Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz basaharc502 #182287 üzenetére

    xilox az vszeg én voltam.
    Az fontos, hogy csak akkor terhelj érdemben ha elhagytad ~24hja és még mindig nem fáj, nincs gyulladás. És persze fokozatosan. És ha 2nap után nincs érdemi javulás nem érdemes tovább szedni.

    ~2hete hallottam egy storyt átjött beteg hogy szarul érzi magát de azért heti 3* gyúr mert az azzért kell. Nagyvérkép CRP, sejtszétesés... masszívan magas. Hogy a fenébe edzett ilyen vérkép mellett heti 3*. Hát a "hülye" tolja hetek(lehet hónapok) óta nem kicsit az algopyrint. Vérkép átnézés után akkor most irány korház. Erre a válasz kb annyi volt hogy van háziorvosa elmegy. Elment. Az beküldte kórházba bent is fogták azonnal és ha nem megy orvoshoz hanem tovább tolja pár hétig/hónapig az algopyrint csúnya vége lett volna.
    És az ilyen nem ritka. Dolgozni kell mert pénz, du gyerek.... ahogy a reklámban van "Nincs idő a fájdalomra"

    Szóval fájdalomcsillapító, lázcsillapító, gyulladáscsökkentőt... csak átmenetileg. A xilox pl szuperjó és rengeteg mindent megold de ha nem oldja meg 3nap után akkor irány az orvos. Hosszú távon a problémák elfedése nagyon káros.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák