Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #13299 üzenetére

    JBOD előnye, hogy különböző méretű diszkeket is össze lehet fűzni.
    Ezen túlmenően, bár erről eltérő megállapításokat is lehet olvasni a neten, kevésbé sérülékeny a Raid 0-hoz képest, ugyanis elvileg az egyik diszk elhalálozása esetén, csak azok a fájlok vesznek el, amelyek részben vagy egészben a meghalt diszken voltak (ami nem feltétlenül jellemző, ellentétben a Raid 0-val).
    Én már picit megbántam, hogy nem használok JBOD-t. Jelenleg 2 db 3 TB-os diszk van a NAS-omban, individual disk beállítással. Így, ha könyvtárat akarok létrehozni, mindig el kell döntenem, hogy melyik vinyón legyen. Az a gond, hogy a filmgyűjteményem, amelyet az egyik vinyóra raktam (más nincs is rajta), lassan eléri a 3 TB-ot, míg a másik vinyón (családi videók, fényképek stb.), még 500 GB sincs lefoglalva... Ha egy virtuális 6 TB-os meghajtót látnék, nem kellene azon agonizálnom, hogy mikor telik meg az egyik diszk.
    Biztonság szempontjából meg majndnem tökmindegy, mert a Raid1 sem lenne elégséges a tolerálható szintű biztonsághoz.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák