Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    rlazol : Milyen programot használsz? Csak rendernél tűnik el a modell egy része?
    Szerintem akkor érdemes lenne megpróbálni bekattintani a 2 sided opciót (MAX alatt a material editorban kell az aktuális materiálnál, Maya alatt az objekt render stats-ában van). De ahogy nézem, neked MAX-od van. Szóval első gondolatom, hogy a helikopter normálvektorai befelé állnak, és nem kifelé, és ez okozza a törzs egyes részein a hibát. Szóval állítsd ezt be, és ha megjavul, akkor meg kell a face-ek irányát fordítani...

    atenza: na a tiéd már egy összetettebb kérdés:D Szóval sorban: Szerintem vagy MAX, vagy Maya-t kezdj el, kezdőknek talán jobb a MAX (de szívem csücske a maya, szóval Maya rulz foreva' :D). Én fél évig MAX-oztam, ezzel kezdtem, és lassan 2,5 éve Maya-zom. Mindezek ellenére nem lehet azt mondani, hogy melyik a jobb, mindkettővel el lehet érni ugyanazt a minőséget átkozott sok gyakorlás és tanulás után. Nem véletlenül írom ezt, mert ugyan az ember könnyen kedvet kap a dologhoz, de nagyon de nagyon sokat kell gyakorolni, hogy az ember valamennyire biztosabban használja a dolgokat (én a 2,5 év maya-zás alatt, mondjuk ez nem intenzív maya-zás volt, de lényegében még a modellezést tanultam ki olyan szinten, hogy minden eszközt ismerek, ismerek számos modellezési eljárást, módszert, trükköt... belekóstoltam a mappolásba, textúrázásba, riggelésbe, animálásba, renderelésbe, dinamikába, részecskerendszerekbe, MEL scriptbe, de legalább ennyi még hátra van. És ezekbe is csak belekóstoltam. Szóval ne legyenek illúzióid, rengeteg a ''tananyag''.) A két program között annál is inkább nincs már nagy különbség, hogy már mindkettőt ugyanaz a cég adja ki :D. Szóval ha eldöntötted, akkor neki kell állni mindenféle tutor felkutatásához. Videó vagy szöveges tutorokéhoz. Videók közül ajánlom a Gnomon, SimplyMaya és 3d-palace-es videókat, de ezeknek döntő többsége nem kezdőknek való. mint ahogy az autómodellezés sem. Szerintem elsőnek kezd valami olyat, ami egyszerűbb, és mégis látványos, mondjuk modellezd le azt, amit épp látsz (szoba, kés, telefon, asztal, ez utóbbi talán a legkönnyebb, mivel a primitívekből szépen felépíthető, de mégis alakítgatni kell rajtuk, szóval tanulni is lehet vele...) Ha ezek megvannak, jöhet mondjuk egy kard, ez már egy fokkal bonyolultabb, főleg ha a keresztvasat szépen kicicomázod. És ha megvan ez is, és ráéreztél a dolog ízére, akkor jöhet egy autó. Aztán mégegy, majd mégegy...stb... Ugyanis ezzel a kicsit haladóbbak (értsd nem abszolút kezdők), sokat tudnak fejlődni. Na nem riogatlak tovább, csak azért mondtam el ezeket, mert biztos alapok nélkül nem célszerű belekezdeni egy nagyobb volumenű modellbe, mert csak elveszi a kedved, nem fogsz tudni hozzákezdeni megfelelően, ha nincs egy kis rutinod, és az autókhoz biza kellenek ezek. Tanulni, GYAKOROLNI, és nem feladni... :)
    Ja és magyar nyelvű tutor: hát igen, ez az, amiből nagyon de nagyon kevés van neten, így ha ezt csinálni akarod, mindenképp szembe fogsz kerülni angol nyelvű tutorokkal (99%-a angol). Szóval vegyél elő egy szótárt, és próbáld értelmezni, esetleg nézz videótutort, mert nem lesz magyar nyelvű ''hogy csináljunk autót 3 kattintással'' tutor. Kezdésként ajánlom magamat (a maya3d.hu-n van egy pár tutor, pl egy 2.5 órás maya oktatóanyag kezdőknek, amit direkt a programmal most ismerkedőknek készítettem. Ha a maya mellett döntenél, azt nézd meg, a mindentbele.hu-n is találhatsz azt hiszem magyar írásos tutorokat, itt főleg MAX-hoz... És szerintem kb. ennyi is... Azaz maya-hoz van még 1 db magyar nyelvű könyv, a Maya 3D Világa, vagy valami hasonló, olyan 5k körül van az ára, és kezdőknek jó lehet. Rosszakat nem emlékszem, hogy hallottam volna róla (bár annyira sok jót sem, lényegében korrekt) Na ennyi :D

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák