Hirdetés

Aktív témák

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Széltoló #2549 üzenetére

    Oké, itt a kifejezésen vitatkozunk.
    2542 a Te hsz-ed(ként jelenik meg az én gépemen) és abban azt írod, hogy "perverz élvezet" 100K-t elkölteni.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz S80_f_index #2524 üzenetére

    "Vannak korrektek is, pl a cégekhez kijáró KAM-ok sem engedhetik meg maguknak, hogy átcsesszenek ügyfeleket..."

    Ez lényeges! Ott egy szakmai kontroll van a munkájukon egy könyvvizsgáló, vagy egy könyvelő. Meg sem tehetnék hogy elhülyülik, vagy valótlant mondanak, elhallgatnak. Szakmai környezetben sokkal nehezebb hibázni. Én is jobban szeretem a céges ügyfeleimet.

    Ha nem szakmai a környezet, Te döntöd el megteremted-e a szakmaiságot, vagy elbohóckodod.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz picikepicike #2530 üzenetére

    Én inkább ezeket a hsz-eket vizsgálnám. :U

  • g@bo

    nagyúr

    válasz azigazforest #2546 üzenetére

    " Te miért kapod a gempát? De mi az hogy kapod? Én spec nem mindenért fogadom el a gempát. Nem vagyok rászorulva. "

    nem vagy rászorulva? minek melózol?

    én elfogadom, sőt, amiért megdolgoztam, el is kérem...

    én nem jópofizom senkivel, a melóért fizetség jár, úgyanúgy, mint aki nem dolgozik, ne is egyék elv alapján, a semmiért, nem jár semmi.

    a mosoly az ügyfélre, a tisztességes hozzáállás, a korrekt tájékoztatás a te befektetésed, ami vagy megtérül vagy nem, remélhetőleg igen.

    viszont megélhetés szempontjából, a hiéna üzemmód a nyerő.

    ez magyarország.

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz azigazforest #2550 üzenetére

    Kissé érthetetlen számomra:Nekem bezzeg idetámasztottak egy 3 oldalas analízis lapot, amiről még az is kiderül, hogy nem kér elég információt ahhoz, hogy objektíven eldönthessük az ügyféllel közösen gondolkodva, az ügyfél most akkor veszélyben van ha aláírja az interjú eredményét és a tanácsaimra hallgat, vagy rám bízhatja magát.
    Láttál arra utaló jelet,hogy én az általam vázolt utat egyedüliként tűntetem fel vagy bármelyik másiknál előnyben részesítem? Most is az egyén választ...És bizony bőven a rendelkezésére álla,nnyi információ,hogy eldönthesse vállal-e nagyobb kockázatot,mint eddig a pénzének egyik részével vagy sem.
    Mióta valamelyest belekeveredtem ebbe a világba egyre inkább rájövök,hogy nagyrészt találgatásokon-okoskodásokon nyugszik a tőzsde(főleg rövid távon),de erről hallgatnak,ellenben különböző mozgásokat oly profin tudnak tálalni-főleg utólag.
    Sokan hallhattak a (talán) kóreaiak papagályos viccéről,amikor egy madár húzott a kalapból papírokat és bizony ezzel a nagytudással összeállítot portfóliójával talán 10 ből a negyedik lett- igen ám csak a többiek brókerek voltak...:-)
    Szóval én nem gondolom,hogy átlag emberek nem tanulhatják meg vagy nem kísérletezhetnek kedvükre, ha anyagi lehetőségük engedi-sőt ebben az esetben egy kis pénzzel megszerzett negatív tapasztalat a későbbiekre nézve még építő is lehet.
    Számomra ebben a műfajban csak az eredmények beszédesek,mert én is képes vagyok magyarázatot adni bármelyik mellényúlásomra.
    nem kéne e kicsit óvatosabban lépkedni?
    senkit nem hívtam magammal,csak a lehetőséget adtam meg.
    Tiszta kép?
    Én nem agitálok,nem akarok beszervezni senkit alám,fölém,mellé és,NEM VAGYOK ÖNZETLEN,mert örömömet lelem abban,ha valakinek sikere van,ami megint csak az én perverzitásom,hisz abban a sikerben talán én is benne vagyok kicsit,de bizony anyagi érdekem nincs a dologban.(ez nem azt jelenti,hogy akinek van az önzőbb,mint én)
    Ha eddig nem láttad, ne pakolj fel, nem támadni akartam. Ha annak vetted, felőlem védekezhetsz...
    Még mindig hivatkoznék az első hozzászólásodra,melyben a tisztességtelenséget pendítetted. Nincs szűkségem sem támadásra sem védekezésre,de mint látod van véleményem:-)

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz azigazforest #2551 üzenetére

    Kontextusból kiemelni szövegrészt? mh...
    100 ezer forintot eljátszása bőven adhat annyi perverz élvezetet,hogy megérhesse- a tapasztalat szerzésről nem is beszélve.
    a tapasztalat szerzésről nem is beszélve- csak,hogy nehogy félreértsd mire gondoltam...

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz cellmass #2555 üzenetére

    A szerdai zárónál 40 forinttal többet adtam volna érte,de nem adták...:-))
    Rajtunk a felzárkózás kényszer:-)

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz g@bo #2554 üzenetére

    Nehéz nálad kijutni a skatulyából

    Pedig ha tudnád mennyire egyetértek veled

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Széltoló #2556 üzenetére

    "És bizony bőven a rendelkezésére álla,nnyi információ,hogy eldönthesse vállal-e nagyobb kockázatot,mint eddig a pénzének egyik részével vagy sem."

    hát hogyismonnyam. nekem nem volt elég, de én egy olyan kekec ÜF vagyok, te pedig nem mértél fel semmit.

    "Én nem agitálok,nem akarok beszervezni senkit alám,fölém,mellé és"
    juhuhúúúj. ez tudod miért fájt? privátban megbeszélhetjük

    A legolcsóbb árucikk a jótanács

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz azigazforest #2560 üzenetére

    hát hogyismonnyam. nekem nem volt elég, de én egy olyan kekec ÜF vagyok, te pedig nem mértél fel semmit.
    Nem is fogok,mert a hasonló problémákat lényegesen egyszerűbben elrendezem:egyetlen kérdés.:-)
    Egyébként nekem ebben az esetben nem kell kérdeznem(nem is tettem),hisz szándéknak kommunikált érdeklődésként mutatott Csaba kérdése.

    "Én nem agitálok,nem akarok beszervezni senkit alám,fölém,mellé és"
    juhuhúúúj. ez tudod miért fájt? privátban megbeszélhetjük
    Privátba? Még mindig volnának privát dolgain?
    Az én jelzéseim- válaszaim eddig is egyértelműek voltak.
    A fájdalmaid- sérelmeid, nem az én asztalom.
    Rosszul közelítettél, én ezt már az elején elmondtam,de ennek ellenére tovább fírtattad,pedig félreérthetetlen választ adtam.
    Az ismerőseimet én választom meg és nem csak ők választanak engem,de ebben a műfajban vagyok olyan szerencsés helyzetben,hogy a főnökömet is megválaszthatom és annak bármelyik utasítását figyelmen kívül hagyhatom- maradnék is ennél az eddig tűrhetően alkalmazható módozatnál.

    A legolcsóbb árucikk a jótanács
    Csak azt nem mindegy,hogy milyen célzattal bocsájtják áruba.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Széltoló #2561 üzenetére

    "Csak azt nem mindegy,hogy milyen célzattal bocsájtják áruba."
    A szándék is egy dolog - teljesen jóindulatú vagyok. A felelősséget csak akkor firtatjuk, ha Bnetes az illető?
    :)

    Csak légy következetes, aki nem egyszer kritizált meg felületes üzletkötőket.

    "Nem is fogok,mert a hasonló problémákat lényegesen egyszerűbben elrendezem:egyetlen kérdés."

    többször kiderült hogy ez nem elég mindenkinél (a tiszteletben tartható legjobb szándékod ellenére sem)

    [ Szerkesztve ]

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz azigazforest #2562 üzenetére

    A felelősséget csak akkor firtatjuk, ha Bnetes az illető?
    :)
    Ez valahol- valaha felmerült velem kapcsolatban?

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz azigazforest #2562 üzenetére

    többször kiderült hogy ez nem elég mindenkinél (a tiszteletben tartható legjobb szándékod ellenére sem)
    Úgy gondolom,hogy ez is habitus kérdése:számomra az elmondottak többet ének,mint a bárki által kérdések alapján kielemezettek.

  • csaba54

    tag

    válasz azigazforest #2540 üzenetére

    el szaladtam egy kis pénzt csinálni,így nem tudtam reagálni előbb,bocs

    .......Csabi, most egy kicsit átgondolnád, mire vállalkozol? Vannak konkrét indokaid hogy miért vágj bele, vagy csak ki akarod próbálni?...

    így harmadik nekifutásra,- mert hogy közben továbbgondolva amit írok rájövök,hogy ez így nem jó és sortörlés - valahogy nem is olyan egyszerű
    akkor most inkább darabonként:
    adott egy szerintem a kapzsiságot és a bukástól való félelmet velejéig kihasználó rendszer,ami lehetőséget ad az arra hajlamosoknak,hogy következmények nélkül juttathassanak padlóra anyagilag,akit csak tudnak
    aztán olvasom,hogy széltoló hónapok alatt realizál 30%-ot ugyanebben a rendszerben
    a kettő ellentéte még bosszantóbb,mint maga a szemétség ténye,mert itt a példa lehet jót is jól is
    ez a kőr motivált még több gondolatot is mint pl.:
    abszolut nem tudok hinni ennek a hosszutávú befektetésnek az ígért plusszaiban
    ennyi átvágás,-ha probléma merül fel ,egymásra mutogatás után,-elveszett a bizalmam és főleg ekkora időintervallumban még inkább lesöpörhetik magukról a felelősséget,ha egyáltalán még lesz aki
    így nem tünne rossz ötletnek meg nézni járható-e az "öngondoskodásnak" eme formája,vagy ez csak széltolói privilégium és hogy ez megér-e 100ezret? azt hiszem ennek a több 10szeresét nem kerestem meg azzal,hogy nem tudtam ezen az egészen átlépni és megmérgezte a napjaimat, éjszakáimat,szinte ez lett a központi gondolatom hosszú hónapokon át,mind-mind az üzlet rovására
    de nem egy kis fejsze az tény és kérdéses megéri-e a ráfordított időt amit a sokkal nagyobb volumenű tevékenységemtől venne el,hiszen ott nagyságrendekkel nagyobb a tét

    nézegettem flesh írásait a" tuti hosszútávú befektetés" stb. levezetések, ismertetések,példák,tanácsok a 200 vagy 300 napos indikátor,-hozzászóló szerint 10-20napos,másik szerint ha ez ilyen egyszrű mindenki milliomos lenne,- mit mondjak még forgattam is a laptopot,az oszlopokat gyertyákat mustrálva hát ha közelebb kerülök és amilyen pipa leszek ha valaki nehézkes,ebben valahogy én lettem az ajándékbolti elefánt

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    válasz fischerrc4 #2535 üzenetére

    .......Arra is gondoljatok, hogy az "ügyes üzletkötő"-nek sem jó, ha megszűnik egy szerződése (az elején), mert kemény levonásokkal jár...

    azért ez nem ilyen egyszerű (az elején) nem is tudja mije van a legtöb ,mert ha tudná bele sem ment volna,vagy mint említettem,apukát figyelmeztettem átkéne váltani a portfólióját biztonságosba, mert most nagy esések vannak és már két eseményel minuszosabb,hogy hagyta ahogy van,az ő tanácsadó lánya tudja mit kell csinálni-volt a válasz
    a példákból svenskánál van bővebben

    Az üzletköző nem érdekelt abban, hogy a megkötött szerződései ne fussanak végig.

    a jó hírén kívül mi baja lehet,és ez hánynak fontos a jutalékkal szemben?

