Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz stellaz #106648 üzenetére

    Igen, leginkább a nagy áramú végcsöveken - én 9-10 hónap után kénytelen voltam a hangszórós rendszer végcsöveit cserélni (6L6GC). Ezek névleg mindössze 1000 üzemórás csövek, simán működnek persze tovább is, csak csökken a katódemissziójuk. 2000 óra után vettem észre hogy már nem olyan félelmetes a dinamika, valahogy "punnyadtabban" szólnak. végül 3000 órát használtam őket, épp most cseréltem frissekre, pár óra bejáródás után megint volt félelmetes dinamika meg minden. 3000 üzemóra után (nálam napi 12-14 órát van bekapcsolva mindenem, ráadásul ugye A-osztályban folyamatosan a maximális áramon járnak a csöveim) lb. 25%-kal lett kevesebb a katódáram - ez jól észrevehető hangban is.

    A kis előerősítő csövekkel sokkal jobb a helyzet, a szokvány "népi" ECC83 /12AX7 is kibír 4-5000 üzemórát, az általam kedvelt ipari E88CC-k meg 10 ezer üzemóra alatt is max. 10%-ot gyengülnek, és ezt a gyártó is garantálja rájuk. Na meg aki heti pár órát tartja bekapcsolva, annál 20 évig is eldöcöghetnek komolyabb romlás nélkül. :K

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Új hozzászólás Aktív témák