Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    Sziasztok!
    Van-e valakinek tapasztalata esetleg ezzel a géppel? Tipikus lutri, hiszen a boltban nincs lehetőség kipróbálni, de úgy reklámozzák, mintha egy kiemelkedő darab lenne.

  • Soká

    senior tag

    válasz Thunderzolee #2440 üzenetére

    "ehhehhhehhh.. olvass vissza, tegnap ezzel a notival volt tele a topic"

    Hát, igen... Megnyugtatlak benneteket, nem fogok hasonló vihart kavarni, mint upszilon kolléga. De azért elmondom őszintén, mint kívülálló, értem én az ő érveit. A leginkább az zavaró, hogy a "profik" mennyire elutasítanak mindent csípőből, csak azért mert egy Aldi vagy egy Lidl árul valamit. Pedig én tudnék sok-sok kivételt mondani, amikor egy tárgy semmivel nem rosszabb, mint a márkás drágább társaik a szaküzletekben.

    Elmondom, miért kérdeztem rá erre a Medionra. 2-3 évvel ezelőtt vettem a feleségemnek egy Fujitsu-Siemens laptopot kb. 240.000Ft-ért. Természetesen mondhatjátok, hogy szar márka (nem tudom, lehet, hogy az) de minden esetre nem Aldiban vettem, hanem laptop szaküzletben. A gép nagyon keveset futott, a feleségem szült közben és csak munkához használta, (a gép például nem látott azóta sem internetet...) A 380. napon elromlott, se kép se hang. Visszavittem a laptopüzletbe, ami egyben szerviz is. Kedves sógorom, aki már elég tapasztalt, "megnyugtatott", hogy ne aggódjak, alaplapcsere lesz, merne rá fogadni.
    Sejtitek, igaza volt, a fickó hosszasan taglalta, hogy is van ez az integrált alaplapokkal... Nem nagyon nézett a szemembe, tiszta sor volt, hogy hazudik. De mit tehetek, én laikus, nem tudom az ellenkezőjét bizonyítani. Ment a puhítgatás, és miután megmondtasm, hogy nem vagyok hajlandó hetvenezret fizetni egy olyan gépért, amit akkor már éppen 110.000-ért árultak újonnan, így végül előjött azzal, hogy akkor talán nem cserélik az alaplapot, hanem megpróbálják javítani, de nem ígér semmi biztosat. Hát, persze, hogy megjavították, így "csak" 40ezerrel húztak le. Fizetéskor egy fiatal pár egy ugyanolyan idős, ugyanolyan problémájú, ugyanolyan gépért kifizette az alaplapcsere árát.
    Azóta eltelt egy bő év, a gép megint szarakszik, hol elindul, hol nem...

    Bevallom, nekem egyáltalán nem hiányzik az a nagyszerű support, amit a magyar hiéna kereskedők "biztosítanak", ennél még mindig többet ér, a semmihez sem értő aldis pénztáros kislány, aki szó nélkül viszaveszi a gépet és ad egy újat, vagy visszaadja az árát.
    És nekem a nagy márkák intenzív marketingtevékenysége sem hiányzik, mert tudom, én fizetem meg annak az árát, hogy bebizonyítják nekem a nagyszerűségüket.

    Remélem, senki nem jut arra a téves következtetésre a mondandómból, hogy a Medion egy nagyszerű termék lenne. Nem tudom, de előítéletből nem is fikázom. Igaz, én már túl vagyok azon az életkoron, hogy cikinek érezzem elővenni a barátok előtt az ilyen gagyi márkát.

    Remélem, lesz aki vesz ilyen gépet, és elmeséli a tapasztalatait. Egyébiránt az "előítéletek" közül a leginkább elfogadható az számomra, hogy ez alapjaiban egy MSI gép, amiről a nagy számok törvénye alapján tényleg kevés jót hallani.

    Van nekem egyébként egy medion név alatt futó lapszkennerem: semmi bajom vele, ugyanolyan kommersz és használhatatlan professzionális célokra, mint a kétszer annyiba kerülő márkásabb gépek. Az ár/érték arányával semmi baj.

