Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Z86

    őstag

    válasz Soká #6267 üzenetére

    1, Ha a gyártó azt mondta, hogy 12 órán keresztül töltsd, akkor szerintem ne bolygasd
    2, Igaza volt Win7-re optimalizált driverek vannak hozzá, az XP-t már inkább hagyagoljuk
    3, Semmi extra tudás nem kell a telepítéshez
    4, Tényleg 1333 MHz-es memória kell bele, jelenleg átlag felhasználáshoz elég a 4 GB

  • nightshadow

    veterán

    válasz Soká #6267 üzenetére

    A Dell honlapján csak Vista 64 és Win7 64-bites verzióhoz vannak driverek.

  • Chaser

    titán

    válasz Soká #6267 üzenetére

    1. Nálam is ezt írta, sajnos későn olvastam:D li-ion aku én nem bonyolítom túl.
    2. XP-vel már sok tulajdonságot nem tudsz kiaknázni, ami a gépben van. Pl a vga dx 11-es, ami komolyabb játékokhoz úgyis kevés lenne, de sok játéknál azért kiaknázza és sok program is profitál belőle. A media playerek is jobban kúsznak W7 alatt. Ha 4 v 6 B ramot akarsz úgyis 64 bites OS kell.
    3. Bátran...driverek a dell oldalán, legegyszerűbb ha megadod a service tagot és úgy keresel.
    4. Én kingmaxot raktam bele, meg ált-ban mindig ilyen ramot használok, most se volt vele gond és olcsóbb is. 1333-asatvegyél, mert az még olcsóbb is mint az 1066-os. A gép 1066-on fogja járatni, de a gyári is 1333-as. Majd a SaB procis gépek fogják 1333-on hajtani a ramot. Ha hosszú távra tervezel nyugodtan vehetsz bele 1x4GB ramot, most még nyomott ára van.

    szerk: Jah tényleg, XP nem is támogatott hivatalosan. Chipsethet biztos vannak xp-s driverek, vga-hoz is talán, de abban már nem lennék biztos. Viszont quickset és tsa-i valszeg nem is mennének ahogy a wlan és valszeg BT se.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • stifi

    senior tag

    válasz Soká #6267 üzenetére

    1. a Li-ion akkukat nem lehet karbantartani igazán, az üzemidejük folyamatosan csökken 1-1 töltési ciklus után. Általában 2-300 töltés után tudnak 80-90%-os teljesítményt, ami folyamatosan csökken.
    Inkább az oprendszernek jó, ha fel van töltve/le van merítve időnként, mert ő jobban tudja majd mi a max és a min. Néha tedd meg, hogy feltöltöd, lemeríted, már csak ezért is, de nem kell görcsölni az elején!

    2. én is lebeszélnélek. Win7 a támogatott, XP is felheggeszthető rá, de macera, és ha nem jó, senki nem fog segíteni, a gyártó / MS főleg nem.. De én még az ismerőseimnek se szívesen raknék fel XP-t, ha megkérnek, még ha értek is hozzá... Mindenesetre nincs benne olyan hardver, amire nem lehetne feltenni az XP-t..
    Pécs? Szerintem találtál volna a laptopszalonon kívül olcsóbb céget is, de ők legalább jók dell-ben, nem hiszem hogy csak a kereskedő beszélt volna belőlük, de persze ez is közrejátszik, manapság egy kiegészítőn van annyi haszna egy cégnek mint egy notebookon.. Viszont ha kérdésed van, lesz kit hívni, már ha náluk vetted, mert ők szaküzlet.

    3. megpróbálhatod! support.dell.com oldalról a szériaszámot (service tag-et) beírva csak a saját gépedhez tudsz drivert leszedni, és a w7 sokmindent fel is fog ismerni alapból, nem nagy szám..

    4. meg kell nézni fizikailag mi van benne. Manapság sokszor eljátsszák, hogy 1333MHz ramot tesznek a konfigokba, mert jelenleg olcsóbb a gyártói ára, közben pedig ezek 1066-on ketyegnek a gépben.. Talán jobb, ha fizikailag passzolót raksz mellé, az nem baj ha lassabban megy, de kétfélét inkább ne.
    Mivel már nincs heroin áron a 4GB, ha belefér vedd azt!

    :)

    Nincs időm kedvesnek lenni!

Aktív témák