Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szumo

    senior tag

    Üdvözlök mindenkit!

    Gondolom egyre többen választják különböző okok miatt a mobil szolgáltatók által nyújtotta internetet. Én is ezt tettem, és az első néhány hónapban semmi gondom nem volt, a modemmel, a sebességgel is meg voltram elégedve. A tortúrám úgy két hete következett be, és azóta is tart.
    Elég sokmindenre rájöttem a modemmel kapcsolatban, azok ellenére, hogy az enyém még mindíg nem működik rendesen.
    Remélem azoknak, akik a fórumba írnak majd, tudok segíteni, hogy ne kelljen ugyanazt a tortúrát végigjátszani mint nekem.

    Jó netezést mindenkinek, és stabil kapcsolatot.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    Remélhetőleg nemsokára lesz annyi időm, hogy elkészítsem a modem különböző operációs rendszerekhez való driver letöltési oldalát, mert a gyártó-é valami katasztrófa.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz AdamMcKraken #3 üzenetére

    Ha hazaértem, beírom neked a voda manuális APN-jét, és a DNS-eit, nekem az is javított a helyzeten. Igaz 45 percnyi ügyfélközpntos telefonomba került.

    Azt nézted, hogy mennyire forró a modem?

    Amúgy amit írtál, az memória címzési hibára utal, az svchost.exe, pedig a kernel része.
    A modemen a voda által kiadott új frameware, és connectnow progi van? Mert az is kavarja ám a lecsót, mármint a régi. A runtime-os hiba pedig nálam is jelentkezik, ha egy bizonyos programot zárok be.
    Mivel a Weblapom még nincs kész, javaslom ezt a [link] -et használd, és kövesd a leírást. Én voltam egy nagy vodafone-ban, ott ugyanezt tették fel a modemre, de sajnos az enyémnek más baja volt.
    Most van nálam egy csere modem amíg az enyém a szervízben van, azzal semmi gond, és azon is ez van fenn.

    Javaslom, hogy ha a modem frissítés nem segít, szólj, elküldöm a modem gyári driverét e-mailben, azt telepítsd fel, ha pedig még mindíg nem megy, akkor egy vodafont keress fel, és ha van csere modemük, add be javításra. A javítás 3-4 hét is lehet, ezért csere modemet mindenképp kérj.

    Egyébbként magával a szolgáltatással meg vagyok elégedve, a XIII. kerületben szinte töléletes, csak hát a modemnek vannak konstrukciós hibái, amik attól függően, hogy a gyári munkás mennyire volt kipihent ki szokott jönni a készüléken.

    Ja végezetül a modem szereti a windows-t összeomlasztani, ha régen volt telepítve.
    Egyenlőre ennyi, délután küldöm az ígért APN-t.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz AdamMcKraken #5 üzenetére

    Na sikerült? Mi lett az eredménye?

    Nem vesztettem el én sem a garit, pedig nekem a gyári huawei cucc volt fenn jó ideig. Én lecseréltem vagy 5x a modem dolgait amúgy.
    A modemem pedig azt csinálta, hogy mikor túlmelegedett, akkor bontotta a kapcsolatot, a végén már 5 perc se kellett hozzá.

    A progi pedig igazából 3 file, ami maga a driver, ami a windowsba települ, hogy tudjon rendesen komunikálni a modemmel, és kicsit újjabb mint a vodás.
    Ohh most jut eszembe az APN! Bocs tegnap estére beugrott egy törött vízvezeték, a csapnál, és azt hatástalanítottam.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz AdamMcKraken #7 üzenetére

    Végre haza is eljutottam, és itt írom az apn-t.

    APN internet.vodafone.net
    DNS1 80.244.97.30
    DNS2 80.244.96.1

    És nekem nem automatán van az APN, hanem egyedin, mert másképp a program amit használok kilép game guard hibával.

    Szerintem a modem valamelyik hardware drivereddel akad, esetleg a hálókártyáddal.
    Ha nincs otthon a gép hálózatban, tiltsd le, ha ezután se javul meg, szerintem csinálj egy windows újrainstallálást, és a chipset, videókari, vírusirtó után rögtön a modem jöjön, mert ha ő van fent előbb, mint amivel akad, lehet túléli.
    Nekem a pci ide vezérlőmmel volt baja, azóta az már nincs a gépemben.

    A sebesség visszaváltás, pedig azért van, mert a vodafone, is elsődlegesen mobil szolgáltató, és csak másodsorban internet. A szerződésben is benne van, hogy ha az adott adókörzetben túlterhelődik a mobil cella, akkor a 3G-s rendszerből pótol be oda, amit nyilván megérzünk. ;]

    Tehát karácsony körül semmi jóra ne számíts, mert mindenki mobilozni, sms-t mm-t fog használni, ami majd jól beterheli az összes mobilszolgáltatót, kivétel nélkül.

    Ha van még valami írj!