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    válasz S80_f_index #2523 üzenetére

    ....Nem volt egyébként egy buta gyerek, de kb. ott szembesült pl avval, hogy van évfordulós kezdeti egység elvonás...
    én emeltem ki az elvonás szót ami számomra azért érdekes ,mert most hallom először és ha ezt csak egyszer is hallom, annyi az egész öngondoskodási ,megtakarítási dumának
    mert levonni abból lehet ami van,mégha kevés is és általáben a lezárt ügy kapcsán
    elvonni meg persze,hogy akár az elején is érdektelenné válva az ügy sikerességében,amely ügyekre pedig már nem szoktam időt pazarolni

    Szóval a srác a mamájának kötött, nyilván az egyik legszarabb módozatot, magas GHBÖ-vel, tele kiegészítőkkel, mintha tényleg jól meg akarta volna szivatni...

    tényleg nem kötöszködni akarok,csípem a stílusod,még ha nem is akarod elfogadva megérteni a gondolatmenetem ,
    létezhet szivatós konstrukció is?
    már az ilyen kombi hiteleken meg egyebeken kívül is?

    visszatérve az eredeti az alap problémámhoz
    lenne még egy példám a gondolat menetem védelmében:
    a kéregető hajléktalanban már egy jó szóval is bizalom ébreszthető, aminek egyenes következménye lehet az ingyen dolgoztatás valami eldugott tanyán, odacsalva mindenféle igérettel vagy a koldus maffia,ahol le kell adnia az összekoldult pénzt
    itt is egy szituáció adta lehetőségre épültek rá,használják ki adott lehetőségeit és mi mondhatnánk nem kell odajutni,miért nem vigyázott jobban,stb.

    [ Szerkesztve ]

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    válasz azigazforest #2537 üzenetére

    ...azigazforest
    (újonc)[B]Tehát le kell vizsgáztatni az ügyfelet. Én is csak ezt tudnám javasolni arra, hogy kölcsönösen kizárjuk a félreértéseket[/B]
    ha az egyik nagy taps után ezt felvetnéd Seregélyesen úgy egyenesen a főnöknek címezve,hogy itt a lehetőség az igazi megújulásra,hogy végre kifoghassa a szelet a brokernet támadók vitorlájából???!
    hisz már gyüjtött eleget ahhoz,hogy lehessen egy tisztességesebb a hozzád hasonló ügynököknek-tanácsadóknak is presztizst adó hivatás

    [ Szerkesztve ]

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    válasz azigazforest #2541 üzenetére

    ....Csabi, szerintem a bent lévő pénzedet elég lesz rendbe tenni...

    köszönöm a velem való törődést én is küldök valamit
    úgy látszik nagy ,nem ment át

    [ Szerkesztve ]

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    többször szóbakerült,hogy a bnetes tanácsadónak nincs jogosítványa a portfóló kezelésre csak figyelemfelkeltés és az ajánlat ismertetése a feladata
    a B-RICH-em nézegetése kapcsán találtam ezt a bnet honlapján
    széna vagy szalma?!
    A BROKERNET Csoport nem csak közvetíti a megfelelő termékeket, hanem annak menedzseléséről is gondoskodik
    BROKERNET - Iránytű a pénzügyekben

    [ Szerkesztve ]

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • S80_f_index

    csendes tag

    válasz maholnap #2533 üzenetére

    2 dolog nagyon tetszik a posztból, mely a figyelős cikket boncolgatja:

    1., " Teszteld: például kérd meg a bnetes ügynököt, ha zargat, hogy számolja ki az általa ajánlott megoldásba építve pl. tízmillió forint garantált haláleseti biztosítási összeg árát, vagy kérdezd meg, hogy az általa ajánlott pénzügyi termék az azt menedzselő biztosítónál milyen név alatt fut, és mi a testvér-termékek között a különbség! " - általában technikai tus

    2., Szerintem is írtó száni és béna a Bnet reagálása a Figyelő cikkre. Mondjuk a "kérdéslista" eléggé durva, azt azért megnézném, hogy melyik biztosító vállalná be A-Z, hogy mindent korrekten megválaszol belőle (nb. a válaszok természetesen érdekelnének engem is)

    Svenska80

  • S80_f_index

    csendes tag

    válasz maholnap #2534 üzenetére

    :) köszi

    (vallomás: nem mindig vagyok asszertív, bár gyári adottságaim miatt is eléggé jól megy - perpill most is van olyan üf. akivel nem vagyok hajlandó leülni - szökőévente van ilyen, de van)

    Svenska80

  • S80_f_index

    csendes tag

    válasz csaba54 #2567 üzenetére

    előljáróban: nem veszem kötözködésnek. :)

    vitázni szeretek, és tisztelem azt, aki képes érvelni az általa képviselt álláspont mellett.

    az elvonásra és a szivatós konstrukcióra is nagyon szívesen reflektálnék, kérdés az, hogy:
    -nem szándékom az OFF-olás
    - mennyire kíváncsi a többi olvtárs biztosításelméleti fogalmakra, illetve az UL-ek költségszerkezetére
    fentieket leszámítva, privátban, nagyon szívesen leírom Neked evvel kapcsolatos gondolataimat.

    (egyébként meg igen, a szivatós konstrukcióra, pl. szerintem az eléggé az, ha 4 év után egy szerződésnek a vv értéke még mindig negatív...)