  • Soká

    senior tag

    válasz bdfhz #2466 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a válaszát!
    A Fu-Si-val tényleg megjártuk, ez volt az első laptopunk, és a vele szerzett tapasztalat mondatja azt velem, hogy igenis fontos a hároméves garancia. És ha kibírt 3 évet a gép, akkor tudomásul veszem, hogy meghibásodás esetén újat kell venni. Nálam jelenleg itt van az "ingerküszöb".

    bdfhz

    Szinte teljesen off, de engedd meg, hogy kicsit vitatkozzak veled. Remélem nem sértő, ha azt mondom, egészen biztosan huszonéves vagy, legalábbis még nem eszméltél, amikor a "cipőt a cipőboltból" volt a szlogen. Most ugyan divat ezt hangoztatni, van is értelme, de azért ez egy elavult kádárista lózung, ami felett eljárt az idő. Nem védeni kívánom a hipermarketeket, de azért azt is látni illik, hogy ott többek között ugyanazokat a termékeket is megkapod, mint más szaküzletben, csak éppen olcsóbban vagy hosszabb garanciával. Egyetlen példa: az Aldiban éppen kapni Canon és HP nyomtatót is. Az áruk talán nem jobb, mint a "cipőboltban" viszont 3 éves garanciával.
    És ha már Aldi... isten bizony semmi közöm hozzájuk, de az Aldi és a Lidl is egy 70-80éves német bolthálózat, igen komoly szakmai múlttal, sok saját márkanéven forgalmazott elfogadható minőségű termékkel. Ha viccelődnék, azt is mondhatnám, keressetek hasonló múltú laptop boltot :)
    Csak egy példa arra, hogyan működik például a Lidl saját márkanéven forgalmazott (Parkside) gépeinek szervizelése: elromlott a dekopirfűrészem, telefonáltam a szervizbe, másnap futár jött házhoz, elvitte a rossz gépet, harmadnap futár jött, hozott egy új gépet.
    Ha most valaki tud nekem hasonló laptop márkaboltot ajánlani, ahol így működik a garanciális szerviz, akkor megígérem, hogy ott veszem a következő gépünket.

    De nem akarok demagóg lenni, valószínűleg a laptop szervizelése másként történik az Aldiban, de ezt az tudná megmondani hogyan, aki vett is ilyen gépet.
    A Medionról nem tudok sokat, de úgy látom, hogy nem csupán mindenből egyetlen egyet árusító fapados cég:
    http://www.medion.com/de/electronics/cat/Notebook/notebook

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz upszilon1 #2471 üzenetére

    kedves upszilon kolléga,
    nem lenne semmi baj, és szerintem a többiek sem ugranának neked, ha egy kicsit is újoncosabban, kevésbé kioktatóan próbálnád védelmezni az igazadat. Ezt mint másik újonc mondom. Én abban az értelemben a te oldaladon állok, hogy én sem utasítom el eleve a mediont, de nem "bogárkázok" és nem emlegetem a modikat.

    Akik ezt a topikot olvassák-írják, valószínűleg értenek is valamelyest a témához, hogy a nagy számok törvénye alapján nem véletlenül védik az úgymond jobb márkákat. Ugyanakkor nekem is van elég tapasztalatom az élet egyéb oldalairól ahhoz, hogy tudjam, a márka és a noname mögött néha ugyanaz vagy nagyon hasonló beltartalom rejtőzik.
    Én csak azért kukkantottam be ide, hátha akad egy fanatikus laptop szakértő, aki netán már szét is kapta a tegnap óta megvásárolható medion gépet :) és kivesézte az előnyeit, hátrányait.
    Egyelőre ilyennel nem találkoztam, csak az óvatos jómárka preferenciával.
    Szóval szerintem, ha kedvesebb vagy, hozzád is azok lesznek.

  • Soká

    senior tag

    válasz Chaser #2470 üzenetére

    "dell nbd -helyszíni- garanciás gép és szerviz"

    Ez jó hír! Persze megjegyzem, nem vagyok én olyan lusta ember, hogy elvárjam az ilyesmit, nem ez a fő szempont, és azt is tudom, nincs ez ingyen, igenis megfizetem a gép árában.