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz lúzer #9 üzenetére

    Üdv!
    Melyik cégnél vagy a 3-közül, és milyen csomagban vagy? Ez egy fontos adat lenne.
    Amúgy szerény tudásom szerint, minden megkezdett 10kb-ot számolnak fel, tehát ha pl az adatforgalmad 106, akkor 110-et számolnak el, és onnan indul tovább a számláló. Ezt megteszed mondjuk 70x és akkor kiszámolhatod, mekkora az ő, és a te számlálód között a külömbség. Ez még a pannonból húztam ki jó egy éve, amikor 3 adatforgalommérő ment a gépemen egyszerre. A másik dolog volt, amit nem preferáltam, hogy az akkor még csak gprs -el műlödő telóm, egy 5 perces ciklusban 56MB-ot rántott le a netről, a forgalomszámlálóim szerint.
    Na nagyon elkanyarodtam. Szóval én nem sajnálnám az időt felhívni az ügyfélszolgálatot. Ne lepődj meg, ha kapcsolnak majd ujra zenét, vagy egyik helyről a másikra kapcsolnak.

    De én mindemellett egy spyware keresést is csinálnék, hátha van valami adatforgalom generáló férged, ami meg tud bújni a számláló mellett, mert ha van, akkor buktad ezt a hónapot. Sajnos nekem is volt már ilyen. :O

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz lúzer #13 üzenetére

    Na örülök, hogy lassan haladnak a dolgok, de egy 30MB-os eltéréssel nyugodtan számolhatsz a hónap végére. Nekem a pannon 250-nél annyi simán volt néha.

    Valamint figyelj oda, hogy a weblapok képeit milyen minőségben töltöd le, és a manapség kikerülhetetlen flash animációs lapok, mind mind sok forgalmat generálnak.
    Volt, hogy egy oldal 8MB-ot megzabált, és még be se jött rendesen.
    A pannonnak is van olyan segédprogija, ami a képek minőségéből visszábbvesz

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    Na szóval a vista, az egy érdekes állatfaj, de néztem, a t-mobile oldalán is van update, ami vista alkalmassá teszi a modemet. Iszonyuan el van dugva, és ha végre lesz megint egy kicsi időm, befejezem a csillekerek.exrta.hu -t ahova ezek a driverek mind felkerülnek.
    Ha jól emlékszem, pont a T-mobile-vel kinlódtam a legtöbbet, mert úgy elrejtettél a letöltéseiket. Ha lesz időm előkotrom, és bedobom a linket, hogy letölthesd a frissitést.
    A két ünnep között, az oldalt is szándékozom megcsinálni.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    BÚÉK!

    Fúú! Jó sokminden történt itt, amíg én hazamentem :)

    Sokmindenkinek van alternatív megoldásom, lassacskán megpróbálok válaszolni is. A linuxos kérdésre is van megoldásom.
    Mostmár tényleg befejezem a driveres weboldalt, is.

    A jó hír 22 -én hívott a voda, mondta, hogy a modemüket vigyem vissza, mert az enyém javíthatatlan, és tegnap este megnéztem, én már valami második generációs modemet kaptam. Nagyon tutin megy, végre nem lehet rajta tojást sütni, és nem kapcsol szét tíz percenként 20 percre.

    Addig is jó netezést :))

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz iXuf #99 üzenetére

    Üdv!

    Teljesen el vagyok havazva.
    A lassúság a modem miatt van, mert a win mikor tölti be a chipsetet, akkor a modem már jelzi az igényét az egyik usb vezérlőre és com port-ra, ami megakasztja a folyamatot, és míg rendezi a win az eszköz sorsát, addig úgymond áll a gép.
    Én ezt win újratelepítéssel orvosoltam, de egy idő után megint előjött, és akkor figyeltem fel, arra, hogy a kiosztásnál a raid vezérlőmmel civakodik. Lusta voltam, és a raid vezérlő most dobozban pihen. De elvileg ki lehet osztani az eszközöknek manuálisan hogy hova tartozzanak, csak az idő, és szerencse kérdése is.

    Amúgy a 2. generációs gariba cserélt modememmel megszűnt ez a probléma, és más problémák is, amik előtte zavartak.

    Viszont a letöltőket kérdezeném, hogy most akkor mivel lehet letölteni, és melyek a tiltott programok? Vagy most hogy is van ez?

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz vohanyi #106 üzenetére

    Grat az értékes ajándékhoz!

    Nekem annó Rock n' Roll csomagom volt, és vagy 20x átolvastam a szerződést, minden kisbetűs részt áttanulmányoztam de nem találtam átverést. Belementem és több mint 5 évig abban a csomagban voltam, használtam mellette az akkoriban ÚJ GPRS netet, ami ugyancsak korlátlan volt akkoriban. A legsúlyosabb számlám 16e volt, 58-órás kezdeményezett hívással, ebből 54 óra ingyenes időszakban volt. Tehát én nem lepődök meg az ilyesmin, a vodánál előfordul, hogy jó csomagokat állítanak össze.
    Hát ez van. Ráadásul most néztem 3G-s térképet, ők nem állítják, hogy 90% az országos lefedettség, csak a megyeszékhelyeket jelölték be 3G-vel. Persze ők se tökéletesek, pl nagyon otthon a mai napig nem lehet rendesen voda térerőt találni.