    Igen, egy kéregető hajléktalant jó szóval, piával-kajával bepalizhatok rabszolgának. Én sem akarok kötözködni, de a hajléktalanok igen jelentős része - és akik rabszolgának bepalizhatóak, nos azoknak szerintem 100% - a mentálisan sérült, beteg ember. Nem képes felmérni saját helyzetét, tetteinek súlyát.

    Nekem valahogy nem születik meg az egyensúly a pénzügyekben járatlan vagyok és a nem veszem a fáradtságot, hogy az ÁSZF-t (vagy annak megfelelőjét) legalább egyszer elolvassam és megpróbáljam értelmezni típusú ügyfelek között.

    És tényleg lehet, hogy elfogult vagyok, vagy türelmetlen.....
    Csak magamra tudom vonatkoztatni, nagyon szeretnék egy Cougart venni, de közöm nincs az autószereléshez. Elmegyek egy kereskedőhöz, és megbízom benne, hogy nem egy ipari hulladékot tol a fenekem alá, vagy kerítek egy megbízható szakit, akinek van n+1 referenciája, vagy megtanulok autót szerelni. :)

    Svenska80

  • csaba54

    tag

    válasz S80_f_index #2573 üzenetére

    ...Csak magamra tudom vonatkoztatni, nagyon szeretnék egy Cougart venni, de közöm nincs az autószereléshez. Elmegyek egy kereskedőhöz, és megbízom benne, hogy nem egy ipari hulladékot tol a fenekem alá, vagy kerítek egy megbízható szakit, akinek van n+1 referenciája, vagy megtanulok autót szerelni.

    ebből a felellásból teljesen érthetőek a hsz-eid most már értelek
    az én teóriám viszont abból indul ki és félek ez az általánosabb,hogy nem az ügyfelek akartak maguknak egy befektetéshez kötött biztosítást aminek már sokan a nevétől is megijednek,hanem akikben hittek ajánlottak nagyrészüknek egy jó biztosítást öregkorukra a befektetési rész miatti kockázatot ügyesen elhallgatva
    amelyik ügyfél minden előzetes tájékozódás nélkül szerződés kötést kezdeményezett azzal szemben megértem az álláspontodat de kérdem én hány ilyen lehetett, elérheti az 1ezreléket? ezt neked kell tudni te foglalkozol velük
    az autószerelők is megérnének egy blogot vagy talán az egész szolgáltató ipar vagy úgy ahogy van az emberi kapcsolatok,jobb bele sem mélyedni
    jobb a félig tele mint a félig üres pohár megközelítés

    [ Szerkesztve ]

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz S80_f_index #2571 üzenetére

    "tízmillió forint garantált haláleseti biztosítási összeg árát, vagy kérdezd meg, hogy az általa ajánlott pénzügyi termék az azt menedzselő biztosítónál milyen név alatt fut, és mi a testvér-termékek között a különbség! "

    10M GHBÖ díja kimazsizható az ÁSZF táblázatából és ugyanonnan kiolvasható, hogy lehet-e egyáltalán ekkora.

    Ha ismerem a testvér-termékek nevét, precízebb ajánlatot tudok adni az ügyfélnek?

    Ezeket miért gondoljátok olyan frappáns tesztkérdésnek? nem dönt el semmit (de talán az első azt, hogy olvasta már az ASZF-et)


    "írtó száni és béna a Bnet reagálása "

    Én a Bnet reakciót teljesen átérzem és szerintem sem kellett volna többet mondaniuk. Amit mondtak, teljesen igaz. Egy japán közmondás szerint: "Az igazi halász nem bizonygatja, hogy halász..."

    Mielőtt elkezdi bárki rám dobálni a rohadt tököt, utolsó kívánságként hadd mondjam el, hogy itt csak elveket védek, nem a Bnetet. Én is megnézném, hogy melyik biztosító jönne oda, hogy A-Z-ig kihozza magát bajnoknak. Ugyanis, lehet hogy volt baja a cikkírónak a Bnettel is, de közben észre sem vette, hogy az összes közvetítőt támadta és az összes biztosítót. Nem a Bnettel van itt kizárólag baj, hanem a pénzügyi kultúrával a vevői és az eladói oldalon egyaránt.

    A mi legnagyobb problémánk, hogy semmi ráhatásunk nincs ezekre a dolgokra, egyikőnk sem dolgozik a PSZÁF-nél, nem hozhat szabályokat. Még ha biztosítónál vagytok 1-2-en, vagy szakmaiságot akartok belevinni, akkor is csak fogaskerekek vagyunk a gépezetben és mindannyian csak a saját magunk szintjén tudunk tenni azért (nem ellen!), hogy jobb legyen.

  • maholnap

    csendes tag

    A Figyelő szinte minden kérdését meg lehet válaszolni egy kis piaci információval és tapasztalattal felvértezve, talán az utolsó kérdés kivételével (jutalékvisszaírás mértéke), bár arra vonatkozóan - aki hasonló területen dolgozott már csapattal - tapasztalati számokat lehet találni. Egyébként az egyik legjobb minőségi mérőszám. (Mely mérőszámot ugyanúgy ki lehet játszani, mint a THM-et a bankárok, itt például a díjmentesített szerződés - ugye - nem számít sztornónak... Nos, van a bnet partnerei közt egy, akinek az UL-jeinél nagyságrenddel lehet(ett) díjcsökkenteni, és visszaírás nélkül díjmentesíteni. Vannak olyan sztárbrókerek, akik ezzel a módszerrel lettek az mlm-piramis csúcsán fél év alatt...)

