sem tökéletes, itt is előfordulnak hibák. Korábban is volt ilyen beállítási hiba, mint ahogy írtad is, de ha megreklamáltad, akkor korrektül kártalanított a paypal a konverziós veszteség miatt. A paypal sem a maga ellensége, nem véletlen az alapbeállítás, de lehetőséget biztosít a változtatásra, ha ezzel az emberek nem élnek, magukra vessenek. És ahogy eddig is, ha ez valakinek nem felel meg, továbbra sem kötelező a szolgáltatásukat használni. :))

  • V/

    Topikgazda

    válasz Andralin #37674 üzenetére

    Így nem találkoztam, de kevés információt osztottál meg a megfelelő válaszhoz. De egyébként lehet állítani.
    Miért nem állítottad be állandóra? Az nem változik és nem kell fizetés előtt kóborolni a felületen.
    De ez kártyás fizetés vagy küldéses fizetés? És hol fizetnél? Ott is € az alap deviza beállítás? Mert ha pl a Gearbest-en forintos a kijelzésed, akkor ők forint terhelést küldenek el.
    Lehet állítani, valamit nem jól csinálsz. És ez ezért még nem PayPal lehúzás.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz Andralin #37676 üzenetére

    Kérdeztem, miért fizetésnél állítod? Ha fixen beállítod akkor ott marad. Az előbb vásároltam, a PayPalra a $-os beállítású webshopból, $-os terhelés ment
    Itt egy teszt ezen az oldalon, nekem €-os terhelés jött a PayPal-ra miután €-ra állítottam a devizát:

    Ponta zért vonta eljárás alá aGVH a PayPal-t mert ez a váltási metódus amit a képen most bekeretezve látsz nem volt egyértelmű (kevesebb szöveg volt) ez megváltoztatták és működik is normálisan. Én foritot úgy tudtam itt elérni hogy forintra volt állítva a deviza és akkor mivel forintos kártya a Change-el másik kártyát vagy fizetőeszközt kellene megadnom a PayPal-on. Nem kell devizát váltani és ezért nincs az hogy kiváltson.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz Andralin #37676 üzenetére

    Tévedésben vagy a váltással, nincs dupla váltás, mert beállítható, ha van rá mód az adott fizetési helyen.
    Azt csak halkan jegyzem meg, hogy a magyar fiókok esetén a forint az amiben alap devizaként gondolkodnak. Alapból csak forintos bankszámla adható hozzá, emellett lehet még egy $-os számla, forint az alap feltöltési deviza is, kártyák esetén is forintos kategóriában kell gondolkozni, attól függetlenül hogy adhatsz hozzá a saját neveden lévő deviza kártyát is, de adott esetben amikor fizetsz forintosnak véli a rendszer.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz Andralin #37701 üzenetére

    Mellékeltem képeket, ugyanezen webshopnál ahol te vásároltál, a PayPal ott nem konvertál semmit forintra.
    Én is tudom miről beszélek.
    Amibe belefutottál ott akkor PayPal vagy banki váltás volt a kártyánál?

Új hozzászólás Aktív témák