    Na mára ennyi, üdv Szumo!

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz korpinger #112 üzenetére

    Üdv!

    Én megoldottam az el nem indulást, hogy lekapcsoltam az automatát, és kiraktam egy indító ikont az asztalra, mert mire én rányomok, biztos, hogy az usb feléledt rendesen, és el is indul.
    Az adat túlcsordulás, meg elég érdekes üzenet. Csak ennyit ír? Milyen az usb-d 1.1 vagy 2.0?

    [ Szerkesztve ]

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz jana1969 #117 üzenetére

    Öööö ezt a kérdést nem igazán értem.
    Fussunk neki mégegyszer!

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz lúzer #119 üzenetére

    Már feltöltöttem a drivereket, framewareeket, csak be kéne linkelni, és megy minden. Szerintem a héten meg is csinálom. A feltöltés nem megy olyan fényesen a vodafonnal sajan.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz Slax #130 üzenetére

    Üdv!

    Ja ja! Nálam is létezett a probléma, a 3-al, 4-el ezelőtti xp prof alatt, és marhára idegesített is a dolog, mert dvd-t akartam írni, de nem lehetett. Aztán mikor befordult a modemem végleg, és kaptam a vodától kölcsönbe egyet (új xp mert hazavágta a régit), akkor megoldódott szinte magától a problémám. A telepítéskor be volt dugva a modem, úgy ment fel mind a daemontools, a nero, a powerDVD, és azóta nincs vele problémám. Tudok netezés közben cd/dvd -t írni, és tudok filmeket nézni is. Mikor megkaptam a cseremodememet, mert javíthatatlanak minősítették a régit, akkor raktam egy rendes vinfost, azóta az megy de nála sincs már ilyen probléma. Igaz másidik generációs a modemem, és lehet, hogy kijavítottak rajta pár dolgot.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    Na lassan de biztosan készül a weboldalam, pár dolog már elérhető rajta, de még korántsem minden.
    Elég puritánra sikerült, ahogy szerettem volna, igaz aki rátéved egyből talál hibát, de hamarosan folytatom, orvoslom a meglávő dolgokat. Itt találjátok meg. Azért hoztam létre, hogy könnyeben egy helyen lehessen a modemmel kapcsolatos dolgokat megtalálni, a bonyolult bújócska helyett.
    Kérek visszajelzéseket, hogy mit hiányoltok (persze lehet, hogy csak nincs még kész), mert én is feledékeny vagyok.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz dchard #138 üzenetére

    Egyetértek az előttem szólóval, csak akkor nyílik a port, ha megy a VNC.
    Viszont tudd meg, hogy milyen netje van annak, akivel a vnc-t akarod csinálni, mert otthon fateroméknak a cabel-net úgy be van proxy-zva, hogy csak a hálózatukon belülről lehet a vnc-t használni.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz vohanyi #154 üzenetére

    Üdv!
    Én most ott tartok, hogy nem piszkálom, mert megy rendesen.
    Amúgy lesz még ez jobb is, csak gyerekcipőben jár a dolog, és a mobilszolgáltatók még mindíg azt valják, hogy ők csak mellékesen csinálják, és ezért nem is hibáztathatók.
    Pedig szerintem efelé halad a jövő, és egyre többen szaladgálnak olyan modemmel, telefonnal, ami tisztességes netezést tesz lehetővé a laptopon nemsokára.

    És szerintem az lenne a normális, hogy tényleg a mobilitása lenne az előnye a készüléknek, nem pedig kényszerhelyzet áthidalására használnánk. Mert be kell ismerni, hogy a "nagy informatikai" világban, még budapesten sem elérhető mindenhol a net, a vidékről pedig ne is beszéljünk. Sorolhatnám itt csak a környezetemben megesett előfizetői/szolgáltatói párharcokat, de szerintem mindenkit érintett már meg ilyennek a szele, ami több hónapon keresztül húzódott. De fogja magát a delikvens, bemegy bármelyik szolgáltatóhoz, ami neki szimpatikus, és máris van netje 24 órán belüli aktiválással. Az más kérdés, hogy a bedugom, és már netezek is csak 50% ban igaz, de az is legalább 24 órán belül. S a térerő, hálózati lefedettség is más téma, de csinálják, fejlesztik, és nem ülnek a babérjaikon.

    [ Szerkesztve ]

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz dchard #144 üzenetére

    A kérdésedre a választ valahol talán a vodánál olvastam, hogy hogy szűrik a P2P használatát.
    Ott nézz szét, szerintem még fent van a leírás valahol a mobil internet körül.
    S ha jól emlékszem, ott az eljárás is ott van, hogy hogy kezelik le ezt a dolgot.
    Nem tudom, pontosan, de valami olyasmi ált benne, hogy első alkalommal figyelmeztetnek, majd utána tesznek vissza a net5000 be vagy mibe. De el kell olvasni, mert bármelyik szolgáltatónál is legyél tanúságos.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz macguffin #184 üzenetére

    Ez nagyon ismerős, ilyen volt nekem is. Lehet hosszú leszek, de megpróbálom röviden. Ezen a [linken] a letöltésekben találsz a legfelső sorban egy régi drivert. kicsomagolod, majd daemon tools-al kibontod, és kimásolod egy könyvtárba a tartalmát. Majd mikor felismerteted a modemet, akkor a könyvtárba található drivert adod meg a vinfosnak. Ennek ő örülni fog. Az a lényeg, hogy ebben a régi hostban, még benne van a modem drivere külön, jól elérhető formában.
    Amúgy igen serviz pack 2 nélkül hozzá sem érdemes fogni bármiféle akcióhoz.
    Telepítés közben semmi de semmi ne fusson, mert az E220 nagyon háklis mindenre, néha még saját magával is összeveszik.
    Ha nem megy, újra kell rakni a vinfost, és a driverek után egy vírusirtót, majd rögtön a modemet kell telepíteni. Ez nekem több esetben segített a bajomon.
    Utána nem szabad ám ész nélkül telepítgetni, mert 3-4 progi után ha nem megy rendesen a modem, kezdődhet a vakarózás, hogy ki kivel, és miért akad.
    Amiket én használok, és nem akadt össze a modemmel: Winamp, Office2003, java, flash-shockwave player, adobe acrobat, paint shop pro 9, gimp2.2, nero7.27hu, alcohol120%, daemon tools 4.xx, acemegacodecs pack 6.03, power dvd 6, acdsee 9. Ezek tutira mennek, és a hétköznapi használathoz talán több nem is kell.
    Viszont a mysql servereket nem szereti, és hajlandó adatbázis kezelőkkel is összeveszni pl: lotus, és társai. Az origin viszont megy.
    A cd-dvd írás nehézkesebb, mert ő is egy virtuális meghajtó, és nekem az mx 518-as
    egeremmel is akadtak már össze. Remélem tudtam segíteni, ha van valami írj nyugodtan, ennyien már nagyon sokmindent láttunk ettől a modemtől. Jót is és rosszat is. :))

    Ja a vírusirtó frissítése után első mozdulat a vinfos update gomb legyen a startmenüben, ami akár 1 órát is igényel, de megéri.

    [ Szerkesztve ]

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz dchard #197 üzenetére

    Fúú! Én csak olvastam itt a sok információt!

    Először a válasz: a tömörített apn nél a web oldalak képeit rosszabb minőségben hozza le a modem, ez a GPRS-es korszakban nagyon sokat dobott a sebeségen, valamint jóval kevesebb adatforgalom generálódott. Ez akkor fontos, ha csak 50MB havi forgalma van az embernek, lást régebben a PGSM-nél vagy akármelyik szolgáltatónál.
    Ez a mostanában a sebesség, és az adatforgalom határok kibővülése miatt feleslegessé válik, kivéve a mobilról netezőknek, akik GPRS - EDGE kapcsolattal nyomulnak.

    Kérdés: Az új frameware felrakása után feltetted újra a VCM-et is?
    Mert nekem egy olyan problémám volt a garicsere előtti modemmel, hogy csak a voda saját progijával lehetett rendesen csatlakozni, pedig hónapokig a huawei sajátját használtam. (bár megnéztem, az is agyon lett csicsázva, pedig egy egyszerű használható dolog volt)
    Kérdés2: Milyen típusú mobil antenna csatlakoztatható hozzá, mert hiába ülök párszáz méterre a teve utcai tornyoktól, és még rájuk is látok az ablakból, néha alig van térerőm, miközben a telómon max van.

    Amúgy a mobilszolgáltatók simán feltehetnék ezeket a man-okat a modemre amit írtál, mert sokkal egyszerűbb lenne az élet pl: nem tartanám a telefont 30 percig hüle zenét halgatva a semmiert.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz sztikac #199 üzenetére

    Még jó, hogy németes vagyok, és ezzel mindig tudok mentegetőzni. :DD
    De igazad van, még pár év és megtanulom a kifejezést ;)

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz dchard #213 üzenetére

    Na tessék az ember betegeskedik egy picit, és alig győz visszaolvasni.
    Na nekem annó a voda küldött antennát a T65-ös telómhoz, mert nagyon nem volt térerőm, ami később a T610-hez is jó volt. Ha hazamegyek megnézem a csatlakozófelületet, mert nekem nagyon úgy rémlik az is ilyen, de ha nem, a csatlakozó felölet, egy 30cm es darabban cserélhető az antennán.
    És Igen én nyertem, délután próba: :P