    Nézzük csak az árrés és a jutalék, költség témát: nem győzöm hangsúlyozni, hogy egy éves rendszeres befektetési számla (UL) jutalékát nem az első éves befektetéshez kell mérni! Egy szakaszos felépítésű tőkeszámla, ha pl. az éves rendszeres befektetési összeg 300.000, akkor az nem egy 300.000 forintos befektetés, hanem húsz éves futamidőnél az bizony egy hatmilliós befektetési konstrukció! Nos, ha feltételezem az éves befektetés mértékének 100-150%-ának jutalékként történő kifizetését, akkor ez hatmillióra vetítve 300-450 ezer forintos jutalék. Ugye, így már 5-7,5% jutalékról beszélünk. Ez miért lenne magas?!

    (Az megint más kérdés, hogy volt, akinek a kóklerbróker azt mondta, hogy az egyetlen millióját egy UL-be kell fektetni, és "csak két évet kell befizetni", sőt, a hozamot is tutira ígérte a múltbéli hozamok alapján 2007-ben).

    Most végig néztem a figyelő-kérdéseket, nos, mind - többé-kevésbé pontosan - megválaszolható egy kis internetes gooooogle-izással.

  • maholnap

    csendes tag

    Kár, hogy a figyelőcikk és a köztudat is összemossa a jutalékot (azon belül a kötésért járó jutalékot és az ügynökség (brókercég) jutalékát, amiből osztanak az MLM-piramison belül), és a különböző költségnemeket. A költségekről készülök írni még a blogomban (koklerbroker blog), mert szeretném láttatni, hogy igenis, van, ahol, és van, akiknél jó megoldás az UL, ráadásul nem is drága, ha arra használják, amire az való, de a jutalékok területe nagyon más.

    1.) Képzelj el egy egy összegű befektetést, mondjuk 10 évre. Befektetsz tíz évre egymillió forintot, és valamilyen egy összegű megoldásba rakod. A PSZÁF és a biztosítási feltételek weboldalai aprólékos pontossággal megadják a szóba hozható konstrukciókat, költségnemekkel (árrés, kezelési díj, jutalék, levelezési díj, kivonás költsége, stb.). Nagy vonalakban az adás-vételi árrés, a kezelési költség, és egyéb kisebb költségekkel együtt mindenestül a legjobb megoldások éves átlagos költsége 2-2,2% között marad. Ez drága? Ez néhány (2-7 db) oda-vissza kötés a tőzsdén, és töredéke annak, amit pl. egy fizikai aranyba, vagy ingatlanba történő befektetés jelentene szintén 10 éves távon. Ja, és UL-ről van szó!

    2.) Nézzük az éves rendszeres befektetési számlák költségeit! Legyen befektetve tízmillió forint húsz év alatt úgy, hogy minden évben 3-400.000 forintos rendszeres befektetés, valamint az eseti alszámlán kettő-négymillió forintos külön befektetés dolgozzon. Tehát nem egy összegben kerül oda a tízmillió, hanem apránként gyűjtjük oda. Egyrészt óriási dolod, hogy kerül valahová valamekkora összeg! (egyébként elköltenék másra, eltapsolnák), és ne feledjük, hogy naponta egy doboz cigi áráról beszélünk! Nos, ennek a fajta befektetésnek is körülbelül - közvetítőnként és termékenként eltérően, de hűségbónusszal korrigálva átlagban kb. - évente 2,5-3% költséggel számolunk éves átlagban. Mondom, húsz éves futamidőről, néhány százezres éves rendszeres kötelezettségről, és néhány milliónyi eseti alszámláról beszélünk.

    És külön, megint egy újabb 3.)-as pontban a kötésért, és állományápolásért járó jutalékok kérdése:

    Az első pontban az egymilliós egy összegű befektetés ügynöki jutaléka 20-25 pityonka (nem forint, hanem pityonka!!). A szakaszos tőkeszámla jutaléka pedig - szintén azonnali 100 pityonka. Nos, itt jön a dolgok érdekessége! Mindkettőt alkalmanként menedzselni kellene (de ha nem, hát nem, vannak olyan eszközalapok, ahol garantált hozamok vannak, vagy előre meghatározott kockázat-hozam összefüggések menedzselik a pénzt. A jutalék, amit kifizetnek érte a kötő munkatársnak, az MLM-pozíciótól (vagy ha nem mlm-rendszerrel működik a cég, akkor jutalékkulcstól) függően pityonkánként 400-3500 forintot fizetnek ki. Ez csaknem tízszeres különbség! Értsd úgy a "fizetnek ki" kifejezést, hogy a bróker cégnek közel 4000 forintot fizetnek ki jutalékként, a kötő munkatárs - sok mindentől függően - megkap belőle 400-2800 forintot pityonkánként. Ha kezdő, akkor 400 körül kap, és fölötte szétosztódik a piramisban a többi kb 3000-ig, az afölötti rész elmegy adminisztrációra, szórakoztatásra, rezsire. Sok ügynökség visszatart néhány százast (pityonkánként) arra, hogy a későbbi állományápolást, ügyfélkommunikációt abból finanszírozza.

    Tehát egy haladó, magas pozíciós mlm-ügynök, vagy egy magas jutalékkal dolgozó kötőgép valóban képes megszerezni egy folyamatos díjas szerzőésért az első egy éves díjat. Az állítólagos sok tízmilliós, esetenként százmilliós havi jutalékok ritkán vannak: a nagy hálózatot "üzemeltető" mlm-guruk kapják, a csapatuk forgalma utáni vezetői jutalékként (aki látott már mlm-rendszert, az tudja, aki nem, az meg nézzen utána). Kötésért, szerzésért, állományápolásért keveseknek adnak hétjegyű jutalékot, de nem ritkaság. Aki kötési jutalékként hétjegyűt akaszt, és nem egyessel kezdődik, az kötőgép, és szinte biztos, hogy nincs ideje az ügyfeleire. És van az az egyre ritkább eset, amikor inkorrekt tájékoztatással, túlkötéssel, becsapással ér el valaki magas pityonka-számot, és magas pozícióban ezt magas jutalékkal szorozzák - de néhány év alatt kikopik a szakmából, mert már értékelik az ügyfélkör minőségét, elégedettségét, megmaradási arányát, sztornó-hányadát, stb. Szóval tisztul a szakma (na jó, elég lassan, de mégis).