    "Lehet jó az a medion gép,"

    Ugye ilyet én nem állítottam, én csak laikusként nem utasítottam el csípőből. Viszont óvatos duhaj vagyok, ezért is gondoltam, hogy kérdezek.

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz kenguroo #2473 üzenetére

    "Itt látszik, hogy nem értesz hozzá"

    Így van, nem értek hozzá. Viszont a metakommunikációhoz inkább, és hát az is beszédes. Megmondom neked őszintén, szét kellett volna szedni azt a gépet, finoman megjelölgetni az egyes alkatrészeket, vagy felírni a számukat és javítás után leellenőrizni, hogy valóban azt csinálták, cserélték amit kértem. Sajnos nincs kétségem afelől, hogy a szervizekben megy a buhera. Ez most egy vaskos állítás, amit bizonyítani sem tudok, de mit tegyek, sok rosszat hallani, a munkaerkölcsről meg inkább ne beszéljünk, annyira kritikán aluli itthon. Tisztelet a kivételnek.

    Az meg, hogy milyen márkát kell venni, biztosan igazad van, amikor a fusit vettük, akkor a boltban azt mondták, hogy csak hp-t ne... amit most te elsőként írtál. Merő szimpátia alapján én most például dell-párti vagyok... aztán majd meglátjuk, hogy három év múlva éppen milyen híre lesz a cégnek, azon gépek alapján, amit ma holnap és holnapután dobnak piacra.

    OFF: emlékezhet arra mindenki, hogy annak idején az anyukák esküdtek a Singer varrógépekre. Ma meg ha benézünk egy varrógépes topikba, azt olvasod, hogy Singert, azt ne!! Ez a Singer már nem az a Singer... És igaz is, meg nem is.

  • Soká

    senior tag

    Sziasztok!

    Lassan körvonalazódik: egy Dell N5010-et szeretnénk venni i3 2,24-es procival. Ami kérdéses, milyen integrált VGA-val?
    1. ATi Mobil RadeOn HD5470 - ez a drágább, vagy
    2. Intel GMA HD - ez az olcsóbb

    Az a gond, hogy ahol oprendszert is adnak a géphez, ott csak a második verzió kapható.
    A két VGA között milyen különbség mutatkozik? (gyorsabb-lassúbb, megbízhatóbb, stb.)
    Mire nem alkalmas a z olcsóbb? - ha feltehető a kérdés így.

    Köszönöm a tanácsokat!

  • Soká

    senior tag

    válasz bdfhz #6069 üzenetére

    bdfhz, Chaser,

    köszi a válaszokat! Én ebből azt szűrtem le, hogy inkább a RadeOn HD5470.

    A játék nem elsődleges, én nem is játszanék rajta csak a gyerekek, de ők még nem nyomják nagyban (8-12évesek) és nem is cél, hogy tudjanak.

    Viszont fontos lenne, hogy tudjak rajta RAW formátumú fotókat konvertálni és netán egy kis videót vágni. Emellett 2D-s tervezőprogramok és könnyedebb alkalmazások.

    Még egy fontos kérdés: egy ilyen Dell N5010-re fel lehet-e telepíteni azt a WinXP-t amit az elhalálozott 2-3éves FuSi laptopunkhoz mellékeltek? Ha buta a kérdésem, akkor bocsánat, de nekem megtenné ez az XP is, nem hiányzik a W7-es.

    Itt jegyzem meg, kapcsolódva a többiekhez: ha az említett FuSi garanciája 3év lett volna és nem 1év, akkor most nem kéne új gépet vennünk... A FuSi elromlott 13 hónaposan (nagyon kevés használat mellett, párszáz óra volt benne) persze alaplaphibával, egy javítást lenyeltünk, aztán elromlott közel háromévesen, és akkor megfogadtam, csak olyan gépet veszek, amire 3év gari van. Ha annyit kibír, illetve nem kell rá külön költenünk addig, akkor már rendben, de kevesebb az fájna...

