Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz gery2123 #14555 üzenetére

    Ha csak ezen múlna már építeném is. Sajna ez megint egy olyan kattanás, mint egy éve amikor egy vga-ra kattantam rá, és komplett gépcsere lett belőle, pedig lóvém nem igazán volt rá. Vért kellett izzadnom, és az asszonyfaktort ne is említsük. :DDD

    Konkrétan arról van szó, hogy ki akarom szervezni a gépemből a filmek, zenék és fotók tárolását, és akkor már a torrentet és az FTP szervert is. És ha már NAS lesz akkor egy webszerver is kéne minimál projecteknek. Éjjelre ki szoktam kapcsolni, de napi 8 órát "munkaidőben" eltorrentezget, ez kb 550 forint/hó (~55W egy aktív vinyóval), ezt költeném inkább egy NAS-ra ami viszont "ha már lúd" 24/7-ben menne (torrent, ftp és web szerver). Tehát 20W alatt fogyasztó gépet kell találnom, ezért a ZyXel NSA325 v2 kiesett, "horribilis" az a 27W. Igaz nem írták, hogy 1 vagy 2 vinyóval értendő, de a Qnap TS-212P két kis vinyóval 13W, a Synology DS215j meg 14W. Ez azért durva különbség még ha kicsik is a mennyiségek.

    Viszont ezek már 45-51.000 forint körül vannak, ennyiből már kijön egy Q1900DC-ITX rammal együtt, egy laptop tápom meg van fölösben. Igaz többet eszik: idle 12W, full load 24W, jó fej leszek, megelőlegezek neki egy átlagos 15-öt. :)

    Most, hogy leírtam nekem is nagyon úgy tűnik, hogy egy szimpatikusnak nevezhető épített és gyári NAS árban is, fogyasztásban is kb ugyan ott van. Szóval igazad volt, bütykölgetés vs. out-of-the-box. Francba, pedig reméltem, hogy az egyikkel jobban járok anyagilag. :D

    giorgio: Na igen, ez mind két lemezes gépekre vonatkozik, e fölé még gondolatban sem mentem esélytelenség miatt. A Virtualbox-os kipróbálás meg de jó ötlet, segg hülye vagyok, hogy eszembe sem jutott. :B Bár szerintem építős móka lesz végül, de ismerkedni, kockulni kitűnő időelba**ás. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

Új hozzászólás Aktív témák