  • S80_f_index

    csendes tag

    válasz azigazforest #2575 üzenetére

    "10M GHBÖ díja kimazsizható az ÁSZF táblázatából és ugyanonnan kiolvasható, hogy lehet-e egyáltalán ekkora."

    igaz, az első havi tényleg nem kihívás :) , menet közben már szoktak lenni problémák...
    a halálom, amikor minimum éves díjjal kötnek UL-t 15-20x GHBÖ-vel és legalább 2 kiegészítővel...Maaargit....noooooormáááááááliiis? Láttam olyan UL-t, ahol emiatt a 4. évforduló után is még negatív volt a vv érték!!

    "Ha ismerem a testvér-termékek nevét, precízebb ajánlatot tudok adni az ügyfélnek?"

    Hm. Érdekes kérdés. Saját viszonylatomban felvázolva a szitut, az a helyzet, hogy a biztosító saját, függő ügynökhálózata által kínált UL-ek ugyanazt tudják, mint a Bnettel közös termékeink, viszont jóval alacsonyabb költséggel (a választható eszközalapok körében sincs különbség). Te ennek a biztosítónak az UL-jeiből az ügyfélnek melyiket ajánlanád?
    Nyilván nem dolgozol magad ellen, különben sem feladatod, hiszen nem alkusz vagy.
    Szóval ha ügyfél szempontból nézem, akkor jópont, ha tudod (és el is mondod!), hogy van ugyanilyen fasza termék, csak nem Bnetes.
    De mint Bnet üzletkötőtől, hülyeség elvárni, hogy magad ellen dolgozz, másfelől meg ahhoz, hogy az általad értékesíthető termékek közül az ügyfélnek a legmegfelelőbbet ajánld, ahhoz valóban nem kell ismerned a testvér termékek nevét.

    Ollé, gondolhattam volna, hogy a könnyelműen kimondott/leírt véleményem érzékenyen fog érinteni.
    Kibicnek semmi sem drága. :)
    Nos, az írtó szánit és bénát arra értettem - tkp ez a feeling töltött el, mikor elolvastam a cikksorozat második részét (sajna az elsőt nem volt alkalmam, de ha esetleg valakinek megvan, szívesen venném, ha megosztaná velem), hogy basszus ezeket gyomrozzák istenesen és közben meg feltett kézzel állnak.
    Azt gondolom, hogy a Bnet eléggé kellemetlen csapdába esett evvel a Figyelő afférral.
    Nézem a 12 kérdést, és hát vannak közte szerintem eléggé kényes/elfogult kérdések is....
    Azért megnézném szívesen, hogy mit szólna az OVB, a Bridge, az MPK, az UFS, és mások, ha tőlük is lekérnék ezeket az adatokat.
    Szerintem a Bnet ebből a csapádból nagyon nem jól jött ki...
    (nekem a kombihiteles ügyfelek száma hihetetlenül, már-már valótlanul alacsonynak tűnik....)

    [ Szerkesztve ]

    Svenska80

  • ftp

    csendes tag

    Annyit tudok a ÍBrokernetről hogy BNET rendszámú autóik vannak de úgy mennek az M7-en (300.000 Ft-os kategória) hogy a színüket nem tudom megmondani. Persze ha 2 millát tesz zsebre a biznisszel ahová siet akkor énis beérném 1,7-el :). Lehet hogy ők is úgy számolnak. Bele van számolva a marzsinba.

    Azt értem hogy villanymotor, csak mi hajtja???

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz S80_f_index #2578 üzenetére

    Már az előző írásodban is bántotta szemem,hogy számodra ez a bizonyos 4 év szentség,de talán nem ártana foglalkozni a tőzsdei környezettel is,hisz előfordulhatott,hogy valakinek mondjuk márciusban volt 4 éves a biztosítása,ebben az esetben is legalább nullás kellene,hogy legyen?
    Láttam olyan UL-t, ahol emiatt a 4. évforduló után is még negatív volt a vv érték!!

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz S80_f_index #2578 üzenetére

    viszont jóval alacsonyabb költséggel
    ezt azért bizonyítani kéne,mert így hajlékony...

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz S80_f_index #2578 üzenetére

    gyomrozzák istenesen és közben meg feltett kézzel állnak.
    Lehet,hogy más testfelépítésűek és edzettebbek a többi versenyzőknél vagy egyszerűen más taktikát választottak- elég lesz egyetlen ütés és az ellenfél fekszik.
    Elnézést,hogy külön reagáltam a kiragadott részekre!

  • S80_f_index

    csendes tag

    válasz Széltoló #2580 üzenetére

    4 év szentség? - boccs, de ezt nem értem.

    Mellesleg a nálunk köthető (lécci ne asszociáljatok a Bnet-re - köszi :)) ) UL-ek különös feltételeiben rögzítve van, hogy amennyiben a szerződés 4. évfordulóját követően még van el nem számolt terhelés, akkor a biztosító felmondja az UL-t (logikus, negatív vv értékkel nem érné meg neki fenntartani).

    A rossz allokáció csak egy tétel a sok közül, hogy miért negatív a vv érték 4 év múltán is...

    Nem akarok senkit halálba untatni, nyilván mindenki tisztában van az el nem számolt terhelések fogalmával és azok érvényesítési módjával...