  • Soká

    senior tag

    válasz DarkDeer #6073 üzenetére

    Közben én is nézegetem ezt a combosabb Dell N5010-et és meggondolandó...
    Aztán, ha már itt tart az ember, akkor még egy huszas és jöhet az i5 4Gb RAMmal... :)

  • Soká

    senior tag

    válasz Chaser #6077 üzenetére

    Köszönöm az infókat!

    A FuSi-ról nem akarok hosszasan regélni, mert hiába... akkor amikor vettük, akkor úgy tűnt, hogy jó vétel, akkor is körbekérdezősködtem, 240ezerért jónak számított + sulinet... Aztán egy év elteltével már mindenki okosabb volt és tudta, hogy kifogtunk egy szar szériát...
    Ez előfordulhat most is. Nem lepődnék meg ha 1-2-3 év múlva azt mondanák a tudorok, hogy ez a Dell már nem az a Dell. Mindegy, most elsődleges szempont a 3év gari, aztán majd meglátjuk.

    i3 - i5 nem nagyon értek hozzá, az utóbbi gépnél 4Gb a memória + 500-as a merevlemez. Ez előny. +1 USB és van E-SATA - de nem kérdezem meg, hogy az mit jelent :)

    Tényleg naiv kérdés: az N5010 alkalmas lehet arra, hogy a DSLR gépemmel esetleg elkövetett full HD videókat szerkesztgessem? Jelenleg megnézni sem tudom őket szaggatás nélkül, szóval ez a kiindulási pont. És nem ehhez kell a gép, ez csak ráadás lenne.

  • Soká

    senior tag

    válasz Chaser #6080 üzenetére

    Chaser, trollreign,

    újabb köszönet az észrevételekért! Hiszek nektek, mást nem is tehetnék :)
    Nekem a kompromisszumos szerkesztgetés "tökéletesen" megfelel, lényeg, hogy menjen, ha lassan is.
    Még egy kérdés: A Dell N5010-be több memóriakártyának is van hely? (én azt hittem csak egynek)

    "jó hw gyengébb kaszni"
    hát, ha nem csinálunk valami galibát, akkor ez belefér. Kíméletes használatra szánjuk, tk. csak azért kell laptop, hogy havonta 1-2 alkalommal legyen hordozható gép is. Nincs napi hozom-viszem szükségletünk. És - ezt most lekopogom - a gyerekek is jólneveltek. :)

    Beszámolok a döntésünkről.

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz henny #6106 üzenetére

    Bocs, hogy egy olyan kotyog bele, aki maga is tanácsért jön ide, de ha nincsenek különösebb márkapreferenciáid, akkor érdemes inkább konkrét gépeket összehasonlítanod a márkanevek helyett. Ha árérzékeny vagy (mint általában mindenki) :) akkor inkább az éppen aktuális jó vétel felől érdemes érdeklődni. Mindig van ilyen, hol egyik márka ilyen, hol másik. A garanciaidő is lényeges szempont, noha nem műszaki paraméter. Miért hagytad ki a Dell-t, Lenovot, Fujitsu-t, ezeket legalább annyira ajánlják :)

    Ha Photoshopról van szó, és tényleg komoly minőségben, akkor az olcsó gépek között jószerivel nem akad olyan, amire rá mernék bízni nyomdai előkészítő jellegű munkát. Ezek a kijelzők nem arról híresek... de ez most az én magánvéleményem. Nekem is fontos lenne ez a része, de ezt a tegnapi kérdéseimben meg sem említettem mert én igazán szép képet produkáló kijelzőt csak drága Sony meg Mac-es laptopokon láttam.

    Az AMD kontra Intel proci kérdéséhez nem értek, csak azt látom, hogy például az engem érintő Dell 5010-es gépeknél az AMD-s verzió (M5010) határozottan olcsóbb. Az Ipon oldalán van erről egy bemutató is:
    http://ipon.hu/elemzesek/dell_inspiron_m5010_es_n5010_csinos_belepok/808/

  • Soká

    senior tag

    válasz Chaser #6117 üzenetére

    Akkor Te vagy az én próbavásárlóm :)

    Esetleg, szerinted hol érdemes ezt megvenni? Dell N5010 i3 380M

    Pü, ha esetleg nem akarsz reklámot csapni senkinek.

  • Soká

    senior tag

    Sziasztok!
    Chaser és mások javaslatára megvettem hát a Dell N5010 erősebb változatát (i3 380M, 2GB DDR3, 320GB, ATI HD 5650 1GB)
    Egyelőre nem mondok róla semmit :) kérdésem viszont lenne:

    1. Azt írja a kisokos, hogy: "Az akkumulátort legalább 12 órán keresztül töltse, mielőtt a számítógépet az akkumulátor használatával működteti."
    Ez most azt jelenti, hogy tegyem töltőre a gépet és 12 órárig hagyjam is békén? Ezt azért kérdezem mert bedugtam, tölteni kezdtem (még nem indítottam el) de tegnap megbeszéltem az öcsémmel, hogy átviszem hozzá a gépet, segít feltelepíteni a Windows-t, egyebeket. vagyis most megszakíthatom-e a töltést vagy ne tegyem? Akkumulátorról természetesen nem használnám, lényeg az, hogy szabad megszakítani ezt a 12 órás töltést vagy nem?

    2. A másik kérdés: a forgalmazó, amikor meghallotta, hogy az elfekvő, szűz XP-t szeretném rá felnyomni, határozottan lebeszélt róla, egyrészt a telepítés nehézségei miatt, illetve mert állítólag XP-vel sokkal jobban zabálná az akkumulátort, mint Win7-tel. Végül meggyőzött és plusz 20-ért azt is megrendeltem, de nem tudom, tényleg nagy butaság lenne XP-vel próbálkozni, vagy csak a kereskedő beszélt belőle? (egyébként nem úgy hangzott, nagyon segítőkész, udvarias kiszolgálásban volt részem, a gyorsaságról nem is beszélve, tegnap háromkor megrendeltem a gépet, reggel 9-re házhoz hozták, Pécsről- Budapestre)

    3. A harmadik kérdés: oprendszer telepítési tapasztalatok nélkül, átlagos júzeri képességekkel megpróbálhatom a Win7 telepítését, vagy bízzam szakértőbbekre?

    4. Van egy negyedik is: az iponban RAM bővítéshez ezt javasolták.
    Ez 1333 Mhz, tényleg ez kell? Ami a gépben van az 1066Mhz - ha nem tévedek. Az is kérdés, hogy +2Gb vagy +4Gb legyen? Miután a gépet min. 3 évre tervezem, a memóriaigényt is eszerint lőném be. Ha reálisan kellhet a 6Gb RAM, akkor azt most tudnám le, nem hiszem, hogy olcsóbb lenne később, főleg nem ha a pluszban vásárolt 2Gb-ot próbálnám 4Gb-ra cserélni. De ha azt mondjátok, hogy a 6Gb csak extrémsportokhoz való, akkor nem erőltetem.

    Bocsánat a hosszú szövegért, pontokba szedve tőmondatban is lehet válaszolni!

  • Soká

    senior tag

    Köszönöm mindenkinek az okosítást!!

    Azt hiszem nem egyedül engem érint mostanság ez a gép, szóval talán más is tanul az elhangzottakból.

    Hogy miért a pécsiektől rendeltem a gépet? Nincs különösebb oka. Lélekben vidéki vagyok :) , udvariasak voltak a telefonban, nem olvastam róluk annyi rosszat, mint pl. az egyik olcsóbb pesti cégről, ingyen volt a szállítás és azért választottam a webshopos vásárlást, hogy végső esetben rendelkezésemre álljon az elállás lehetősége. Összességében csak egy ezressel tudtam volna olcsóbban pontosan ezt a konfigurációt, leszámítva azokat, akik itt is megkerestek PÜ-ben, igaz konkrét ár nélkül...