    Airis T610 / T620 külső GPS antenna részletes információ:
    * Kiváló vételt biztosít az esetlegesen árnyékolt autóban is
    * Nem feltétlenül kell a szélvédő alá elhelyezni a készüléket
    * 2 m kábel
    * Korong alakú, erős mágnessel ellátott antenna
    * Aranyozott MMCX csatlakozó a kiváló jelátvitel érdekében
    * Kompatibilis Készülékek:Airis T610, Airis T620

    És ha nem leszek megint kiütve a gyógyszertől, mint tegnap, meg is osztom veletek az eredményeket, de legkésőbb holnap. Igaz ez nem kifejezetten olyan mint amit mások kinéztek, de egy tesztet megér, és még pénzbe sem kerül. Már csak az kell, hogy ne 160km re porosodjon az otthoni szekrényem tetején :F
    Legalább annak is van előnye, hogy sz*r térerőtlen helyen lakik az ember.
    Mondjuk otthon (Borsod) a mai napig vadásszuk a vodás/pannonos/t-com-os térerőt egyaránt. Nem mindegy az asztal melyik felén milyen szögen áll a készülék.

    [ Szerkesztve ]

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz plaja #294 üzenetére

    Nekem van voda mail-om, de még egy fillért se fizettem érte, igaz 2000 óta előfizetőjük vagyok.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz kozsolt73 #310 üzenetére

    Várj Plaja, mert a kollega T-Mobilt emleget!

    Vagy én vagyok eltájolva ma a tavaszi időtől, vagy a T-mobile is mobil connect néven használja a progiját.

    Mondjuk azt többször irták mások, hogy a firm... frissités után valami csatlakozó progit is utána illik dobni, a vodánál ez a VNC.
    Namármost az említett web n walk szerintem nem lett feltéve a modemre.
    Ha viszont a huawei oldaláról frissítettél, akkor a gyári mobil connect települ, vagy nem is tudom mi a neve most. Az viszont nem minden oprendszeren megy rendesen, összeakad valami telepített progival.
    Ja a huawei modem annyira érzékeny, hogy csatlakozás előtt akár saját magával is össze tud akadni.
    Sajnos a reklám által mutatott: bedugod és használod csak egy álom.

    Ha a modem megy rendesen 1 gépen, akkor javaslom a nagyszabású adatmentést, és friss vinfosokat telepíteni. Sajna ennél a modemnél sokszor csak ez a megoldás létezik, és ez nem a ti hibátok, hanem ennyire érzékeny az eszköz.
    lehet más tud okosabbat, én most innen, csak ennyit tehetek.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz vohanyi #323 üzenetére

    Ne hülyéskedj, nekem ilyen a XIII. kerületben a toronytól 500 méterre rálátással nincs.

    Amúgy én játszok netes játékokat, és a vodás neten tökéletes szokott lenni.
    Ez azért lehet, mert a játékok, csak iciri piciri adatcsomagokat küldözgetnek, a game úgyis a gépedre van felrakva.
    Lineage2: 2-3 órányi játék után 4MB adatforgalmat generál, szerintem teljesen korrekt.
    Mondjuk ezt még a pannon 250-em-nél mértem és az gprs volt nagyon vidéken, infraporton keresztül K500i telefonnal. De most se hiszem, hogy több forgalmat generálna a játékom.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz Gubrush #328 üzenetére

    Üdv!

    Egy régebbi írásomban beszéltem arról, hogy teljesen mindegy a 3 szolgáltató melyikénél vagy, és használsz netet, a szolgáltató, mobil szolgáltató, és a netet, csak mellékesen csinálja, mert nem akar piacot veszteni.
    Tehát, ha az adott tornyon, túlterhelés van (mindenki pont egyszerre akar beszélni) akkor a cellákat dinamikusan elveszi a netes kapcsolattól a torony, és a mobil szolgáltatáshoz irányítja. Ez egy egyszerű prioritási elv a szolgáltatóknál. Sajna nem vettem fel ezeket a beszélgetéseimet az ügyfélszolgálatokkal :(( (tanúságosak lennének).

    Mikor épp a pannonál neteztem, nekem 3-án volt az adatforgalom nullázásom, de a számlaleveleden tuti rajta van.
    A pgsm-nek van egy tömörítő progija, amit az első hozzászólások egyikében ajánlottam valakinek. A program elvileg csökkenti az adatforgalmat, a tömörítési rátától függően a weblapok képeinek a megjelenítése egyre silányabb. A gifekkel, és flash animációkkal nem tud mit kezdeni ő se.

    Saját véleményem, hogy a 3G vel már semmi értelme. Még anno egy bő éve a pgsm 250MB os csomagjánál, szinte élet halál függött tőle, hogy kitart-e a netem a nullázásig.

    Amúgy ha van időd, és visszaolvasod a kollégák kínlódását a térerő-sebesség viszonyáról, az hasznos tud lenni.