    Svenska80

  • S80_f_index

    csendes tag

    válasz Széltoló #2581 üzenetére

    Tisztelettel javaslom összevetni mondjuk a K6107 Aranyeső Plusz, illetve mondjuk a K6106 Quorum különös feltételeit.
    Különös tekintettel az alábbiakra:
    - kezdeti egység képzés módja
    - jutalom kontra kedvezményezett díjhatár
    - vételi-eladási árkülönbözet
    - nyilvántartási költség
    - visszavásárlási táblázat

    Svenska80

  • S80_f_index

    csendes tag

    válasz Széltoló #2582 üzenetére

    bár szoktam bokszmeccseket nézni, valahogy evvel a taktikával még nem találkoztam, de lehet, hogy én vagyok figyelmetlen :)

    ha ez a taktika, akkor nekem - az ellenfél kifáradására, illetve a saját magunk túlélésére játszunk - az üzenete

    Svenska80

  • csaba54

    tag

    válasz S80_f_index #2583 üzenetére

    ." Mellesleg a nálunk köthető (lécci ne asszociáljatok a Bnet-re - köszi ) UL-ek különös feltételeiben rögzítve van, hogy amennyiben a szerződés 4. évfordulóját követően még van el nem számolt terhelés, akkor a biztosító felmondja az UL-t (logikus, negatív vv értékkel nem érné meg neki fenntartani)".

    azt írod logikus,-"nem éri meg neki fent tartani"- és ezt milyen könnyen megteheti hiszzen ebbe is bele egyztem az aláírásommal a beigért bankinál jobb befektetés ígéretének hitelt adva ( amit természetesen nem tartalmaz az ÁSZF ) ami egész másképp lenne,ha a futamidő végén lenne a kinek mennyi jár
    ez a rákfenéje az egésznek,hogy csak az üf.az aki nem biztos ,hogy jól jön ki ezekből a nagyszerű konstrukciókból,annak ellenére,hogy az ő pénze működteti
    minél több hsz-t olvasok annál inkább erősödik bennem a gondolat ,hogy az itt tárgyalt lehetőségek éppen nem azokért vannak, akiket erről győzködve szabadítanak meg sokszor nem könnyen megszerzett javaiktól

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    jja és megírta az Uniqua mivel nem áll módjukban ellenőrizni az üzletkötőnek a termék bemutatásával szemben, feléjük jelzett kifogásaimat az aláírásom a mértékadó
    és jelenleg a befizetett 1.200.000 Ft-om 1.090.000 Ft-ot ér két év után, (mert ez sokkal jobb mintha bankba tenném mondták anno)

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz S80_f_index #2585 üzenetére

    Én sem gyakran nézek,de a Tigris ezt a taktikát(nála kényszer is volt,mert nehezen melegedett be) használta.
    Meg lehetne lovagolni,hogy a Bnet is erre kényszerül,ezért ez a reakció, de én még mindig inkább fönntartanám a választás lehetőségét.
    Ugyan csöppet sem mérvadó,de az első cikket magam is hasonló reakcióval illetném, hisz választ nem érdemel.:-)

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz S80_f_index #2583 üzenetére

    Nem értem...
    zerződés 4. évfordulóját követően még van el nem számolt terhelés, akkor a biztosító felmondja az UL-t
    Nincs évfordulós költség a későbbiekben?

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz S80_f_index #2584 üzenetére

    Természetesen úgy gondoltam,hogy te magad teszed meg itt az oldalon, ha már megemlítetted:-)

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz csaba54 #2587 üzenetére

    És valóban... Még mindig teljesen jó az a befektetés:-)

  • kisje

    újonc

    válasz csaba54 #2587 üzenetére

    Az 1.090.000.Ft az aktuális értéke!
    Ha megkérdezed a visszavásárlási értékét az kb. 130.000Ft a többit bu :O kod ahogy ki akarod venni a pénzed . Ez itt az átverés!
    Kérdezd meg a biztosítót, ha most ki szeretnéd venni a pénzed mennyit kapnál vissza.
    Kíváncsian várom a válaszod.

  • kisje

    újonc

    Brokernet buli seregélyes péntek 17h gyertek el ti is be lógunk! :R

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz kisje #2592 üzenetére

    Nekem nem kell megkérdeznem,mert folyamatosan látom,de én még mindig 20 évre kötöttem azt a szerződést:-)
    Ez bizony még mindig nem jótékonysági intézmény vagy nonprofit szervezet- mindennek ára van...

  • csaba54

    tag

    válasz kisje #2592 üzenetére

    ."Ha megkérdezed a visszavásárlási értékét az kb. 130.000Ft a többit bukod ahogy ki akarod venni a pénzed . Ez itt az átverés! "

    igen nagyjából ennyi lenne
    mint széltolo írta mindennek ára van, ami helyén való is ha arról egyértelmű tájékoztatás van,de itt nem ,hogy hiányzik még elő is segítik az átveréseket,amikor azzal kezdik írd össze rokonaidat ismerőseidet,mert azoknál van esély ÁSZF elolvasása nélkül aláírni
    jól kitalálták
    nem ők adnak garanciákat a befizetett pénzemre,hanem én írom alá a veszteségek elfogadását ami szóba se kerül ,mert szóban csak nyereség meg biztonság van számonkérésnél meg az aláírt szöveg a mérvadó
    egyáltalán az a döbbenetes ,hogy megtehetik,hogy egy bizonytalan üzlet költségeit előre levonhatják
    és egyre inkább ez a tendencia nyer tért,azért nem megyek szervizbe sem,mert nem elég az elvesztegetett időm,ha nem oldja meg a problémát,akkor hiba feltárás címén akar fizetséget
    oda megyek,ahol az eredményért kell fizetni

    [ Szerkesztve ]

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    válasz Széltoló #2591 üzenetére

    ...."És valóban... Még mindig teljesen jó az a befektetés:-)"

    ha van ideje, kedve,energiája,tudása,szerencséje és leginkább hite,hogy elkezdje menedzselni a befektetését
    ez az egyik olyan kis apróság amiről a mérvadó aláírtakban nem esik szó

    [ Szerkesztve ]

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz S80_f_index #2578 üzenetére

    GHBÖ és VV

    Valóban, és ezt az okot ugyan nem domborítják ki az oktatásainkon, de mindenkinek elmondják hogy ne biztosítsák agyon az ügyfelet az UL-ben, mert csak szívás lesz. Azt nagyon sajnálom, hogy a biztosítóktól eddig nem kaptunk jó oktatási anyagokat.