  • Soká

    senior tag

    Sziasztok!
    DELL N5010 - a tegnapi nap ráment a böcsületes 12 órás aksi töltésre, így csak ma került sor a gép beüzemelésére. Közben csináltam pár fotót, ha netán valaki hiányt szenvedne ezügyben :)

    Nos, a gépről egy nap elteltével túl sok okosat nem tudok mondani, illetve nekem nincs sok összehasonlítási alapom, csak a meghalt hároméves FuSi gépünk, tehát ez kevéssé mérvadó. Ezzel együtt, úgy gondolom, egyben van a gép, nincsenek ordító hibái. Hacsaknem az, hogy tényleg nagyon látszanak rajta az én amúgy is "életerős" ujjlenyomataim. Lehet, hogy ha ez belepi a gépet és kialakul rajta egy vékony maszatréteg, akkor újra egységesebbnek hat majd. :) A gép egy fokkal kevésbé deformálódó, mint a FuSi volt, a billentyűzet, egérpad jól használható, bár én bénázok vele, mert egérhez szoktam... A CD/DWD tálcája kicsit olyan lötyögős, szokni kell.
    Sajnálom, hogy már nem tudom összehasonlítani a régi géppel, mert kíváncsi lettem volna, hogy egymás mellett milyen képet mutat a kijelző. Így önmagában nem érzem sokkal jobbnak, de hát engem alapvetően zavar az olcsóbb laptopok csekély felbontása és főleg a nagyon behatárolt betekintési szög. Fotókat konvertálok RAW formátumból és arra ez kevéssé alkalmas. Keresgélem a különböző nézőpontokat, hogy honnan mutatna jobban a látvány? :) Vízszintesen még egészen jó, de főleg függőleges irányban hol túl sötét, hol túl világos a kép.
    Egyértelmű, hogy ez nem egy IPS panel... Ráadásul az öcsémnél telepítettük az oprendszert és az ő 21"-os Mac gépe mellett ez olyan harsány, de vásári színezetű...

    De azért félreértés ne essék, azért mert nem lelkendezek, még jó ez a gép, csupán én nem vagyok az a lelkendezős fajta :)

    Aki esetleg hasonlóképpen lámer, mint én PCügyileg, annak elmesélem a mai napom legnagyobb balfogását. Többen írtatok a 32/64bites driverek körüli Dell-es anomáliákról, erre én kellően figyelmetlenül a gép mellé rendeltem egy Win7-et is, de nem szóltam, hogy 64-est kérek, és persze mellékeltek egy 32-est... És ezt, én barom, csak akkor vettem észre, amikor felbontottam a szoftver csomagolását... Ezek után a boltban persze nem akarták kicserélni a szoftvert. Elsőre hagytam is magamat, de miután beszéltem a Microsofttal, akik ugyan készségesek voltak a cserét illetően, de kiderült, hogy két hét(!!) lenne mire külföldről elintézik a cserét. Így mégiscsak felhívtam újra a boltot és elmondtam, hogy én nem véletlenül választottam egy Dell szaküzletet a vásárláshoz, megbíztam a szakértelmükben és nem nagyon értem azt, hogy miért adtak nekem egy 32bites Win7-et a Dell géphez, ha a dell honlapján kizárólag a 64-es verzióhoz szolgáltatnak drivereket? Fogalmam sincs mennyire volt igazam, de végül sikerült meggyőznöm őket és a pesti boltjukban végtére is megejthettem a cserét.
    Szóval, aki hasonlóan tudatlan, az tanuljon a hibámból! Pontosan kérjen, alaposan olvasson és csak utána bontogasson :)

  • Soká

    senior tag

    válasz Chaser #6386 üzenetére

    "Soká: Nekem olyan wint mondtak ami 32/64bites, azt hittem mind olyan."

    Elször azt hittem élcelődsz, mert összekevertem a számokat (beleférne a tudatlanságomba), de ha jól értem, arra gondolsz, hogy egy lemezen a két verzió?
    Logikus lenne, és még az is lehet, hogy van ilyen, én csak annyit tudok, hogy a dell-shop.hu-nál nem így van. ott a dobozon az szerepel (elég kis betűkkel), hogy 32. A másikon, hogy 64.
    Számomra az lenne a logikus, ha a telepítés során az lenne az első felkínált opció, hogy 32 vagy 64? - de a kérdésemből látszik, hogy egyébként fogalmam sincs az alapokról. ezért szóltam, hogy figyeljen oda, aki hasonlóan járatlan!

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz Chaser #6391 üzenetére

    Felfelé kerekítve 20.000 volt a Win7. de azt ne kérdezd, hogy ezt magában is adják-e, vagy csak géppel együtt, ezt nem tudom.
    OEM és az van ráírva a DVD-tok méretű csomagolásra, hogy "KIZÁRÓLAG rendszerépítőknek".

  • Soká

    senior tag

    válasz nightshadow #6406 üzenetére

    "Meg tudnád mondani a bolt nevét, ahol ennyibe kerül, mert az árgép-en 25k-ról indul:"

    Persze, de szerintem a géppel együtt ennyi, külön nem hiszem, hogy adnák. itt vettem és itt cserélték be. (egy cég lehetnek, de a pesti bolt mintha egy kicsit drágább lenne...)

    Az OEM kontra dobozos verzió ügyben én nem vagyok nagyokos, de úgy gondolkodtam, hogy ha van egy hároméves garival rendelkező laptopom, akkor nagy eséllyel három évig ez a laptop gép is marad. A W7 viszonylag stabil nem túl régi oprendszer, tehát "ki kell bírni" az együttélést vele. Akkor nyilván bukta, ha holnap ellopják, holnapután összetöröm, elmossa a tavaszi ár, elmerül a nyári Balatonban, elsüllyed az őszi szántásban vagy magával viszi a téli lavina. :)

    trollreign,
    nem akartam én aláásni a DELL nimbuszát :)

  • Soká

    senior tag

    válasz Chaser #6421 üzenetére

    "Hát tényleg egy hozzánemértő banda van a dell-shopban, aszongyahogy': " Intel 945GSE Express" valószínű[...] "

    Bocsánat, ezt most én nem értettem.
    A hozzáértésüket meg én nem szeretném megkérdőjelezni, ahhoz én kevés vagyok, annyit tudok, amit már említettem is: udvariasak, türelmesek voltak (nyilván legyenek is, ha szeretnének eladni valamit) és végtére "megkegyelmeztek" nekem, amikor visszacserélték a felbontott szoftvert. Egyedül ott lehettek volna figyelmesebbek, hogy amikor a tapasztalatlan júzer megrendeli az op. rendszert (ráadásul telefonban, tehát élő kapcsolat volt köztünk) akkor esetleg visszakérdez, netán figyelmeztet, hogy van belőle kétféle, melyiket kérem, vagy ő melyiket ajánlja, stb.

    Z86,
    örülök, ha tetszett :)

  • Soká

    senior tag

    válasz Z86 #6431 üzenetére

    Köszi, értem! Én annyit megtettem, hogy beütöttem a gugliba, de miután sok találatot adott, annyit konstatáltam, hogy az elnevezés létező dolog, tehát nem ilyen jellegű az elírásról lehet szó. A chipsetek családfáját nem ismerem :)

    Apropo, egy kis megjegyzés: ez egy pörgős topik, naponta betévednek hasonló képzetlen emberkék, hasonló kérésekkel, mint én. Nem lenne értelme itt is jelezni a fejlécben, hogy olvassanak bele a topiknyitóba? És esetleg valahogy könnyen linkelhetővé tenni azokat a (gyorsan frissíthető) aktuális best buy vételeket tartalmazó ajánlatokat, amit itt egyenként elcsöpögtetnek a profik? Szerintem van négy-öt valós szempontrendszer, ami alapján az érdeklődők zöme magától is könnyen rátalálna, hogy mit is keressen magának, kevesebbszer kellene ugyanazt leírni nekik.
    És arra is jól látható módon hívni fel a figyelmet, hogy aki konkrét gépről kérdez, legyen szíves linkekkel könnyíteni a tanácsadók dolgát.
    Bocs, ha nyitott kapukat döngetek!

  • Soká

    senior tag

    válasz Kezdő vagyok #6435 üzenetére

    Vak vezet világtalant, de az előbbi linkedben a VGA-ból kellene egy erősebbet választani, tehát például egy ATI Mobility Radeon HD5650-t. Legalábbis nekem ezt javasolták :)

  • Soká

    senior tag

    válasz Kezdő vagyok #6447 üzenetére

    Nyilván nézz meg, de én néhány nappal ezelőtt ugyanezeket a köröket futottam és a Dellnél maradtam, igaz nálam ilyen-olyan okból a Dell volt az a bizonyos "hívószó". Másnak a HP vagy Lenovo, stb. A Lenovot csakis a rövidebb gari miatt hagytam ki.
    Ha netán a DELL-nél maradsz, érdemes kicsit visszaolvasnod (3-4nap)

  • Soká

    senior tag

    válasz trollreign #6453 üzenetére

    Teljesen igazad van, de nem részletezem hosszan a magam speciális nézőpontját, mert nem akarok offolni. Formatervezőként furcsa módon sokkal toleránsabban viszonyulok például egy laptophoz, mert feltételezem, hogy a tisztelt kollégák nagyon nagy hülyeséget talán nem csináltak... Hogy ez mennyire nagy naivitás a részemről, rád bízom :))
    Ezt a Dellt úgy vettem, hogy nem tapiztam meg, bíztam a fotókban és ti véleményetekben. Két nap elteltével korai lenne sommás véleményt mondanom.
    Az ujjlenyomatokban igazad van, de talán az is igaz, amit tegnap írtam, ha "áttörlöd" ujjlenyomatokkal, vagyis kap egy kis szerveskosz réteget, akkor nem lesz annyira feltűnő. Ne félj, ez a bizonyos réteg minden cuccon rajta van, csak van amin jobban látszik, van amin kevésbé.
    Általában pedig elmondható, hogy a fényes sötét felület a legkényesebb. Sajnos nincs tökéletes megoldás, a fényes felület ujjlenyomatos, a matt meg idővel kifényesedik, lekopik róla a festékréteg, stb. Az idő igyekszik kiegyenlíteni a szélsőértékeket. Csak a tiszta, bevonat nélküli fém felület az, ami felújítható - az is csak elvileg.

  • Soká

    senior tag

    válasz frei0018 #6454 üzenetére

    Talán nem mondok hülyeséget, addig a felbontáson sem tudsz változtatni, amíg nincs fent az a vga driver. Elsőre én is elkettyentem azon, hogy milyen szar a kép. :)

  • Soká

    senior tag

    válasz frei0018 #6461 üzenetére

    Sajnos én nem értek hozzá, az öcsém telepítette a rendszert, de arra emlékszem, hogy ez egyáltalán nem okozott problémát. Szerintem minden drivert a dell honlapjáról töltött le.

  • Soká

    senior tag

    válasz nightshadow #6561 üzenetére

    Ha jól emlékszem spyduck kimondottan nem kedveli ezt a gépet, tehát tőle a kritikus hangokat várd :)
    Egyébként pedig a kijelző minőségét valamihez hasonlítva érdemes jellemezni. Szerintem, ha bizonytalan vagy, akkor nézd meg feltétlenül élőben.
    Szerintem nem rossz, ugyanakkor például profi fotós és kiadványszerkesztő munkákhoz szinte alkalmatlan. De ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne élvezni rajta egy filmet, fotókat, stb. Tehát, ha Apukád nem a vizuális kultúra magasfokú interpretátora :D akkor jó lesz, úgy gondolom.

  • Soká

    senior tag

    válasz trollreign #6567 üzenetére

    "[...] képest sokkal élettelenebbek a színek, kisebb a kontrasztarány, a fényerő sem az igazi[...]"

    Hát, ezt azért felettébb sajnálom. Ha ezt öt nappal korábban olvasom, talán eltántorítasz a vételtől... De mindegy, ha valamit nem reméltem, akkor azt, hogy ezt a gépet jól tudjam használni fotók konvertálásához (RAW-JPG) Ahhoz kell az IPS panelű kijelző, azt hiszem. És nem az én szempontom volt az elsődleges, mert ezt a gépet nem magamnak, hanem a feleségemnek vettem, vektorgrafikus dolgokhoz (eltekintve a kis felbontástól, ha el lehet tekinteni tőle :) ), ahhoz pedig megfelelő. Amolyan másodgép, amit szükség szerint hordozni is lehet.
    Én még mindig egy öreg de profi CRT monitor előtt ülök.

Aktív témák