Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andralin

    aktív tag

    válasz V/ #32668 üzenetére

    Nézd, az a helyzet, hogy a Paypal mindig számomra rosszabb árfolyamon konvertál, mint az én magyar bankom. És nem csak a magyar bankok jófejek, hogy jól váltanak, ha egy kicsit keresgélsz a neten angolul a témában, rengetegen panaszkodnak arra, hogy a Paypal saját árfolyamon konvertálása nettó ráfizetés az ügyfélnek. És bizony nagyon sokan nem is figyelnek erre oda, csak nyomják a vásárlást a default Paypal-os konvertálással. Ez nekik busás extra profit. Én ezt lehúzásnak hívom, te akkor hívd ezt üzleti modellnek, szíved joga.

    Konkrétan a Banggood-ról vásárolgatok már három éve, náluk mindig is ki lehetett választani Paypal fizetéskor a konverziót, most pedig ugyanúgy ott a kiválasztási lehetőség, mint eddig, de nem veszi be a rendszer, "Card Issuer" választás után szó nélkül visszaugrik a paypalon konverzióra. Ez számomra tutira hibás működés, bárhogy is próbálod ezt megmagyarázni.

    Rendben elfogadom, hogy a magyar fiókok HUF alapúak, meggyőztél.
    De a hozzászólásaid továbbra is azt sugallják, hogy az EUR alapú kártyával fizetéssel valahol a szürke zónában járok.
    Nos akkor lépjünk magasabb szintre kártyakérdésben: technikailag semmi köze a Paypalnak ahhoz, hogy milyen devizában számolja el a bankom velem a kártyás fizetéseimet. Legális bank által kibocsájtott, online fizetésre engedélyezett, valid Mastercard vagy Visa kártyáról van szó, innentől kezdve már csak a bankom és az én dolgom, hogy HUF-ban, EUR-ban vagy akár USD-ben számolunk el egymás között a kártyás vásárlásaim után. Ehhez egyik kártyaelfogadónak sincs semmi köze. Ha a Paypal felajánlja a konverió választás lehetőségét, akkor pedig az ügyfél választásának megfelelő devizában kell neki a terhelést megtennie a kártyán. Ennyi. Így az egész kérdés - lehet-e magyar számlán EUR alapú kártyát használni - szerintem értelmetlen.

    Egyébként igen sokat használok kártyát külföldön is, személyesen POS vásárlásra, az EU-n kívüli országokban is. Ez az alap mindig, hogy az adott ország devizájában terhelik meg a kártyámat, amely devizában a kapott számla vagy blokk is kibocsájtásra került.
    Nos az elmúlt években egyre gyakrabban futok bele, hogy POS fizetés során megkérdezi a pénztáros, hogy helyi devizában vagy a kártyám kibocsájtó ország alapján HUF-ra konvertálva kérem-e a terhelést, ezt a POS terminálon ki kell választani. Akárcsak a Paypal-nál. Természetesen ha az elfogadó konvertál HUF-ra, az nettó ráfizetés számomra a bankom konvertálásához képest, ezt egyszer kipróbáltam kíváncsiságból HUF kártyával egy kisebb összegű fizetéskor.
    A lényeg, amit ki akarok emelni, olyan soha nem volt, hogy az elfogadó konvertált HUF-ra az én megkérdezésem nélkül. Szerintem ezt tilthatja a kártyatársaságok szabályzata, és ha ez tényleg így van, akkor a Paypal is kutya köteles felajánlani a választás lehetőségét.

Új hozzászólás Aktív témák