    1ébként: Most már online oktatóanyagok is vannak, termékvizsgával. Azért ez már színvonal. De most komolyan :)

    tesó termék
    ktg dolognak nézzünk már utána kicsit. ha tényleg így van, valóban nem leszek a magam ellensége, de felhívom a figyelmüket.

    figyelő affair
    Ez egy boszorkányégetés: "... és mit csinál a kacsa? Úszik! Tehát boszorkány!...". Egy UL gyűlölő ismerősöm szerint is nagyon részrehajló a cikk. (persze ez sem egy jó cáfolat)

    Ezt a cikket nem lehet úgy megítélni, hogy "Ugye milyen szemét a Bnet?". Szerintem úgy kell felfogni, hogy az egész pénzügyi rendszer hiányosságait tárja fel egy fanatikus Bnet gyűlölő, aki mindent a Bnetre fog. Ha a házipálinkát gyűlölné, arra fogna mindent.

    Egyébként érdekes minden ilyen egyoldalú gyűlöletnek az okát felkutatni. Marha egyszerű az újságírónak, mert egyfajta álarcban írogat. Senkiben nem merül fel, hogy ki Ő egyáltalán? Lehet, hogy nem jött ki a Bnetes főnökével, vagy egy Bnetes fazon hackelte a nőjét. Ilyesminek én sem örülnék, biztos felmenne bennem a pumpa. Valami biztos van még a gyűlölete mögött. Biztos vagyok benne, nem csak az, hogy "Ő aztán tud mindent" a Bnetről és most kiapkol.

  • zsófibr

    újonc

    válasz Josh #1 üzenetére

    Látszik, hogy nem sok mindent tudtok a Brokernetről, különben nem írnátok ilyeneket. Először is, nem hasonlítsd az Amwayhez, köze nincs hozzá, az MLM-et leszámítva. Másodszor, ha ilyen nagy tudással nyiltakozotok a cégről, akkor tudhatnátok, hogy a legfőbb alapelve a függetlenség, vagyis minden általunk partnerként kezelt pénzintézettől UGYANANNYI jutalékot kap a munkatárs, teljesen mind1, hogy A, B, vagy C szerződést köt, ( az ING nagyon jó cég, főleg Magyarországon, elég sokat lobbizott, hogy a partnerünk lehessen, éves forgalmának nagy részét mi biztosítjuk, amiért elég hálásak!!!). Kapcsolatban állunk az összes magyarországi bankkal, a legjobb biztosítókkal, hogy a legjobbat tudjuk tanácsolni az ügyfélnek.
    A magyar pénzügyi kultúra a béka segge alatt van, az alpján döntik el az emberek, hogy hol tartsák a pénzünket, hogy melyik bank reklámoz többet, vagy hogy hol lehet ingyenesen parkolni. Túltelített a piac, amit egy laikus számára lehetetlen átlátni. Azért dolgozunk, hogy az embereknek legyen nyugdíja, tőkejövedeleme, legyen miből egyetemre küldeni a gyereket.TANÁCSOT adunk, hogy az emberek a pénzünket ne bankba, lekötött stámlán tartsák, mert hosszú távon nem tudnak belőle profitálni, hanem a segítságünkkel kerüljék ki a bankot, és fektessenek be közvetlenül a gazsadágba, hiszen a bank ugyanezt teszi a ő pénzükkel. Aláírják a papírt, az éves hozam kb. 7%, amit garntáltan megkapsz, ha lejár az egy év. Ez nagyon jól hangzik, csak azt felejtik el közölni, hogy ők ezalatt ugyanúgy befektetik a pénzedet, csainálnak 30%-ot, te pegkapod ennek a töredék részét - a kamatadó.

    Nagyon széleskörű a mi munkánk, nem lehet pár sorban összefoglalni, de megpróbáltam. Akit érdekel, szívesen elmagyarázom, hogy mivel is foglalkozunk mi, és hogy miért is van ránk SZÜKSÉG!
    Jah, és hogy meg lehet e belőle élni? Én már elég sok helyen dolgoztam, többek között az ING-nél is, össze sem hasonlítható semmivel. Olyan anyagi, és erkölcsi elismerést kapsz a cégtől, a munkatársaktól, amilyet sehol máshol. Naponta 2 emberrel ülök le beszélgetni!!!, meghallgatom,h ogy mik a tervei, mikor, mekkora kiadásra számíthat, és hogy belegondole már abba, hogy ezeket az előre várható kiadásokat hogyan fogja finanszírozni. Én azzal, hogy b4eszégetek emberekkel, és van néhány munkatársam, havi 1-1,5 milliót keresek. Sztem ebből elég jól meg lehet élni...

    Egy Brokernetes munkatárs

  • zsófibr

    újonc

    válasz csaba54 #2586 üzenetére

    Amikor aláírtad a szerződét, biztos vagyok benne, hogya brokernetes munktárs elmondta neked, hogy ez egy hosszútávú befektetés, nem 1-2-5 évre szól, hanem hosszabb, ezért teljesen felesleges azon siránkoznod, hogy most hogy áll a befektetésed. Ha valaki ennyire nem ért a pénzügyekhez, az ne okoskodjon bele, és ne hordjon össze ennyi marhaságot, hanem kérdezzen!

  • zsófibr

    újonc

    válasz kisje #2593 üzenetére

    A seregélyesen tartandó General meetingre csak meghívóval, és chippel ellátott brokenetes kártyával tudsz belépni, uh az ötletedet, hogy belúgsz egy szánalmas viccnek vettem.

Aktív témák