    DChard, holnap csinálom amit megbeszéltünk, igaz előbb egy alaplapi tesztem lesz, mert tegnap előtt csak szívmaszázsal indult el a gépem.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    És szóljatok rám, hogy ne írjak fojton regényeket! :DD :R

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz 3shae #382 üzenetére

    Nekem egy olyan sanda gyanum is lenne, hogy olvassák a srácok a fórumot, és ha sok alapvető kérdést is járunk körbe-körbe-körbe néhány olyan ötletünk van amiből ők is profitálhatnak, ha csak mint kiindulási ötlet is használják a mieinket.

    Ami pedig engem illet meg vagyok elégedve a netemmel mind sebességileg, mind stabilitás szempontjából.
    Sajnos Magyarországon nagyon csalfák a netes szolgáltatók, sokszor csak az ígéreteik vannak meg. Lásd 8-16 Mb/sec-es sebesség, holott nagyon jól tudják, hogy jelenleg a kábeleik maximálisan 4-et bírnak el, különben olyan nagy lesz az adatvesztés, ami már nem elviselhető.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz Isee1987 #420 üzenetére

    Engem az érdekelne, hogy most hogy van rákötve a modemre a kábel.
    Ha nem jelentene nagy gondot, csinálnál képeket, és feldobnád ide nekünk?
    Csak mert én előszedtem a vodától kapott antennát, levettem a modemről a kis opálos voda feliratos plexit, és bedugtam a modembe az antenna csatlakozóját.
    Csinálok néhány képet én is, hogy a voda a kezdetekben (1999) mit osztogatott (ingyen), ha rossz volt a térerőd.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz Isee1987 #431 üzenetére

    Remélem este valami rendes időben érek haza, és akkor én is csinálok pár képet!

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz Chessmaster #451 üzenetére

    Üdv!
    Csak úgy mellékesen megemlítem neked, hogy a Stadionok megállótól kb 250m- távolságra a haveromnál a hsdpa mint olyan nem létezik, sőtt az utcájukban full térerőt mutató mobiljaim, (pgsm/voda SE Z310i K800i) éphogy tudtak térerőt összekaparni maguknak benn a házban. Olyan jófajta vasbeton szerkezet, ami szinte teljes biztonságot nyújt a "hullámoktól". Az ablakukban sikerült az E220-at edge-re kényszerítenem, viszont ha kimentem a lapossal az utcára, teljes kapacitással zúztam vele.
    Ezért van az a bizonyos ablak annyit emlegetve, mert ha valami kegyetlen anyagból építették a házat, az biz nem csak a betörőket, de a rádiójeleket sem engedi be.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz Roland76 #460 üzenetére

    A vodánál van vagy négy számlazárási dátum. Az enyém 6.-án van.
    Ezt te állítod be. Én azt csinálom, hogy a számla megérkezését figyelem, és ahoz képest teszem egyel előrébb/hátrébb a számlazárást.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz Roland76 #467 üzenetére

    Hát én egy időben nagyon sokat beszélgettem a 1270 másik végén ülő emberekkel, és mikor gondom támad a magyar postával vagy új céghez kerülök, ahol más a fizu napja, akkor szoktam megkeresni őket és kérni, hogy a számlazárásom időpontját tegyük előrébb, vagy hátrébb egy időponttal. ekkor felajánlják, hogy válasszak, és a következő számlazárásom már akkor lesz. Viszont tudni kell, hogy nekem nemrég végre sikerült a vodás teló előfizetésemet és a mobilnetes előfizetésemet egy ügyfélszám alá tetetni. Én akkor állíttattam utóljára a számlazárási időmön.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz lúzer #485 üzenetére

    Igen, le lehet, csak 1 nappal visszább lévő adatokat közöl.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz AdamMcKraken #609 üzenetére

    Üdv!
    Egyetértek az előttem szólókkal. Én gyártottam mind kerámia, mind üvegszálas panelokat egy nagy német multinál annó, valamint szervizeltem mindenféle elekrtonikákat, és a tapasztalatom az, ha pl egy tv-t(hagyományos, képcsöves) az ablak alá tesz a delikvens, ami persze déli, délnyugati fekvéssel bír, akkor is 5-7 év kell mire a panelon a defornáció első jelei mutatkoznak. Mivel azok nagy méretű panelek, súlyos alkatrészekkel (pl.: nagyfesz trafó), nem hibáztatom a tv gyártóját.
    Viszont ennek a modemnek SMD technológiájúak az alkatrészei, és a gyártó gép-gépsor elenőrzi a panelon a kontaktot, majd fizikai paramétereit, csavarodottságot, beültetés után pedig tesztelik, optikázzák, tokozzák, tesztelik. Nem valószínüsítem, hogy magától elgörbülhet egy panel.

