Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kabar

    senior tag

    válasz kleinguru #10363 üzenetére

    Majd az okosabbak megmondják a tutit, de számomra zavaros az egész általad vázolt struktúra, vagy legalábbis nem látom át a koncepciót. Ha nagyon gyors gépet akarsz, akkor a hagyományos NAS szerintem ki van lőve, vagy csak a nagyon nagyok között érdemes nézni. Ha a sebesség ennyire fontos, akkor én mindenképpen mikroszerverben gondolkodnék különösen nagy lemezszám esetén. De a nagyobb sebességet úgy érjük el leginkább, hogy a vasban nagyobb a proci +memória. Így az szerintem többet is fog fogyasztani, tehát az utolsó kritériumnak lőttek. A RAID 0 két 7200-es vinyóval szintén érdekes egy szerverbe, amit hálózaton keresztül akarsz elérni. Ott a 7200 és 5400 közötti sebesség különbség is eltűnik, nemhogy kettő RAID 0-ban. (Élettartam, adatbiztonság, hőmérséklet, fogyasztás szintén úszik) Egy hálózati gép esetében szerintem a szűk keresztmetszet a hálózat és nem a vinyók fordulatszáma. Ha gyorsan akarsz másolni ott az e-sata vagy az USB3.
    De ezt csak laikusként mondom, addig amíg a profik válaszolnak.

    [ Szerkesztve ]

    "Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

Új hozzászólás Aktív témák