    Most pedig a megoldás: Ha már tudod, hogy elgörbült a panel, szét kell szerni a modemet. Csak saját felelősségre lehetőleg ESD-s környezetben. meg kell vizsgálni, hogy mekkora az elgörbülés, és ki kell deríteni, hogy a sim-et könnyebb-e közelebb vinni a panelhez, vagy fordítva. Tudom ez barkács, de ez a legegyszerűbb megoldás.
    Én szétszedett állapotban a megfelelő helyen rögzíteném a simet, majd megnézném, hogy egyáltalán így megy-e a net, vagy valami más baj van -e.
    Próba cseresznye, hátha sikerül.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz dokap #615 üzenetére

    Hát komám, te beszedtél valami csúnya vírust.
    Ha köhögsz, javaslom a köhögéscsillapítót, ha lázad is van, akkor meg lázcsillapítót.

    Na félre a tréfával! A géped beszedett valami adatforgalom generáló vírust. Vagy próbáld meg a leírtását, vagy inkább rakd újra a géped. Javaslat, amíg nem raksz fel egy rendes vírusirtót, és nem updatelted, meg a windows-ot, addig a másik partíciód meg ne nyisd.
    Vírusirtónak a NOD32 -t ajánlom, de nem a trial verziót, vinfos frissítésnek meg a microsoft.hu oldalt.
    Remélem segítettem valamicskét.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz Amarth #618 üzenetére

    A baj, hogy nem a valós értéket látod.
    A VMC meg szokta az ilyen oldalakat hülyíteni, de nézd meg ezt

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    Figyelemmel kisérem, hogy mi a helyzet, és gondoltam, csak úgy mellékesen megjegyzem, hogy a 13. kerületben a Dagály utcánál, tegnap 1800-2000KB/sec-el töltöttem le, egy cirka 60MB-os driver csomagot.
    Szerintem ez jó sebesség. S mostanság a total commander -nél láttam 300-as értéket is ftp-s letöltésnél.
    Én mostmár inkább a vidéki lefedettségre leszek kíváncsi, hogy mennyire is mobil a mobil internet, mert igazából arra van ez kitalálva, hogy fogja az ember a laptopot, és teszem azt Budapest-Miskolc-Debrecen útvonalat az IC-n végignetezi, márha a lapos bírja.
    Vagy fogja magát a koczka, és a Balatonban csobbanás után egy halászlé mellett kötelező megnézni a céges e-mailjait, és az esetleges autoCAD file-okat is le akarja tölteni megnézésre, feltehetőleg nem akar fél évet szüttyögni majd vele, mert a halászlé hidegen nem jó.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz gábbor #667 üzenetére

    De az 1800-2000 ret a VMC írta ki, a 300-at pedig a total commander.
    Nem ugyanabban mérnek

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz dchard #693 üzenetére

    Üdv!
    Rég jelentkeztél már errefelé.
    Nekem semmi bajom az új firmware-el, pedig nálam VMC hajtja a lovakat.
    Igaz én nemes egyszerűséggel kikapcsolom az automata indítás lehetőségét, a vinfos feltelepítése után. Mert annó égy közkedvelt cd-író program a software-es cd-ket rendszerint rontotta miatta, és hát a szokás megmaradt.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz shtml #762 üzenetére

    Na jó akkor elmondom, hogy kérni kell, a voda által rögzített felételt bizonyíték kénti beszolgáltatását a megadott dátum, és ügyfélszám alapján, mivel az törvényesen készült.

    Remélem nem jut el ilyen messze az ügy.

    Amúgy a vodafonnál is hivatkozhatsz ugyanerre a beszélgetésre, hasonló módon

    Én pedig a p2p-t úgy oldom meg, hogy haverjaim letöltenek mindent ami kell.

    Nekem fateromék szolgáltatójával lesz egy harcom, mert minden 5000-res portot letiltottak.
    Ami a torrentek, dc-k portja.
    S nincs benne a szerződésben ám, hogy azok a portok tiltottak.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz dchard #804 üzenetére

    Üdv!

    Én javasolnék, valami egyszerű adatforgalom/sebesség mérőt, mert azt új 620tools-még nem teszteltem, hogy megy e benne rendesen. Amúgy egy sms fogadására és olvasására szükséges progi valóban kellene, mert azt ÜSZ. sms-ben kommunikál, ha baja van, pl csúszik a befizetés stb.

    Dchard küldök neked PM-et más ügyben, csak legyen időm megírni melóban.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz dchard #810 üzenetére

    Köszönöm szépen, és kellemes stressz mentes vizsgaidőszakot.
    Tegnap pedig megoldottam a phyton-os problémát 4 óra angol nyelvű fórumolvasgatás után. Az a fránya 2^16 elütöttem egy számot, és 65535 felé kerültem az elütés miatt. a 7528 70528 lett véletlenül :(

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz den80 #827 üzenetére

    Üdv!

    Próbálom utólérni a fejleményeket!
    Szóval ITT talál mindenki régi cuccost, és ha kibontogatjátok az egyik HOST-osat, van benne driver ini, amit tudtok használni, ha ilyen problémátok akad.
    Szerzek majd egy kis időt, és frissítem az oldalt. Csak épp más leprogramoznivalóm van.

    Na szóval ez a megoldás a bajokra.

    Na végigolvastam a hozzászólásokat, látom, hogy a hozzászólásom szinte felesleges :(

    Azért nem törlöm ki..

    [ Szerkesztve ]

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz dchard #834 üzenetére

    Lejárt az 5 perc a módosításra :(

    Na szóval a vodás szétkapcsolósdi multhéten kezdődött, a voda tagadta a hibát, de egy hibajelentést felvetettem velük azért.

    Dchard: Régebben nekem is volt, hogy a modem azt csinálta mint a skacoknak lentebb, ez még az első kiadású, vodás modem volt, azt hiszem ezért is indítottam annó a fórumot, és az gyári cuccal történt.
    Akkor kezdtem el a gyári oldalon kaparászni.
    A külön könyvtárból megmutatott ini-k segítettek.
    Most nincs nálam huawei-es cucc, de arra emlékszem, hogy duplán be van tömörítve, és azon belül vab egy mobile_connect_update.bin, abban van eldugva a driver.

    Viszont most énnálam, csak egy megadott usb-ről hajlandó működni a modem, a többiről nem. A jelenség az, hogy a gép felismeri, elindul, majd lehet vele csatlakozni, de adatforgalmat nem bonyolít. Ha visszateszem abba, ahol először használtam, akkor szakít mint a szél.

    Sebesség fanatikusoknak: Péntek délután, egy 50MB-os progi letöltése közben a sebességmérő szerint, 3500 alá nem ment a letöltési sebesség. Szerintem, az a mai világban is több mint elég, ha nem terrás adatforgalomra vágysz ;)

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz Pinya007 #856 üzenetére

    Kérdés mikor raktad utoljára újra a winfost?
    Szerintem összeakadt valamelyik progiddal.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz Pinya007 #858 üzenetére

    Szerintem magával a vistával :DD

    Na jó nem tréfálkozok, mert megárt az egészségemnek.

    Volt itt néhány hozzászólássam ezelőtt olyan, hogy mi történik, ha egy modemet először dugunk fel gépre.
    Nem vagyok teljesen benne biztos, de amit én leszűrtem, az valami olyasmi, hogy először egy win xp -s gépre érdemes rádugni, után fog csak a vistán menni. Ne kérdezd, hogy mi-hogy-miért, mert ez nem az én asztalom, másén, pedig nem turkálok.
    De egy próbát megér, hogy elslatyogsz egy gépig, amin xp van, rádugod, majd a sajátoddal is megteszed. A vistával több problémája is akad a modemnek sajnos.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz dchard #873 üzenetére

    Nekem volt valami adatforgalom számlálóm, csak azt a GPRS-es nettel használtam. Volt valami baja, még a pannonos netemmel, mert néha volt egy-egy ugrás az adatforgalomban, ami nem csak nálam jelentkezett, hanem a szolgáltatónáll is. Az pedig hozzá tartozik a történethez, hogy amikor otthon laktam, úgy kellett a térerőt összekaparni. Mondjuk ez a helyzet azóta se javult, mert egyik szolgáltatót sem érdekli a dolog. Szóval ha valaki kihívást akar, az költözzön olyan helyte, ahol a toronyra a rálátást egy belógó hely takarja, és egy kanyargó völgyben van, ahol bármilyen rádióhullámot csak 1x-es 2x-es 3x-os visszaverődésből kaphat. Emlékszem gyerekkoromban apával antenna építés volt a hobbink megépítettük, majd eladtuk, mert nálunk nem volt jó, a szomszédoknál, meg tökéletesen működött.
    Na szóval otthon a térerő úgy működik, hogy leülve van, felálva nincs, az ágy egyik végében van, a másikban nincs.
    Na szóval átnézem a utils-os cuccaimat, hátha megvan még valamerre az adatforg számláló.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz matt ferrit #889 üzenetére

    Mindenkinek:Nem tudok egyszerre sok hozzászólást elolvasni, ezért bocs ha több is lesz egymás után.

    Én anno pannon250-el neteztem mobiltelón keresztül, és nekem is előfordult, hogy 5-10MB nyit ugrott a független számlálóm, majd 2db futott párhuzamosan, és mindkettőn jelentkezett, majd 2-3 napra az esetre kaptam az sms-t, hogy elhasználtam az összes adatforgalmamat, és xx HUF/MB-ért netezhetek tovább.
    Szóval a pannonál vigyázni kell, mert nem járnak el mindíg korrekten. Mondjuk ez mindháromra igaz.
    Csak azért foglalkoztak velem, mert üzleti előfizető vagyok, és egy 800 fős flota tagja. Nekem rendbetették a dolgokat, amúgy iszonyú lusták.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

Új hozzászólás Aktív témák